Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

All

Alano Espanol, Vengo Enzo, 4 lata, pies aktywnie pracujący, polujący. Większość tych psów w kraju pochodzenia i nie tylko zresztą to psy tradycyjnie kopiowane. Dzisiaj jak i przez wiekami jedne z nich były cięte drugie nie i żadnemu z nieciętych nie umniejszało to sprawności i użytkowości. Kopiowane ucho i czasami ogon miało chronić przez ranami, czasami zabieg był wykonywany po odniesieniu ciężkich ran podczas polowania, ale nikt tego nie robił ze względów czysto estetycznych, bo lepiej wygląda, czynność wymuszała potrzeba. Wiele dzisiaj pracujących psów tej rasy jest bio i doskonale pracują na równi z kopiowanymi, zgodzę się, że gdyby ciąć tego psa nadało by mu to wyrazu, ale tylko tyle, nadal byłby takim samym psem do pracy.

[IMG]http://i491.photobucket.com/albums/rr279/cadebou/Blast2013.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Ja nie łamię prawa, gdyż sama psa nie kopiowałam. Nie złamię również prawa w przyszłości gdyż kupię psa skopiowanego na terenie kraju gdzie kopiowanie jest dozwolone. ZK zabrania tylko kopiowania i wystawiania psów urodzonych w Polsce po 2012 r. Nie jest zakazane posiadanie psa kopiowanego i nie zauważyłam, żebym namawiała kogokolwiek do łamania prawa, więc swój internetowy jazgot zachowaj dla siebie, albo lepiej przeczytaj jeszcze raz to do czego pijesz.

Posiadanie domniemanych kompleksów również jest zgodne z prawem... Gorzej z obcięciem cycków, bo to nielegalne bez stwierdzonej jednostki chorobowej w ich obrębie, więc z łaski swojej nie namawiaj mnie do łamania prawa... Nie, żebym cię sądem straszyła, ale nie pisz lepiej o nielegalnych zabiegach amputacji organów u ludzi. Jeszcze nie swoich organów :eviltong:

[quote name='Fauka']Ja myślę że większość osób kochających kopiowane psiaki same nie wyglądają najlepiej jako bio [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/diablotin.gif[/IMG] Ale szkoda czasu na dyskusję, potem przeżywają ten wątek na dziesięciu innych [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_lol.gif[/IMG][/QUOTE]
Nom, bez worka na łeb nie wychodzę z domu, takie mam kompleksy :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']Ja myślę że większość osób kochających kopiowane psiaki same nie wyglądają najlepiej jako bio :diabloti: Ale szkoda czasu na dyskusję, potem przeżywają ten wątek na dziesięciu innych :lol:[/QUOTE]

sądzisz innych podług siebie :hmmmm:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Nom, bez worka na łeb nie wychodzę z domu, takie mam kompleksy :diabloti:[/QUOTE]

A tam worek, bierze się nożyczki/skalpel/nożyk do papieru w rękę i voila :diabloti: ale zdecydowanie lepiej robić takie eksperymenty na małych dzieciach, nie odczuwają ponoć tak bólu, takie 3 dniowe :lol:a potem to już znieczulenie miejscowe i jazda, w brazylii to nawet modne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']... Gorzej z obcięciem cycków, bo to nielegalne bez stwierdzonej jednostki chorobowej w ich obrębie,[/QUOTE]

Wyobraź sobie, że podobnie jest z psami, bez medycznej prawdziwej przyczyny nie można psów u nas kopiować. Reszta oszustów jakich już czytałem na FM w DA i DC robi podobnie jak Ty, dlatego też potrzebna jest poprawka w zapisie ZK o zakaz wystawiania psów kopiowanych w ogóle. I będzie spokój, a wydaje mi się, że wprowadzenie takiego zapisu jest możliwe nawet przy bezwładności ZK. Za czas jakiś może będzie to zapis unijny jaki będzie odgórnie regulował. Dzisiaj możesz tak zrobić, może jutro obrońcy praw zwierząt przepchną nowy prawidłowy zapis bez ukrytej furtki dla handlarzy jaką zostawił celowo ZK.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fauka']A tam worek, bierze się nożyczki/skalpel/nożyk do papieru w rękę i voila :diabloti: ale zdecydowanie lepiej robić takie eksperymenty na małych dzieciach, nie odczuwają ponoć tak bólu, takie 3 dniowe :lol:a potem to już znieczulenie miejscowe i jazda, w brazylii to nawet modne.[/QUOTE]

Nie zapomnij o kopaniu tychże psów lub dzieci po twarzy z buta, bo każdy kto jest za kopiowaniem takie praktyki stosuje jako wyrodny sadysta.

