Jump to content
Dogomania

Co powinnismy wiedzieć wyadoptowując poza granice Polski!!!


Ewkaa

Recommended Posts

przeczytalam art 11 Tierschutzgesetz na ktory tu się powoływano, i nie dotyczy on pojedynczego niemca rosjanina itd ktory przyjedzie wyadoptować psa, lecz dotyczy osób które przechowują/transportują itd psy na zlecenie osób trzecich lub w celu dalszego przekazania (tam obszernie wyszczególnione jak co i dlaczego). Pobieranie z polskiego schronu psów w celu umieszczenia ich w DT za granicą rzeczywiście wymaga posiadania zezwoleń wydawanych przez niemieckie urzędy, i wiem że nie jest najłatwiej je dostać. Nie posiadanie tych zezwoleń to łamanie prawa niemieckiego. Może ono nie dotyczy dających psy w adopcję, ale dotyczy z pewnością osoby przewożącej zwierzęta na teren Niemiec. Jeśli nie ma zezwoleń to jest to NIELEGALNE przewożenie ale wyrobienie takiego pozwolenia leży w interesie przewożącego...a nie schroniska czy wolontariuszy. Więc oni mogą wydać psy nawet jak ów przewoźnik działa nielegalnie i nie są winni. Jeśli ktoś tu się tym powinien zajmować to chyba niemiecki Tierschutzamt, nie wiem, sprawdzę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dorothy']przeczytalam art 11 Tierschutzgesetz na ktory tu się powoływano, i nie dotyczy on pojedynczego niemca rosjanina itd ktory przyjedzie wyadoptować psa, [B]lecz dotyczy osób które przechowują/transportują itd psy na zlecenie osób trzecich lub [U]w celu dalszego przekazania[/U][/B] (tam obszernie wyszczególnione jak co i dlaczego).[/quote]
Krotko mówiąc. Jesli chcesz byc domem tymczasowym dla psow musisz miec par.11! Jesli chcesz legalnie zajmowac sie adopcjami psow, musisz miec par.11.

[quote]
Pobieranie z polskiego schronu psów w celu umieszczenia ich w DT za granicą rzeczywiście wymaga posiadania zezwoleń wydawanych przez niemieckie urzędy, i wiem że nie jest najłatwiej je dostać. Nie posiadanie tych zezwoleń to łamanie prawa niemieckiego.[/quote]
To tez, jak w kazdym panstwie zresszta-transport zwierząt.
Do pieciu psow mozesz przewozic jako swoje, towarzyszące powyzej pieciu juz z pozwoleniami, zarejstrowan dzialalnscia i kierowcą urpawnionym, przeszkolonym.

[quote]
[B]Może ono nie dotyczy dających psy w adopcję[/B], ale dotyczy z pewnością osoby przewożącej zwierzęta na teren Niemiec. Jeśli nie ma zezwoleń to jest to NIELEGALNE przewożenie ale wyrobienie takiego pozwolenia leży w interesie przewożącego...a nie schroniska czy wolontariuszy. [B]Więc oni mogą wydać psy nawet jak ów przewoźnik działa nielegalnie i nie są winni[/B]. Jeśli ktoś tu się tym powinien zajmować to chyba niemiecki Tierschutzamt, nie wiem, sprawdzę.[/quote]

Owszem mogą tylko jest pytanie czy to jest etyczne, ze wydajesz byc moze przemytnikowi, handlarzowi, psy? Czy nie lepiej byc wiec pewnym KOMU te psy wydajesz dokladnie? Jesli ktos nie ma nic do ukrycia to przedstawi Ci stosowne dokumenty, prawda?

Poza tym mowimy o psach WYWOZONYCH z POLSKI przez firmę. Taki wywoz, KAZDY, musi byc zgloszny u powiatowego lek.wet.

