Jump to content
Dogomania

[CK]Gumiś bez żuchwy, juz we swoim, wspaniałym DOMU!! :) dziekujemy!! :)


Macho

Recommended Posts

  • Replies 482
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='reddie']Ale wspaniałe wieści :multi: Nie śledziłam wprawdzie wątku Gumisia systematycznie... A dowiedziałam się o tym, że znalazł domek, bowiem dziś w pracy powiedziała mi o tym mama (pracujemy razem w szkole). Powiedziała: "Wiesz, opowiem ci jacy ludzie potrafią być dobrzy. Mama uczennicy z mojej klasy zdecydowała zaopiekować się pieskiem bez żuchwy, znalazła go na dogomanii. Psiak ma na imię Gumiś. Pojechali po niego całą rodziną aż do Tarnowskich Gór!" Od razu skojarzyłam sobie wątek. Bardzo się cieszę. A Domkowi gratuluję i pewnie pogratuluję jeszcze osobiście. Czasem człowiek nie wie, że mija codziennie na korytarzu osoby o tak szlachetnych sercach. Gumisiowy Domku :happy1:[/quote]
Ale ten świat mały!

Link to comment
Share on other sites

Obiecuję, że jak tylko spotkam w szkole nowy domek Gumisia, od razu wypytam o wszystko. Wiem tylko, że ta uczennica (o ile dobrze pamiętam - Paulina) opowiadała mojej mamie, że zaraz po przyjeździe do Bydgoszczy, jak Gumiś zaczął zajadać, to tak jej się serce ścisnęło, że aż się popłakała. Jak sądzę, z miłości, współczucia itd. Z tego, co wiem z dobrze poinformowanego źródła (=z relacji mamy), ten dom jest naprawdę wspaniały :)

Link to comment
Share on other sites

Pozwolę sobie zacytować fragment maila, jaki otrzymaliśmy od nowych opiekunów Gumisia. :)

[I]"[FONT=Arial][SIZE=2]Dzisiaj mija piąty dzień pobytu Gumisia w naszym domu,codziennie rozwijamy po centymetrze ten mały kłębuszek cierpienia...Każdy dzień przynosi mu coraz większą pewność siebie i poczucie,że jest w pełni akceptowany i kochany.Od dwóch dni zaczyna swobodnie układać się do snu lub drzemki, a dzisiaj pierwszy raz dał mi sygnał podczas karmienia,że już nie jest głodny..... Do tej pory pochłaniał jedzenie w przeogromnych ilościach. ...
... Gumiś stał się już członkiem naszej rodziny i nie wyobrażamy sobie domu bez niego.To On decyduje w jakim tempie nas zaakceptuje/staramy się/.Miło jest popatrzeć jak radośnie biega po ogrodzie, macha ogonkiem i obszczekuje koty na płocie,by po kwadransie siedzieć na balkonie i razem z nimi /już spokojnie/ wygrzewać się w ostatnich ciepłych promieniach słońca.Gumiś źle znosi jesienne chłody,trzęsie się jak galaretka po porannym spacerku/dlatego dostał mały kubraczek na chłodniejsze dni/jak to się mówi starość nie radość/.Poza tym Gutek jest pieskiem od którego emanuje delikatność,spokój,cierpliwość i ta życiowa łagodność/nie zniszczona przez okrucieństwo człowieka/.[/SIZE][/FONT]"[/I]

[CENTER]Jak tylko dostaniemy zdjęcia Gumisia to zaraz wrzucimy je na schroniskową stronę i na wątek :)
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Azyl_Cichy_Kąt'][I]...[/I][I][FONT=Arial][SIZE=2]To On decyduje w jakim tempie nas zaakceptuje/staramy się/...

...Poza tym Gutek jest pieskiem od którego emanuje delikatność,spokój,cierpliwość i ta życiowa łagodność/nie zniszczona przez okrucieństwo człowieka/.[/SIZE][/FONT]"[/I]...[/quote]


Cieszę się, że Gutek trafił do tak odpowiedzialnego domku...
Jestem przekonany, że przy Was ten ułomny pies, ponownie nabierze zaufania, do jakże ułomnego gatunku ludzkiego...

[SIZE=1]P.S. Kiedy przeczytałem pierwszy cytowany fragment, aż przeszedł mnie dreszcz... a to za sprawą zgoła innego poglądu, jaki reprezentuje analogiczny "świeżo upieczony" domek, do którego pojechał biedny Gabryś z Radomia... Krótko mówiąc z deszczu (schronisko), pod rynnę ("wymarzony" domek).
Zapraszam do uważnej lektury wpisu nr. 222 [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=26813&page=23[/URL]

Sorry za off'a
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się szczęściem Gutka.
A najbardziej tym, że było mu dane spotkać w swoim zyciu takich ludzi...
Ciepło i miłość aż bije z Ich listu, gdyby wszyscy ludzie byli tacy i tak kochali, życie na Ziemi byłoby rajem.

Zyczę wiele szczęścia kochanemu Gutkowi i cudownym Ludziom, którzy pokazali mu, co znaczy być Człowiekiem.

Link to comment
Share on other sites

mało,że deszczowa pogoda u nas,to i z oczu mi poleciało ze wzruszenia.:placz:
Cudowni Państwo,niech żyją w zdrowiu i się cieszą szczęściem swoim i Gumisia oraz reszty sforki. :loveu:
A swoją drogą jaka piękną lekcję poglądową można by zrobić w tej szkole.Może ileś dusz by sie uwrażliwiło na los zwierzaczków.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...