Jump to content
Dogomania

...dla Rotti ...


Recommended Posts

  • Replies 2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Podobno banan to nie cytrus, więc można?

Jabłko tarte i podgotowane? Kisiel, budyń?

czysty jogurt?

ziemniaki? czy lepiej wyłącznie ryż?

a kurczak w potrawce?

Ja nie mogę teraz wybrać się do Rotti, ale jak wydobrzeję to nie omieszkam. Jadnak niektózy z juz odwiedzających chcieliby przynieśc jakieś dobre papu a tu pomysły skończyły się na...rosołku... Nawet najlepszy w końcu wyjdzie bokiem....

Powiem jako cierpiący wrzodowiec , że...

Banany można :)

Jabłko gotowane można :)

Kisiel - trzeba!!! :)

Budyń też można :)

Jogurt - na mój żołądek działa katastrofalnie i ogólnie przy wrażliwym nie polecam (szczególnie owocowych NIE)

Ziemniaki - TAK :)

Ryż - u mnie tylko taki rozmemłany (rozgotowany) :wink:

Ja nie jem mięsa od 10 lat , ale w diecie (tej wrzodowej) jest kurczak i indyk gotowany , rybki gotowane na parze i dużo innych możliwości...

Przepisy mogę zapodać - swoje sprawdzone :)

Link to comment
Share on other sites

A w ogóle, to pytajcie się Rotti co by sobie zjadła i próbujcie tak zmodyfikowac przepisy, żeby były niezwykle zdrowe i pożywne. Trzeba wysilić talenta kulinarne :wink:

To chyba najlepszy pomysł :)

Ważne , żeby wszystko było gotowane (o smażonym nie ma mowy!!) i żadnych ciężkich rzeczy typu wieprzowina , kapusta i inne wzdymające frykasy :wink:

Mojemu mężowi , który na skutek wypadku samochodowego stracił pół metra jelit :lol: musiałam non stop robić galaretę - z kurczaka , rybki.

Echhh... szkoda , że Rotti nie mieszka bliżej mnie , bo bym jej chętnie popichciła takich przysmaków , że ho!ho! :) :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ja jako dyletant :roll: wymyśliłam właśnie...klopsy w sosie własnym :lol: Można je podać z jarzynką/marchewką i ziemniaczkami puree :)

Adiraja: no problem...możesz przygotować i puścić Servisco/ powinna dostać jeszcze ciepłe :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Juz raz probowalam cos napisac i sie skasowalo :evilbat:

Przepisy poprosimy :) I zapraszamy do Poznania :D

Chcialabym poprosic o to, byscie pomysleli troszke o przyszlosci - bo teraz wszyscy jestesmy w szoku, choc dobre wiesci osladzaja nam bol. Wkrotce znowu zostaniemi wciagnieci przez machine codziennosci i obowiazkow, pracy, zycia po prostu... teraz kazdy wplacil, ile mogl, a za dwa miesiace... No wlasnie.

Moze by tak pomyslec o stalym, comiesiecznym zasileniu konta Rotti - moze mniejsza suma, ale regularnie.

Chorobowe szpitalne to tylko 75% pensji - Ela wspominala, ze dostanie jakies 1000zl maksymalnie... Wystarczy to tylko na podstawowe oplaty...

A gdzie jeszcze leki? :(

Ja cos zaczynam sie oslabiona czuc - jesli to nie jest chwilowe, to niestety naszej Rottinki w piatek nie odwiedze - ale badzmy dobrej mysli :) Biore zaraz jakies prochy zapobiegawczo i bedzie ok.

Ostatnio Ela miala ochote na deser lodowo-owocowy - tego chyba sie nie gotuje? ;)

Link to comment
Share on other sites

Tufi , ja mogę obiecać regularne wpłaty (powiedzmy co miesiąc) , nie będą to duże sumy , ale zawsze coś...

Przepisów trochę zapodam jutro :) Za zaproszenie bardzo dziękuję - skorzystam na pewno! :)

Co do lodów z owocami... poczekajcie może. A podniebienie Rotti oszukaj kisielem , budyniem , albo galaretką owocową (z banankami np.) :P :)

Link to comment
Share on other sites

Tufi , ja mogę obiecać regularne wpłaty (powiedzmy co miesiąc) , nie będą to duże sumy , ale zawsze coś...

...

Tufi: ja zobowiązuję się także/ póki-co (bo zawsze może się odwrócić, znamy to znamy :roll: ) mogę sobie na to pozwolić :D

Link to comment
Share on other sites

Tufi ja też myślałam o co miesięczyn zasilaniu konta naszej Rotti. Wiec co miesiąc bede przesyłąłą tyle ile bede mogła, nie zostawie Elci...zawsze pare groszy jej tam wpadnie...ja niezbiednieje a ona bedzie miała na swoje potrzeby...Wiec uszu do góry bedzie dobrze...