To wszystko jest po to aby psy, ktore powierzamy komus, ktore podrózuja kilkaset, kilkatysiecy km, podrozowaly tez 'jak czlowiek' a przede wszystkim zgodnie z ustawą ochronie zwierzat. Po co wiec jest ustawa?:shake:

Link to comment
Share on other sites

jak widze, Arka zostala odbanowana, zaczela znowu pluc jadem i
watek Guziczka zamienil sie w nastepne " bagno". Szkoda, ze na watku o "szczesliwie" odchodzacych na parwo za TM szczeniakach, nie ma tej osoby. No trudno. Ale to bylo do przewidzenia. Wiec oficjalnie oglaszam, ze o zadnym dogomaniackim psie, ktorego kiedykolwiek udalo mi sie wyadoptowac, lub uda mi sie mu dom znalezc ( jesli jeszcze w ogole bede miala ochote na te adopcje), nie bede na forum, zadnych informacji udzielala. Bede tak postepowala, jak te osoby, ktore masami psy do Niemiec wywoza i nic o tych psach nie wiadomo. Osoby bezposrednio zaangazowane w te adopcje, oczwiscie beda mialy wszelkie informacje, ale nikt inny.
Moja dzialalnosc na dogo bedzie teraz tylko i wylacznie polegala na hopaniu watkow, pisaniu, jaki biedny piesek, lub biegaj szczesliwie za TM. Tak, jak to robia inni.
To z pewnoscia bedzie wam bardziej odpowiadalo, niz te relacje i zdjecia z nowych domow, a ja zaoszczedze sobie mase czasu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pajunia']jak widze, Arka zostala odbanowana, zaczela znowu pluc jadem i
watek Guziczka zamienil sie w nastepne " bagno". Szkoda, ze na watku o "szczesliwie" odchodzacych na parwo za TM szczeniakach, nie ma tej osoby. No trudno. Ale to bylo do przewidzenia. Wiec oficjalnie oglaszam, ze o zadnym dogomaniackim psie, ktorego kiedykolwiek udalo mi sie wyadoptowac, lub uda mi sie mu dom znalezc ( jesli jeszcze w ogole bede miala ochote na te adopcje), nie bede na forum, zadnych informacji udzielala. Bede tak postepowala, jak te osoby, ktore masami psy do Niemiec wywoza i nic o tych psach nie wiadomo. Osoby bezposrednio zaangazowane w te adopcje, oczwiscie beda mialy wszelkie informacje, ale nikt inny.
Moja dzialalnosc na dogo bedzie teraz tylko i wylacznie polegala na hopaniu watkow, pisaniu, jaki biedny piesek, lub biegaj szczesliwie za TM. Tak, jak to robia inni.
To z pewnoscia bedzie wam bardziej odpowiadalo, niz te relacje i zdjecia z nowych domow, a ja zaoszczedze sobie mase czasu.[/quote]


Jestes ,super .Prosze odpowiedz mi na me pytanie ,co bylo z tym psam ze Swarzedza ?
Dlaczego odmowilas pomocy tej rodzinie gdy chcieli psa oddac ??
Dlaczego wiedzac ze pies nie jest lagodny wydalas do rodziny z malym dzieckiem???

Dlaczego tak robisz ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pajunia']
To z pewnoscia bedzie wam bardziej odpowiadalo, niz te relacje i zdjecia z nowych domow, a ja zaoszczedze sobie mase czasu.[/quote]
pomijając wszystko inne bo to nie moja sprawa, to jestem ciekawa relacji i zdjęc z nowego domu Perraszka....:roll: tylko coś się nie mogę doczekać:mad:

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.schronisko.psiaki.com.pl/?mod=adopcje&id=289[/url]


[QUOTE]Dlaczego wiedzac ze pies nie jest lagodny wydalas do rodziny z malym dzieckiem???

Dlaczego tak robisz ??[/QUOTE]

Tequila byl psem wychowanym w domu z dziecmi.

