Jump to content
Dogomania

myślistwo/ myśliwi złe czy dobre...


renia3399

Recommended Posts

tak filodendronie wypacza się sens, proces trwa....


wykupiłam sobie ostatnio prenumeratę dzikiego życia, stwierdziłam, że w sumie to chce się dowiedzieć więcej na różne tematy związane z ochroną przyrody. koszt roczny 50 zł, tyle co nic.
własnie dostałam pierwszy numer, z elektrownią pomorską.


nie widzę sensu debaty nad znaczeniem słowa "morderca". czy jak powiem "dla mnie kwiatek to jest zwierzę", to jestem uprawniona do takiego zdania, bo "mam prawo do własnej opinii"?
mysle, że aby wypowiadac sądy, warto sie opierać na wiedzy i porządnym rozeznaniu. przynajmniej minimalnie.

moja matka mówi, że głupim narodem łatwiej rządzić. i jakkolwiek w wielu kwetsiach sie nie zgadzamy,to rację ma tu w 100%, upadek edukacji po kilku latach od zmian jest zastraszający, juz nawet język ojczysty ledwo zipie.

Link to comment
Share on other sites

Heh, " Pracownia " to najbardziej znienawidzona przez myśliwych organizacja ekologiczna / przyrodnicza, podobnie jak SDN WILK - myśliwi szukają nań haków, interesują się finansowaniem i chętnie widzieli by delegalizację takich organizacji
w kwestii lisów i psów: zdjęcie nie musi pochodzić z polski ale pokazuje, po co szkoli się norowce i że myśliwi potrafią być bezwzględni - cała rodzina na " pokocie ":

[url]http://www.forum-kynologia.com.pl/showthread.php?7998-To-zrobi%B3-my%B6liwy[/url]...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']To już jest może trochę dzielenie włosa na czworo - zaawansowane szkolenie myśliwskie interesuje przede wszystkim myśliwych, a oni nie mają takich dylematów moralnych.
.[/QUOTE]


Przepraszam, dopiero teraz zauważyłam ten kawałek.

Zaawansowane szkolenie psów myśliwskich nie może interesować tylko mysliwych. Psy myśliwskie poddawane są próbom pracy.
Jeśi pies ich nie "zaliczy" nie zostanie dopuszczony do rozrodu z ZKwP.
Ponadto jeszcze do nie tak dawna by pies myśliwski zdobył interchampionat potrzebował odppowiedniego stopnia dyplom z konkursu.
Teraz to się zmienio i jest albo 4 CACIB, albo 2 CACIB i dyplom.

To tak na marginesie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sleepingbyday']
moja matka mówi, że głupim narodem łatwiej rządzić. i jakkolwiek w wielu kwetsiach sie nie zgadzamy,to rację ma tu w 100%, upadek edukacji po kilku latach od zmian jest zastraszający, juz nawet język ojczysty ledwo zipie.[/QUOTE]
Ten proces też trwa. Teraz w pierwszej licealnej jest pierwszy rocznik idący wg najnowszej reformy autorstwa minister Hall. Za dwa lata matura. To jest dopiero jazda bez trzymanki. Nie ma już liceów ogólnokształcących. Dzieci, które wybiorą rozszerzenia humanistyczne, żegnają się z biologią i chemią po pierwszej klasie liceum a przedmioty ścisłe zostają zredukowane do wspólnego bloku ciekawostek przyrodniczych. I odwrotnie.

[quote name='Kyu']Przepraszam, dopiero teraz zauważyłam ten kawałek.

Zaawansowane szkolenie psów myśliwskich nie może interesować tylko mysliwych. Psy myśliwskie poddawane są próbom pracy.
Jeśi pies ich nie "zaliczy" nie zostanie dopuszczony do rozrodu z ZKwP.
Ponadto jeszcze do nie tak dawna by pies myśliwski zdobył interchampionat potrzebował odppowiedniego stopnia dyplom z konkursu.
Teraz to się zmienio i jest albo 4 CACIB, albo 2 CACIB i dyplom.

