Jump to content
Dogomania

Bazingas! Szczur, Miotła i inne pochodne :)


Unbelievable

Recommended Posts

[quote name='Unbelievable']ale to nie jest rasa która ma być ładna, one mają pracować, u nich długie futro i "idealny" stop mija się z celem bo prawdziwy hodowca borderów na to nawet uwagi nie zwróci[/QUOTE]

prawdziwy hodowca zwroci uwage i na eksterier i na uzytkowosc.

uwazasz, ze ci, ktorzy wyhodowali zwyciezcow cruftsa nie sa prawdziwymi hodowcami?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']nie mniej jednak cruftsa w tym roku wygraly psy, ktore wygladaja inaczej niz te, ktore sie tu pokazuje.
tez maja 4 lapy i tez biegaja, ale sa po prostu ladniejsze.[/QUOTE]

Co do ładniejsze i brzydsze - kwestia gustu, bo dla mnie psy, o których pisałaś wcześniej, dupy nie urywają ;)

[quote name='a_niusia']TONKORY SHIMMA
DANARI DE BEERS

oczywiscie pewnie maja cos nie tak z katami i nie wypasaja owiec, ale gdybym chciala mie bc to bym sobie poszukala wlasnie takiego szolka jak ci zwyciezcy cruftsa.[/QUOTE]

TONKORY SHIMMA
[IMG]http://www.tonkory.com/artwork/dogs/2317_182010153050.jpg[/IMG]


DANARI DE BEERS
[IMG]http://www.danaribordercollies.com/syldenmanreversestandingweb.jpg[/IMG]

Dla mnie suczka jest parówkowata i zdecydowanie jak na mój gust jej proporcje są nieładne, mój ideał suczki bc na pewno byłby dużo lżejszej budowy, a pies jest kulą futra. Ale komuś się to może podobać ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']prawdziwy hodowca zwroci uwage i na eksterier i na uzytkowosc.

uwazasz, ze ci, ktorzy wyhodowali zwyciezcow cruftsa nie sa prawdziwymi hodowcami?[/QUOTE]
uważam, że oni hodują kukiełki na wystawy bez popędów a nie bordery


jeszcze dodam, że piękno tych psów, to ich ruch podczas pracy, a nie równo ułożone uszy. Podejrzewam że te bordery które wygrały cruftsa nie wytrzymałyby zbyt długo zaganiając owce na ugiętych łapach, o ile w ogóle byłyby fizycznie w stanie przyjąć taką pozycję na dłużej niż chwilę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']uważam, że oni hodują kukiełki na wystawy bez popędów a nie bordery


jeszcze dodam, że piękno tych psów, to ich ruch podczas pracy, a nie równo ułożone uszy. Podejrzewam że te bordery które wygrały cruftsa nie wytrzymałyby zbyt długo zaganiając owce na ugiętych łapach, o ile w ogóle byłyby fizycznie w stanie przyjąć taką pozycję na dłużej niż chwilę[/QUOTE]

a np. broom i cale jej rodzenstwo NIGDY by nominacji na cruftsa nie dostaly, bo nie sa LADNYMI PRZEDSTAWICIELAMI swojej rasy.

a tak nie powinno byc.

rase tworzy i eksterier i charakter. powinno sie tak hodowac psy, aby dawaly sobie rade i na ringach i w pracy. na tym polega hodowla.

a nie-ladne to na ring, brzydkie to do pracy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']a np. broom i cale jej rodzenstwo NIGDY by nominacji na cruftsa nie dostaly, bo nie sa LADNYMI PRZEDSTAWICIELAMI swojej rasy.

a tak nie powinno byc.

rase tworzy i eksterier i charakter. powinno sie tak hodowac psy, aby dawaly sobie rade i na ringach i w pracy. na tym polega hodowla.

a nie-ladne to na ring, brzydkie to do pracy.[/QUOTE]

są ładne, są wzorcowe, ale nie są ładne w kategorii wystawy :diabloti:
jakbym miała bardzo brzydkiego psa, ale dobrze zbudowanego, z zarąbistym charakterem to i tak bym go rozmnożyła

taka ciekawostka, zdjęcie jakiegoś psa z tej hodowli Danari

[IMG]http://www.danaribordercollies.com/Russia.JPG[/IMG]

Bruma z mniejszą ilością futra :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Co do ładniejsze i brzydsze - kwestia gustu, bo dla mnie psy, o których pisałaś wcześniej, dupy nie urywają ;)