[quote name='Chima']Wyobraź sobie, że podobnie jest z psami, bez medycznej prawdziwej przyczyny nie można psów u nas kopiować. Reszta oszustów jakich już czytałem na FM w DA i DC robi podobnie jak Ty, dlatego też potrzebna jest poprawka w zapisie ZK o zakaz wystawiania psów kopiowanych w ogóle. I będzie spokój, a wydaje mi się, że wprowadzenie takiego zapisu jest możliwe nawet przy bezwładności ZK. Za czas jakiś może będzie to zapis unijny jaki będzie odgórnie regulował. Dzisiaj możesz tak zrobić, może jutro obrońcy praw zwierząt przepchną nowy prawidłowy zapis bez ukrytej furtki dla handlarzy jaką zostawił celowo ZK.[/QUOTE]
A co mnie wystawy obchodzą? :lol: Mojego psa mogę wystawiać, a i tak tego nie robię więc jakoś zakazy ZK "w przyszłości" na mnie wrażenie nie robią. Ukraina, Rosja, Serbia itp. w Unii nie są więc też ich ogólne prawo może im skoczyć.

[quote name='Alicja']a do tego kapelusz z rękawami :lol: ;-)[/QUOTE]
[url]http://cache.jezebel.com/assets/images/12/2008/03/Burka.jpg[/url] :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']Nie zapomnij o kopaniu tychże psów lub dzieci po twarzy z buta, bo każdy kto jest za kopiowaniem takie praktyki stosuje jako wyrodny sadysta.
[/QUOTE]

Prawidłowo! Dzieci i zwierzęta bólu nie czują, przynajmniej te 3 dniowe, a potem to i tak słabo, wszystko da się znieść :diabloti: ważne by dobrze to to wyglądało. Dlatego też jest jeszcze jedna, bardzo wazna zasada - takie rzeczy robi się w zaciszu domowym, a dopiero efekty pokazuje :razz:

Link to comment
Share on other sites

:roflt:

Amber wstydź się-nie dość ze masz kompleksy to jeszcze cycki. Ja nie wiem jak Ty tak możesz :shake:

I nadal kopiowane CCty, dobki, dogi, a już nie wspomnę o CAO czy bauceronie wyglądają źle. I żadne zapisy, nakazy ani piana bita na forum nie zmienia mojego zdania. Ot straciły swój urok. :roll:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Prawidłowo! Dzieci i zwierzęta bólu nie czują, przynajmniej te 3 dniowe, a potem to i tak słabo, wszystko da się znieść [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/diablotin.gif[/IMG] ważne by dobrze to to wyglądało. Dlatego też jest jeszcze jedna, bardzo wazna zasada - takie rzeczy robi się w zaciszu domowym, a dopiero efekty pokazuje [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/wink333.gif[/IMG][/QUOTE]
Jak taka jesteś wrażliwa to idź apeluj przed gabinetami wet o nierobienie sterylek "na życzenie" bo zapewniam cię, że to dużo większy ból niż kopiowanie.

[quote name='asiak_kasia'][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/roflmao.gif[/IMG]

Amber wstydź się-nie dość ze masz kompleksy to jeszcze cycki. Ja nie wiem jak Ty tak możesz [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/shake.gif[/IMG]

I nadal kopiowane CCty, dobki, dogi, a już nie wspomnę o CAO czy bauceronie wyglądają źle. I żadne zapisy, nakazy ani piana bita na forum nie zmienia mojego zdania. Ot straciły swój urok. [IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_rolleyes.gif[/IMG][/QUOTE]
Może mam kompleksy przez te cycki? :hmmmm: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

e pewnie tak :diabloti: Przyznaj się chce w ogóle płeć zmienić :evil_lol:

A sterylki są cool-wcale nie są zagrożeniem i wcale nie mają sutków ubocznych-się nie znasz bo piesków nie ratujesz, a tak poza tym jesteś straszna pozerka bo masz groźnego psa, żeby na dzielni szacuneczek mieć :shake: do TOZu z Tobą!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asiak_kasia']:roflt:

