Jump to content
Dogomania

Bazingas! Szczur, Miotła i inne pochodne :)


Unbelievable

Recommended Posts

[quote name='nick_']też jestem tego zdania, ale powracając do Grama, może trochę przytył, ale jeszcze w miarę wygląda, nie jest gruby..

Co do grubości.. wyobraźcie sobie, u mnie w okolicy jest Owczarek Belgijski.. ma 5 lat, a jest tak Gruby, że ledwo chodzi - w sensie dosłownym.. staruszka o dwóch kulach, by była szybsza :p jest tak mega spasiony, że nawet nie potrafiłem sprecyzować, czy rasowy a jeśli już jaka rasa? na żywe oczy psa tak grubego, który w wieku 5 lat ledwo co się porusza, nigdy nie widziałem.. Właścicielka owego pieska waży ponad 150kg napewno, podejrzewam że mocno go "przekarmia" a kiedyś zapytałem, co z psem zrobiła.. rzekła - On jest chory, ale już nie potrafiła zdefiniować jaka choroba, doprowadziła psa do AŻ! takiej nadwagi.. to dopiero masakra[/QUOTE]

U nas jest taki staffik - ma ok. 4-5 lat, kolebie się na boki, jak chodzi, a do tego jak jest słońce wystarczy, że przejdzie 20 metrów i musi się położyć, bo ledwie dyszy - szkoda mi go ogromnie, właścicielka nie widzi problemu, zresztą sama jest podobnych gabarytów :roll:

Link to comment
Share on other sites

a teraz trochę z innej beczki.. mam pytanie do Ciebie Martyna.
Masz psa z czech tak? jak było z przetransportowaniem go do Pl? Planuję wyjazd na stałe do Norwegi pod koniec lipca, biorąc pod uwagę to, ze Norwegia nie jest w UE, musze psu paszport wyrobić? co jest jeszcze potrzebne? hmmm... :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LadyS']U nas jest taki staffik - ma ok. 4-5 lat, kolebie się na boki, jak chodzi, a do tego jak jest słońce wystarczy, że przejdzie 20 metrów i musi się położyć, bo ledwie dyszy - szkoda mi go ogromnie, właścicielka nie widzi problemu, zresztą sama jest podobnych gabarytów :roll:[/QUOTE]


skąd ja to znam.. u mnie właścicielka może widzi problem, zapewne wtedy gdy ludzie zwracają uwagę na wygląd psa.. ale jak już napisałem, tłumaczy się niezdefiniowaną chorobą psa.. pies ledwo chodzi, a to dopiero 5 letni owczarek.. nie wyobrażam sobie, jak można psa dopuścić do takiego stanu.. :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nick_']skąd ja to znam.. u mnie właścicielka może widzi problem, zapewne wtedy gdy ludzie zwracają uwagę na wygląd psa.. ale jak już napisałem, tłumaczy się niezdefiniowaną chorobą psa.. pies ledwo chodzi, a to dopiero 5 letni owczarek.. nie wyobrażam sobie, jak można psa dopuścić do takiego stanu.. :shake:[/QUOTE] No wiesz, zamiast doszukiwać się przekarmiania przez właścicielkę (nie wykluczam, nie znam psa o którym piszesz) może warto rozpatrzyć, czy to nie choroba. Ja znam belga z nadwagą, pies ma zdiagnozowaną tarczycę i padaczkę, już samo życie z takim psem nie jest łatwe, a co dopiero utrzymywanie jego wagi.

