Jump to content
Dogomania

Myśliwy zabił mi psa


sagaj

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

[quote name='lupak']Dostałam nie bardzo miłą PW i postanowiłam odpowiedzieć na wątku, bo rzeczywiście chyba to dziwnie wygląda. Niby głaszcze Sagaja, a z drugiej strony gardłuje za trzymaniem psów na smyczy.[/quote]

Przepraszam, dlaczego dziwnie wygląda?
To, że pisałaś o zakazie spuszczania psów ze smyczy, to znaczy, że popierasz zabicie Napstera?
To, że Napster został spuszczony ze smyczy nie oznacza wcale, że myśliwy jest usprawiedliwiony...
Zakaz spuszczania psów ze smyczy znaczy tylko tyle, że psów nie powinno się w lesie puszczać luzem... Tylko tyle...,

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=black][FONT=Verdana]Lupak..” [B]Uważam za sukces, że po siedemdziesięciu paru stronach interlokutorzy zgodzili się ze mną, że problem jest[/B]”[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Nikt od poczatku tego nie negowal,ale biciem piany jest doszukiwanie sie w kazdym psie zargozenie.Utwierdzajac mysliwych w swoim dzialaniu.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]” [B]Wszystkiemu winne są te wsiowe burki. Dobre i to. Ale…. Dopóki będzie co pisać w wątkach – „Proszę odwołać” czy „Jak reagujecie na chamstwo innych psiarzy”- to są wątki bardzo miejskie, nie wiejskie,…”[/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]To jest watek o zabitym psie.przez mysliwego wyjalowionego z ludzkich odruchow wspolczucia.Samowolnie rozwinal sie do problemu psa w lesie wogole.. Wiejskie psy w tym przypadku wysowaj sie zdecydowanie na prowadzenie w dokonywaniu szkod..Brak zaradnosci by problem zminimalizowac przerzucil sie rowniez na psy miejskie ktorych zakaz biegania luzem rowniez dotyczy.[/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]“ [B]Do lasu nie jeżdżą tylko te wychowane, wyszkolone, odwoływalne. Jeździ jakiś procent tych i tych . Których jest więcej ? Nie ma tak, że wszystko jest albo białe albo czarne. I wsiowe burki i miejska arystokracja.[/B][/FONT][/COLOR]
[B][FONT=Verdana][COLOR=black]I jeżeli chociaż jeden pies, czy chociaż jedno dzikie zwierze ocali życie w wyniku tej pisaniny, to będzie zasługa Napstera.”[/COLOR][/FONT][/B]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Analogicznie mozna to tez podciagnac do mysliwych..Gdyby ich szeregi zasilali sami zdyscyplinowani . poglowie wszelkiego zwierza znacznie by wztoslo.Nie jest tajemnica ,ze co niektorzy strzelaja do zwierzat prawem chronionych,ze w ich szeregach sa klusownicy!![/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Patalogia jest wszedzie..Najlepszym przykladem niech bedzie [B]Napster,[/B]jakim trzeba byc ciolem aby odstrzelic takiego psa.Niech mi ktos powie,ze dla takiego goscia I wielu mu podobnych kolesi zycie jakiegokolwiek zwierzaka ma znaczenie..[/FONT][/COLOR]

[URL]http://www.ekoswiat.com.pl/niezabijaj/pdf/2007-10-24.pdf[/URL]

Link to comment
Share on other sites

sorry za offa

Ktos wspominal o ochronie zajaca w Polsce i ograniczonym na niego polowaniu.Trudno w to jakos uwierzyc..

[IMG]http://www.janmalcz.republika.pl/wydarzenia/wyd16_09.jpg[/IMG]

To jest kolejny przyklad jak pewne grupy spoleczne moga wywierac wplyw decydencki nad cala reszta,pod przykrywka niby slusznej ustaw..

