Jump to content
Dogomania

JoannaP

Members
 • Content Count

  397
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About JoannaP

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

 • AIM
  1534578
 • Website URL
  http://www.pinczer.net.pl

Converted

 • Location
  Poznań
 1. Płyty i książki - ponad 100 rzeczy! BAZAREK dla podopiecznych SOS Dalmatyńczyki!

  Serdecznie zapraszam!

  frodoigimlibazarek.jpg

 2. JoannaP

  Strona adopcyjna seterów

  [quote name='JoannaP'][B][FONT=Tahoma][B][SIZE=2][COLOR=#333333]W Mieściskach koło Dusznik Wlp. przyplątał się dzisiaj (24-11-2011) seter irlandzki. Państwo nie mają możliwości zaopiekować się nim, dziś albo jutro pies trafi do schroniska (nie wiem jeszcze gdzie). Może ktoś go szuka? [SIZE=2][COLOR=#333333]Telefon do państwa, u których w tej chwili pies przebywa: 603621210[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]</SPAN>[/B][/QUOTE] Znależli się właściciele! :) Okazało się, że państwo przyjechali do kogoś w odwiedziny, dziadek wziął psa na spacer, a pies napisał własny scenariusz wędrowania. Na szczęście syn "znalazców" porozwieszał wszędzie ogłoszenia i właściciele po paru godzinach poszukiwań przyjechali, psa odebrali :) Dostali pouczenie na temat puszczania psa w obcym terenie, w lesie, bez adresówki. Ale najważniejsze, że skończyło się na strachu :)
 3. JoannaP