To tak na marginesie ;)[/QUOTE]
Wśród hodowców pudli słychać czasem głosy o potrzebie nacisków w sprawie zmiany wzorca pudla i możliwości wystawiania tych psów we fryzurze bardziej praktycznej i niewymagającej zapuszczania, papilotowania itp. - po to, aby można było zrobić z pudla psa użytkowego i żeby to nie było równoznaczne z wypadnięciem z ringu.
Właściciele psów myśliwskich, którzy nie są zainteresowani realnym polowaniem, mogliby przyjąć odwrotny kierunek ;)
Ostatecznie można szkolić psy inaczej i można zmienić próby pracy. Pod tym względem świat też się zmienia - pit bulle już od dawna wieszają się na oponach, a nie na pobratymcach.
Też tak na marginesie ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Przepraszam, dopiero teraz zauważyłam ten kawałek.

Zaawansowane szkolenie psów myśliwskich nie może interesować tylko mysliwych. Psy myśliwskie poddawane są próbom pracy.
Jeśi pies ich nie "zaliczy" nie zostanie dopuszczony do rozrodu z ZKwP.
Ponadto jeszcze do nie tak dawna by pies myśliwski zdobył interchampionat potrzebował odppowiedniego stopnia dyplom z konkursu.
Teraz to się zmienio i jest albo 4 CACIB, albo 2 CACIB i dyplom.

To tak na marginesie ;)[/QUOTE]
coś wiesz, ze dzwonią ale nie bardzo wiesz gdzie.
Psy myśliwskie MOGĄ być poddawane próbom pracy. I to nie ma nic wspólnego z tym czy dany pies będzie mógł się rozmnażać zgodnie z procedurami panującymi w ZKwP czy nie. Od tego są inne przepisy a nie próby pracy czy konkursy - co to to nie - już za duża władza myśliwych by była!
I z tymi interami też lekko chrzanisz. Jest inter "kanapowy" za 4 caciby i inter pracy za 2 caciby (ale tu wymagany jest konkurs już o odpowiednim poziomie). I nic nie ma do rzeczy czy kanapowca robi pies myśliwski z konkursami czy bez.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']coś wiesz, ze dzwonią ale nie bardzo wiesz gdzie.
Psy myśliwskie MOGĄ być poddawane próbom pracy. I to nie ma nic wspólnego z tym czy dany pies będzie mógł się rozmnażać zgodnie z procedurami panującymi w ZKwP czy nie. Od tego są inne przepisy a nie próby pracy czy konkursy - co to to nie - już za duża władza myśliwych by była!
I z tymi interami też lekko chrzanisz. Jest inter "kanapowy" za 4 caciby i inter pracy za 2 caciby (ale tu wymagany jest konkurs już o odpowiednim poziomie). I nic nie ma do rzeczy czy kanapowca robi pies myśliwski z konkursami czy bez.[/QUOTE]

Doskonale wiem, gdzie dzwoni ;) o 4 cacibach napisałam i w przypadku wyżła to sie nazwya inter wystawowy, jak chcesz intera pieknosci to 2 + dyplom IIstopnia z międzynarodowego konkursu, inter pracy to zupełnie inna bajka i wyższa szkoła jazdy na intera pracy musisz miec CACITty, które zdobywasz TYLKO NA KONKURSACH.
Może powinnam uściślić, że pisałam o psach myśliwskich poddawanym próbom pracy, wtedy będzie jaśniej ;)
A pies rasy myśliwskiej poddawanej próbom pracy NIE ZOSTANIE dopuszczony do rozrodu bez odpowiedniego dyplomu z prób.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Ten proces też trwa. Teraz w pierwszej licealnej jest pierwszy rocznik idący wg najnowszej reformy autorstwa minister Hall. Za dwa lata matura. To jest dopiero jazda bez trzymanki. Nie ma już liceów ogólnokształcących. Dzieci, które wybiorą rozszerzenia humanistyczne, żegnają się z biologią i chemią po pierwszej klasie liceum a przedmioty ścisłe zostają zredukowane do wspólnego bloku ciekawostek przyrodniczych. I odwrotnie.