TONKORY SHIMMA
[IMG]http://www.tonkory.com/artwork/dogs/2317_182010153050.jpg[/IMG]


DANARI DE BEERS
[IMG]http://www.danaribordercollies.com/syldenmanreversestandingweb.jpg[/IMG]

Dla mnie suczka jest parówkowata i zdecydowanie jak na mój gust jej proporcje są nieładne, mój ideał suczki bc na pewno byłby dużo lżejszej budowy, a pies jest kulą futra. Ale komuś się to może podobać ;)[/QUOTE]

dupy nie urywaja, ale wygraly cruftsa, ktory jest najwazniejsza europejska wystawa.

i teraz tak...mozna oczywiscie twierdzic, ze to jest zaden sukces ani ze to o niczym nie swiadczy, ale chyba nikt nie jest tak glupi:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']są ładne, są wzorcowe, ale nie są ładne w kategorii wystawy :diabloti:
jakbym miała bardzo brzydkiego psa, ale dobrze zbudowanego, z zarąbistym charakterem to i tak bym go rozmnożyła

taka ciekawostka, zdjęcie jakiegoś psa z tej hodowli Danari

[IMG]http://www.danaribordercollies.com/Russia.JPG[/IMG]

Bruma z mniejszą ilością futra :diabloti:[/QUOTE]

no chyba jednak niezupelnie bruma.

ja bym takiego psa nie rozmnazala.
brzydkie psy nie powinny byc rozmnazane, nie na tym polega hodowla.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']dupy nie urywaja, ale wygraly cruftsa, ktory jest najwazniejsza europejska wystawa.

i teraz tak...mozna oczywiscie twierdzic, ze to jest zaden sukces ani ze to o niczym nie swiadczy, ale chyba nikt nie jest tak glupi:)[/QUOTE]

Wiesz, CRUFTS wygrywają też psy tak karykaturalnie "przerasowione", że nie są w stanie normalnie funkcjonować, dobrym przykładem może być pekińczyk. To trochę dla mnie przekreśla ideę tego całego SHOW za wszelką cenę, bo ludzie chyba zdurnieli, że hodują kaleki całe życie trzymane w klatkach, żeby zaznać trochę prestiżu na wystawowych salonach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']lol :mdleje:[/QUOTE]

nie jest to nic zlego; maja spoko charaktery, fajnie pracuja itd, ale eksterierowo nie powalaja.

sama mam takiego psa w domu.

przecietny (a nawet mniej) przedstawiciel swojej rasy (z wygladu), a jesli chodzi o walory uzytkowe REWELACYJNA SUKA z super temperamentem i charakterem.

tez by nie miala szans na nominacje na cruftsa, bo nie jest ladnym przedstawicielem swojej rasy.
mimo ze na wystawach tragicznie jej jak do tej pory nie szlo.

nie kazdy rodowodowy pies jest super piekny.
ale temperament, zdrowie i eksterier to jest to, co te rase buduje. dlatego nie widze potrzeby, zeby rozmnazac psy, ktore sa hmmm mocno srednie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']to odkładaj na jedno szoł ;) i spróbuj i tam swoich sił.
Tylko warto do sędziego , co zna rasę , a nie ma fefnaście specjalizacji .....[/QUOTE]
muszę odłożyć na trzy szoł, w końcu hodowlanka :diabloti:
będę celować w takich, żebym nie musiała wyjeżdżać tej hodowlanki :evil_lol: a więc chociaż trochę znających się


tak swoją drogą, crufts ani trochę mnie nie intererere ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']'brzydkie' psy nie powinny zdobywać uprawnień hodowlanych.. więc jakim wyznacznikiem są wystawy? żadnym.[/QUOTE]
uroda psa to nie wszystko , pies nie składa się sam z siebie , tylko z puli genów.
My jesteśmy jednym z nielicznych krajów , w którym hodowlanki robi się na wystawach. Co jest absurdem ..... ale z czegoś ZK ma kasę

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evel']Wiesz, CRUFTS wygrywają też psy tak karykaturalnie "przerasowione", że nie są w stanie normalnie funkcjonować, dobrym przykładem może być pekińczyk. To trochę dla mnie przekreśla ideę tego całego SHOW za wszelką cenę, bo ludzie chyba zdurnieli, że hodują kaleki całe życie trzymane w klatkach, żeby zaznać trochę prestiżu na wystawowych salonach.[/QUOTE]

z drugiej strony: po cholere krzyzowac cos, co wyglada jak kundel i nijak nie przypomina przedstawiciela swej rasy?
nie sadzisz, ze to powinno byc po prostu wyposrodkowane?