Nie jest to odpowiedz dla Niufek, gdyz z ta osoba nigdy dyskusji nie prowadze i bede prowadzila. Szkoda, ze ta osoba tego nie potrafi zrozumiec. Odpowiedz jest dla pozostalych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pajunia']
To z pewnoscia bedzie wam bardziej odpowiadalo, niz te relacje i zdjecia z nowych domow, a ja zaoszczedze sobie mase czasu.[/quote]

Skończ bo to już robi się żałosne:angryy:
Relacje od Perraszka dasz? Ach przepraszam ty umyłaś ręce od adopcji i my mamy się kontaktować z kancelarią:angryy:

A może od szczeniaków z Józefowa i Korabiewic dasz relacje i zdjęcia.
A może ja ci mam zdać relację od Mamuśki :mad: (która różni i się bardzo od twojej)
A dla twojej informacji- przepisy są od tego aby je przestrzegać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pajunia'][URL]http://www.schronisko.psiaki.com.pl/?mod=adopcje&id=289[/URL]




Tequila byl psem wychowanym w domu z dziecmi.

Nie jest to odpowiedz dla Niufek, gdyz z ta osoba nigdy dyskusji nie prowadze i bede prowadzila. Szkoda, ze ta osoba tego nie potrafi zrozumiec. Odpowiedz jest dla pozostalych.[/quote]


Z pewnoscia pytalas w jakim wieku byly te dzieci ??
Nie zmienia to faktu ,ze tej rodzinie nie pomoglas gdy wystapily problemy .Wmawialas im i sobie ze pies ma kaganiec bo ma stres .To sie nazywa pomoc .Psa wydac i czesc.
Pies przyjezdza do ciebie w kagancu ,a ty go swiadomie wydajesz do rodziny z malym dzieckiem ,czego sie spodziewalas po tej adopcji??Ze cud sie stanie ??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pajunia']?????

Chyba Tequila?
[B]Zmarl u Pani F. na przekrecenie zoladka ( Magendrehung), przeciez wiesz, wiec po co pytasz?:shake:[/B]
A osoby ze schroniska o tym wiedza.[/quote]

:roll:To gdzie jest ten pies? ZYJE czy NIEZYJE, gdzie on jest, nic nie rozumiem...:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pajunia'] Wiec to pytanie chyba nie bylo do mnie..[/quote]

Tez i do Ciebie ale bardziej istotne, wczesniejsze, sa do Ciebie tez.
Chcemy sie od Ciebie dowiedziec czy:
[B]-masz zakaz wwozenia psów do Niemiec[/B]
[B]-czy masz par.11[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pajunia']Zapytaj Niufek, przeciez ona najlepiej wie. :shake:Zreszta ona zna kazda moja adopcje na wylot. Wiec to pytanie chyba nie bylo do mnie..[/quote]

Jak zwykle uciekasz przed niewygodnymi odpowiedziami.
Dlaczego postepujesz tak nieodpowiedzialnie z tymi psami i ludzmi co chca im dac domy , za co ich karasz tak??
Nigdy nie chcesz sie przyznac do bledu ,piszesz wszedie ile mialas adopcji i jak ty wiesz na co trzeba uwazac ,jak to psy z nieudanej adopcji wracaja do ciebie ,a tu nagle pryska ten czar ,wszystko okazuje sie klamstwem .
Dlaczego tej rodzinie nie pomoglas w znalezieniu nowego domu dla tego psa ????????????Bebnisz o tym non stop ,ze psy zabierasz do siebie lub do twych domow tymczasowych ,a nie masz prawa tego robic ,ludzie !! Bo nie masz §11 ; dla polakow to nie wazne sie wydaje ,ale oni nie wiedza ,ze niemieckie prawo tego wymaga . Oni mysla ze wszystko jest super ,ciesza sie .A ty ,co wtym momencie czujesz?? Smiejesz sie z nich?? Czy mowisz sobie :znow sie udalo??