Amber wstydź się-nie dość ze masz kompleksy to jeszcze cycki. Ja nie wiem jak Ty tak możesz :shake:

I nadal kopiowane CCty, dobki, dogi, a już nie wspomnę o CAO czy bauceronie wyglądają źle. I żadne zapisy, nakazy ani piana bita na forum nie zmienia mojego zdania. Ot straciły swój urok. :roll:[/QUOTE]

Przecież to wątek czysto rozrywkowy :evil_lol:

[quote name='Amber']Jak taka jesteś wrażliwa to idź apeluj przed gabinetami wet o nierobienie sterylek "na życzenie" bo zapewniam cię, że to dużo większy ból niż kopiowanie.
[/QUOTE]
Oj, znowu sięgasz po najgłupszy argument jaki tu wydumaliście wspólnymi siłami? :lol: No tak, zapobieganie bezdomności i kopiowanie mają tyle wspólnego, kopiowane chętniej adoptują? :lol: Ok, zrobie pikiete! :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem jak inni, ale ja pomagam w kilku fundacjach, znajduję domy, robię zdjęcia. Jedną burą perełkę wysłałam do domu marzeń na pomorze :)
Mnie nikt nie wmówi że kopiowanie jest fajne, ja nikomu nie wmówię że kopiowanie jest złe, niektórzy rewidują poglądy po obejrzeniu jak to się robi bo są po prostu nieświadomi. I mnie się podobają cięte dobki, briardy, cao i inne (boksery i dogi naturalne są lepsze, rottki też) ale wychodzę z założenia, że wolałabym psu tego oszczędzić bo dla mnie nie jest to tak bardzo ważne.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Oj, znowu sięgasz po najgłupszy argument jaki tu wydumaliście wspólnymi siłami? :lol: No tak, zapobieganie bezdomności i kopiowanie mają tyle wspólnego, kopiowane chętniej adoptują? :lol: Ok, zrobie pikiete! :diabloti:[/QUOTE]
Rozgranicz sobie zapobieganie bezdomności, a sterylkę "na życzenie". Ja swoje suki wysterylizowałam bo mi się tak podobało, a nie dlatego, że latają po osiedlu w trakcie cieczki, a potem oddaje szczeniaki do schronu (w najlepszym przypadku!).

To też powinno być uregulowane prawnie. Sterylka tylko i wyłącznie w celu zapobiegania bezdomności, u psów schroniskowych i innych "niczyich" oraz w razie choroby. Tak jest w krajach bardzo wysoko rozwiniętych gdzie mają za dużo czasu i kasy :lol:

A nie jak u nas, że można wyciąć macice psu "bo tak". Sama sobie nie mogę wyciąć, ale psu już tak. Gdzie tu sprawiedliwość? :diabloti: Idź organizuj pikietę, zbierz innych wrażliwych na straszne krzywdy.

[QUOTE]ale wychodzę z założenia, że wolałabym psu tego oszczędzić bo dla mnie nie jest to tak bardzo ważne. [/QUOTE]
A dla mnie jest bardzo ważne. Ale to dlatego, że mam kompleksy i jestem brzydka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Amber']
A dla mnie jest bardzo ważne. Ale to dlatego, że mam kompleksy i jestem brzydka.[/QUOTE]

buu to ja też wychodzi na to jestem brzydka :placz: Borze, tyle lat żyłam nieświadoma tego faktu :-(

Jak będę miała kiedyś okazję kupować DA, czy CCta, czy cokolwiek innego co się haratało to kupię takiego skrzywdzonego i tylko takiego :diabloti:
Tym bardziej, że wystawy to mi wiszą i powiewają.

