Jump to content
Dogomania

Alarm!!! Kleszcze!!!


al-ka

Recommended Posts

  • Replies 1.7k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W deszcz łajzy też atakują :shake:. Dzisiaj tylko po trawce kundle śmigały i mam nadzieję że żadnych omdlałych paskudztw wynosić z łóżka nie będę :roll:.
Tak się zastanawiam co przymroczyło tego kleszcza - czy Contra Tix czy ta Shiny obroża (nie pamiętam jaką bo testuję trzecią czy czwartą). A może Fiprex? Ale chyba by odpadł martwy i suchy gdyby to fiprex go załatwił, jak myślicie?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Odkopuje temat, moze ktos pomoze...Mam "maly" problem z zabezpieczaniem mojej suki. Do tej pory bardzo skutecznie stosowalam fiprex. Sprobowalam raz kiltixa, ale dostalam potwornego uczulenia. Teraz leczylam u suki swiad alergiczny, w sobote ja zakroplilam i ta dostala szalu, pierwszy raz. Ciagle sie tarza w trawie i wygryza tylek (tam gdzie zakraplam, bo leje na kark i u nasady ogona). Obawiam sie, ze to przez fiprex, ale nie wiem co teraz kupowac. Preventica chyba ciagle nie ma? Inne krople, to pewnie reakcja bedzie taka sama...

Link to comment
Share on other sites

Agnes - na podobny problem u pudla (drapanie, przerzedzenie sierści,suchość w miejscach zakrapiania) wet zalecił exspot. Jest oleisty i lepiej działa na skórę i sierść.Faktycznie opisane zmiany ustąpiły.
Ja też u swojego psa od 3 miesięcy dodaję exspot do kiltixa .(3-4 miesiące sama obroża a do 7 dodatki).Gdzieś wklejałam na wątku zalety exspota, bo nie tylko zapobiegają wczepianiu się kleszczy ale i je odstrasza . Ale był też post przestrzegający przed tymi kroplami, chyba pies miał zatrucie. Trzeba by przejrzeć cały wątek. Jak zawsze są głosy za i przeciw. Trzeba próbować.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Pytanie czy w ogole krople tu cos dadza, bo to raczej nie chodzi o uczulenie na fiprex, a dzialani kropel samych w sobie. Moze przez wrazliwa skore poki co?[/QUOTE]

Tu jest info o exspocie.

[URL]http://www.intervet.pl/binaries/115_181660.pdf[/URL]

To może faktycznie obroża ale ja o skuteczności innych niż kiltix nic nie wiem.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnes']Pytanie czy w ogole krople tu cos dadza, bo to raczej nie chodzi o uczulenie na fiprex, a dzialani kropel samych w sobie. Moze przez wrazliwa skore poki co?[/QUOTE]

Moze zmień na środek z inna substancją czynną?? Fiprex i Frontline maja te sama, ja zmieniłam jakis zas temu frontline na Advantix - ma inny skład i u moich boorków działa duuuuzo lepiej niz frontline.

Link to comment
Share on other sites

Fiprexu, teraz juz na bank nie uzyje. Wymylam suce to miejsce porzadnie szarym mydlem i jest duzo lepiej, ale 3 dni sie meczyla, a to nie o to chodzi. Chyba jej sie poprzestawialo i jak nigdy nie miala alergii, tak teraz na wszystko zrobila sie czula. Sprobuje kupic inny srodek. Myslalam o obrozy, ale tu wyboru nie ma kompletnie...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Z tego co czytałam właśnie w związku z tą amitrazą. A skąd masz info o przypadkach śmiertelnych?

Naprawdę był cały czas? Oooo, a już myślałam że zrobię wam niespodziankę :lol: Akurat obroży nie szukałam bo mam jeszcze z zeszłego roku, obkupiłam się na aż 2 szt. przed wycofaniem :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...