Jump to content
Dogomania

Kopiowanie uszu i ogonów jest zgodne z prawem


TuathaDea

Recommended Posts

[quote name='kendo-lee']''P.S. Co do kar, jakie grożą za kopiowanie. Gulgoczesz tutaj i mądrzysz się na temat prawa i ustawy, a nawet jej nie przeczytałaś. Nie wiem, skąd wzięłaś ten mandat 300 zł. Pewnie z głowy, czyli z niczego. Artykuł 35 ustawy o ochronie zwierząt:
Za kopiowanie grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, kara pieniężna do 100 tys. zł, zakaz posiadania zwierząt przez 10 lat, no i... przepadek zwierzęcia, nad którym się znęcałaś. Warto ryzykować?''

[B]Jeżeli kara grzywny przewiduje do 100 tys.zł ,to grzywna może wynosić 300zł.[/B]W zależności od tego w jakim nastroju jest sędzia:)Może to być każda suma do 100 tys.[/QUOTE]
No jeszcze jedna "nieczytata"! Kurde, ludzie, czy tutaj sami analfabeci są, czy jak??? Jedno przez drugie się mądruje, a żadne na oczy ustawy nie widziało!
Nie może nawiązka wynieść 300 zł, ale nie powiem Ci dlaczego, bo mi się nie chce. Sama sobie poszukaj :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olga RaQ']Vectra, ja zupełnie nie rozumiem Ciebie i tego co chcesz tu wszystkim udowodnić! jasnowidzem chyba jesteś skoro z taką pewnością wiesz jak nowe przepisy będą egzekwowane i jak będą karane czy nie karane osoby je łamiące. Z twoich wywodów wynika że jeśli zrobię komuś krzywdę, pobiję, obrabuję, ale nikt mnie na tym nie złapie ani nie udowodni - to znaczy że nie zrobiłam nic złego a przepis zabraniający takich czynów jest martwy więc właściwie go nie ma!

a powiedz, skoro tak podobają Ci się kopiowane psy - dlaczego sobie staffików nie skopiujesz? zrób hodowlankę, zalicz wystawy, po czym narkoza, ciach ciach, i będzie piękne ucho! staffiki mają małe uszka, na pewno staną, a pomyśl jak pięknie będą wyglądały! a co to za różnica czy poddasz narkozie dorosłego psa czy szczeniaka? żadna. nie mówiąc już o tym że ucho można by urwać ręcznie, tak się przecież w rosji robi, albo chocby ciachnąć siekierką żeby równo wyszło, a co tam, zakazy są przecież martwe, a nawet jak ktoś kiedyś zobaczy że masz takie psy to nie udowodni Ci że to ty zrobiłaś - będziesz więc 100% niewinna...

nie rozumiem co chcesz tu wszystkim udowodnić, bo ja rozumiem z tego jedno - że jeśli nikt nie złapie za rękę, nie udowodni, nie podciągnie pod paragraf - to hulaj dusza, można robić co się komu podoba wg własnego widzimisię, bo przepis jest martwy

może wyprowadźmy się wszyscy gdzieś w dżunglę, do kraju w którym nie ma prawa, będzie można nawet jeździć po pijaku i rozjeżdżać ludzi na placki - jeśli przepisów nie będzie (lub będą ale martwe) - wszystko będzie w porządku...[/QUOTE]
Stafików się nie kopiuje:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pixel']No jeszcze jedna "nieczytata"! Kurde, ludzie, czy tutaj sami analfabeci są, czy jak??? Jedno przez drugie się mądruje, a żadne na oczy ustawy nie widziało!
Nie może nawiązka wynieść 300 zł, ale nie powiem Ci dlaczego, bo mi się nie chce. Sama sobie poszukaj :eviltong:[/QUOTE]