Link to comment
Share on other sites

[B]maxxel[/B] tak własnie opiekują sie zwierzyną, tu wypuszczają a tam zabijają :shake:
[IMG]http://lh3.google.com/_6LJQxuHvw1k/Rub3ZUP_saI/AAAAAAAAAWY/PapPsmV9C-I/s800/_mini-P1210004.JPG[/IMG]
nie jestem pewna czy ten pies żyje czy moze nie... ale zabiła bażanta i lisa, skoro mogą zabijać bażanty to widocznie ich jest dużo, niech lisy je zjedzą, no ale to nie na ten temat wątek, czy ten pies wygląa na zywego czy nie? może tylko lezy... oby

Link to comment
Share on other sites

dlatego napisałm że nie jestem pewna, nie widać krwi, pies lezy... no ale Mars widocznie go znasz skoro tak piszesz ;)

chciałam bardziej zwrócić uwage że mimo że jest na tyle zwierzyny by można do niej strzelać i tak zabija sie drapieżniki, inaczej, skoro są drapieżniki a zwierzyny jest za dużo- myśliwy niepotrzebny :P

no ale to nie ten temat, ciesze sie że pies żyje :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='renia3399']skoro są drapieżniki a zwierzyny jest za dużo- myśliwy niepotrzebny :P
[/quote]

Tak tylko że mało w Polsce drapieżników które polują na sarny itp. lis raczej nie jest w stanie ograniczyć liczebności tych zwierząt za to znacznie może obniżyć liczebność np. zajęcy których jest mało ( z tego co mówią myśliwi).

Jesli się myle to niech mnie ktoś poprawi ale ja to tak widzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Basia.sk8']Tak tylko że mało w Polsce drapieżników które polują na sarny itp. lis raczej nie jest w stanie ograniczyć liczebności tych zwierząt za to znacznie może obniżyć liczebność np. zajęcy których jest mało ( z tego co mówią myśliwi).[/QUOTE]

dlatego dałam fotke, jest bażant jest lis, skoro bazant był do odstrzelenia i są lisy, po co myśliwy? sarny, były głosy ze lisy na nie zaczynaja polowac ale nie wiem, możliwe kto wie, jednak myśliwi strzelaja też w niektórych obszarach do zajecy i do bazantów, do tych zwierząt których jest mało a gdy liczebność troche wzrośnie od razu do odstrzału jednoczesnie zabijając drapieżniki, które mogły na te akórat zwierzęta zapolować :shake:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
[quote name='Basia.sk8']Tak tylko że mało w Polsce drapieżników które polują na sarny itp. lis raczej nie jest w stanie ograniczyć liczebności tych zwierząt za to znacznie może obniżyć liczebność np. zajęcy których jest mało ( z tego co mówią myśliwi).
[/QUOTE]

Z tego co sie orientuje nie ma chyba powodow do zachwytu z powodu populacji sarny w Polsce.Proces ograniczania poglowia bylby jak najmniej wskazany..Mysliwi mowia ,ze zajecy jest malo,czy sie tym przejmuja??

Link to comment
Share on other sites

Może [B]Basia [/B]pomyliła sarnę z jeleniem? - pomyłki są dość częste.
Sarna jest średniej wielkości ssakiem z rodziny jeleniowatych - samiec kozioł a samica koza.
Jeleń jest dużym przedstawicielem tej rodziny - samiec byk a samica łania.

[QUOTE]Mysliwi mowia ,ze zajecy jest malo,czy sie tym przejmuja??[/QUOTE]

Tępią lisy,ale na swoją działalność nie baczą...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lis']Tępią lisy,ale na swoją działalność nie baczą...[/QUOTE]
ta wypuszczają jeszcz nie przystosowane do życia zajace... z którymi nie wiadomo co potem sie stanie, likwiduja drapieżniki ale nie robia nic by zajace miały gdzie żyć.