  Strona adopcyjna seterów

  O tatuażu nie wiem, ale chipa na pewno nie, nie mają czytnika.
 4. JoannaP

  Baza zwierząt zaginionych

  [B][FONT=Tahoma][B][SIZE=2][COLOR=#333333]NIEAKTUALNE[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT][/B] [B][FONT=Tahoma][B][SIZE=2][COLOR=#333333][/COLOR][/SIZE][/B][/FONT][/B] [B][FONT=Tahoma][B][SIZE=2][COLOR=#333333]W Mieściskach koło Dusznik Wlp. przyplątał się dzisiaj (24-11-2011) seter irlandzki. Państwo nie mają możliwości zaopiekować się nim, dziś albo jutro pies trafi do schroniska (nie wiem jeszcze gdzie). Może ktoś go szuka? link do zdjęć:[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT] [B][FONT=Tahoma][URL="http://zapodaj.net/0975b7b9e3ce.jpg.html"][SIZE=2]http://zapodaj.net/0975b7b9e3ce.jpg.html[/SIZE][/URL][/FONT][/B] [B][FONT=Tahoma][URL="http://zapodaj.net/720cac126bb7.jpg.html"][SIZE=2]http://zapodaj.net/720cac126bb7.jpg.html[/SIZE][/URL][/FONT][/B] [B][FONT=Tahoma][URL="http://zapodaj.net/96a59981bdaa.jpg.html"][SIZE=2][COLOR=#3b5998]http://zapodaj.net/96a59981bdaa.jpg.html[/COLOR][/SIZE][/URL][/FONT][/B] [B][FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR=#333333]Telefon do państwa, u których w tej chwili pies przebywa: 603621210[/COLOR][/SIZE][/FONT][/B] [FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR=#333333][/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR=#333333]NIEAKTUALNE[/COLOR][/SIZE][/FONT] [FONT=Tahoma][SIZE=2][COLOR=#333333][/COLOR][/SIZE][/FONT] Znależli się właściciele! :) Okazało się, że państwo przyjechali do kogoś w odwiedziny, dziadek wziął psa na spacer, a pies napisał własny scenariusz wędrowania. Na szczęście syn "znalazców" porozwieszał wszędzie ogłoszenia i właściciele po paru godzinach poszukiwań przyjechali, psa odebrali :) Dostali pouczenie na temat puszczania psa w obcym terenie, w lesie, bez adresówki. Ale najważniejsze, że skończyło się na strachu :)[/B]
 5. [quote name='Akrum']mam nadzieję, że suńka szybko opuści przytuliskowy kojec i nie będzie już marzła w te mroźne noce.[/QUOTE] I tego się trzymajmy :) [quote name='Akrum']dzieki też za udostępnienie na FB :) [/QUOTE] No to dopóki nie będzie "prawdziwego" zdarzenia, to choć tak udostępniajcie :) Przelew zrobiony, tylko napisali, że dziś już nie zaksięgują (automat znaczyć się napisał) - dopiero jutro Dobrej nocy.
 6. Pojawiam się niezaproszona - ale nie pogonicie mnie chyba? ;) Proszę o podanie konta, jakiś grosz wyślę na karmę czy weta, czy na co to spożytkujecie. Nie umiem robić tych całych zdarzeń czy jak to się nazywa na Facebooku (jak ktoś mi powiedział - na Twarzowej Książce ;) ), ale podlinkowałam wątek i wstawiłam w swój status, może narazie w ten sposób można poudostępniać? [URL]https://www.facebook.com/#!/profile.php?id=100000534407817[/URL] Moje dziecię (wiekowe już, wiekowe) ciągle psioczy, że w domu same kurduple, a porządnego psa, jak doberman nie ma. No nie ma i nie będzie, ale choć tak mogę pomóc. Co do imienia - pamiętam, jak swego czasu, gdzieś w epoce kamienia łupanego, leżałam odłogiem zagrypiona i nicnierobiąca, i w ramach zabijania nudy spisywałam wszelkiego rodzaju psie imiona, jakie tylko mnie, moim dzieciom i znajomym przychodziły do głowy. W końcu pomysły zaczęły się kończyć, a ja jęczałam, żeby mi podrzucili jakieś krótkie, brzmiące, wpadające w ucho... Na to ktoś mocno zniecierpliwiony moją namolnością warknął zniechęcony: Sedes ładnie brzmi ;) A co powiedzie na Heca, Joga, Malta, Padwa, Saga... Czekam na pw :)
 7. [quote name='R-oy'] Wyslalem zapytanie do fundacji.[/QUOTE] Trzymam kciuki !!
 8. [quote name='marra']Dzwoniłam do nowego domku Tary. Pani powiedziała że Tara to jest cos wspaniałego ! że pies idealny:) nie mogła sie jej nachwalić :) Zosia zachwycona i cała rodzinka też. Noc przespała oczywiście w łóżku z tego co zrozumiałam to między Zosią a mamą która musiała dziś wziąść tabletkę bo szyja ją bolała :D bała się w nocy może "zgnieść" Tarę i krzywo spała :) Pozatym były na spacerku, Tara zrobiła siku i kupe :)[/QUOTE] No nieźle się nowa pani stresuje, ale wygląda na to, że Ruda trafiła do odpowiednich ludzi i na odpowiednie łóżko? ;) Czy pozostawią jej imię Tara? A zalogują się na Dogo i opowiedzą o niej? Trzymam kciuki.
