Jump to content
Dogomania

Co powinnismy wiedzieć wyadoptowując poza granice Polski!!!


Ewkaa

Recommended Posts

Paulinchen napisala :
[B]Kto wie gdzie jest Bohun ? [/B] Czy ktos go poznaje ? Bohun jest 10-letnim wyzlem weimarskim z Legnicy.
Bohun pilnie szukal domu, nie byl w schronisku, byl w domu w Legnicy. Wlasciciele sie przeprowadzili i w nowym mieszkaniu nie bylo juz miejsca dla niego.

21.4. mial pojechac do Kiel.
20.4. w poludnie otrzymalismy mail od wolontariuszki schroniska w Legnicy :

[QUOTE]Kobieta ktora chciala Bohuna wydac powiedziala A. ze Bohun zniknal wraz ze swoja buda. Nie wiemy dokad, ona nam tego nie mowi. To znaczy ze Bohun juz nie jest do dyzpozycji. Nie wiemy czy kobieta klamie czy chce go sobie zostawic. Nie mamy pojecia. Bardzo nam przykro ale nie mozemy nic zrobic - nie mamy na to wplywu.
Kobieta prosila o pomoc a teraz nie wie gdzie jest pies.
Dziwna sprawa bo juz byl przygotowany do transportu.
Ale tak juz jest i nie mozemy niestety tego zmienic.
Pozdr.
M. i A.[/QUOTE]Bohun wiec podobno zniknal...[B]razem ze swoja buda !?!? [/B] Ciekawe ze Stephan Meimann ktory nalezy do "Hunde in Not" wiedzial o sprawie....poniewaz ta mloda kobieta ktora miala zamiar adoptowac Bohuna napisala do niego. "Hunde in Not" rowniez oglaszali Bohuna i po jego "zniknieciu" pare spraw nam sie zaczelo dziwnie kojarzyc.

Odpowiedz Stephana Meimanna :
[QUOTE][I]Stephan Meimann 21.kwietnia o 19:22
z tego co wiem byl w prywatnym dt i zostal potem niestety wydany jakims nienormalnym osobom ktorzy nam potem przesylali glupie maile, bidulek ! Wolontariusze w Polsce nie maja juz kontaktu z psem. Miejmy nadzieje ze mu sie poszczesci ![/I][/QUOTE]Skad on o tym wie ? Bohun nigdy nie byl w dt lecz zyl u swoich wlascicieli.

Podejrzewamy ze Bohun "zniknal" poniewaz zakonczylysmy wspolprace ze schroniskiem w Legnicy. I poniewaz podejmujemy kroki przeciwko "Hunde in Not" co im oczywiscie nie jest na reke.

Kirsten ktora chciala adoptowac Bohuna b. na tym zalezy dowiedziec sie gdzie on jest i co sie z nim stalo.

Moze ktos tutaj go (roz)poznaje i wie gdzie on jest ?

Podalam Kirsten link do tego watku zeby mogla poczytac, moze sama tez cos jeszcze dopisze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Nie obrazaj Paulinchen, juz ja raz to zrobilam na tym watku i szybko przepraszalam. To byla tlumaczka ktorej Paulinchen udzielila swojego nicka, a po ktorej slad zaginal. Ale jak widzisz do tej pory sa tlumacze po naszej stronie i tlumacza napisany tekst na watku pisany przez Paulinchen.[/QUOTE]

Jesli obrazilas, to faktycznie przeproszenie nalezalo sie.