Sama jesteś analfabetką dziewczynko.Ustawa nie ma tutaj nic do rzeczy.Jeżeli grzywna za coś jest do np.100tys.to może być zasądzona każda kwota poniżej tej sumy i decyduje o tym sędzia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olga RaQ']poważnie?? :mdrmed:[/QUOTE]
nigdy nic nie wiadomo , moda na typy staffików zmienia się co rok - tak więc poczekamy - zobaczymy :)
są modne wielkie i tluste , potem czarne bez nóg , potem czarne bez kuf , potem niskozawieszone , wielkogłowe , potem typ terrierzy , teraz w końcu zaczęto piętnować tuszę i doceniać inne kolory niż czarne ... więc któż to wie , a któż to wie
Ja i tak lubię uszko lekkie półstojące :grins: i żadna moda mi niego lubienia nie zmieni :)

Link to comment
Share on other sites

taaak, najlepsze czarne tłuste :D
swoją drogą Kena w moim avatarku pięknie skopiowana ;-) wprowadza w błąd :P

kopiowanie być może... być może ma pewien swój "urok", jednak myślę że nie powinno się tego robić psom, jak się chce małe stojące uszy to trzeba sobie tak hodować żeby same tak wyglądały. A kopiowanie ogonów to już wg mnie pełne okrucieństwo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olga RaQ']
swoją drogą Kena w moim avatarku pięknie skopiowana ;-) wprowadza w błąd :P

[/QUOTE]
i to kocham u staffików , jak te uszy składają do tyły , główka wygląda jak serduszko :)

wielkie , tłuste i limfatyczne .. ale czarne i jest gites :) znaczy już tak w końcu nie jest :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kendo-lee']Sama jesteś analfabetką dziewczynko.[B]Ustawa nie ma tutaj nic do rzeczy.[/B]Jeżeli grzywna za coś jest do np.100tys.to może być zasądzona każda kwota poniżej tej sumy i decyduje o tym sędzia.[/QUOTE]
Tak na wszelki wypadek: analfabeta = człowiek nieposiadający umiejętności czytania. Ja ustawę przeczytałem. A Ty?

Nie ma nic zabawniejszego niż ktoś, kto wypowiada się tonem znawcy, gdy tymczasem treść nie pozostawia żadnych wątpliwości, że informacje czerpie z głowy, czyli z niczego... :eviltong:

Owszem, drogi/droga [B]kendo-lee[/B], ustawa ma tutaj jak najbardziej do rzeczy. Ale dostrzec mogą to tylko ci, którzy uważnie przeczytają stosowny jej paragraf. Reszta będzie sobie dalej pleść trzy po trzy i bawić nas swoją ignorancją :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olga RaQ'] że ucho można by urwać ręcznie, tak się przecież w rosji robi, [/QUOTE]


Ja tylko sprostuje, bo tutaj chyba wiesz że dzwoni ale nie wiesz gdzie.

Uszy ręcznie 'wykręcano' owczarkom środkowoazjatyckim po to, aby w walce np. z wilkami w obronie stada były mniej narażone na ewentualne urazy (uszy są pierwsze w kolejce). Było to czysto praktyczne zastosowanie. W głębi Rosji pewnie dalej tak niektórzy gospodarze robią (być może teraz już w bardziej cywilizowany sposób - choć czasem suka sama to robi szczeniętom), bo niestety ale w kraju gdzie tak dużo terenów jest niezamieszkanych zagrożenie takie nadal jest realne a azjata tam to typowy pies pracujący. Kaukaz zresztą też.