[IMG]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/065da56c2624d279.html[/IMG]

[url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/065da56c2624d279.html[/url]

to sarna prawda? wole mieć pewność ;) zdjecie ja zrobiłam w lesie tegorocznej zimy (o ile możńa nazwac to zimą, ale wtedy śnieg był) :) cóż ja jelenia nie widziałam i nie wiem czy tu gdzie mieszkam występują

Link to comment
Share on other sites

[quote name='renia3399']chciałam bardziej zwrócić uwage że mimo że jest na tyle zwierzyny by można do niej strzelać i tak zabija sie drapieżniki, inaczej, skoro są drapieżniki a zwierzyny jest za dużo- myśliwy niepotrzebny :P[/quote]
[URL]http://www.lowiecki.pl/polowania/jozef_4/jozef_4.php[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ciekaw jestem, jakby to było, gdyby role się odwróciły i zwierzyna łowana polowała na ludzi?
Łowiectwo - inaczej zabijanie dla przyjemności. Co prawda, tłumaczą się, że robią odstrzały selekcyjne, czy zmniejszające populację drapieżników. Tak też można.
A przy okazji pomyli się jelenia z sarną, łosia z jeleniem, zająca z psem, dzika z człowiekiem itp.
Znam przypadki, gdy "myśliwi" w stanie wskazującym na spożycie szli na łów. I jak taki ma zobaczyć dokładnie, do czego strzela? A może naganiacz będzie w krzakach, a nie dzik.
Nie każdego myśliwego jedną można mierzyć miarką. Są tacy,którzy pomagają zwierzynie w lesie (paśniki, lizawki itp.).
Niedawno właśnie trafiłem na takie miejsce, gdzie była sterta brukwi, wysłodków itp. Wokół było widać tropy saren i większych i mniejszych. Ale niestety w pobliżu (ok. 50 m) od tego miejsca, stanowisko myśliwskie. (czy ono służyło tylko do obserwacji zwierzyny?)
Niestety zwierzyny łownej jest coraz mniej i to dzięki łowiectwu i kłusownictwu.
Jak jest bogaty (w zwierzynę) okręg to najlepiej, jak tam będzie polowanie dewizowe, aż do wytrzebienia wszystkiego co się rusza.
Wszystko się ze sobą wiąże. Jak wzrasta populacja lisów, maleje populacja zajęcy. Ale czy człowiek nie przyczynia się do tego. Znam przypadki, gdy grupa kłusowników polowała, jeżdżąc w nocy motorami po łąkach i zabijąc oślepione światłem zające.
Sam zresztą, biegając po lesie w pobliżu jednej wioski (około 30 m od zabudowania) wpadłem w sidło wykonane z cienkiego drutu. Widziałem rozkładające się zwłoki sarny, której głowa tkwiła we wnyku przywiązanym do pnia brzozy.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli 95% myśliwych będzie tak uczciwych i kryształowo etycznych, jak piszą niektórzy z tej braci, to ja przeciwko rozsądnym polowaniom mającym na celu naprawdę dbałość o dobro populacji nic nie będę miała. Ale jak jest..? Strzela się często bez pojęcia, pijany człowiek z bronią to wcale nie rzadkośc, zabija się bezprawnie czyjeś psy, nierzadko w obecności właściciela, a wypowiedzi na forum PZŁ, m. in. nawołujące do łamania regulaminu przechodzą ludzkie pojęcie.

Ale spójrzmy na siebie jako na grupę właściceli psów. Ilu jest Dogomaniaków? kilkanaście tysięcy? A ilu jest właścicieli psów w Polsce? Ilu z nich dba o bezpieczeństwo otoczenia, traktuje psy dobrze i ma nad nimi kontrolę? Niestety jako właściciele psów też jesteśmy oceniani przez większość. Nie ukrywajmy, niechlubną.