tak, aby psy "show" nie byly kalekami a psy "working" nie byly po prostu brzydkie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']muszę odłożyć na trzy szoł, w końcu hodowlanka :diabloti:
[/QUOTE]
moja Hania już jedno ma do hodowlanki :evil_lol: a jest dopiero w młodzieży ;) więc nie musisz czekać do klasy otwartej :cool3: :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']moja Hania już jedno ma do hodowlanki :evil_lol: a jest dopiero w młodzieży ;) więc nie musisz czekać do klasy otwartej :cool3: :diabloti:[/QUOTE]
tak, to coś się pozmieniało :hmmmm: jak wystawiałam Grama to wnioski z młodzieży się nie liczyły do hodowlanki

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Unbelievable']tak, to coś się pozmieniało :hmmmm: jak wystawiałam Grama to wnioski z młodzieży się nie liczyły do hodowlanki[/QUOTE]
po 15 miesiącu życia się liczy do hodowlanki.
Zapładniać można po 18 miesiąca.

[QUOTE]ukończyła 18 miesięcy, z wyjątkiem ras wymienionych w § 10 pkt. 2,
c) uzyskała, po ukończeniu 15 miesięcy, w dowolnej klasie, od co najmniej dwóch sędziów, trzy oceny
doskonałe lub co najmniej bardzo dobre, w tym jedną na wystawie międzynarodowej lub klubowej.
Suka użytkowa, posiadająca certyfikat użytkowości uprawniający do wystawiania w klasie użytkowej,
może być dopuszczona do hodowli z trzema ocenami co najmniej dobrymi od co najmniej dwóch
sędziów, w tym jedną uzyskaną na wystawie międzynarodowej lub klubowej
[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']z drugiej strony: po cholere krzyzowac cos, co wyglada jak kundel i nijak nie przypomina przedstawiciela swej rasy?
nie sadzisz, ze to powinno byc po prostu wyposrodkowane?

tak, aby psy "show" nie byly kalekami a psy "working" nie byly po prostu brzydkie?[/QUOTE]

Tam, gdzie pies służy do pracy, a nie do tego, żeby sobie leżał i pachniał, jego umaszczenie czy ucho, czy włos naprawdę schodzi na drugi plan. Border collie jest właśnie typowym angielsko-szkockim burkiem farmerskim, wiadomo o jakim przeznaczeniu. A teraz nagle na wystawach lansuje się pompony o grubej kości, które by nie wytrzymały przy owcach jednego dnia, nie mówiąc o tym, że coraz częściej zdarzają się psy wyprane z popędów. Jest to przekleństwo nie tylko borderów, ot, taki znak naszych czasów - piesek ma być ładny, ma pobiegać czasem za piłeczką, pobiec przy rowerze czy pójść na spacer do lasu, ale żeby coś więcej, to nie, bo będzie "problemowy" dla nastek, co chcą ćlicnego bołdełka :) Najlepiej w ogóle blue merle, red merle, czekoladę, sable, tricolor brindle czy jeszcze jakiegoś tam modnego kolorka.

Są psy pośrednie i te podobają mi się chyba najbardziej. Czy to jest wg Ciebie paskudna suka-burek?
[URL]http://elkeeava.jalbum.net/THE NETHERLANDS/slides/KEEGALLOP.jpg[/URL]
[URL]http://elkeeava.jalbum.net/THE NETHERLANDS/slides/TONGUE.jpg[/URL]
[URL]http://republika.pl/elkeeava/images/Keegraf12.jpg[/URL]

Link to comment
Share on other sites

zapomina sie tu w tym watku o jednym.
i to jest kwestia podstawowa, o ktorej KAZDY, kto zamierza cos hodowac, powinien pamietac.

otoz eksterier w przypadku ras pracujacych wynikac powinien z predyspozycji do pracy i odwrotnie.
chodzi o to, ze pies wyglada tak a nie inaczej z jakiegos powodu.

jedno wynika z drugiego.

dlatego rozdzielanie linii i tworzenie dwoch tak naprawde odrebnych ras, wg mnie jest dla rasy po prostu szkodliwe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...