W Rosji kopiowanie jest dozwolone. Legalne, nikt nie robi tego na pieńku. Teraz u nas zabronią, to dopiero będą jaja... Sekatory, siekiery - wszystko pójdzie w ruch w pseudo (bo nie, niestety nie wierzę w magiczne zlikwidowanie pseudo ;D). Będzie naprawdę humanitarnie, nie ma co...:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']
W Rosji kopiowanie jest dozwolone. Legalne, nikt nie robi tego na pieńku. Teraz u nas zabronią, to dopiero będą jaja... Sekatory, siekiery - wszystko pójdzie w ruch w pseudo (bo nie, niestety nie wierzę w magiczne zlikwidowanie pseudo ;D). Będzie naprawdę humanitarnie, nie ma co...:([/QUOTE]
no przecież będzie zakaz , nikt nie będzie kopiował niczego :diabloti: czytaj wątek , tak tu zapewniają niektórzy :evil_lol:

może tu zna ktoś odpowiedź , bo znalazłam takie pytanie na innym forum , w sumie też mnie zaciekawiło

[QUOTE]Czy ma wejść tez zakaz kopiowania skrzydeł u ptaków (robi sie to min.w Ogrodach Zoologicznych),kastrowania prosiąt bez znieczulenia, wypalania znamion koniom, tatułowania szczeniąt w Związku Kynologicznym, kolczykowania bydła, wyrywania kłów prosiakom i obcinania im ogonów....[/QUOTE]

tu ekstra miejsce na ziemi :) [url]http://www.naszepsiakii.ovh.org/index1.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

Nie, bo to jest "Technologia produkcji" :D
Wyrywanie kłów prosiakom (dla własnej wygody, bo nie leży to zdecydowanie stricte w pojęciu dobra tych zwierząt) jest technologią produkcji, obcięcie ogona psa myśliwskiego już nie.
To jest troszeczkę chore, bo pewne rasy stworzone zostały do pracy. I tą pracę kopiowanie (w niektórych przypadkach, nie mówię, że zawsze) zdecydowanie ułatwia. Zaczynamy chyba tworzyć rasy które się podobają i są zgodne z ideą 'naturalności', a nie mają zastosowania użytkowego.
Taka mała dygresja.

Pomijając fakt, że przepis ten godzi jedynie w hodowców i psy zrzeszone z ZK... Bo pseudo jak cięło na pieńku tak ciąć będzie. Będziemy mieć w Polsce policję dla zwierząt działającą sprawnie - wtedy może coś ruszy. Póki co stworzono przepis, który i tak będzie obchodzony przez wszystkich naokoło.
Już jeden taki o łańcuchach wprowadzili.
Efekt jest taki że policja przyjeżdża na interwencje, bo pies się dusi na łańcuchu i sąsiad w końcu zadzwonił a mówi "właścicielowi" jak ten przepis obejść zamiast dosolić mu karę!.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra'] [url]http://www.naszepsiakii.ovh.org/index1.htm[/url][/QUOTE]


Przepraszam, ale...
O w du pę jeża!!!

Toż to typowe pseudo, ale nawet się z tym nie kryje - wręcz przeciwnie - stronkę założyło i jest dumne, bo zeń 'prawdziwy hodofffca'...
To jest typowa mentalność Polaków - pies rasowy bez rodowodu na łańcuch i do budy (jeśli owczarek, bo mały to do klatki i hurtem rozmnażamy, czysty zysk, nieprawdaż? ;)).
I co zmieni martwy przepis, jeśli ludzie nie wiedzą co robią źle? NIC!!!

chwalić się posiadaniem psa danej 'rasy' a nie potrafić nawet napisać nazwy prawidłowo...

[FONT=&quot]CHICHUAŁA....

[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']Nie, bo to jest "Technologia produkcji" :D
Wyrywanie kłów prosiakom (dla własnej wygody, bo nie leży to zdecydowanie stricte w pojęciu dobra tych zwierząt) jest technologią produkcji, obcięcie ogona psa myśliwskiego już nie.
To jest troszeczkę chore, bo pewne rasy stworzone zostały do pracy. I tą pracę kopiowanie (w niektórych przypadkach, nie mówię, że zawsze) zdecydowanie ułatwia. Zaczynamy chyba tworzyć rasy które się podobają i są zgodne z ideą 'naturalności', a nie mają zastosowania użytkowego.
Taka mała dygresja.