Wśród hodowców pudli słychać czasem głosy o potrzebie nacisków w sprawie zmiany wzorca pudla i możliwości wystawiania tych psów we fryzurze bardziej praktycznej i niewymagającej zapuszczania, papilotowania itp. - po to, aby można było zrobić z pudla psa użytkowego i żeby to nie było równoznaczne z wypadnięciem z ringu.
Właściciele psów myśliwskich, którzy nie są zainteresowani realnym polowaniem, mogliby przyjąć odwrotny kierunek ;)
Ostatecznie można szkolić psy inaczej i można zmienić próby pracy. Pod tym względem świat też się zmienia - pit bulle już od dawna wieszają się na oponach, a nie na pobratymcach.
Też tak na marginesie ;)[/QUOTE]

Ja jestem zdania, że likwidacja prób pracy może doprowadzić do hodowli psy bez odpowiednich popędów i cech charakterystycznych dla danej rasy. Jestem temu przeciwna. Ja wiem i zdaje sobie sprawę, że niewiele psów spełnia role, którą pełniło przed laty, ale to nie zmienia faktu, że wolałabym aby charakter rasy pozostał. Taki mi widzimiś.;)
A tak z ciekawości czyli jak pudel jest obcięty jak to mówią "na sportowo" jest to równoznaczne z wywaleniem z ringu? Co wpisują do karty?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']Doskonale wiem, gdzie dzwoni ;) o 4 cacibach napisałam i w przypadku wyżła to sie nazwya inter wystawowy, jak chcesz intera pieknosci to 2 + dyplom IIstopnia z międzynarodowego konkursu, inter pracy to zupełnie inna bajka i wyższa szkoła jazdy na intera pracy musisz miec CACITty, które zdobywasz TYLKO NA KONKURSACH.
Może powinnam uściślić, że pisałam o psach myśliwskich poddawanym próbom pracy, wtedy będzie jaśniej ;)
[B]A pies rasy myśliwskiej poddawanej próbom pracy NIE ZOSTANIE dopuszczony do rozrodu bez odpowiedniego dyplomu z prób.[/B][/QUOTE]
prosze podaj mi gdzie o tym mowa w regulaminie. Pytam bardzo serio i bez żadnych podtekstów.

Link to comment
Share on other sites

[url]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/zalacznik_10_-_dodatkowe_wymogi_hodowlane.pdf[/url]

prosze bardzo, panbazyl.

dla grupy VII proby pracy sa obowiazkowe.

ale bez przesady-aby je zaliczyc nie trzeba poddawac psa "zaawansowanemu szkoleniu mysliwskiemu".
moj kundel zaliczyl je na prawie max punktow i pierwszy stopien jako 9miesieczne szczenie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lis']Szkolenie na żywych zwierzętach, np. w sztucznej norze, też jest obowiązkowe?.[/QUOTE]

Nie.

a_niusia, oczywiście, że PP to żadna filozofia, choć zależy gdzie ;) ale przynajmniej pozwalają na wyeliminowanie z hodowli psów kompletnie niezainteresowanych tym do czego zostały wyhodowane. Przynajmniej moim zdaniem ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu']
A tak z ciekawości czyli jak pudel jest obcięty jak to mówią "na sportowo" jest to równoznaczne z wywaleniem z ringu? Co wpisują do karty?[/QUOTE]
W dodatku do wzorca FCI dot. uznanych fryzur stoi następująco:
[I]Pudle, które nie zostały ostrzyżone według wzorca, nie będą (do czasu pozostawania w niewłaściwej fryzurze) oceniane, ani nagradzane podczas wystaw i oficjalnych pokazów, jednakże nie eliminuje ich to z hodowli.[/I]
Czyli teoretycznie, po zrobieniu hodowlanki, możesz sobie obciąć pudla jak chcesz i śmigać np. przez hopki, ale kłopot - jak mniemam - polega na tym, że zarówno hodowlankę, większe sukcesy wystawowe jak i większe sukcesy w sporcie, osiąga się mniej więcej w tym samym wieku psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']Można, ale niektórzy nie chcą na tym poprzestać - i mają prawo. Ale nie mają wyboru ;)
Edit: no i jeszcze jedno - hodowlankę może i można w miesiąc, ale zapuszczanie fryzury wystawowej trwa dużo, dużo dłużej ;)[/QUOTE]