 9. [quote name='Tirana']Wczoraj Miłka miała szczepienie (na ukłucie nawet uwagi nie zwróciła) i tabletki kupowaliśmy i przypadkiem się dowiedzieliśmy, że 2x w roku przyjeżdża do przychodni specjalista kardiolog - Pani Garncarz i będzie pod koniec listopada. Wstępnie się zadeklarowaliśmy, a zapiszemy się jak będzie znany dokładny termin.[/QUOTE] Zajrzałam tu przypadkowo gratuluję Miłej :) na stronie [URL]http://www.garncarz.pl/aktualnosci.php[/URL] znalazłam informację: [COLOR=#000][FONT=verdana]"Badania okulistyczne w Poznaniu odbędą się w dniach 19-20.11. Badania kardiologiczne natomiast odbędą się w dniu 3.12!!!! Wszystkich chętnych prosimy o kontakt pod nr tel. 22 858 80 62. ZAPRASZAMY."[/FONT][/COLOR] [COLOR=#000][FONT=verdana][/FONT][/COLOR] [COLOR=#000][FONT=verdana]Ja idę z Bastą na badania okulistyczne i już dawno rezerwowałam termin, może spróbuj zadzwonić?[/FONT][/COLOR]
 10. [quote name='marra']Jak nie urok to ? ... wszyscy wiemy co ;/[/QUOTE] Oczywiście, że wiemy: Jak nie urok, to przemarsz wojsk ;) [quote name='marra']Tara pozbyła się zapalenia gruczołów za to teraz ma ciążę urojoną... ;/[/QUOTE] Aaaaaaa............. No stara już jestem, ale ciągle się uczę: nie sądziłam, że po sterylce (miesiąc?) może być ciąża urojona... Tzn., że jakieś 10 tyg. temu miała cieczkę? No to nieźle :( Choć prawdę mówiąc musi mieć niezwykle silny instynkt, bo przy takiej ilości ruchu i biegania rzadko się zdarza. Gdy moje Psota miała pierwszy raz urojoną, wet kazał nam wsiąść na rower i kilka kilometrów dziennie ją wybiegać - przeszło i obyło się bez zastrzyków. Na szczęście.
 11. Ojojoj.... Wiem, że trzeba rodzielcowi znaleźć jak najszybciej dom i wiem, że pies w znacznym stopniu dostosowuje się do trybu życia właściciela, jednak wiesz co może zdziałać niewybiegany pies: pani za chwilę się obudzi, że Ruda robi jej sajgon w domu, albo nie daj Boże, pociągnie ją na spacerze, zaplącze i kobitka sobie coś uszkodzi :( Nie wyobrażam sobie tego żywiołowego, skocznego zwierzaka dostojnie kroczącego na spokojnych spacerkach... Moja Aria ma ponad 8 lat, a gna jak przeciąg po łące, już nie mówiąc o trzyletnej Baście. Psotka dopiero gdy miała chyba 11 czy 12 lat, to zwolniła. Trochę. Może Pani bardziej odpowiadałby starszy, spokojnieszy pies - a Tara powinna trafić na ludzi, którzy biegają, jeżdżą na rolkach czy rowerze.. Wiem, wiem, marzycielka jestem :( Wygłaszcz Tarę ode mnie i powiedz, że trzymam kciuki :)
 12. [quote name='marra']...w zasadzie można by ją zareklamować jako "pinczeropodobnego" psa ;) a nóż widelec jak to mówisz :D Oglaszam wszem i wobec że Rude już aportuje :) śmiga za piłką aż serce rośnie :)[/QUOTE] Jak aportuje, to może iść dalej ? ;) Oczywiście jako "pinczerkopodobna" utalentowana Ruda Suka - już tylko krok od tego: [URL]http://www.youtube.com/watch?v=NCetqpHf8XQ[/URL] I co to za pytanie czy ją ktoś pokocha?! To przecież oczywiste!! :)
 13. [URL]http://hiperogloszenia.pl/x-pl/inz/124/124167-pinczer-sredni-niemiecki-szczenieta-6.jpg[/URL] [URL="http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1b/Pinczer_%C5%9Bredni_91.jpg"]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/1/1b/Pinczer_%C5%9Bredni_91.jpg[/URL] [URL]http://www.agita.eu/AMBA/A.%20dor.jpg[/URL] [URL]http://en.wikipedia.org/wiki/File:Pinczer_%C5%9Bredni_91.jpg[/URL] [URL]http://www.pieskie.republika.pl/pinczers.htm[/URL] Przepraszam, że się wtrącam - po kilkuletniej przerwie zajrzałam na Dogo i natknęłam się na Waszą Rudą - Czerwoną Jak CHILI. Powiem szczerze, że mi serducho mocno zabiło, bo bardzo, ale to bardzo przypomina mi ona moją ukochaną rasę (linki powyżej) Pinczer Sredni. Wiem, że są nierejestrowane mioty, ale ze względu na podobieństwo do dobermanów, preferowane są czarne-podpalane. A tu taka Ruda Suka.... O sprawdzenie tatuażu pewnie nie muszę pytać? Przeglądając teraz Dogo zauważyłam, że są robione wydarzenia na Fejsie - ja nie umiem, ale chętnie udostepniam. Jeżeli się nie mylę i ta Ruda Panna ma coś wspólnego z pinczerami, to może udałoby się Wam napisać o niej po angielsku i/lub niemiecku? Wprawdzie większość moich "znajomych" na Fejsie ma już swoje psy, ale wiem, że czasami poszukują wysterylizowanych, starszych suk (nawet miałam telefony, by oddać im moje!), więc może warto spróbować? Trzymam mocno kciuki za nią - i moje dwie dziewczyny też zaciskają łapki. PS. Nie umiem wstawiac zdjęć, więc dlatego tylko linkuję, sorry...
 14. JoannaP