Ja nie obrazam, prosze o info po polsku, i jak sie okazuje, jest to mozliwe - tlumaczka juz jest, czyli problem jezykowy juz rozwiazany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulinchen']@Wellington, Pomocy! Proszę o przetłumaczenie! (richtig geschrieben? ;) )[/QUOTE]

dziwne , prosic Wellington o pomoc i przetlumaczenie piszac to na komputerze z polska klawiatura , a nie niemiecka .
Nie znam zadnego Niemca ktory nie umie po Polsku a kupuje sobie Laptopa albo PC z polska klawiatura , po pierwsze w niemieckich sklepach nie sa standartem ,a po drugie nie umialby na niej pisac bo nie ma na niej typowych niemieckich liter niezbednych w pisowni . A po co Niemcowi typowe polskie literki skoro nie umie polskiego?
Jak na przyklad uzyte przez Paulichen "Prosze o przetlumaczenie" , w niemieckiej klawiaturze jest tylko l a nie l z choragiewka na gorze !!!!!!!
Na pewno od kolezanki pozyczone , no to moze kolezanka pomoc w tlumaczeniu .
To stawia Paulichen i jej wiarygodnosc w moich oczach pod duzym znakiem zapytania .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='whinston']dziwne , prosic Wellington o pomoc i przetlumaczenie piszac to na komputerze z polska klawiatura , a nie niemiecka .
Nie znam zadnego Niemca ktory nie umie po Polsku a kupuje sobie Laptopa albo PC z polska klawiatura , po pierwsze w niemieckich sklepach nie sa standartem ,a po drugie nie umialby na niej pisac bo nie ma na niej typowych niemieckich liter niezbednych w pisowni . A po co Niemcowi typowe polskie literki skoro nie umie polskiego?
Jak na przyklad uzyte przez Paulichen "Prosze o przetlumaczenie" , w niemieckiej klawiaturze jest tylko l a nie l z choragiewka na gorze !!!!!!!
Na pewno od kolezanki pozyczone , no to moze kolezanka pomoc w tlumaczeniu .
To stawia Paulichen i jej wiarygodnosc w moich oczach pod duzym znakiem zapytania .[/QUOTE]
Moze i masz racje, choc ja pomimo ze kupilam komputer i klawiature jak mieszkalam w Niemczech, to moge rowniez pisac uzywajac poskich znakow. Tylko po co Niemcowi polski program?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='whinston']dziwne , prosic Wellington o pomoc i przetlumaczenie piszac to na komputerze z polska klawiatura , a nie niemiecka .
Nie znam zadnego Niemca ktory nie umie po Polsku a kupuje sobie Laptopa albo PC z polska klawiatura , po pierwsze w niemieckich sklepach nie sa standartem ,a po drugie nie umialby na niej pisac bo nie ma na niej typowych niemieckich liter niezbednych w pisowni . A po co Niemcowi typowe polskie literki skoro nie umie polskiego?
Jak na przyklad uzyte przez Paulichen "Prosze o przetlumaczenie" , w niemieckiej klawiaturze jest tylko l a nie l z choragiewka na gorze !!!!!!!
Na pewno od kolezanki pozyczone , no to moze kolezanka pomoc w tlumaczeniu .
To stawia Paulichen i jej wiarygodnosc w moich oczach pod duzym znakiem zapytania .[/QUOTE]
[quote name='Ada-jeje']Moze i masz racje, choc ja pomimo ze kupilam komputer i klawiature jak mieszkalam w Niemczech, to moge rowniez pisac uzywajac poskich znakow. Tylko po co Niemcowi polski program?[/QUOTE]

Nie ma jak to fachowcy !!!
W każdym znacjonalizowanym Windowsie można doinstalować (wybrać opcję) każdej, innej znacjonalizowanej klawiatury. Wybiera się język odrębnie od układu klawiatury, można wybrać związane tzn. język polski i układ klawiatury polski (programisty lub maszynistki). Wie to każdy kto chce skorzystać z tłumacza Google, bo nie wpisze polskiego słowa z polskimi znakami diakrytycznymi. Nie nada nikakiej pakupki (w Niemczech polskich klawiatur :diabloti: jest tyle samo co niemieckich. Pokaż mi na polskich zwykłych, klawiaturach polskie znaki diakrytyczne :-D - to są klawiatury w układzie 101/105 klawiszy - angielskie)
Po drugie nie potrzebny jest żaden polski edytor tekstu, by po polsku pisać. Wystarczy niemiecki MS Office lub Open Office.de .
Drodzy partyzanci i poszukiwacze sensacji będzie jeszcze jedno wejście w tej sprawie.
Ostatnio ..... eh ...potem.