Pomijając fakt, że przepis ten godzi jedynie w hodowców i psy zrzeszone z ZK... Bo pseudo jak cięło na pieńku tak ciąć będzie. Będziemy mieć w Polsce policję dla zwierząt działającą sprawnie - wtedy może coś ruszy. Póki co stworzono przepis, który i tak będzie obchodzony przez wszystkich naokoło.
Już jeden taki o łańcuchach wprowadzili.
Efekt jest taki że policja przyjeżdża na interwencje, bo pies się dusi na łańcuchu i sąsiad w końcu zadzwonił a mówi "właścicielowi" jak ten przepis obejść zamiast dosolić mu karę!.[/QUOTE]
w końcu ktoś , kto żyje tu na ziemi , a nie buja w obłokach i wierzy w nowy przepis :klacz:

Link to comment
Share on other sites

odnośnie tego co napisałam o urywaniu uszu to zdanie wyrwane z kontekstu i wiem co dzwoni i gdzie.

odnośnie ustawy - oczywiście że pseudo będzie cięło czym się da. I owszem, ustawa uderza w psy rodowodowe. Z oczywistej przyczyny - takiej że pseudohodowla to hodowla "na czarno" więc teoretycznie mogą robić co chcą. Wiadomo że będzie mnóstwo przypadków łamania przepisów, mam jednak nadzieję że jeśli już ktoś zostanie przyłapany to dostanie po dupie trochę bardziej niż 300zł kary

ja nie mówię że nowa ustawa załatwi wszystkie problemy... ale widzę że większość tu uważa że na nic się nie zda, więc nasz rząd zrobił idiotyczną robotę, niepotrzebnie ktoś się wysilił i nową ustawę można wrzucić do kosza. najlepiej przywrócić stare zapisy i niech zwierzęta cierpią do woli, niech je ludzie głodzą i ciągają za samochodami, najwyżej 200zł grzywny dostaną - TEGO CHCECIE?? bo nie rozumiem jakie macie "ale"

od czegoś trzeba zacząć chyba prawda??
zamiast narzekać że przepisy są martwe zastanówmy się może co można zrobić żeby tak nie było?

zresztą to jest temat rzeka, bo my tu o psach, kopiowaniu, a co z mięsem które codziennie kupujemy w sklepach? czy przychodzi nam na myśl co te zwierzęta które zjadamy przeszły, jak żyły, jak były traktowane, co czuły? wyżej wspomniane przykłady traktowania świń. można by się tu długo spierać i kłócić tylko że to do niczego nie prowadzi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Olga RaQ']

zresztą to jest temat rzeka, bo my tu o psach, kopiowaniu, a co z mięsem które codziennie kupujemy w sklepach? czy przychodzi nam na myśl co te zwierzęta które zjadamy przeszły, jak żyły, jak były traktowane, co czuły? wyżej wspomniane przykłady traktowania świń. można by się tu długo spierać i kłócić tylko że to do niczego nie prowadzi[/QUOTE]

Mięsem? samo spożywanie mleka i jajek to jak jedzenie mięsa, poważnie ;) polecam wszystkim weganizm.

Link to comment
Share on other sites

Uwielbiałam produkty mleczne i chińszczyznę ale doznania smakowe nie są dla mnie tak ważne jak życie zwierząt. A to co robią w rzeźniach i mleczarniach to istny obóz koncentracyjny. Aż trudno uwierzyć że ktokolwiek jest zdolny do takiego okrucieństwa. A jeszcze bardziej brzydzi mnie u europejczyków podejście do spożywania psiego mięsa, że to chore. Tylko że dla Hindusów równie chore jest spożywanie krów a dla Żydów nie do pomyślenia jest jedzenie wieprzowiny.

