Jump to content
Dogomania

Co powinnismy wiedzieć wyadoptowując poza granice Polski!!!


Ewkaa

Recommended Posts

[quote name='Ada-jeje']Transparentnosc to jedna sprawa ktora wzbudza zaufanie do organizacji, ale poprzez transparentnosc nie rozwiaze sie problemu.
Problem mozemy rozwiazac, tylko jesli znikna pseudo organizacje ktore powstaly dla zysku.[/QUOTE]

Ale Jolu, po to wlasnie transparentnosc i wyczulenie "widza" na te rzeczy, które w nieuczciwych organizacjach sá skrzétnie zatajane. Jesli powstaly dla zysku a wiékszosc z nich opiera sié na róznych wplywach z zebractwa (1% i inne darowizny), to jesli przeciétny wplacajácy, którego glówké w naszych ráczkach nakierujemy na okno gdzie bédzie mial lepszy widok, to w imié czego mialby ktos nadal wplacac swoje pieniádze gdzie patrzác w odpowiednie okienko nadal "widzi ciemnosc".

Gdybym sama nie byla kiedys takim patrzácym przez rózowe okulary darczyncá, który w dniu wyplaty wplacal po 50-100 euro na kazdá zwierzécá organizacjé jaka nawinéla mu sié w internecie pod ráczké i w swej naiwnej szczésliwosci rozpieprzalam tak kasé miesiácami- cieszác sié "ze wspomagam zwierzaczki". Wiéc podobnie muszá myslec inni, bo nikt prrzy zdrowym umysle i oswiecony co do pewnych malwerasji nie zdecydowalaby sié nadal tam placic. Ludzie placá bo NIE WIEDZÁ.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']Ale Jolu, po to wlasnie transparentnosc i wyczulenie "widza" na te rzeczy, które w nieuczciwych organizacjach sá skrzétnie zatajane. Jesli powstaly dla zysku a wiékszosc z nich opiera sié na róznych wplywach z zebractwa (1% i inne darowizny), to jesli przeciétny wplacajácy, którego glówké w naszych ráczkach nakierujemy na okno gdzie bédzie mial lepszy widok, to w imié czego mialby ktos nadal wplacac swoje pieniádze gdzie patrzác w odpowiednie okienko nadal "widzi ciemnosc".

Gdybym sama nie byla kiedys takim patrzácym przez rózowe okulary darczyncá, który w dniu wyplaty wplacal po 50-100 euro na kazdá zwierzécá organizacjé jaka nawinéla mu sié w internecie pod ráczké i w swej naiwnej szczésliwosci rozpieprzalam tak kasé miesiácami- cieszác sié "ze wspomagam zwierzaczki". Wiéc podobnie muszá myslec inni, bo nikt prrzy zdrowym umysle i oswiecony co do pewnych malwerasji nie zdecydowalaby sié nadal tam placic. Ludzie placá bo NIE WIEDZÁ.[/QUOTE]
Zwroc jednak uwage na to co napisla Zofia, bez kasy na benzyne, ewentualna naprawe samochodu, nie pomozesz zwierzetom, bo autobusami z nimi mozna ewentualnie pojechac do DS, ale jak chce sie pomagac wiekszej liczbie zwierzat to bez samochou ani rusz. :shake: Koszty paliwa to zgroza.:-(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Zwroc jednak uwage na to co napisla Zofia, bez kasy na benzyne, ewentualna naprawe samochodu, nie pomozesz zwierzetom, bo autobusami z nimi mozna ewentualnie pojechac do DS, ale jak chce sie pomagac wiekszej liczbie zwierzat to bez samochou ani rusz. :shake: Koszty paliwa to zgroza.:-([/QUOTE]
Oczywiscie, zgadzam sié z tym, ze paliwo, fundraising (pomocja) to koszta niezbédne do prawidowego funkcjonowania takiej organizacji. Caly myk polega na tym, zeby to rzetelnie rozpisac- kazdá podróz + koszt, wszystkie koszty jednostkowe. Ja wiem ze to straszna robota, ale to nawet gdyby biuro z kilkoma osobami w organizacji przeznaczylo 1 osobé do rozpisywania tylko tych kosztów, to jest wiécej warte niz prowadzenie calego biura "pod pierzyná", gdzie nikt ich nie widzi a koszta sá. napiszesz 20tys na biuro, to strasznie duzo i budzi podejrzenia skoro nie ma wyjasnien, rozpiszesz to szczególowo- zupelnie inaczej to wygláda i spokojna glaca.