Link to comment
Share on other sites

So, mein letztes Posting, und ja, es ist wieder auf deutsch! :crazyeye:

Es reicht langsam! Als Deutsche/r wird man hier behandelt wie ein Schwerverbrecher und ständig als Lügner abgetan! Wenn ihr hier keine Deutschen etc. haben wollt, dann schreibt das auf die Startseite und in den Registrierungstext!

Komischerweise leben etliche polnische User selber in Deutschland.... würde mich mal interessieren, ob die gleich deutsch konnten....

Mein Satz an Wellington habe ich aus dem Wörterbuch und die Sonderzeichen findet man unter Programme --> Systemprogramme --> Zeichentabelle ! Alternativ kann man sich das bei Google übersetzen lassen und kopieren! Einfach mal nachdenken!

@Wellington, du weißt wie du mich erreichen kannst. Für mich war´s das hier, muss ich mir echt nicht geben.

Link to comment
Share on other sites

Zlitujcie sie, przeciez nie kazdy zna niemiecki, a to jest tlumaczenie z google translator:

Tak, mój ostatni post, a tak, to jest z powrotem w języku niemieckim!
To idzie powoli! Jako niemiecki / jeden r jest traktowany jak przestępca i zawsze odrzucić jako kłamca! Jeśli chcesz mieć tutaj, a nie Niemców, itp., po prostu napisz do strony głównej iw tekście rejestru!
O dziwo, wielu polskich samych użytkowników mieszkających w Niemczech .... Chciałbym się dowiedzieć, czy ten sam był Niemcem ....
Mam zestaw Wellington ze słownika i znaków specjalnych można znaleźć w Programy -> Narzędzia systemowe -> Tablica znaków! Można tłumaczyć, że do kopiowania i niech Google! Pomyśl o tym!
@ Wellington, wiesz, jak można dotrzeć do mnie. Dla mnie było to tutaj, bo nie da mi prawdziwego.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Paulinchen']So, mein letztes Posting, und ja, es ist wieder auf deutsch! :crazyeye:

[B]a więc, mój ostatni wpis- i tak, jest znowu po niemiecku![/B]

Es reicht langsam! Als Deutsche/r wird man hier behandelt wie ein Schwerverbrecher und ständig als Lügner abgetan! Wenn ihr hier keine Deutschen etc. haben wollt, dann schreibt das auf die Startseite und in den Registrierungstext!

[B]Mam tego dość! Jako Niemka/Niemiec jest się tutaj traktowanym jak przestępca i notoryczny kłamca! Jeśli nie chcecie tutaj Niemców etc..zapiszcie to na stronie głównej oraz zaznaczcie w tekście rejestracyjnym![/B]

Komischerweise leben etliche polnische User selber in Deutschland.... würde mich mal interessieren, ob die gleich deutsch konnten....

[B]Dziwnym trafem w Niemczech żyje sporo polskich userów....jestem ciekawa, czy oni też od razu mówili po niemiecku...[/B]

Mein Satz an Wellington habe ich aus dem Wörterbuch und die Sonderzeichen findet man unter Programme --> Systemprogramme --> Zeichentabelle ! Alternativ kann man sich das bei Google übersetzen lassen und kopieren! Einfach mal nachdenken!

[B]Moje zdanie kierowane do Wellington mam ze słowniczka, a znaki szczególne można znalezc pod: programy - ->narzędzia systemowe --> tablica znaków! Alternatywnie można użyć tłumacza google i wstawić tutaj! Pomyślcie czasem![/B]

@Wellington, du weißt wie du mich erreichen kannst. Für mich war´s das hier, muss ich mir echt nicht geben.