Dla ciekawych tego co jedzą, a jedzą niewątpliwie strach i cierpienie polecam film Fast Food Nation oraz:

[url]http://laverabestia.org/play.php?vid=3041[/url] - mleczarnia
[url]http://otoz.pl/uboj-swin-film.html[/url] - rzeźnia

"Dla zwierząt wszyscy ludzie są nazistami"

- Isaac Bashevis Singer

Mnie teraz mięso przez gardło by nie przeszło.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']
Pomijając fakt, że przepis ten godzi jedynie w hodowców i psy zrzeszone z ZK... Bo pseudo jak cięło na pieńku tak ciąć będzie.[/QUOTE]
Tylko że idąc tym tokiem rozumowania można by powiedzieć, że nakaz niektórych badań w kierunku chorób genetycznie uwarunkowanych, ograniczenie liczby miotów w roku, zasady przyznawania uprawnień hodowlanych - też godzą jedynie w hodowców zrzeszonych...
Uważam, że pseudo przestanie ciąć - wcześniej czy później. Ludzie z czasem przyzwyczają się (jeśli hodowcy dadzą im szansę) do nowego wizerunku pewnych ras i nie będą chcieli okaleczonych psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel'][B]Ja tylko sprostuje,[/B] bo tutaj chyba wiesz że dzwoni ale nie wiesz gdzie...:([/QUOTE]
[quote name='Aysel']Nie, bo to jest "Technologia produkcji" :D
[B]Wyrywanie kłów prosiakom[/B] ([B]dla własnej wygody, bo nie leży to zdecydowanie stricte w pojęciu dobra tych zwierząt[/B]) jest technologią produkcji, obcięcie ogona psa myśliwskiego już nie. .[/QUOTE]
[B]Powyżej mamy przykład wprowadzania w błąd i dowód całkowitej niewiedzy. [/B]

[B]1. Prosiakom nie wyrywa się kłów![/B]
[B]2. Redukcję kłów wykonuje się poprzez ścieranie lub obcinanie.[/B]
[B]3. Zabieg ten wykonywany jest jedynie ze względów bezpieczeństwa świń.[/B]
[B]4. Przed wykonaniem tego zabiegu podejmuje się środki w celu przeciwdziałania okaleczania innych świń.[/B]

[URL]http://www.wetgiw.gov.pl/files/2612_2003.167.1629_01.2007.htm[/URL]

[B]Rozporządzenie Ministra Rolnictwa I Rozwoju Wsi w sprawie minimalnych warunków utrzymywania poszczególnych gatunków zwierząt gospodarskich.[/B]

Rozdział 4
Minimalne warunki utrzymywania świń.
§ 29. 1. Świnie poddaje się następującym zabiegom:
1) diagnostycznym, terapeutycznym oraz związanym z identyfikacją świń;
2) związanym z:

[B]a) [/B][B]redukcją kłów u prosiąt i knurów,[/B]
b) obcinaniem części ogona,
c) kastracją samców świń,

[B]2. [/B][B]Redukcję kłów wykonuje się:
[/B]
[B]1) [/B][B]poprzez ich ścieranie lub obcinanie, z pozostawieniem nienaruszonej, gładkiej powierzchni;[/B]
2) nie później niż w 7. dniu życia prosięcia - u prosiąt.
3. Kastrację samców świń wykonuje się przy zastosowaniu technik niepowodujących rozrywania tkanek.
[B]4. [/B][B]Zabiegi, o których mowa w ust. 1 pkt 2 lit. a i b, wykonuje się jedynie ze względów bezpieczeństwa świń oraz w celu przeciwdziałania okaleczaniu innych świń.[/B]
[B]5. Przed wykonaniem zabiegów, o których mowa w ust. 4, podejmuje się środki zapobiegające okaleczaniu,[/B] w szczególności poprzez zmianę warunków utrzymywania.