Psychologicznie, jak podasz komus sumé koncowá- bédzie pytal czemu, na co, kiedy itd. Podasz listé szczególów- raz sprawdzi a drugi raz tylko zernkie ze jest i
to wystarczy, BO TO JEST i moze sprawdzic teraz czy kiedykolwiek, nie musi, ale MOZE. To duzy komfort psychiczny :>

Link to comment
Share on other sites

Czy na przykład wydanie kasy (sporej) na billboardy do 1% (Nb nie bardzo rozumiem Emilio Twoją uwagę o żebractwie. Przecież istotą NGOsów jest utrzymywanie się z datków...) jest, czy nie jest wyrzucaniem pieniędzy? Czy zapłacenie fundriserowi jest wyrzucaniem kasy, czy nie? Żeby to wiedzieć, trzeba spróbować to zrobić i sprawdzić, czy przynosi to zysk rekompensujący wydatki. Czy osoba kierująca Fundacją ma prawo pobierać pensję? A jeśli nie, to z czego ma żyć, skoro fundacyjne obowiązki pochłaniają 200% jej czasu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Czy na przykład wydanie kasy (sporej) na billboardy do 1% (Nb nie bardzo rozumiem Emilio Twoją uwagę o żebractwie. Przecież istotą NGOsów jest utrzymywanie się z datków...) jest, czy nie jest wyrzucaniem pieniędzy? Czy zapłacenie fundriserowi jest wyrzucaniem kasy, czy nie? Żeby to wiedzieć, trzeba spróbować to zrobić i sprawdzić, czy przynosi to zysk rekompensujący wydatki. Czy osoba kierująca Fundacją ma prawo pobierać pensję? A jeśli nie, to z czego ma żyć, skoro fundacyjne obowiązki pochłaniają 200% jej czasu?[/QUOTE]

Zosiu, ja nie oceniam co jest dopuszczalne a co be. Jesli kazdy uczciwie prowadzi fundacjé, to nie bédzie musial ukrywac faktu ze sié zatrudnia i za ile, ze wydal na billboard i ile. A do oceny tych wydatków ma prawo kazdy wplacajácy. Jesli placi, to niech wie na co. Proste.

P.S . Z transparentnoscia idzie w parze m.in. porównywalnosc (comparability). Wiéc jesli jeden prezes placi sobie 2 tys pensji a drugi 10 to wnioski nasuwajá sié same. Sá oczywiscie fundacje i FUNDACJE, ale jakby nie bylo- kazda doba ma 24h, równa dla kazdego, wiécej nie przeskoczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']Zosiu, ja nie oceniam co jest dopuszczalne a co be. Jesli kazdy uczciwie prowadzi fundacjé, to nie bédzie musial ukrywac faktu ze sié zatrudnia i za ile, ze wydal na billboard i ile. A do oceny tych wydatków ma prawo kazdy wplacajácy. Jesli placi, to niech wie na co. Proste.

P.S . Z transparentnoscia idzie w parze m.in. porównywalnosc (comparability).[B] Wiéc jesli jeden prezes placi sobie 2 tys pensji a drugi 10[/B] to wnioski nasuwajá sié same. Sá oczywiscie fundacje i FUNDACJE, ale jakby nie bylo- kazda doba ma 24h, równa dla kazdego, wiécej nie przeskoczy.[/QUOTE]
Szczerze? Faktycznie - wnioski nasuwają się same. Wybrałabym tego, który bierze 10. Bo 2 tysie to połowa średniej krajowej. Nie mam wiary w prezesa powaznej fundacji z takim wynagrodzeniem (no, chyba że dokrada resztę).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zofia.Sasza']Szczerze? Faktycznie - wnioski nasuwają się same. Wybrałabym tego, który bierze 10. Bo 2 tysie to połowa średniej krajowej. Nie mam wiary w prezesa powaznej fundacji z takim wynagrodzeniem (no, chyba że dokrada resztę).[/QUOTE]

Ba, kazdy ma prawo sam zatem decydowac. Jeden sie wypnie i nie wplaci temu za 10 kola a inny z kolei, wg Twojej koncepcji- przeniesie sié od tego z 2tys. na tego "pewniejszego" bo za 10. Ma prawo, jego pieniádze (darczyncy).