Dlatego ja współczuję porządnym myśliwym oceniania ich po skretyniałych, niemoralnych kolegach po fachu. Ale oni też nie powinni za przeproszeniem siedzieć na dupie, tylko te nadużycia, przestępstwa zgłaszać. I nie bronić solidarnie tych swoich kolegów.

To samo tyczy się psiarzy - skąd wziął się gigantyczny wątek o chamstwie innych właścicieli psów? No przecież nie z kosmosu. I jak myśliwi powinni dbać o porządek w swoich szeregach, tak właściciele psów powinni robić to na swoim podwórku. Miło, że pani z klatki obok dokarmia i leczy bezdomne psy. Ale jej duży pies biega samopas po osiedlu, obszczekuje przechodniów, zaczepia inne psy.. I co ja mam z tym zrobić? Przeszkadza to mojej mamie, która psów nie lubi, i wyrabia sobie o ich miłośniakch coraz gorsze zdanie, ba nawet mi to przeszkadza...

[quote name='TuathaDea'][URL]http://www.lowiecki.pl/polowania/jozef_4/jozef_4.php[/URL][/QUOTE]

Strasznie mnie świerzbi, żeby skomentować ten artykuł. Niestety autor roztropnie nie przewidział takiej możliwości :p

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Skąd w ludziach i to przeważnie młodych taka agresja, taki brak kultury, brak tolerancji dla innego człowieka i poszanowania jego [B]zamiłowań[/B]?[/QUOTE]
moze stąd że młodzi ludzie inaczej traktują zwierzeta, dla niektórych starszych zwierze to przedmiot ale coraz wiecej osób usiwadamia sobie że zwierze taz ma uczucia i prawa, nie dobijajcie z takimi określeniami, zamiłówań, ha to jeśłi ktoś lubi zabijac to mamy to tolerować?!

ten tekst jeszcze bardziej podbudował mnie w przekonaniach

nie bede cytować bo jest dużo, chodzi o tego doktora który nie popierał łowiectwa, brawo dla niego, szkoda że zminił zdanie, zabił zwierze, miał wyrzuty sumienia, potem zjadł zwierze które możliwe że upolował, ale niestety nie przejął sie tym, ciekawe jak lekarz traktuje śmierć pacjenta, przeciez to też prawa natury

[QUOTE]ja przebywam polując w północnych lasach Kanady.[/QUOTE]
tam tez ograniczają ilość zwierzyny? raczej nie, poluja tam bo lubia to robic i zabijanie sprawia myśliwym przyjemnośc i satysfakcje
[QUOTE]Wróćmy jednak do tego filmowego lekarza, bo on symbolizuje dzisiejszą populację przeważnie młodych ludzi, z dużych miast, mających negatywne nastawienie do łowiectwa.[/QUOTE]
[QUOTE]Boją się oni tej kultury, tak jak boją się zapuścić nocą do lasu (a niektórzy nawet w dzień). Dla nich, to park jest "naturą", a telewizyjne bajki o życiu zwierząt, często jedynym źródłem wiedzy o przyrodzie[/QUOTE]
no to nie o mnie, teraz codziennie jestem na polach, do lasu chodze z przyjemnością, nie boje sie zwierząt ani bliskości z naturą, no może jedyna obawa to to że jak bede chodzić po lesie- nie po ścieżkach zostane pomylona z dzikiem 'bo myśliwy myślał że to dzik i strzelił' :shake:
P.S. wczoraj zrobiłam fote :)
[url]http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8346c6d885ae2267.html[/url] niewyraźna bo już si eściemniałó i mgła była