[quote name='Vectra']w końcu ktoś , kto żyje tu na ziemi , a nie buja w obłokach i wierzy w nowy przepis :klacz:[/QUOTE]
Tak, za to buja w obłokach niewiedzy. Obawiam sie, że nie tylko Aysel.

Link to comment
Share on other sites

farabutto , widzisz - bo ustawy sobie , a życie sobie :)
fajnie że wierzysz , że jest tak super różowo i tym świnką obcina się kły w znieczuleniu :)
patrz transport zwierząt do rzeźni , też jest ustawa - ale ona sobie , a kasa sobie :)

mamy też ograniczenie do 50km/h , obowiązek jazdy w pasach , jazdy na światłach .. a wystarczy wyjechać na miasto ... o ile szybszą jazdę bez pasów zrozumiem ;) ale nie zrozumiem , jak można być takim tumanem kurzu , by w nocy , w ciemnej ulicy , jechać bez świateł ... na takich jest bat , bo jak oberwie po łapach mandatem , punktami ... to z czasem nauczy się jeździć wolniej , zapinać pasy i włączać światła ... póki nie dostanie manta od władz ... będzie przepisy olewał ... bo tak mamy zakodowane w kodzie genetycznym , od dawien dawna , że wszystko co zabronione jest dozwolone :)

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam ale nie chrzań człowieku :D
Ja żyję na wiosce od wielu, wielu lat.
Doskonale wiem co się robi świniom NA ŻYWCA i jak się je traktuje.
Ucinanie jajek bez znieczulenia też jest ok?

Kły się ucina, wyrywa - zależy kto to robi.
Niemniej jednak ucinanie przyrządem podobnym do sekatora żywej tkanki boli zdecydowanie bardziej i dłużej niż jednorazowe pociagnięcie i wyrwanie tego kła.
No ale jeśli sądzisz inaczej... ;)

Witam w realnym świecie.

Nie, nie bujam w obłokach niewiedzy.
Do kogo trafi ta nowelizacja? Bo nie do ludzi mieszkających na wsi którzy mają w poważaniu co się dzieje z psami a policja niejednokrotnie pomaga im obejść prawo.
Kto będzie respektował zasady tam zawarte? No błagam!
Tu nie chodzi o kopiowanie, bo mnie to lotto, jak będę chciała psa kopiowanego pojadę i kupię sobie na Litwie albo w USA (o, właśnie, dziwne dlaczego w tak 'wspaniałym' kraju jak USA kopiowania nie zakazano?:D). Naprawdę. Chodzi o kolejny martwy przepis. Bo on będzie martwy, nawet jak nie wiem jak bardzo byśmy się starali, to dopóki nie będzie organów które będą ścigały takie nadużycia to nic nie ruszy. A z ostatniej interwencji ws. pseudo pod Łodzią bodajże dokładnie widać jak bardzo gdzieś mają zwierzęta policjanci...

filodendron - tak, ale to są zasady narzucone przez ZKwP i każdy kto staje się członkiem tej organizacji musi to zaakceptować. Natomiast wkurza mnie, że powstają coraz to kolejne przepisy PRAWNE które godzą jedynie w nas - członków ZK. Bo kopiowanie zostanie zakazane, tego ma kto pilnować. A pseudo dalej będą jak te grzyby po deszczu. Wręcz zarobek będą miały podwójny. Bo ich psy będą kopiowane, NA PIEŃKU, ale kopiowane.

I to jest paranoja.
Bo chóralnie wprowadzono nowelizację która w tym kraju nie ma szans rzeczywistego bytu.
Dopóki nie zmieni się mentalność ludzi to mogą sobie i najbardziej utopijne nowelizacje uchwalać.

Zobaczycie, po tym magicznym 1 stycznia przypomnicie sobie moje słowa i przyznacie mi rację.
Nie zmieni się kompletnie nic ws. pseudo ;)
Za to kopiowanie zostanie zakazane.
Tylko co z tego pytam?...