Link to comment
Share on other sites

Doszlysmy do wniosku ze jednak wszystkie mamy racje, bez kosztow nie ma mozliwosci prowadzenia Fundacji, ale tak jak pisze Emila ja tez chce wiedziec na co wydaje kase Fundacja i jak gospodaruje pieniedzmi. Piszac o pseudo organizacjach, pisalam o tych ktore znam, i wiem po co powstaly. Tez moga transparentenie prowadzic wydatki. Takie org. pchaja sie do prowadzenia schronisk bo tam dopiero mozna robic przekrety, a wiem co pisze i o jakich org. pisze. Zreszta wstawilam linka do strony Argos i z taka patologia nalezy walczyc. To oni po za pseudohodowcami, doprowadzaja do nad populacji zwierzat. Dla takich tylko kasa sie liczy. Maja kontakty z pseudo, im sprzedaja psy w typie rasy, sprzedaja psy do walk, robia przekrety z szczepionkami itd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']Doszlysmy do wniosku ze jednak wszystkie mamy racje, bez kosztow nie ma mozliwosci prowadzenia Fundacji, ale tak jak pisze Emila ja tez chce wiedziec na co wydaje kase Fundacja i jak gospodaruje pieniedzmi. Piszac o pseudo organizacjach, pisalam o tych ktore znam, i wiem po co powstaly. Tez moga transparentenie prowadzic wydatki. Takie org. pchaja sie do prowadzenia schronisk bo tam dopiero mozna robic przekrety, a wiem co pisze i o jakich org. pisze. Zreszta wstawilam linka do strony Argos i z taka patologia nalezy walczyc. To oni po za pseudohodowcami, doprowadzaja do nad populacji zwierzat. Dla takich tylko kasa sie liczy. Maja kontakty z pseudo, im sprzedaja psy w typie rasy, sprzedaja psy do walk, robia przekrety z szczepionkami itd.[/QUOTE]

no to takie kwiatki beda staly jak strachy na wróble na skoszonym polu, bo teraz to nic nie widac w polu kukurydzy. kto z przeciétnych wplacajácych czyta Argosa??

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington']Ale tutaj jest watek co powinnismy wiedziec ......poza Polske !
Moze otworzyc nowy ? IMO bardzo potrzebny !
[B] [URL="http://www.dogomania.pl/threads/89321-Co-powinnismy-wiedzie%C4%87-wyadoptowuj%C4%85c-poza-granice-Polski%21%21%21/page69"]
[/URL][/B][/QUOTE]
Odsylam Cie do wstawionego linku zw strony Argos a przekonasz sie ze to jest na temat. Jesli w Polsce beda uczciwe organizacje to nie bedzie masowego wywozu psow za granice. Wiesz jaka org. prowadzi schronisko w Celestynowie? Czy to nie ich wina ze dopuscili do takiego stanu??? A moze to bylo celowe? bo raczej wszystko na to wsakzuje.

Link to comment
Share on other sites

Owszem, za 12 psów zabranych ze schronu w GW i nieudaczne kłamstwa w tej sprawie - skonfrontowane i ujawnione oraz za fałszowanie dokumentów w tej samej sprawie. Było tu, na Miau i paru innych wątkach. Potem wiele innych wywozów - łącznie z wymuszonymi powrotami - opisane w gazecie. Specjalistka od małych (w różnym wieku) piesków z Boguszyc. Obecnie osoba prywatna, wystawiona poza organizację. Niechętnie wspominana, nie tylko przez byłą macierzystą organizację.

PS. Jakby kto pytał żyję ...... jeszcze i ..... widzę .... wszystko. Pobożne życzenia także i nawet dobrze życzę w wiadomych sprawach. Życie niezrzeszonego - trudne życie, za wszystko sam płacę, ale mam ...... czyste lustro.

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o te W. to kaja69 pisze
[QUOTE]A dlaczego W. nie zajmuje się adopcją psów ze schroniska? Dlatego, że tam gdzie mieszka schroniska świetnie sobie dają radę same z adopcjami, poza schroniskiem w Berlinie, gdzie faktycznie panuje dziwna polityka.[/QUOTE][URL]http://www.dogomania.pl/threads/194399-Psy-wysy%C5%82ane-do-Niemiec-w-kuluarach-w%C4%85tku.-Nie-ma-na-to-mojej-zgody./page39[/URL]
post 1156

