Jump to content
Dogomania

Niesamowity psiak Jacuś teraz Bary..JUŻ W NOWYM DOMKU!!!!!


Tosia2

Recommended Posts

Ja również wyraziłem swoje wątpliwości, ale nie zapominajmy też o zasadzie dopasowania warunków do usposobienia psiaka. Jak wszystkim zapewne wiadomo, Jacuś-Miłek potrzebuje kontaktu z człowiekiem. Być może i w pierwszym przypadku będzie O.K., ale drugi dom pod tym względem wydaje się optymalny.
Sytuację można by odwrócić i pierwszemu domkowi zasugerować innego psiaka... Na adopcje nie można patrzeć li tylko przez pryzmat "skuteczności", czyli ilości wyadoptowanych (byle jak) psów.
Myślę jednak, że najrozsądniej będzie, jeśli w weekend, na miejscu, Tosia sama zorientuje się w sytuacji.
Jeśli uzna, że to dobry dom dla Miłka, który już tak długo na niego czeka, zostanie w nim i już...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Dane personalne oraz numer tel. przekazałem Tosi mailem. Niestety, dokładnego adresu nie znam). Mam nadzieję, że go odebrała. Jeśli sama skontaktowała się już z drugim domkiem, lepiej byłoby, żeby i teraz również ona uzgodniła potencjalną wizytę. Wolałbym uniknąć sytuacji, że każdego kolejnego dnia, inna osoba dzwoni w sprawie Miłka.
Skontaktuj się proszę z Tosią. szkoda, ze nie bywa na wątku... Może ktoś zna jej nr. tel. Może jest w Mapie Pomocy Dogo?
EDIT: W Mapie Pomocy Tosi brak... - a to błąd !!!

Link to comment
Share on other sites

Gallegro, Tosia podaje swój nr tel. w wątku suni z Łomianek:
[url]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=118687[/url]
Wczoraj telefonowałam do Tosi w sprawie tej Suni i miło mi było poznać Tosię:loveu: przynajmniej telefonicznie.

Link to comment
Share on other sites

Chwila moment, bo ja już się pogubiłam, aaaa... To potrzebna jest wizyta przedadopcyjna pod Katowicami czy będzie ją robić Tosia? A jeśli wciąż jest potrzebna to powiedzcie mi proszę w jakiej miejscowości mieszkają Ci ludzie. Nie proszę na razie o dokładne dane, tylko o nazwę miejscowości!

Link to comment
Share on other sites

Tosia nie będzie jej przeprowadzać, bo musiała by przemierzyć w tym celu pół Polski :razz:
Tosia powinna natomiast zaawizować potencjalną wizytę, ponieważ otrzymała ode mnie potrzebne namiary, i najlepiej zna psiaka.
Czekamy zatem aż się odezwie, ale właśnie w celu przyspieszenia kontaktu, należałoby do niej zadzwonić (prawdopodobnie nie ma dostępu do neta, a sprawa pilna)
Numer jest namierzony, więc nie widzę przeciwwskazań.
Jeśli chodzi o miejscowość, to chodzi o Katowice, lub bliską okolicę. Nie pamiętam dokładnie, ale po to m.in. podałem telefon do państwa, zainteresowanych Miłkiem.
Mam nadzieję, ze teraz jest nieco jaśniej.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałem z Tosią. Okazało się, że jej nieobecność na dogo, jest spowodowana problemami zdrowotnymi dziecka (życzymy rychłego powrotu do zdrówka).
Jeśli chodzi o psiaka, ustalenia są następujące... Mama Tosi zadzwoni do Katowic i spróbuje dowiedzieć się jak najwięcej szczegółów. W zależności od tego jak przebiegnie rozmowa, zostanie ustalony ostateczny plan działania.
Zainteresowana pani jest ze mną w stałym kontakcie, podtrzymując ofertę adopcji Miłka. Otrzymałem nawet fotkę suni, którą onegdaj przygarnęli ze schroniska...

[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images49.fotosik.pl/4/6b551b0ae36f1758.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Co prawda, to nie ja rozmawiałem z domkiem o wstępnych ustaleniach, ale co nieco wiem na ten temat ;)
Za tydzień/dwa, domek z Katowic przyjedzie na miejsce, żeby osobiście poznać Miłka. Państwo są zdecydowani na jego adopcję, a wizyta ta ma raczej za zadanie rozwianie wszelkich wątpliwości odnośnie ich intencji.
No i, jak się Pani wyraziła, Miłek również musi ich zaakceptować :razz:
Miejmy nadzieję, że wszystko się poukłada i najdalej za 3 miesiące, psiak trafi do kochającego domu...

Link to comment
Share on other sites

Zobaczymy.... Po rozmowie z Panią niestety wydaje mi się że nic z tego nie będzie... Oni raczej nie są zdecydowani na 100% czy chcą go, po drodze mieli plan że może zostawiliby go na ogrodzie dopóki się nie preprowadzą, co wydało mi się absurdem (uciekłby na bank pozostawiony bez człowieka)

Rozmawiała z nimi moja mama i jej zdaniem Ci Państwo nie dokońca czują w ogóle temat.... :(
No a domek z Izabelna...ma już psa.....

Link to comment
Share on other sites

Tosiu, wiem, że miałaś ostatnio problemy z dzieckiem, ale...
Pisałem na samym początku, żebyś sama podjęła decyzję odnośnie wyboru domu dla Miłka. Byłaś przecież umówiona w któryś tam weekend z panią z Izabelina... (jeśli nie Ty, to ktoś w Twoim imieniu)
Gdybyś uznała, że dom jest O.K., Miłek nie musiał czekać na ten drugi domek...
A teraz wychodzi na to, że wujek gallegro jest winien tego, że psiak został na lodzie...
Odnośnie drugiego domku...
Na jakiej podstawie twierdzisz, że domek z Katowic nie jest O.K.?
Fakt, że chcieli Miłka zabrać już teraz, żeby zamieszkał na posesji, można traktować dwojako... Być może chcieli, żeby Miłek był z nimi już od teraz, nie czekając na przeprowadzkę. Przecież nie musieli znać realiów związanych z zachowaniem psiaka bez opieki człowieka. Tym bardziej, ze chodziło o 2-3 miesiące...
Czy pani podtrzymuje chęć przyjazdu w celu zapoznania się z psiakiem?
Jest sporo niejasności odnośnie tej potencjalnej adopcji, a brak dokładnych informacji, nie ułatwia zajęcia stanowiska.

Link to comment
Share on other sites

Wujek Gallegro nie denerwuj sie :) Jesteś ostatnią osobą do której miałabym pretensje...
Z Panią z Izabelina byłam umówiona niemal równolegle jak wyszła sprawa z Katowicami i w tym czasie też wylądowalismy w szpitalu. Nie zadzwoniłam wtedy do niej z oczywistych względów, poza tym jednak perspektywa by zamieszkał z ludźmi w domu była zdecydowanie lepsza...

Z Katowicami rozmawiała moja mama. Ponieważ od 2 dni jestem juz w domu, postanowiłam jeszcze sama z nimi teraz porozmawiac i napiszę co i jak. W poprzednim poście napisałam odczucia mamy, która dla mnie stanowi spory wyznacznik (jest po prostu świetna w adopcjach), ale wiadomo że człowiek najbardziej ufa sobie... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...