Link to comment
Share on other sites

do pierwszego stycznia jeszcze kawałek .... teraz można starać pomóc się tu [url]http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com/2011/10/11/uwaga-do-wszystkich-tych-ktorzy-nazywaja-siebie-ludzmi/[/url]

swoją drogą , ciekawe jak u nas zamiatają bezpańskie psy , bo przecież euro niebawem :diabloti:
na razie jak widać , cisza nikt nic nie wie ... ale jakoś trudno mi uwierzyć , że nic z tym nie robią - ciekawe tylko w jaki sposób - poprzez kopiowanie głów ? a może też krematoria ? a może coś bardziej wymyślnego .. my jesteśmy jednym z bardziej pomysłowych narodów .. Ukraina okrutna obrzydliwie .. mam znajomych z tegoż państwa , psiarzy - są przerażeni , bo nie tylko bezpańskie psy lądują w ogniu .. więc ci co kochają , pilnują teraz tam swojego psa , jak oka w głowie ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Aysel']
filodendron - tak, ale to są zasady narzucone przez ZKwP i każdy kto staje się członkiem tej organizacji musi to zaakceptować.
[/QUOTE]
No ale ZKwP wydało oficjalne oświadczenie w tym temacie - od 1 stycznia będzie obowiązywać tak samo jak wszystkie inne zapisy dotyczące członków tej organizacji (czyli czasem bardziej, czasem mniej). Od 1 stycznia nie można wystawiać kopiowanych psów urodzonych w Polsce po 1 stycznia 2012. I już. Szkoda, że nie w ogóle kopiowanych, ale zawsze to krok do przodu. Pierwszy raz ZK musiał w tej sprawie zająć stanowisko dopasowane do prawa.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi, co się ma. Może ustawa i do d***, ale - w związku z oświadczeniem ZKwP - ile w końcu z Was, hodowców, wybierze się na tę Litwę czy do USA? Statystycznie?
Nie wierzę w to, że zakaz kopiowania przysporzy klientów pseudo. Kto chce psa rasowego, i wie, co to znaczy - kupi z papierami. No i albo ci hodowcy będą jeździć na Litwę czy gdzieś tam, albo nie. Jeśli nie - ludzie się przyzwyczają.
Może przyszedł czas próby ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vectra']do pierwszego stycznia jeszcze kawałek .... teraz można starać pomóc się tu [URL]http://prawoslawnypartyzant.wordpress.com/2011/10/11/uwaga-do-wszystkich-tych-ktorzy-nazywaja-siebie-ludzmi/[/URL]

[B]swoją drogą , ciekawe jak u nas zamiatają bezpańskie psy , bo przecież euro niebawem[/B] :diabloti:
[B]na razie jak widać , cisza nikt nic nie wie ... ale jakoś trudno mi uwierzyć , że nic z tym nie robią - ciekawe tylko w jaki sposób[/B] - poprzez kopiowanie głów ? a może też krematoria ? a może coś bardziej wymyślnego .. my jesteśmy jednym z bardziej pomysłowych narodów .. Ukraina okrutna obrzydliwie .. mam znajomych z tegoż państwa , psiarzy - są przerażeni , bo nie tylko bezpańskie psy lądują w ogniu .. więc ci co kochają , pilnują teraz tam swojego psa , jak oka w głowie ...[/QUOTE]
Kto nie wie, ten nie wie...
Kto przeczytał ustawę, zamiast pitolić bez sensu, ten już wie... :diabloti:

Znowelizowana ustawa otwiera szeroko wrota do masowego uśmiercania bezdomnych psów. Kto nie wierzy, niech sam sobie sprawdzi:

[URL]http://www.dogomania.pl/threads/188739-Mordowanie-zwierzat-w-majestacie-prawa-czy-to-mozliwe/page125[/URL]
post nr 3118

Polecam szczególnie wszystkim równie naiwnym co [B]Ola RaQ[/B]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...