Ja z tego wnioskuje ze W. mieszka w Niemczech .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[SIZE=2]Pewna niem. fundacja , schroniskom na Dolnym Slasku dobrze znana , ma zachecajaca oferte.
400 psow tu :

[URL]http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/sie-suchen-einen-hund-/22493382[/URL]
[URL]http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/sie-suchen-einen-hund-/22754829[/URL]
[URL]http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/sie-suchen-einen-hund-/22370281[/URL]

200 psow tu :

[/SIZE][SIZE=2][URL]http://hundelangsam.blogspot.com/2011/02/tierheim-azyl-hat-uber-200-hunde-zu.html[/URL][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Skaranie boskie z tymi pomagierami. No tak, jednak jest popyt , jest podaż - co niezabronione dozwolone. I tak jeszcze ze sto lat, aż się Gajowy połapie i zrobi porządek, raz na zawsze.
Znalazłem zdjęcie. Zdjęcie jak zdjęcie, ale ponieważ były tu specjalistki od ekspertyz fotografii to może powiedzą coś o tym zdjęciu : Taki sobie Dalmat z Bolandy.
[IMG]http://foto2.m.onet.pl/_m/81c1fa5f6dfc846ce6eef8648702f94e,20,19,0.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wellington'][SIZE=2]Pewna niem. fundacja , schroniskom na Dolnym Slasku dobrze znana , ma zachecajaca oferte.
400 psow tu :

[URL]http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/sie-suchen-einen-hund-/22493382[/URL]
[URL]http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/sie-suchen-einen-hund-/22754829[/URL]
[URL]http://kleinanzeigen.ebay.de/anzeigen/s-anzeige/sie-suchen-einen-hund-/22370281[/URL]

200 psow tu :

[/SIZE][SIZE=2][URL]http://hundelangsam.blogspot.com/2011/02/tierheim-azyl-hat-uber-200-hunde-zu.html[/URL][/SIZE][/QUOTE]

no i? z tego co się orientuje to w Polsce na allegro też się wystawia psy?
karalne to jest w Niemczech czy jak? zgłoś to na Policję albo w końcu błyśnij tu czymś konkretnym.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alehandro']no i? z tego co się orientuje to w Polsce na allegro też się wystawia psy?
karalne to jest w Niemczech czy jak? zgłoś to na Policję albo w końcu błyśnij tu czymś konkretnym.[/QUOTE]

Gdzie ja pisze cos o karalnosci ?
Czemu mam zglaszac na policje ?
To jest watek INFORMACYJNY i moj wpis jest INFORMACJA, niczym innym.

Pytanie czemu z takim tonem agresywnym sie odnosisz do informacji...

Link to comment
Share on other sites

ZMianie zaostrzeniu uległy przepisy dotyczace wywozu psiaków do krajów Unii.
[URL]http://www.wetgiw.gov.pl/index.php?action=art&a_id=3857[/URL]

Jestem po rozmowie z powiatowym lekarzem weterynarii - jezeli pies wyjęzdza i nie wraca do Polski to musi być zgłoszony do systemu, musi mieć swiadectwo zdrowia wydane 24 godziny przed wyjazdem, paszport, czip bez zmian. Trzeba wskazać kto wywozi i co ważne kto odbiera.

Dawniej wywozenie przez np Fundacje było traktwane tak jakby osoba prywatna wywoziła - teraz wywiezienie celem nieodpłatnego przkazania osobie trzeciej jest traktowane jak przewóz komercyjny.

I dobrze. System sie uszczelnił.

Link to comment
Share on other sites

Zmieniło się także w Niemczech. Znajdę czas to potłumaczę. W transporcie psów po terenie Unii także nowa dyrektywa od ub. roku. Prywatnie do pięciu psów - bez ceregieli, powyżej, wszystko podlega komercyjnym zgodom na przewóz. Tyle, że jedynie Niemcom chce się to sprawdzać w ruchu samochodowym.

[quote name='alehandro']no i? z tego co się orientuje to w Polsce na allegro też się wystawia psy?
karalne to jest w Niemczech czy jak? zgłoś to na Policję albo w końcu błyśnij tu czymś konkretnym.[/QUOTE]

Alehandro sprawdź to - będziesz wiedział. Ty masz w tym udział czy jak ? W Polsce na Allegro wystawia się polskie psy - widziałeś inne to podaj linka. W Niemczech wystawia się psy z całej niemal Europy. Taki drobny different. A co by się stało jak byłbyś odrobinę grzeczniejszy ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...