tu tez nie zacytuje ale, co z tego ze człowiek polował od zawsze? polował bo musiał to robić, teraz nie musi, jest to w nas? że polujemy tak jak przodkowie, ciekawe jakoś mój ojciec nie idzie z nożem własnej roboty oczywiście, polowac bo tak robili przodkowie, halo, świat si etroche zmienił, my nie musimy polować ale drapieżniki muszą i mają wieksze prawo do zwierzyny niż myśliwy
[QUOTE]Pojedziemy na łów, na łów towarzyszu mój - tak jeszcze zaśpiewamy - o ile zielone móżdżki nie doprowadzą do likwidacji polowań.[/QUOTE]
wymagają by ich szanować by jesze popierać to co robią przeciez to ich pasja, hobby, a sami nie maja szacunku dla odób które sprzeciwiają sie zabijaniu zwierząt
[QUOTE]Ci, co są przeciwni łowiectwu, przeciwni prawom natury...[/QUOTE]
prawa natury? jeśli mamy żyć w zgodzie z naturą to nich myśliwy pójdzie na polowanie bez broni, ciekawe jak sobie poradzi, oddzieliliśmy sie od natury by nam nie zagrażała wiec dlaczego mamy ja kontrolować i czerpac przyjemność 'z niej'? tu polowanie bo dla myśłiwych to przyjemność zabijać i to niby zgodne z naturą jest?

Link to comment
Share on other sites

Było tam coś o zielonych móżdżkach. Ja nie popieram osób, które krzyczą, że nikt na świecie nie ma prawa jeść mięsa bo inaczej jest mordercą; nie popieram weganizmu jako jedzenia nasion, bo marchewka to już "ciało" rośliny a nie owoc i to nieetyczne (to dopiero zaprzeczanie prawom natury...); nie popieram eksterminacji łowiectwa w ogóle... Ale...

Ok, kto chce niech je mięso ile wlezie, to prawo człowieka tak jak i każdego innego stworzenia na ziemi, ale niech zabijanie zwierząt odbywa się w sposób humanitarny. Podobnie ich hodowla.
Niech myśliwi polują, ale tylko wtedy, gdy jest to konieczne albo w tak ograniczonym stopniu by nie szkodzić środowisku, i, przede wszystkim, niech usuną ze swoich szeregów te zakały, których całe mrowie chodzi po Polsce, mordują bez pojęcia, chlają bez umaru i namawiają do łamania prawa. Wtedy pewnie i myśliwych, i polowań zrobiłoby się tak mało, że zielone móżdżki nie robiłyby halo :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']przede wszystkim, niech usuną ze swoich szeregów te zakały, których całe mrowie chodzi po Polsce, mordują bez pojęcia, chlają bez umaru i namawiają do łamania prawa[/QUOTE]
no nie wiem czy to zrobią, takie osoby płacą składki, opłaca sie je 'trzymać' w PZŁ co z tego że robią coś sprzecznego z 'etyką łowiecką' (podobno coś takiego istnieje, etyczne zabijanie...)

dlaczego inni mają ich szanowac skoro są nazywani 'zielone móżdżki' 'ekooszołomy', moze niektórzy głośno głoszą swoje poglady, ale nie wyobrazam sobie by do szkoły wparował myśliwy i zaczął gadac jakie to myślistwo jest dobre a zabijanie zwierząt to tradycja i jest cacy :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MARS']Rozumiem że Wigilię masz bez TRADYCYJNEGO karpia?[/QUOTE]
ja jeszcz enie mam, u mnie jedynie tato jadł karpia który był kupiony, mrożony

niektóre tradycje są złe, poprostu dobija mnie to że niektórzy myśliwi na pytanie, dlaczego zabijają zające, których jest mało, albo chcą strzelać do słonki odpowiadają i zasłaniajas ie tradycją, to że kiedyś tak robili nie oznacza że to jest dobre, wiele sie zmieniło, raczej na lepsze ale widocznie nie wszystko skoro niektórzy myśliwi swoją pasje tłumacza tym że tak kiedyś robili ludzie

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

"Pozwólcie mi polować, bo jestem głodny!" - "Polujże więc, ale z potrzeby, nie dla przyjemności".
Często cytuję to zdanie Kiplinga. Sądzę, że oddaje istotę problemu.
Zofia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...