dlatego tez ludzie nie lubia pudli:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia']dlatego tez ludzie nie lubia pudli:)[/QUOTE]
A tak mi się przypomniało na marginesie, bo była tu wcześniej rozmowa o zmianach w nacechowaniu różnych wyrazów i mieliśmy ciekawy przypadek popa. Pudla (nie jako wyraz, lecz jako rasę) tez można podciągnąć do tej kategorii. Ludzie obecnie nie lubią pudli, ponieważ komuniści skojarzyli "masie pracującej" pudla z burżujstwem ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filodendron']A tak mi się przypomniało na marginesie, bo była tu wcześniej rozmowa o zmianach w nacechowaniu różnych wyrazów i mieliśmy ciekawy przypadek popa. Pudla (nie jako wyraz, lecz jako rasę) tez można podciągnąć do tej kategorii. Ludzie obecnie nie lubią pudli, ponieważ komuniści skojarzyli "masie pracującej" pudla z burżujstwem ;) ;)[/QUOTE]

Faktycznie. Mi od zawsze pudel świtał koło arystokracji ;)
Nie rozumiem, z jednej strony pies ma przedstawiać cechy, które wzmagano w nim podczas hodowli, a z drugiej nie pozwala się na ich uwypuklanie przez kłaki? Chore...

edit: "się" mi się zaplątało

Edited by Kyu
Link to comment
Share on other sites

[quote name='a_niusia'][URL]http://www.zkwp.pl/zg/regulaminy/zalacznik_10_-_dodatkowe_wymogi_hodowlane.pdf[/URL]

prosze bardzo, panbazyl.

dla grupy VII proby pracy sa obowiazkowe.

ale bez przesady-aby je zaliczyc nie trzeba poddawac psa "zaawansowanemu szkoleniu mysliwskiemu".
moj kundel zaliczyl je na prawie max punktow i pierwszy stopien jako 9miesieczne szczenie.[/QUOTE]
dzięki bardzo - ja się zatrzymałam na VIII i VI grupie - mam rasy gdzie obowiązkowe jest tylko prześwietlenie u jednej a u drugiej nic, ale ja i tak robię dużo więcej niż trzeba. A ostatnio mam focha na konkursy myśliwskie, więc nie jestem "na czasie".

Link to comment
Share on other sites

[quote name='panbazyl']dzięki bardzo - ja się zatrzymałam na VIII i VI grupie - mam rasy gdzie obowiązkowe jest tylko prześwietlenie u jednej a u drugiej nic, ale ja i tak robię dużo więcej niż trzeba. A ostatnio mam focha na konkursy myśliwskie, więc nie jestem "na czasie".[/QUOTE]

no i odrazu, że nie dzwoni tam, gdzie nie trzeba :<
ja mam wyżły od dzieciaka, troszkę się orientuje;)
Można wiedzieć dlaczego foch?
Ja żałuje, że nie wybrałam się na MFT w Będzinie, ale jakoś mi umknęło w tym roku, teraz dopiero wrzesień, ale to troche kawałek ode mnie. Zdecydowanie za mało imprez dla psów myśliwskich jest w naszym kraju, a potem zdziwko, że Czesi mają lepsze psy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...