Gram nie wygląda na balerona, choć ja zdecydowanie wolę szczupło wyglądające psy ;)
Miotła jaka wyrośnięta, ale w oczach samego postrzelonego dzieciaka widać :)

Link to comment
Share on other sites

No niestety każdy kilogram w normalnym życiu przeszkadza. Ja sama schudłam jakieś 5kg ostatnio i o wiele lepiej się czuję ja i moje stawy, i czuję to przy tak małej różnicy ;)
i nie wiem jak można się zaniedbać do tego stopnia żeby ważyć 150kg, a co dopiero psa :roll:

[quote name='nick_']a teraz trochę z innej beczki.. mam pytanie do Ciebie Martyna.
Masz psa z czech tak? jak było z przetransportowaniem go do Pl? Planuję wyjazd na stałe do Norwegi pod koniec lipca, biorąc pod uwagę to, ze Norwegia nie jest w UE, musze psu paszport wyrobić? co jest jeszcze potrzebne? hmmm... :roll:[/QUOTE]
jak chcesz przetransportować psa z polski do norwegii- pies musi mieć zrobione badanie przeciwciał, to trwa ok. pół roku, może mniej

wwóz psa do polski to zupełnie inna sprawa, szczególnie że obowiązuje szengen i nikt na granicy nie sprawdza

[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/252266_369959889724082_432808156_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vpassione']No wiesz, zamiast doszukiwać się przekarmiania przez właścicielkę (nie wykluczam, nie znam psa o którym piszesz) może warto rozpatrzyć, czy to nie choroba. Ja znam belga z nadwagą, pies ma zdiagnozowaną tarczycę i padaczkę, już samo życie z takim psem nie jest łatwe, a co dopiero utrzymywanie jego wagi.

Gram nie wygląda na balerona, choć ja zdecydowanie wolę szczupło wyglądające psy ;)
Miotła jaka wyrośnięta, ale w oczach samego postrzelonego dzieciaka widać :)[/QUOTE]

wiesz, jakoś trudno mi diagnozować chorobę, skoro jakieś 6 lat temu, jeśli dobrze pamiętam, miała buldoga francuskiego, o podobnych gabarytach, był tak gruby, że szkoda patrzeć.. też wmawiała chorobę, obecnie ma belga i dziwny zbieg okoliczności - otyłosc, też choroba.,.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']No niestety każdy kilogram w normalnym życiu przeszkadza. Ja sama schudłam jakieś 5kg ostatnio i o wiele lepiej się czuję ja i moje stawy, i czuję to przy tak małej różnicy ;)
i nie wiem jak można się zaniedbać do tego stopnia żeby ważyć 150kg, a co dopiero psa :roll:


jak chcesz przetransportować psa z polski do norwegii- pies musi mieć zrobione badanie przeciwciał, to trwa ok. pół roku, może mniej

wwóz psa do polski to zupełnie inna sprawa, szczególnie że obowiązuje szengen i nikt na granicy nie sprawdza

[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash4/252266_369959889724082_432808156_n.jpg[/IMG][/QUOTE]



no Ty chyba żartujesz? a nie wystarczy sam paszport? mamy zamiar kupić mu klatkę, bo inaczej nie przejedziemy, w dodatku bedziemy 9h płynąć promem.. z tego co się ojciec orientował (w norwegii) wystraczy tylko paszport.. teraz jestem w kropce..

Link to comment
Share on other sites

nie da się po prostu psa przewieść w klatce z paszportem? Tak ojcu w Norwegi powiedzieli, że wymagany jest tylko paszport, ja w ramach formalności, zapytałem tutaj, by nie było cyrku na granicy.. już sam nie wiem jak się do tego odnieśc..:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='vpassione']
Gram nie wygląda na balerona, choć ja zdecydowanie wolę szczupło wyglądające psy ;)
Miotła jaka wyrośnięta, ale w oczach samego postrzelonego dzieciaka widać :)[/QUOTE]
ale był taki twardy i nieruchawy, fuj :evil_lol: już zaczyna mięknąć i mieć wyczuwalne żebra
oj tak, fisia to ona ma niezlego ;)

[quote name='nick_']nie da się po prostu psa przewieść w klatce z paszportem? Tak ojcu w Norwegi powiedzieli, że wymagany jest tylko paszport, ja w ramach formalności, zapytałem tutaj, by nie było cyrku na granicy.. już sam nie wiem jak się do tego odnieśc..:shake:[/QUOTE]
nie wiem, musisz sprawdzić

