Jump to content
Dogomania

Przysmaki waszych psów?


Ola164

Recommended Posts

Guest ursa81

[quote name='Rottie']Czytałam w kilku książkach, że większość psów źle reaguje na owoce cytrusowe, i że nie powinno się im ich podawać (a przynajmniej w dużych ilościach).. Jamal nie kicha na całe szczęście :) Sokiem z cytryny czasami przemywam mu paszczę.[/quote]

Właśnie też się zastanawiałam czy cytrusy jeśli pies toleruje można podawać. Podaję suczce pomarańczki czasem kawałek lub mandarynki, kiwi. Bardzo lubi i nic się nie dzieje więc mam nadzieję, że jej to tylko na zdrowie idzie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Właśnie też się zastanawiałam czy cytrusy jeśli pies toleruje można podawać. Podaję suczce pomarańczki czasem kawałek lub mandarynki, kiwi. Bardzo lubi i nic się nie dzieje więc mam nadzieję, że jej to tylko na zdrowie idzie :)[/quote]
Tak, mandarynki uwielbia. Jak czasami kupuję to dostanie trochę albo sam podwędzi :p

Link to comment
Share on other sites

A Vivka uwielbia wszystko!!! PRAWIE... tylko na widok plasterka cebuli zaczyna szczekać, czaic się i przebierać przednimi łapami w miejscu..jakby chciała się wkopać w podłoge.....aha...i ostatnio rzodkiewke dałam jej....wzięła do pyska perfidnie patrząc mi w oczy....wychyliła się za drzwi i PLUNĘŁA NIĄ JAK NAJDALEJ SIĘ DAŁO..wcięło mnie !Także tego nie lubi ....a przepada za TUŃCZYKIEM WE WŁASNYM SOSIE :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Psiutka380']A robił ktoś psu sałatkę z młodych pokrzyw? Przeczytałąm w książce że jest to bardzo zdrowe.[/quote]
[quote name='Daga & Maks']sałatka z młodych pokrzyw :-o pierwsze słyszę.Czytałam że młode pokrzywy są zdrowe dla papug,ale żeby dla psa[/quote]
Pamiętam, że kiedyś jak byłam mała babcia robiła nam kanapki z młodziutką pokrzywą. :cool3:
Pokrzywa jest bardzo zdrowa, ma dużo żelaza. :cool3:
No i teraz jakoś niedawno przypomniałyśmy sobie o tym z siostrą i postanowiłyśmy spróbować. :eviltong:
Pokrzywę trzeba wcześniej sparzyć, żeby nie parzyła.
Pokroiłyśmy pokrzywę, natkę pietruszki i szczypiorek i posypałyśmy tym kanapeczki.
Powiem Wam, że pycha. :facelick:
I nawet Gingerka przyleciała i żuliła. I zajadała się kanapeczkami ze smakiem. :cool3: :sabber:
Można też dodać tą mieszankę do białego sera za śmietaną zamiast samego szczypiorku. :cool3: ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='Psiutka380']W książce "Owczarek Niemiecki" wydawnictwa EGROS pisało w rzeczach którymi można karmić ONki była "sałatka z młodych pokrzyw".
Ja nie wiem jak to się przyrządza a chętnie bym wypróbowałą dla mojego małego.;)[/quote]

Tak, pokrzywa to dodatek również dla świnek. Witaminki i jakieś bliżej mi nieznane właściwości zdrowotne. O sałatce nic nie wiem ale lekko podgotowana młoda pokrzywa to świetny suplement do gotowanego jedzenia.

Link to comment
Share on other sites

Pokrzywki - słyszałam coś o pokrzywkach dla świnek ale nie próbowaliśmy. wiem już, co będę robić jutro:cool1:...

Co do tematu: dla mojego psa wszystko jest pyszne... a najlepszy jest suchy chlebek:oops:.

Proszę nie myśleć, ze jest głodzony czy jakoś tak.. On jest wyciągnięty z meliny i ma syndrom głodu - jak murzynki w Etiopii...:shake:

Link to comment
Share on other sites

Hexa też wcina suchy chleb i bułki. Weterynarz się śmiał jak mu powiedziałam że ukradła suchą bułkę, czyli jest już zdrowa ;). Wczoraj ta małpa chciała mięso ukraść z patelni jak wszyscy jedliśmy obiad :mad:. Poparzyła się i tyle z tego miała :shake:. Po chorobie i sterydach mam z nią nawet problem na spacerach, bo zaczęła się zachowywać jak odkurzacz :shake:, a jedzenia dostaje więcej niż zwykle, bo schudła :roll:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rottie']Czytałam w kilku książkach, że większość psów źle reaguje na owoce cytrusowe, i że nie powinno się im ich podawać (a przynajmniej w dużych ilościach).. Jamal nie kicha na całe szczęście :) Sokiem z cytryny czasami przemywam mu paszczę.[/quote]
Dobrze wiedzieć.
Lana uwielbia pomarańcze i mandarynki. Lubi też jabłka, winogrona i marchewki.

A'propos pokrzyw - nadają się też jako dodatek do sałatek dla ludzi :cool3: tylko listki muszą być młode najlepiej te najjaśniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...