[B]Wellington, wiesz jak do mnie dotrzeć. To tyle ode mnie- nie muszę sobie tego tutaj wciągać[/B].[/QUOTE]

(charly: mówi się wciągać w tym kontekscie? hihihi... chyba cos takiego ostatnio przeczytalam na jakims b. młodzieżowym forum:))

ps. ja tu tylko sprzątam/tłumaczę;) treść mnie (akurat dziś) nie interesuje..

Link to comment
Share on other sites

Charly - Super :loveu: :buzi:

Kaja i Aza i ...inni - zamiast sadzić ..... posty, okazujące ........ wystarczy poprosić lub poczekać.
Nie zdarzyło mi się, żebym pisząc po polsku na niemieckim forum, często prowokując, ale tylko w dobrym celu, został namawiany do 'wypadu z baru' lub zmiany języka.
Kiedyś była część Dogo po angielsku, teraz nie widzę, ale fakt faktem przy rejestracji na Dogo wzmianki o obowiązku pisania po polskiemu nie ma.
Z drugiej strony może i lepiej, że tut. niektórzy userzy odstraszają gości, bo tylko kolejnych złych opinii o sobie możemy się nabawić po przeczytaniu niektórych postów.
No cóż nihil novi - polak potrafi.

PS. To nie jest obiecana druga część odezwy do ....

PS. wciągać, wciągać jak najbardziej mówi się :lol:

Link to comment
Share on other sites

Moj Dt dostal telefon z Niemiec.....cytuje DT

..."
przed chwilą miałam telefon w sprawie adopcji Pepka, ale aż z Niemiec. Pani dzwoniła z numeru zastrzezonego, nie wiem z jakiego miasta. Ponoć Pepe miałby być dla jej siostry. Nic nie wiem o tej Pani. Ona chce zabrać kilka psów z Polski, w tym Jokiego. Nie chcę panikować, ale nie podobało mi się to. 0 pytań na temat charakteru Pepcia, tylko ma być pudel i basta. Zapytałam, czy Pani wie, że Pepe ma ma 16 lat. Lekka konsternacja, bo Pani nie wiedziała. Ale stwierdziła, ze też może być. Nie podoba mi si, że wszystko ma być na chybcika, że tych psów ma jechać kilka. A jak sieokaże, że Pepe nie odpowiada, to co będzie? Zwrot z adopcji z Niemiec? Tutaj w Polsce to chociaz mamy sztab ciotek w każdym mieście i można sprawować kontrolę. Pepe jest przecież specyficznym pieskiem. Starutkim już i nie dal niego rajzy w tą i z powrotem.


Piszędo Ciebie o tym,bo ja tylko Pepe się opiekuje, a osobą kompetentną do podejmowania decyzji jesteś Ty.


No co mam dużo pisać. Boję się wysłania Pepka tak daleko, ale nie dziw mi się Mały jest u mnie już ponad 3 miesiące, a to na prawdę wystarczy, żeby czuć się odpowiedzialnym za taką małą sierotkę.

Umówiłam się z Panią na rozmowę w srodę.....".

Nastepny mail z DT dzisiaj
;
..."Alu,
bardzo serdecznie dziękuję Ci za szybką odpowiedź. Wiem, że to śmieszne, ale normalnie w nocy mi się śniło, że Pepe jedzie. Ja wiem, co oni robią z tymi psinami [URL="http://m.in/"][COLOR=#0068cf]m.in[/COLOR][/URL]. z Polski. Ta pani mówiła, że ona bierze psy kalekie. Mnie to niepokoi, bo przecież schroniska na zachodzie są pełne zwierzaków czekających na dom. Może ludzie na nasze realia mają tam większe dochody, ale również koszty leczenia psów są niewspółmiernie większe niż w Polsce. Mój ojciec na leczenie swojego kota wydał kwoty idące w setki, na tamten czas, marek niemieckich.