Natomiast bawi mnie fenomen tego, że skoro cięcie od tak dawna było zakazane i tylu ma przeciwników, to czemu kilka lat temu nikt nie kupował psów w wersji bio? Dlaczego po wystawach biegały tylko cięte? Dlaczego na ulicach widziało się tylko te skrzywdzone? Pewnie wtedy to tak piesków nie bolało :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
Natomiast bawi mnie fenomen tego, że skoro cięcie od tak dawna było zakazane i tylu ma przeciwników, to czemu kilka lat temu nikt nie kupował psów w wersji bio? Dlaczego po wystawach biegały tylko cięte? Dlaczego na ulicach widziało się tylko te skrzywdzone? Pewnie wtedy to tak piesków nie bolało :diabloti:[/QUOTE]
Bo przecież to niedobrzy hodowcy kopiowali i nie było JAK kupić bio... O telefonach i rezerwacji niekopiowanego NIKT nie słyszał :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']nie nie ...istotę rzeczy to my rozumiemy doskonale , nie rozumiemy tylko tekstu z twej strony który odniósł się do Vectry , no ale cóż ... ty zawsze masz swój tok rozumowania :roll:i interpretacji[/QUOTE]
Tak już jest, że nie wszyscy muszą wszystko rozumieć, prawda? Skoro tylko wy dwie nie rozumiecie tego co napisałem do Vectry, to nie jest źle. Gdybyś napisała czego konkretnie nie rozumiesz, to postaram się to jeszcze raz wyjaśnić.

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie lamie prawa sprowadzajac sobie psa z zagranicy cietego, watro by bylo nauczyc sie czytac :shake:.
Nie oszukujmy sie, rasy psow powstaly nie tylko ze wzgledow uzytkowych ale i estetycznych oraz ogolny wyglad (gdyby tylko o uzytkowosc chodzilo nie bylo by az tylu ras!).
Nie przekonuje mnie tekst o 'obcinaniu sobie cyckow' czy o kompleksach. Dla mnie ludzie z kompleksami to ci co biora sobie pieska bo modny, bo pluszaczek, bo morderca (kiedys mowiono tak o rottwailerach, teraz o grupie III).
Pomijajac fakt 'bezprawnego sprowadzania cietych psow' w ZK jest jasno napisane ze psy ciete urodzone w Polsce po 2012r.
Czyli kazdy pies sprowadzony ciety moze brac udzial w wystawach, tak samo jak kazdy ktory sie urodzi przed obowiazujaca data (prawo nie dziala wstecz) i nawet jesli prawo sie zmieni to nadal nie bedzie dzialac to wstecz.

Co do sterylek... coz jestem pseudohodowca i okrutnikiem bo mam 10letnia niesterylizowana suke :diabloti:, a to ze nigdy nie rodzila i nigdy nie bedzie szczenna to juz nie wazne. Najlatwiej ciachnac wszystko co sie rusza zamiast okazac sie normalnym czlowiekiem ktory jest (powinien byc z zalozenia) odpowiedzialny za zwierze ktore oswoil :roll:.

To ze ktos ma taki, a nie inny obraz estetyki i wyobrazenia o danych rasach nie znaczy ze jest zlym czlowiekiem.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][COLOR=#000000]Natomiast bawi mnie fenomen tego, że skoro cięcie od tak dawna było zakazane i tylu ma przeciwników, to czemu kilka lat temu nikt nie kupował psów w wersji bio? Dlaczego po wystawach biegały tylko cięte? Dlaczego na ulicach widziało się tylko te skrzywdzone? Pewnie wtedy to tak piesków nie bolało [/COLOR]:diabloti:[/QUOTE]
Już pytałam o to na tymże wątku. okazało się że zdobycie takiego psa było trudniejsze czasem droższe więc po co się męczyć(to już moja nadinterpretacja) I zdecydowanie mnie to nie przekonuje bo skoro "miłośnik" kopiowania nie widzi problemu w znalezieniu, zarezerwowaniu i pewnie tez zapłaceniu wyższej ceny za szczeniaka dla fanaberii, jak to określamy, to miłośnik w imię oszczędzenia cierpienia swojemu psu nie był w stanie na takie poświęcenie? jakaś słabiutka ta miłość.

CC bio widziałam do przejścia (co ciekawsze to nie młodziki a starsze osobniki w tym jednego właśnie z Serbii) ale Dobermana to już nie, żadnego....

Z drugiej strony dobrze że świadomość wzrasta w ludziach...choć jak dla mnie "problem kopiowania" raczej nie występuje u ludzi znęcających się nad sowimi psami a raczej u tych bardziej świadomych, dbających o swoje psy. Często widujecie kopiowane psy na łańcuchu co obrywają tego kopa w mordkę?... Rozumiem że można to uważać za zabieg zupełnie zbędny ale żeby stawiać w tym samym rzędzie...

