Jump to content
Dogomania

Bez Oczu Widzę, Bez Zębów Jem, Dziękując Wam Ogonem ... Brajl za TM ...


albiemu

Recommended Posts

  • Replies 6.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[SIZE=4]Jeszcze raz sie przypomnę- we czwartek 03.04 jest organizowana [COLOR=red]akcja krwiodawcza[/COLOR] dla mieszkańców Jaworzna i [U]zapraszam też z miast ościennych[/U]- Hala Widowiskowo-Sportowa ul. Grunwaldzka (dla mniej wtajemniczonych- Jaworzno to miasto sąsiadujące ze Sosnowcem). Zgodnie z ustaleniami A Rh- będzie dla Włodka. Telewizja powiadomiona, więc bedzie apel szczególnie dla tych mieszkańców, którzy maja tą grupę krwi.[/SIZE]

[SIZE=4]Z A P R A S Z A M!!![/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='albiemu']Ja dzwoniłam u siebie w Rzeszowie do banku krwi i mają sporo krwi ARH - i 0RH - , jeśli szpital zwróci się z prośbą nie ma problemu. Nie zmienia to faktu, że krew trzeba oddawać.[/QUOTE]
Ja dzwonilem wczoraj w nocy w Katowicach - takze maja ta krew - jesli szpital zwroci sie z prosba nie ma problemu.

Link to comment
Share on other sites

Guest Reyes

Przepraszam ale jestem nie w temacie- To człowiek może oddać krew psu?
Siostra ma tą grupę i może dać krew ale :
a.) Przyjmuje leki
b.) Przyjmuje hormony tarczycy.
Dla ludzi jej krwi nie chcą, nie wiem jak to się ma do psów.
Proszę o odp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']Przepraszam ale jestem nie w temacie- To człowiek może oddać krew psu?
Siostra ma tą grupę i może dać krew ale :
a.) Przyjmuje leki
b.) Przyjmuje hormony tarczycy.
Dla ludzi jej krwi nie chcą, nie wiem jak to się ma do psów.
Proszę o odp.[/QUOTE]

[B][I][COLOR="RoyalBlue"]Krew nie jest dla psa, tylko dla jego właściciela... :roll:[/COLOR][/I][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']Przepraszam ale jestem nie w temacie- To człowiek może oddać krew psu?
Siostra ma tą grupę i może dać krew ale :
a.) Przyjmuje leki
b.) Przyjmuje hormony tarczycy.
Dla ludzi jej krwi nie chcą, nie wiem jak to się ma do psów.
Proszę o odp.[/quote]


Krew nie dla psa! Tej krwi potrzebuje dogomaniak.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Reyes']Przepraszam ale jestem nie w temacie- To człowiek może oddać krew psu?
Siostra ma tą grupę i może dać krew ale :
a.) Przyjmuje leki
b.) Przyjmuje hormony tarczycy.
Dla ludzi jej krwi nie chcą, nie wiem jak to się ma do psów.
Proszę o odp.[/quote]


[B]KREW POTRZEBNA jest dla CZŁOWIEKA. Grupa A Rh-,[/B] ale może być każda inna na wymianę (patrz wcześniejsze stronyod 343 -...)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ladySwallow']A ja bym prosiła o dane, na które można wysłac zaświadczenie o oddaniu krwi. Jakis adres, mail, faks... Szybciutko, to dla "moich" krewniaków ;)[/quote]
Pięknie się wyrobiłyśmy z ogłoszeniem na krewniakach ;)

Link to comment
Share on other sites

"Konieczne jest pobranie zaświadczenia, które należy wysłać na adres:"
"tak przesłanie zaświadczenia jest konieczne ,niestety taka formalnośc ale mozecie przesłać to poprostu pocztą zwyklym listem "

Wygląda na to, że zaświadczenie można wysyłać na adres domowy.



[B]PRZYGOTOWANIE SIĘ DO ODDANIA KRWI[/B]

Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien:
[LIST]
[*]W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki).
[*]Być wyspanym.
[*]Spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem).
[*]Wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego : mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe.
[*]Ograniczyć palenie papierosów.
[*]Nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki.
[*]Nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu !!!
[*]Koniecznie przeczytać [URL="http://bractwo.polskispirytus.com/krew/index.php?page1=zakazne"][B][COLOR=red]Informacje o chorobach zakaźnych dla krwiodawców[/COLOR][/B][/URL][/LIST][B]REJESTRACJA[/B]

Zgłaszający się do oddania krwi należy posiadać przy sobie dokument ze zdjęciem, potwierdzający tożsamość:
[LIST]
[*]dowód osobisty,
[*]legitymację szkolną lub studencką,
[*]książeczka ubezpieczeniowa,
[*]prawo jazdy,
[*]paszport,
[*]dawca wielokrotny - również legitymację HDK PCK.[/LIST][B]KWESTIONARIUSZ[/B]

Kandydat na dawcę krwi musi posiadać nr PESEL, oraz powinien posługiwać się językiem polskim w mowie i piśmie w stopniu, który umożliwi mu bez udziału osób trzecich samodzielne zrozumienie treści kwestionariusza, który otrzyma podczas rejestracji oraz pytań związanych z wywiadem lekarskim. Z wypełnionym kwestionariuszem udajemy się do pracowni analitycznej.

Przykładowy [URL="http://bractwo.polskispirytus.com/krew/kwestionariusz.pdf"][B][COLOR=red]kwestionariusz[/COLOR][/B][/URL] do pobrania (120 kb)


[URL]http://bractwo.polskispirytus.com/kr...php?page1=krok[/URL]

Link to comment
Share on other sites

odpowiedzcie na pytanie:) duzo osób juz oddało krew dla Włodka??
Czy ktos wie, gdzie w Poznaniu jest centrum oddawania krwi??:/
polece jutro oddać..
i o co chodzi z tymi zaswiadczeniami? gdzie trzeba wyslac? do tego szpitala, tak?

Link to comment
Share on other sites

Weronia - [url]http://www.rckik.poznan.pl/www/page.php?p=jak_zostac_dawca[/url] Zaświadczenie jest po to, żeby potwierdzić, że oddałaś krew na daną osobę - wysyłasz mailem lub pocztą lub faksem do szpitala. Mam nadzieję, że te dane zaraz sie pojawią....

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.rynekmedyczny.pl/pl/sosnowiec/medykow/ZOZ/1556535,1556536,/wojewodzki_szpital_specjalistyczny_nr_5_im_sw_barbary"][COLOR=#0000ff]Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 5 im. Św. Barbary[/COLOR][/URL]
[I]Przychodnia, ośrodek zdrowia [/I]
[I]ul. Medyków 1, 41-200 Sosnowiec[/I]

Telefon: [B]032 368 20 00 [/B]
[B] 032 368 27 01[/B]
Fax: 032 368 20 32
e-mail: [EMAIL="[email protected]"][COLOR=#0000ff][email protected][/COLOR][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...