Link to comment
Share on other sites

Martyna - moze ja wam wyśle Mushu na 2 tygodnie - bo ja tu ciężko walcze żeby ta chudzina schroniskowa mi z 3 - 5 kg zgrubła ( wszystkie kości mu wystają pod futrem nie widać ale jak się go dotknie to aż strach) a widzę że u Ciebie tam w domu sobie z tym dobrze radzą :D
Jeszcze tylko biochemie zrobimy czy z trzustką ma chłopak wszystko w porządku. Nie chce żeby mój pies był gruby, ale te kości to masakra u niego, chcialabym żeby dobił do 19-20 kg.Wazy poki co 16, niech ze mu chociaż pokryje miesnie żebra. ;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nick_']a teraz trochę z innej beczki.. mam pytanie do Ciebie Martyna.
Masz psa z czech tak? jak było z przetransportowaniem go do Pl? Planuję wyjazd na stałe do Norwegi pod koniec lipca, biorąc pod uwagę to, ze Norwegia nie jest w UE, musze psu paszport wyrobić? co jest jeszcze potrzebne? hmmm... :roll:[/QUOTE]
Norwegia nie jest w UE, ale jest w strefie Schengen wiec nieco to ułatwia sprawe. Od 2.01.2012 weszły nowe przepisy i badanie na przeciwciała jeśli chodzi o wjazd do Norwegii nie jest już wymagane:-)
tak w skrócie:
po pierwsze paszport musi być zgodny z normami UE/EOG - czasem sie zdarza ze paszport wydają weci którzy nie maja do tego uprawnien, warto to sprawdzic;-)
pies musi być zachipowany i zaszczepiony do wscieklizny (zachipowany przed ostatnim szczepieniem, któro musi byc minimum 21 przed wjazdem do Norwegii)
pies musi byc odrobaczony (w kraju z którego wyjezdza) w przeciągu 10 dni przed wjazdem do Norwegii i powtórzone w przeciągu 7 dni po wjedzie do Norwegii - musi to byc wpisane w dokumentach psa
i pamiętajcie, ze przekraczając granice, to waszym obowiązkiem jest zgłosić psa do specjalnego punktu kontroli granicznej w GODZINACH PRACY tego punktu, warto to wczesniej sprawdzic, zeby nie bujać się z jakimś zmęczonym pracą celnikiem;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sacred PIRANHA']Norwegia nie jest w UE, ale jest w strefie Schengen wiec nieco to ułatwia sprawe. Od 2.01.2012 weszły nowe przepisy i badanie na przeciwciała jeśli chodzi o wjazd do Norwegii nie jest już wymagane:-)
tak w skrócie:
po pierwsze paszport musi być zgodny z normami UE/EOG - czasem sie zdarza ze paszport wydają weci którzy nie maja do tego uprawnien, warto to sprawdzic;-)
pies musi być zachipowany i zaszczepiony do wscieklizny (zachipowany przed ostatnim szczepieniem, któro musi byc minimum 21 przed wjazdem do Norwegii)
pies musi byc odrobaczony (w kraju z którego wyjezdza) w przeciągu 10 dni przed wjazdem do Norwegii i powtórzone w przeciągu 7 dni po wjedzie do Norwegii - musi to byc wpisane w dokumentach psa
i pamiętajcie, ze przekraczając granice, to waszym obowiązkiem jest zgłosić psa do specjalnego punktu kontroli granicznej w GODZINACH PRACY tego punktu, warto to wczesniej sprawdzic, zeby nie bujać się z jakimś zmęczonym pracą celnikiem;-)[/QUOTE]


wielkie dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź.. kamień z serca, że to badanie na przeciwciała już nie obowiązuję. a co do tych szczepień i czipowania, nie sądziłem, że są jakieś określone terminy, w sensie, że odrobaczony 10 dni przed wjazdem do Norwegi i szczepiony na wścieklizne minimum 21 dni przed wyjazdem.. w tych sprawach jestem zupełnym laikiem, szczerze, myślałem, że wystarczy paszport, i oczywiście aktualne szczepienia, nie pomyślałem nawet o chipie.. ale dobrze o tym wszystkim wiedzieć, bynajmniej już wiem co i jak i mam nadzieje, ze nie będzie zadnych problemów z przewiezieniem go..