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Mam kilka pytań:
- czy ja jako osoba wydająca psa mam prawo domagać się od strony niemieckiej okazania -nie wiem-jakiegoś zaświadczenia,że posiada ten paragraf 11?
-czy maja obowiązek przedstawić mi takie zaświadczenie o posiadaniu
tego paragrafu?
-czy gdzies można sprawdzić czy dana osoba?organizacja?posiada ten paragraf?
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='waldi481']Mam kilka pytań:
- czy ja jako osoba wydająca psa mam prawo domagać się od strony niemieckiej okazania -nie wiem-jakiegoś zaświadczenia,że posiada ten paragraf 11?
-czy maja obowiązek przedstawić mi takie zaświadczenie o posiadaniu
tego paragrafu?
-czy gdzies można sprawdzić czy dana osoba?organizacja?posiada ten paragraf?
Elżbieta[/quote]

Domagac to mocno powiedziane, mozesz o to prosic. [B]Decyzja o oddaniu psa jest Twoją decyzja, MASZ SWIĘTE prawo poprostu NIE ODDAC psa, odmówic.[/B]
Poprostu prosisz o kopie tego par.11-tam jest wszystko napisane-imie nazwisko, adres i warunki na jakich dziala ta osoba, włacznie ile psow moze posiadac w swoim domu na tymczasie, czy kastrowane czy nie.
Umowa adopcyjna jaką ten dom posiada, z par.11, jest umową zatwierdzona przez urząd wydający taki par.11 danej osobie.
Osoba ta jest kontrolowana tez przez ten urzad(powiatowy wet) na co wystepujac o ten. par11. wyraziła zgodę.
[B][U]W Niemczech, nie mogą osoby prywatne, bez para. 11,[/U] [U]zajmowac sie adopcjami psow bezdomnych[/U]. Albo zajmuja sie tym schroniska albo osoby z par.11 albo organizacje.[/B]



Swojego natomiast, prywatnego psa, mozesz oddac komu chcesz(masz tez prawo odmowic) ale gdy oddajesz osobie, ktora ma ten. par 11 to ona bedzie chciala od Ciebie zrzeczenia sie psa,na pismie. [B]Osoby z par. 11 nie mogą wejsc w posiadanie psow z niewiadomego żródła, grozi im utrata tego par.11 i konsekwencje prawne.[/B]

Takze w Niemczech te sprawy są precyzyjnie uregulowane i dalby Bog aby u nas tak bylo, napewno pomgloby to w zmniejszeniu bezdomnosc zwierząt, co wiadac wlasnie w Niemczech.

Link to comment
Share on other sites

I dodam jeszcze. Jesli ktos oddaje psy bezdomne osobom, ktore takich uprawnien nie mają, par.11, musi miec swiadomosc, ze najprawdopodobniej oddaje psa/y osobie ktora dziala nielegalnie. Nielegalnie działajacej, narazajac psa/y na rozne konsekwencje takich nielegalnych dzialan. Odebranie psow i ich trafienie do niemieckiego schroniska czy tez w niehumanitarny sposob mogą byc transportowane, czy tez przetrzymywanie w niehumanitarnych warunkach,wydawane na ulicy z samochodow- moze byc nieznany dalszy los psow.:shake:

Niemieckie prawo reguluje sprawy zwierzat precyzyjnie, ich ochronę, musimy sobie z tego zdawac sprawe.

Link to comment
Share on other sites

A ja jestem ciekawa tego:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=86616&page=91[/URL]
[B]
Post 910[/B]
[quote] Wiec teraz dla twojej i wszystkich informacji.

[B]Kastracja w Niemczech, bez waznego powodu JEST ZABRONIONA[/B].