Poza tym przeraza mnie to, ze psy jadą, a potem 0 wiadomości. Ot tak, był pies, nie ma psa:(
Ja nikogo nie posądzam, bo tam nie ma przecież tylko psychopatów. Są też dobrzy ludzie. W sumie teraz, po akcesji Polski do UE granice się zacierają...wszystko to nie zmienia faktu, że ja się boję tych adopcji. Tyle już było afer z wożeniem tam psów. Poza tym te warunki transportu...



Dt dostal odpowiednie instrukcje....zobaczymy czy pani zadzwoni w srode.
Pepe ma 16 lat , Joki 8 lata ale slepy ,jedno oko do uratowania.

Link to comment
Share on other sites

[B]A tutaj to idzie jakis hurt z Rudy Slaskiej....ktos zna [COLOR=red]angie271295[/COLOR], 14 postow nowa w naganianiu?[/B]

[B]poczytajcie...watek Nutki.Niemiecka Fundacja nawet transportu nie funduje. [/B]
[B][URL]http://www.dogomania.pl/threads/204879-Jamniczka-Nuka-po-operacji-traci-DT-co-będzie-Pomocy.#top[/URL][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje']Jesli obrazilas, to faktycznie przeproszenie nalezalo sie.

Ja nie obrazam, prosze o info po polsku, i jak sie okazuje, jest to mozliwe - tlumaczka juz jest, czyli problem jezykowy juz rozwiazany.[/QUOTE]
Bardzo Ci dziękuję za interwencję ;) Ja też po niemiecku ani w ząb...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coronaaj'][B]A tutaj to idzie jakis hurt z Rudy Slaskiej....ktos zna [COLOR=red]angie271295[/COLOR], 14 postow nowa w naganianiu?[/B]

[B]poczytajcie...watek Nutki.Niemiecka Fundacja nawet transportu nie funduje. [/B]
[B][URL]http://www.dogomania.pl/threads/204879-Jamniczka-Nuka-po-operacji-traci-DT-co-będzie-Pomocy.#top[/URL][/B][/QUOTE]

No i po co ta dziecinna prowokacja?
Nie znasz tej kobiety , slyszysz ze ci tam gdzies dzwoni i walisz na oslep .
O jakim hurcie ty piszesz?
Opamietajcie sie w koncu i przestancie klepac w te klawiature .Ruszcie tylki i robcie w koncu cos produktywnego .
Zaloz watek kastracji dla ulicznych psiakow , zorganizuj cos by sie te biedy nie rozmnazaly.Rob ulotki o kastracjach , obojetne co , ale nie klep bezmyslnie bo krzywdzisz tym Ludzi .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dusje']A Ty znow w jakim sensie zazdroscisz tym holenderskim fundacjom?

To co napisalas o stosunku Szwedow do adopcji psow powyzej 3 roku zycia i tych chorych, swiadczy malo pozytywnie o szwedzkim spoleczenstwie. Co robia wiec ze swoimi psami juz starszymi i chorymi? Usypiaja?
Jesli mnie pamiec nie myli,EMIR swietnie sobie radzi z eksportem psow starszych do Szwecji, ba nawet ustala warunki finansowe i albo sie zgodzisz albo nie.
To jak tam w koncu jest?[/QUOTE]

