Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='Vectra']no co Ty , przecież to natura kopiowała , to takie EKO nie boli :diabloti:[/QUOTE]

Mam nadzieje, że moja bijacz nie skopiuje się sama w ten sposób, aczkolwiek wiele razy było blisko, musze coś wymyślić, bo chce szaraka po niej, wiec albo Lwów, albo coś innego :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Mam nadzieje, że moja bijacz nie skopiuje się sama w ten sposób, aczkolwiek wiele razy było blisko, musze coś wymyślić, bo chce szaraka po niej, wiec albo Lwów, albo coś innego :evil_lol:[/QUOTE]

Ej, ale tak ogóle to JAK to się dzieje? Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']Ej, ale tak ogóle to JAK to się dzieje? Jakoś nie potrafię sobie tego wyobrazić :evil_lol:[/QUOTE]

ale że co? ;)


i tu uszko, które kiedyś było całe

[IMG]http://i295.photobucket.com/albums/mm155/Saltlick-Kennels/DSC_0313650x432.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PaulinaBemol']Ludzie strzelaja a Pan Bóg kule nosi...
ale myślistwo to też bestialstwo i również powinno być zakazane więc te argumenty się nie liczą:evil_lol:
[/QUOTE]
Pewno że myślistwo niech zakażą , same zwierza dzikie pozdychają z chorób i głodu.
To przecież bardziej humanitarne :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PaulinaBemol']Ludzie strzelaja a Pan Bóg kule nosi...
ale myślistwo to też bestialstwo i również powinno być zakazane więc te argumenty się nie liczą:evil_lol:
dodatkowo nie ma już psów pracujących a wszystkie są wyprane z popędów...chyba że popęd na kanapę :loveu:[/QUOTE]

już myślałam , że to tak serio :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']Pewno że myślistwo niech zakażą , same zwierza dzikie pozdychają z chorób i głodu.
To przecież bardziej humanitarne :loveu:[/QUOTE]

a tam niech się same pozżerają, zabawy będzie więcej, do napaczenia dla morderców!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']No w jaki sposób one sobie te ogony aż tak kaleczą?[/QUOTE]

P R A C U J Ą

robią to do czego zostały stworzone, pisałam już wcześniej, tempo machania wyniuchanego zwierza, ciężki teren, spotkanie z drapieżnikiem, obijanie...
generalnie to rzadko się zdarza żeby zauważyć sam fakt uszkodzenia, pies poprostu przybiega już z zepsutym :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']tasiemiec będzie zakazowi myślistwa BARDZO wdzięczny :loveu:[/QUOTE]

co Ty, cza będzie odrobaczać te biedne leśne zwierzątka!
Chociaż z drugiej strony tasiemiec czy inna motylica też ma prawo do życia :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']P R A C U J Ą

robią to do czego zostały stworzone, pisałam już wcześniej, tempo machania wyniuchanego zwierza, ciężki teren, spotkanie z drapieżnikiem, obijanie...
generalnie to rzadko się zdarza żeby zauważyć sam fakt uszkodzenia, pies poprostu przybiega już z zepsutym :roll:[/QUOTE]

No tego, że pracują, to raczej nietrudno się domyślić. Po prostu ciężko mi sobie wyobrazić ten moment gdy ucina psu ogon i dlatego pytam, spokojnie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='omry']No tego, że pracują, to raczej nietrudno się domyślić. Po prostu ciężko mi sobie wyobrazić ten moment gdy ucina psu ogon i dlatego pytam, spokojnie ;)[/QUOTE]


faktycznie ten mój post brzydko zabrzmiał, nie miało tak wyjść :eviltong:
Wiesz co ja też nigdy nie byłam świadkiem jak "to" się dzieje, poprostu, nie mozna w czasie pracy mić psa na oku non stop np. jak bobruje, szuka, fizycznie się nie da, od tego jest pies, poprostu, buszuje, buszuje i jak przychodzi to ma już uszczerbek...

Link to comment
Share on other sites

Szukałam zdjęcia, którego wielkość pozwoli mi na wstawienie na forum. Prawda, znalazłam duże radary niestety. Oczywiście, że wolę takie jak Amber wstawiła - z resztą, uszy jej Jariego to też kosmos, piękne. :)

Chociaż radary też mi się podobają - szczególnie u podenco ibicenco :loveu: Ale one z kolei mają naturalne.

Link to comment
Share on other sites

Jakie ładne poobijane ogonki ...

Fantastycznie wyglada złamany i rozpierdzielony ogon u boksera , który mimo bólu nadal się cieszy i wszystko wokoło zbryzgane jest krwią :)... na szczęście znajomy , nie dał się ponieść fantazji i nie robił opartuneczków , nie usztywniał , tylko pojechał do kliniki i w pełnej narkozie zrobili ciach ....o rok za późno , ale teraz pies jest szczęśliwy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FredziaFredzia']Szukałam zdjęcia, którego wielkość pozwoli mi na wstawienie na forum. Prawda, znalazłam duże radary niestety. Oczywiście, że wolę takie jak Amber wstawiła - z resztą, uszy jej Jariego to też kosmos, piękne. :)

Chociaż radary też mi się podobają - szczególnie u podenco ibicenco :loveu: Ale one z kolei mają naturalne.[/QUOTE]
No te radary są okropne, choć i tak lepsze niż kłapciaki. To się nazywa show crop i jest najczęściej praktykowane na dobermanach w amerykańskim typie:

[IMG]http://www.dobermantalk.com/attachments/breeding-breeders/4107d1224865243-crop-style-jaylabis1s.jpg[/IMG]

Uszy są cięte na całej długości w charakterystycznym stylu bez "zawijasków" na końcu. Szczególnie szczeniaki wyglądają kuriozalnie, zanim głowa nie urośnie.

[IMG]https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSVp0P4zLoTBpptJm_kr-1JDGhFTaHb9-X7hqjR0GgTU55lS4k7[/IMG]

Jari według hamerykańskich standardów ma medium-short crop ;)

[IMG]http://i883.photobucket.com/albums/ac37/Abelsonite/Jarhead 3/DSC_9854-1.jpg[/IMG]

Tak wygląda short crop:

[IMG]http://www.horsegroomingsupplies.com/pictures/files/5/8/3/Tiffany1.JPG[/IMG]

A tak wygląda... Eeee lepiej dam w linku, żeby nie straszyć :diabloti:

[url]http://marko1962.smugmug.com/Pets/Ozzy/i-DmBhFmw/0/XL/Ozzy9monthsC5-XL.jpg[/url]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...