Wycinanie zdrowych organow u zwierzecia bez waznego powodu, np zagrozenia ropomacica, czy rakiem prostaty, [B]jest oficjalnie zabronione[/B].
Powod, ktory ja podalam, np. problemy z cieczka i niepozadany miot, nie sa powodem do kastracji i sa zabronione.[/quote][B]
Post 929
[/B] [quote] Ja mam tez ten punkt w mojej umowie adopcyjnej, i tez wymagam kastracji, co nie zmienia faktu, ze ja tez lamie prawo.[/quote]Jednak przyznajesz się do łamania prawa.
[quote]I wierz to , to jest bardzo przestrzegane . Ja mam w swojej umowie, punkt, ze jesli wszystkie punkty umowy nie beda przestrzegane, to jest kara do 1500,-€ i ja psa odbieram[/quote]Jeśli umowa jest niezgodna z przepisem (wg tego co piszesz o zakazie kastracji) to jakie masz prawo do ściągania kary od ludzi:diabloti: Idąc tym tokiem rozumowania nie powinni kastrować psów bo tego zakazuje prawo w Niemczech, prawda?


[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=71247&page=4[/URL]
[B] Post 32[/B]
[quote]Tu sie duzy nacisk kladzie, aby psiaki byly wykastrowane lub wysterylizowane. Nikt nie chce psiakow niekastrowanych. W umowach adopcyjnych jest tez pasus, ze jesli pies jest niekastrowany ( nie sterylizowana sunia) to musi nowy posiadacz to zrobic w przeciagu 6 miesiecy.
[/quote]No to może dla wiadomości osób które wysyłają psy do Niemiec jakaś jedna konkretna informacja , bo ktoś tu się gubi w zeznaniach.

Z jednej strony zakaz , z drugiej jaki to nacisk się kładzie na kastracje/sterylizacje.:shake:

[SIZE=1][quote]To polskie schroniska sa luksusem w porownaniu do tych np. hiszpanskich perreras ( obozy smierci)[/quote]Dla jasności Perrera to po hiszpańsku schronisko, wbrew temu jaka jest opinia w Hiszpanii są organizacje i ludzie walczący o prawa zwierząt, i są też dobre schroniska!(osobiście rozmawiałam z ludźmi którzy zajmują się tym problemem w ich kraju)
I Hiszpanie walczą jeszcze z jednym problemem- przywożone są do nich szczenięta z krajów Europy wschodniej- pytanie w jakim celu?[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Za zawarte tu informacje dot.adopcji zagranicznych naprawdę dziękuję.Ja psów poszukujących domów-naszych psów-do Niemiec nie wydam.
Ciekawi mnie tez jak wygląda sprawa w Skandynawii?
Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

[quote name='athlonea']Dlaczego od poczatku mialam wrazenie, ze ten watek nie powstal w celach wylacznie informacyjnych, a po to, aby kontynuowac zamknieta wczesniej dyskusje?[/quote]

Tak dla twojej informacji- wątek nadal dotyczy adopcji zagranicznych.
A poprzednie dyskusje zostały zamknięte bo były niewygodne !

Nikt ci nie karze czytać ani brać udziału w dyskusji ale może inni skorzystają z tego, i [B]nikt więcej nie będzie musiał się kajać przed kancelariami za granicą w celu uzyskania informacji o psie.[/B]

A w przypadku adopcji to chyba ważna informacja -[B] co mówią przepisy odnośnie kastracji/sterylizacji.[/B]
A osoba która podaje co rusz inne informacje powinna je sprostować albo nie podawać fałszywych danych.
Jeśli ktoś wysyła psa do Niemiec ma prawo wiedzieć jakie są tam przepisy dotyczące w/w zabiegów.