No Li czasem sie zapomni i za duzo prawdy napisze :evil_lol: , ale tylko czasem :razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niufek1']Mam rozwiazanie dla adopcji : przy kazdym psiaku piszcie ze grozi mu wyjazd do Niemiec;).
Zobaczycie jak szybko znajda sie domki :multi:, a schroniska z czasem beda puste ,tylko dla wczasowiczow :lol:.[/QUOTE]
Bardzo dobry pomysł, nie mogłaś go wcześniej podrzucić ?
Niufek tzn., że Ty znasz angie271295 ? Ja po przeczytaniu jej CV - napisanego przez Nią samą mam wiele wątpliwości, ale może Ty wiesz więcej. Pytanie główne to jak Ona sobie daje radę, przy takim obciążeniu i pechu życiowym, w sensie zwykłej, ludzkiej, wydolności. Myślę, że Coronaaj nie prowokuje, po prostu zliczyła chyba nie tylko posty (cokolwiek nachalne i namawiające do łamania prawa w zakresie choćby szczepień i kwarantanny), ale także ilość potencjalnie mających wyjechać psów - łącznie większą od pięciu. Czyli, jak przypomniała Dalmibea niemieckim tekstem, transportem niezgodnym z obowiązującymi przepisami.
Ata - ten tekst to nic nowego. To wszystko już wiemy, a teraz do tego idą konsekwencje. Już o tym pisałem - zainteresowanie odpowiednich organów jest wielkie. Odpowiedź na Twoje pytanie jest dwuczęściowa : statystyczne źle trafiają, jednak zdarzają się dobre wyjątki. Ile ? nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

To ja sobie także pozwolę i wstawię tekst po niemiecku. To jest nawiązanie do już omawianej sytuacji w niektórych schroniskach w Niemczech, w których są psy pochodzące z poza terenu Niemiec - będą wstrzymywane subwencje celowe na utrzymanie tych schronisk. Tu też o złej sytuacji zwierząt w wyniku pogarszającej się sytuacji finansowej ...... ludzi. Tekst niemiecki - proszę o przetłumaczenie (może Dalmibea ?) jak nie, sam to zrobię - potrzebuję ze dwa kilo czasu.
[quote]
[URL]http://www.derwesten.de/nachrichten/politik/Jedes-zweite-Tierheim-steht-in-der-Wirtschaftskrise-vor-dem-Aus-id4338844.html[/URL]

[B]Essen. Immer öfter können Tierfreunde vor allem Hunde und Katzen nicht mehr halten und werfen sie auf die Straße. Gleichzeitig brechen die Spenden ein. Die rot-grüne Koalition in NRW hat eine Verstärkung der Hilfen im Koalitionsvertrag zugesagt. [/B]
Die SPD im Bundestag verlangt Staatshilfen für die rund 500 vereinseigenen deutschen Tierheime. „Viele befinden sich in einer ernsten finanziellen Notlage“, heißt es in einem Antrag der Fraktion. Grund: die Wirtschaftskrise. Immer öfter können Tierfreunde vor allem Hunde und Katzen nicht mehr halten und werfen sie auf die Straße. Werden die Tiere dann von Bürgern oder der Polizei gefunden, nehmen die nächsten Heime sie auf.

Der Deutsche Tierschutzbund nennt die [URL="http://www.derwesten.de/nachrichten/Staedte-bleiben-auf-Kampfhund-Kosten-sitzen-id4186963.html"]Finanzsituation der Aufnahmestationen „dramatisch“: [/URL]„50 Prozent stehen vor der Insolvenz, wenn die Spenden weiter einbrechen.“ Eine Umfrage unter 200 Einrichtungen ergab, dass zwei Drittel von ihnen Spendeneinbrüche von 30 Prozent zu verzeichnen hatten, andererseits die Zahl der Fundtiere stark steigt. Unterschwellig drohen die Vereine damit, dass nach einer Schließung von Heimen die Kommunen die Tiere und damit auch die ganzen Kosten übernehmen müssen, die für Betreuung und Futter entstehen.
Die SPD fordert in ihrem Antrag an den Bundestag [URL="http://www.derwesten.de/staedte/ostvest/Stadt-darf-fuer-Rottweiler-hoehere-Steuer-kassieren-id3852670.html"]„klare und einheitliche Regeln“ für die Erstattung der Kosten durch den Staat, wenn die Heime herrenlose Fundtiere aufnehmen. [/URL]Außerdem sollen sich die Bundesländer „angemessen an der Finanzierung von Tierheimen beteiligen“. Dazu sollten „dauerhafte In*vestitions- und Nothilfefonds“ zur Unterstützung der Vereine geschaffen werden. Viele Heime hätten in den letzten Jahren ihre Reserven für die Aufrechterhaltung des Betriebs aufgebraucht und jetzt kein Geld mehr.
Bisher stützen Städte und Gemeinden nach Angaben des Tierschutzbundes die Arbeit der Betreuer nur mit rund 25 Prozent der anfallenden Kosten. Die rot-grüne Koalition in NRW hat eine Verstärkung der Hilfen im Koalitionsvertrag zugesagt. Die hessische Landestierschutzbeauftragte regt an, dass die Kommunen jedes Jahr pro Bürger einen Euro für die Tierschutzvereine zur Verfügung stellen.
[URL="http://www.derwesten.de/staedte/bochum/Katzen-verwahrlosen-in-Wohnung-in-Bochum-sieben-Tiere-sind-tot-id4281940.html"]Ein zusätzliches Problem bereiten die Fälle von Tiersammelsucht. Dabei finden Ordnungsbehörden in verwahrlosten Wohnungen große Mengen von hungernden Tieren, die dann in Tierheimen wieder aufgepäppelt werden müssen.[/URL]