jeszcze raz, bardzo dziekuję ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Faktycznie się postarzał na twarzy .... eeee nie jest taki gruby , myślałam że bardziej się nalał ;)[/QUOTE]
tak go pooglądałam, to najbardziej tragicznie wygląda z góry, a nie z boku, chociaż z boku też klucha niczego sobie :diabloti:
[quote name='Anecioreczek']Martyna - moze ja wam wyśle Mushu na 2 tygodnie - bo ja tu ciężko walcze żeby ta chudzina schroniskowa mi z 3 - 5 kg zgrubła ( wszystkie kości mu wystają pod futrem nie widać ale jak się go dotknie to aż strach) a widzę że u Ciebie tam w domu sobie z tym dobrze radzą :D
Jeszcze tylko biochemie zrobimy czy z trzustką ma chłopak wszystko w porządku. Nie chce żeby mój pies był gruby, ale te kości to masakra u niego, chcialabym żeby dobił do 19-20 kg.Wazy poki co 16, niech ze mu chociaż pokryje miesnie żebra. ;/[/QUOTE]
spoko, Grami też był wychudzony przez długi czas, bo nie chciał jeść tyle ile powinien ;) ale zmiana karmy na wysokokaloryczną i powoli powoli przybrał, nie ma się czym martwić

[IMG]https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/598519_369959796390758_2038397937_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Anecioreczek']jadl gotowanego kurczka z ryzem/makaronem i warzywami, ktorego je tez bernardyn od 9 lat i jest wsio ok ;) zjadal praktycznie pol kilo dziennie, teraz wpiernicza ok. 400 gram RC performance. wiec nie sadze zeby jadl wczesniej zle...[/QUOTE]
to nie jest najlepszy sposób żywienia ;) skoro jest za chudy to znaczy że jadł źle

[quote name='gops']wpiernicza złą karme pewnie , moja suka najmocniej utyła na joserze festival . :lol:

a Gram wygląda super :diabloti:[/QUOTE]
Gram festival też jadł, tak samo joserę family dla suk w ciąży i karmiących :evil_lol:

Gram jest gruby :diabloti: i jak mówię, że miśka jest gruba, to dla mnie jest gruba :diabloti:
ja uważam że im mniej tym lepiej, Gramowi teraz nie pozwalam skakać, nie robię z nim nic obciążającego, bo się boję o jego stawy, chociaż to "tylko" jeden nadprogramowy kilogram i według was nie wygląda tragicznie, a ja widzę że to dużo, widzę że się gorzej rusza i mu ciężej, szybciej się męczy

Link to comment
Share on other sites

[B]Anecioreczek[/B], znam to, miałam tak samo z moją Warką. Jak ją wzięłam ze schroniska była straszna chudzina, a przez pierwsze tygodnie taka zestresowana biegała, że schudła jeszcze bardziej. Bardziej energetyczna karma, na spacerach dużo ćwiczeń i za to dużo smakołyków :evil_lol: i po kilku tygodniach wróciło wszystko do normy, trwało to trochę, ale się udało. :) Dalej jest szczupła, ale według mnie idealna, tłuszczu nie ma, a kości też nie wystają.