Waldi odnośnie Skandynawii- jest paru dogomaniaków którzy tam mieszkają, może się wypowiedzą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='athlonea']Dlaczego od poczatku mialam wrazenie, ze ten watek nie powstal w celach wylacznie informacyjnych, a po to, aby kontynuowac zamknieta wczesniej dyskusje?[/quote]

Ten wątek jest efektem zapewne tamtych dyskusji [B]aby ludzie mieli swiadomsc wieksza jak wygladaja adopcje zwierzat np. w Niemczech. Jakie moga byc pozniej nieprzyjemne skutki, jesli dokladnie nie wiedzą, dla tych zwierząt i ich samych. [/B]Nie odnosili sie jak do samwolki jaka panuje niestety u nas i przy okazji wyzwali innych bo im sie cos wydaje, tylko nie wiedzą dokladnie co im sie wydaje, czyz nie?:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Matusz']Ja to nigdy nie rozumiem, tych wzajemnych pretensji, oskarżeń...

nie wiem dlaczego na dogo nie mógłby panować pokój i wzajemna pomoc i zrozumienie

przecież wszystkich nas łączy jedno - [U][B]CHĘĆ POMOCY I MIŁOŚĆ DO ZWIERZĄT[/B][/U][/quote]

[B]powinno nas to łączyć Matusz-ale czy i Ty uważasz, że to szczyt marzeń każdego psa - zostać wyciągniętym ze schronu i trafić w ręce byle kogo...?[/B]

[B]dziwią mnie i oburzają argumenty - jakoby wszystko -nawet wywóz psa w nieznane i brak o nim wiadomości był lepszy niż schron...[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pajunia']

[B][COLOR=red]Wiec oficjalnie oglaszam, ze o zadnym dogomaniackim psie, ktorego kiedykolwiek udalo mi sie wyadoptowac, lub uda mi sie mu dom znalezc ( jesli jeszcze w ogole bede miala ochote na te adopcje), nie bede na forum, zadnych informacji udzielala. Bede tak postepowala, jak te osoby, ktore masami psy do Niemiec wywoza i nic o tych psach nie wiadomo. Osoby bezposrednio zaangazowane w te adopcje, oczwiscie beda mialy wszelkie informacje, ale nikt inny[/COLOR][/B].
Moja dzialalnosc na dogo bedzie teraz tylko i wylacznie polegala na hopaniu watkow, pisaniu, jaki biedny piesek, lub biegaj szczesliwie za TM. Tak, jak to robia inni.
To z pewnoscia bedzie wam bardziej odpowiadalo, niz te relacje i zdjecia z nowych domow, a ja zaoszczedze sobie mase czasu.[/quote]


[B]Proszę bardzo - jakie oświadczenie... nie uważasz Pajuniu - że to trochę śmieszne - bo i tak zaczynasz unikać odpowiedzi na temat psów... więc Twoje oświadczenia niczego tu nie zmienią - a jedynie potwierdzą to,że niektóre z twoich "adopcji", czy interesów - nie powiodło się...bo milczysz.[/B]

[B]Ja się zastanawiam, co zrobić, żebyś tego procederu zaprzestała.[/B]

[B]poza tym - oświadczałaś wiele razy, że już na dogo się nie pojawisz - a ciągle to robisz, co pozwala sądzić, ze rzucasz słowa na wiatr. Nie jesteś godna zaufania.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='athlonea']Dlaczego od poczatku mialam wrazenie, ze ten watek nie powstal w celach wylacznie informacyjnych, a po to, aby kontynuowac zamknieta wczesniej dyskusje?[/quote]



Mam pytanie .
Tamten watek , o pajuni rancho i tych psach kazalas zamknac bo twym zdaniem odbywaly sie nie produktywne wymiany postow . Teraz Arki ban jest zdjety ,wate niestety nadal niedostepny . Moze kazesz otworzyc tamten watek i wyjasnimy w koncu te sprawy np. nielegalnych kastracji psow w Niemczech?? Bo nadal co pajunia napisze ,to slowo swiete , a wiec chcialabym by mnie uswiadomila w czym klamie , w czym nie mam racji jesli chodzi o te kastracje psow w Niemczech .Do tego pare innch pytan moglaby wyjasnic , to by sie przydalo kazdemu by ona to zrobila .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...