Link to comment
Share on other sites

To superowo :) Na pewno Ela sie ucieszy :)

Ja niestety w tym miesiacu okropnie cienko stoje z finansami, ale byc moze bede od maja zatrudniona na pol etatu, to wtedy jakos zasile Rotti.

A jutro mam odebrac metryke Borysa i zaniesc ja do wyrobienia rodowodu...

Link to comment
Share on other sites

Tufi: cieszę się, że już oki :D

Masz ode mnie pilnego pv :P

A Ty Pika tu się nie nabijaj :lol: ten most jak widzę...nas obu nie minie (chociaż ja wolałabym Poniatoszczaka...jest taki bardziej stylowy :drinking: /oczywiście pod warunkiem, że nie przecieka :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Ja dopiero dzisiaj usiadłam do komputera po dłuższej przerwie i nie będę ukrywać przeżyłam szok po przeczytaniu 20-kilku juz stron tego topicu... szok wywołany zarówno tym co się stało ale i Waszą wspaniała reakcja!!

Rotti trzymamy kciuki za Twój szybki powrót do zdrowia!!

Tufi... napisałam do Ciebie na priv... jeśli mogę pomóc jakoś nie licząc wpłat na konto to wal śmiało!!

Pozdrawiam

Asia

Link to comment
Share on other sites

Ela powinna mieć zapłacone wynagrodzenie chorobowe w wysokości 80% przeciętnej płacy z 6 miesięcy poprzedzających miesiąc choroby.Taka sytuacja trwa przez 90 dni - nieprzerwalnie - choroby(tzn. nie może być ani dnia przerwy).Od 91 dnia ZUS płaci 100%. Pierwsze 33 dni płaci pracodawca - potem ZUS.Jedynie jeśli ZUS wypłaca zasiłek tzw. szpitalny - to jest to 70% podstawy.

To dla informacji wszystkich.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje wszystkim za informacje i PW - wlasnie odpisalam, bo wczesniej nie moglam - bylam w schronisku.

Jutro ide do Eli i cos czuje, ze czeka mnie dluga, powazna i formalna rozmowa - a przede wszystkim szczera, bez udawania, ze jakos to bedzie.

ja juz sie gubie powoli w tym wszystkim, kto, co i dlaczego i jak fajnie :)

Po kolei:

1. ide wyrobic rodowod Borysowi i oplacic skladke w ZK - mam na to pieniazki od jednej kobietki

2. kupuje dres - mam na to pieniazki od milej kobietki

3. wystawy - po kolei:

Leszno: (tu prosze sie wpisac)

Gorzów (j.w.)

Zebysmy sie nie pogubili z tym wszystkim :) Jestem tak zakrecona od jakiegos tygodnia, ze juz dzien z noca mi sie myla ;)

Co do mojego zdrowia i obaw, ze zaraze Rotti - u mnie alergia daje takie objawy, jak przeziebienie - wzielam tabletke antyalergiczna i jest zupelnie ok, czyli byl to falszywy alarm :)

Link to comment
Share on other sites

Jutro ide do Eli i cos czuje, ze czeka mnie dluga, powazna i formalna rozmowa - a przede wszystkim szczera, bez udawania, ze jakos to bedzie.

Tufi, wydaje mi się, że Ela zdaje sobie sprawę z tego, że jest w trudnej sytuacji :o . Co chcesz jej jeszcze powiedzieć?

Link to comment
Share on other sites

Tufi, wydaje mi się, że Ela zdaje sobie sprawę z tego, że jest w trudnej sytuacji :o . Co chcesz jej jeszcze powiedzieć?

Chce z nia porozmawiac o kilku istotnych kwestiach, o taka rozmowe prosilo mnie pare osob.

Ja wiem, ze ona zdaje sobie sprawe - chodzi o sprawy organizacyjne i ustawienie ich na kilka najblizszych tygodni i miesiecy.

Link to comment
Share on other sites

Cześć

Nie wiem czy Wam to do czegoś potrzebne ale pytałam się moją Babcię (była pielęgniarką a oprócz tego miała nowotwór 23 lata temu) co można podać, ugotować aby było zdrowo:

- zupa. na bazie rosołku (rosół ugotowany na jarzynach) inna zupa

- zupe, w której dodany jest pulpecik z indyka lub drobiu - to wzmacnia osobę słabszą

-herbatki owocowe i ziołowe

-płatki owsiane lub inne gotowane na wodzie

-zupa zaciągana żółtkiem

-zupy gotować na wywarach z jarzyn

-potrawy z kurczaka, indyka - gotowane albo wmiksowane mięsko do zupe

nie wiem czy to się Wam do czegoś przyda ale podobno to i lekkie i sił dodaje

Ewa

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...