[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pies Wolny']Bardzo dobry pomysł, nie mogłaś go wcześniej podrzucić ?
Niufek tzn., że Ty znasz angie271295 ? Ja po przeczytaniu jej CV - napisanego przez Nią samą mam wiele wątpliwości, ale może Ty wiesz więcej. Pytanie główne to jak Ona sobie daje radę, przy takim obciążeniu i pechu życiowym, w sensie zwykłej, ludzkiej, wydolności. Myślę, że Coronaaj nie prowokuje, po prostu zliczyła chyba nie tylko posty (cokolwiek nachalne i namawiające do łamania prawa w zakresie choćby szczepień i kwarantanny), ale także ilość potencjalnie mających wyjechać psów - łącznie większą od pięciu. Czyli, jak przypomniała Dalmibea niemieckim tekstem, transportem niezgodnym z obowiązującymi przepisami.
Ata - ten tekst to nic nowego. To wszystko już wiemy, a teraz do tego idą konsekwencje. Już o tym pisałem - zainteresowanie odpowiednich organów jest wielkie. Odpowiedź na Twoje pytanie jest dwuczęściowa : statystyczne źle trafiają, jednak zdarzają się dobre wyjątki. Ile ? nie wiem.[/QUOTE]

Zawsze mialam dobre pomysly , a ten jest wlasnie stary .Juz kilka lat temu pisalam o tym ,ale tobie to umknelo , bo cie wtedy na dogo jeszcze nie bylo:lol:
Widzisz , to co ty myslisz o tym czym sie kieruje Coronaaj , to nie istotne,ale to czym ona sie kieruje , to jest istotne.
Nie mam pojecia jakim transportem mialy psy jechac ( jest mozliwe ,ze ci co mieli wiesc psiaki maja zezwolenie na taka ilosc i nie wywijaj ,bo sam wiesz ,ze to jest mozliwe, a wiec nie lamie prawa ,ale tego sie nie dowiedzieliscie , no bo po co?:evil_lol:. Przeciez nie byloby jak pluc prawda? )
Kazdy Urzad weterynaryjny udziela zezwolen wedlug wlasnych ocen .Pamietaj o tym .
Nie ma jednego prawa jak wy to mowicie chetnie " prawa unijnego "
Co do paszportu i szczepien ,to przeczytalam to pies musi byc zaszczepiony , zachipowany .Szczepionka po tym ma miec 21 dni .
A to co do Aty piszesz , to jest beznadziejne ,bo w tym tekscie ani slowa o tym nie ma , no chyba ze zapomniales( jesli wogole znasz) jezyka niemieckiego :roll:.
Na manipulacji bazuja juz politycy .Nie baw sie w polityke ,bo sie zlamiesz .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...