Po zdjęciach widać, że Gramiś trochę przybrał, nie jest tragicznie, ale widać to. Zawsze był Gramiś-atleta, który miał zero tłuszczu i nabite mięśnie i takiego go uwielbiam. :loveu: Pies do szaleństw, którego energia rozwala. Martynka na pewno zadziała i Gramiś wróci do poprzedniego stanu, prawda? :loveu:
A Brum to jest moja miłość, już od pierwszego dnia podczas podróży z hodowli, fajnie patrzeć, że rośnie cudnie! :iloveyou:

Link to comment
Share on other sites

no skoro uwazasz ze taki sposb zywienia jest zly, masz jakies propozycje?Bo ja juz wysiadam.. wszystkiego probuje, a wyniki badan kalu ma dobre. Teraz musze czekac na biochemie bo dostal zastrzyk i za tydzien dostanie kolejny przeciw robalom..
co do gotowanego jedzenia nigdy nie bylo przeciwskazan, karme zaproponowali weterynarze, skoro gotowane nie działa.
Jedyne logicznego wytlumaczenie jego 'szczuplosci' to to ze w szczeniecym okresie jadl źle, i to mu sie odbilo teraz...

basia - Mushu jest u mnie od prawie 2 miechów. Nie zgrubł ani kilograma.Pozatym wpier*ala nadprogramowo :diabloti: przy agility i szkoleniu. To co on dostaje - moj były pies wazyl by w tym momecie ze 30 kg :shake: (a byl wielkosci Mushu).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='basia bonnie']
Po zdjęciach widać, że Gramiś trochę przybrał, nie jest tragicznie, ale widać to. Zawsze był Gramiś-atleta, który miał zero tłuszczu i nabite mięśnie i takiego go uwielbiam. :loveu: Pies do szaleństw, którego energia rozwala. Martynka na pewno zadziała i Gramiś wróci do poprzedniego stanu, prawda? :loveu:
A Brum to jest moja miłość, już od pierwszego dnia podczas podróży z hodowli, fajnie patrzeć, że rośnie cudnie! :iloveyou:[/QUOTE]

oczywiście, już zaczyna wyglądać jak pies a nie mortadela :loveu:

czekam na deszcz basiu :diabloti:

[quote name='Anecioreczek']no skoro uwazasz ze taki sposb zywienia jest zly, masz jakies propozycje?Bo ja juz wysiadam.. wszystkiego probuje, a wyniki badan kalu ma dobre. Teraz musze czekac na biochemie bo dostal zastrzyk i za tydzien dostanie kolejny przeciw robalom..
co do gotowanego jedzenia nigdy nie bylo przeciwskazan, karme zaproponowali weterynarze, skoro gotowane nie działa.
Jedyne logicznego wytlumaczenie jego 'szczuplosci' to to ze w szczeniecym okresie jadl źle, i to mu sie odbilo teraz...

basia - Mushu jest u mnie od prawie 2 miechów. Nie zgrubł ani kilograma.Pozatym wpier*ala nadprogramowo :diabloti: przy agility i szkoleniu. To co on dostaje - moj były pies wazyl by w tym momecie ze 30 kg :shake: (a byl wielkosci Mushu).[/QUOTE]
weterynarze zazwyczaj niezbyt znają się na żywieniu
kup mu joserę festival, family, brita active- coś wysokokalorycznego, polewaj mu masłem albo oliwą, dawaj tłuszcz z boczku żeby było więcej tłuszczu w diecie

to co jadł w szczenięctwie raczej w ten sposób się nie odbija ;)




Nienawidzę Brumy z Gramem. Ona jest paskudna i na prawdę jej nienawidzę. Na spacerze nie do opanowania, nie przychodzi na zawołanie NIGDY, podczas gdy Gram reaguje na 99% zawołań. Do tego zagania go i karci :angryy: jestem na nią wściekła

Link to comment
Share on other sites

Mam prośbę - czy miałabyś możliwość zrobić fotę samej obroży Brumy, tej różowej słitaśnej? Bo to półzacisk na piance jest, prawda? Chciałabym zobaczyć jak to wygląda ogólnie, byłabym zobowiązana ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...