Edited by PaulinaBemol
Link to comment
Share on other sites

PaulinaBemol

Wydaje mi się, że dzisiaj hodowcy nie będą już po prostu dokładali do ceny za szczeniaka ceny kopiowania, szczeniaki bio powinny być o 300 pln minimum tańsze, odpada niepotrzebny kosztowny i dość ryzykowny zabieg. Poplują się trochę zwolennicy lansu i powoli przestaną kopiować psy, na wystawach ich nie wystawią, a ściema z kopiowaniem rzekomo za granicą również nie dotyczy całych miotów, a pojedynczych egzemplarzy oszustów i pseudo hodowców. Wystawowe psy nie muszą być kopiowane, pracujące to już zależy od rodzaju pracy jaką wykonują.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Nikt nie lamie prawa sprowadzajac sobie psa z zagranicy cietego, watro by bylo nauczyc sie czytac :shake:.
Nie oszukujmy sie, rasy psow powstaly nie tylko ze wzgledow uzytkowych ale i estetycznych oraz ogolny wyglad (gdyby tylko o uzytkowosc chodzilo nie bylo by az tylu ras!).
Nie przekonuje mnie tekst o 'obcinaniu sobie cyckow' czy o kompleksach. Dla mnie ludzie z kompleksami to ci co biora sobie pieska bo modny, bo pluszaczek, bo morderca (kiedys mowiono tak o rottwailerach, teraz o grupie III).
Pomijajac fakt 'bezprawnego sprowadzania cietych psow' w ZK jest jasno napisane ze psy ciete urodzone w Polsce po 2012r.
Czyli kazdy pies sprowadzony ciety moze brac udzial w wystawach, tak samo jak kazdy ktory sie urodzi przed obowiazujaca data (prawo nie dziala wstecz) i nawet jesli prawo sie zmieni to nadal nie bedzie dzialac to wstecz.

Co do sterylek... coz jestem pseudohodowca i okrutnikiem bo mam 10letnia niesterylizowana suke :diabloti:, a to ze nigdy nie rodzila i nigdy nie bedzie szczenna to juz nie wazne. Najlatwiej ciachnac wszystko co sie rusza zamiast okazac sie normalnym czlowiekiem ktory jest (powinien byc z zalozenia) odpowiedzialny za zwierze ktore oswoil :roll:.

To ze ktos ma taki, a nie inny obraz estetyki i wyobrazenia o danych rasach nie znaczy ze jest zlym czlowiekiem.[/QUOTE]

no tak ....cała Fundacja AST , Sos Amstafom , wszyscy kupujący , hodujący i ADOPTUJĄCY ast-y to zakopleksieni na maxa osobnicy :placz::modla:a ci co już mają po 2-3 to już totalna załamka ... bowskie masz patrzenie na świat





:roflt::roflt::roflt:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']no tak ....cała Fundacja AST , Sos Amstafom , wszyscy kupujący , hodujący i ADOPTUJĄCY ast-y to zakopleksieni na maxa osobnicy :placz::modla:a ci co już mają po 2-3 to już totalna załamka ... bowskie masz patrzenie na świat





:roflt::roflt::roflt:[/QUOTE]

OFC ze boskie.
Jeszcze kilka lat temu co 3ci pies w policach to byl amstaff/pitbull brany przez dresiki dla lansu, 'bo sa takie grozne i psy mordercy'. Predzej byly kupowane rottwailery. Ostatniego pitbullowego szczyla ktorego mialam na DT chciala adoptowac mloda 'siksa' bo taki fajny i ladniusi 'i bedzie go traktowac z chlopakiem jak synusia', pies trafil do odpowiedzialnej rodziny (ktora poprzedniego psa miala pitbulla red nosa i zna sie na wychowaniu psow tej rasy) to kobieta przerzucila sie na dobermany. To moze nie jest lasn i zakompleksienie, niewazne jaka rasa - wazne ze groznie wyglada?

Tak nawiasem 'mowiac' sadzilam ze kto jak kto, ale Pani bedzie umiala czytac ze zrozumieniem :shake:
[QUOTE]Dla mnie ludzie z kompleksami to ci co biora sobie pieska bo modny, bo pluszaczek, bo morderca ([B]kiedys mowiono[/B] tak o rottwailerach, [B]teraz[/B] o grupie III).[/QUOTE]

Dodam jeszcze ze prosze spojrzec ile psow wlasnie III grupy jest w tej chwili w schronisku gdy moda minela, a zaczely sie problemy z wychowaniem (pies sie sam nie wychowa!).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...