  Pinczer miniaturowy a ratlerek ?

  Dawno tu nie zaglądałam, więc odpowiadam z dużym poślizgiem :) Tak [B]pinczer miniaturowy = ratlerek[/B]. Ratler - to nazwa pochądząca od niemieckiego "szczur", bo pinczery to szczurołapy. Owszem, utarło się nazywać ratlerkami wszystko, co jest małe, krótkowłose i choć w 1% przypomina ratlerka. Rasa powstała poprzez selektywny dobór pinczerów średnich (mniejsze osobniki kojarzono z równie mniejszymi). Ówcześnie wzrost pinczera śreniego wynosił 40-45cm (obecnie 45-50), a wszystkie egzemplarze do 40cm traktowano jako miniatury (obecnie 25-30cm). Problem był w tym, żeby uzyskać miniaturyzację bez karłowatości - czyli odpowiednie proporcje (np. sylwetka jak najbardziej zbliżona do kwadratu, długość głowy powinna wynosić 1/2 dłogości tułowia itp). Oczywiście, że rodziły się egzemparze posiadające cechy karłowatości (np. okrągła, jabłkowata głowa, wyłupiaste oczy, zbyt krótka kufa, nieproporcjonalnie krótkie lub chude łapki) i tych do hodowli nie dopuszczano. A przynajmniej nie powinno się dopuszczać. Jak wiadomo - to tylko pobożne życzenie i takie pieski również rozmnażano, nazywając je nadal ratlerkami. W efekcie mało jest osób, które wiedzą jak powinien wyglądać i jaki powinien być ratlerek (czyli pinczer miniaturowy). Nie raz, idąc na spacer z moją Nikitą słyszałam: [I]jaka ładna sarenka, i jaka podobna do ratlerka! Tylko się nie trzęsie, nie ma wyłupiastych oczu itp. :evil_lol:[/I] Co ciekawe - po II wojnie rasa pinczer średni została odtworzona w Niemczech z 5 egzemplarzy psów, z czego tylko dwa były średniakami, a trzy miniaturami. No i jeszcze jedna informacja: pinczer średni jest rasą wyjściową nie tylko dla miniatury, sznaucery to inaczej pinczery szorstkowłose, ponad 100 lat temu rodziły się w jednym miocie i dobierano osobniki na podstawie sierści. Wtedy jednak pinczery krótkowłose miały sierść bardziej szorstką niż dzisiaj, a sznaucery - te pierwsze, te ze wspólnych miotów - przypominały sierścią dzisiejsze jamniki szorstkowłose. No, nie sznaucery to wtedy były, ale ich przodkowie. :)
 15. JoannaP

  Zamówiliśmy szczeniaka, i co dalej?

  [quote name='Grando'] Jeśli chodzi o wchodzenie do windy, nas ten problem nie dotyczy - nie mamy w bloku windy :)[/quote] Winda to tylko przykład - nowe dla psiaka jest absolutnie wszystko, więc w zależności jak zmieniły się jego warunki (może mieszkał na głuchej wsi albo w wielkim mieście, albo przy drodze szybkiego ruchu i lotnisku), do nowych rzeczy należy przyzwyczajać stopniowo, choć bez przesadnej ostrożności :) [quote name='Grando'] Ad. 6.Od początku mieliśmy świadomość, że nie będzie to pies rasowy, a jedynie w typie pinczera lub jak kto woli mix pinczera. Dlatego też nazwy pinczer średni obiecujemy więcej nie nadużywać :)[/quote] :loveu:
×