Jump to content
Dogomania

joanika

Members
 • Content Count

  988
 • Joined

 • Last visited

6 Followers

About joanika

 • Rank
  Advanced Member

Contact Methods

Converted

 • Location
  Italia
 1. Sunia z silnym lękiem separacyjnym!!! Potrzeba pomoc behawiorysty!!!! Dorzucisz złotówkę? Wspomożesz jakkolwiek? W kasie Blanki jest okrągłe zero.....

  http://www.dogomania.pl/threads/192538-Sunia-z-silnym-lękiem-separacyjnym!!!-Potrzeba-pomoc-behawiorysty!!!!-RADOM

 2. :loveu::loveu::loveu: słodziutka
 3. joanika

  DCDC Wrocław 13-14. VI 2009

  Zdjęcia niesamowite, szkoda że na żywo nie mogłam oglądać :-( Putee niesamowita :loveu:
 4. a nie masz może "Advanced Schutzhund"? i jeszcze tak dla pewności spytam "Schutzhund Theory and Training Methods" jest z 1991? w ogóle czy są jakieś późniejsze wydania tej książki? tak czy siak wezmę obie, poprosze dane na pw.
 5. Lana też taka była :lol: Na początku to myślałam że ona nie potrafi spokojnie chodzić bo non stop biegała, nieważne czy to spacer czy w domu roznosiła ją energia. Zaczęłam od nauki: siad potem waruj i zostań. Komenda siad na krótki moment ją uspokajała. Najpierw miałyśmy to opanowane do perfekcji w domu potem stopniowo na spacerach. Gryzienie - to też u nas było, za nogawki, skakała żeby złapać za ręke, nie dała się w ogóle na dworze zapiąć na smycz bo skakała do rąk a ja dodatkowo ją nakręcałam wymachując ręką i wnerwiając się. I tu też pomogła komenda siad, przestałam wymachiwać rękami (ignorowałam jej zaczepki) i zawsze miałam jakiegoś smaka albo zabawke do przeciągania w nagrode. A jak karcić - lekkie pacnięcie w pyszczek i stanowcze nie wolno. Lana oderywała tapete - delikatnie pacnęłam ją w pyszczek, stanowczo powiedziałam nie wolno i w nagrode że zostawiła tapete bawiłam się z nią żeby pokazać że jej zabawki są lepsze od jej głupich pomysłów. Oczywiście za tapete zabierała się jeszcze parę razy ale szybko zorienowała się że się nie opłaca bo zabawa ze mną w przeciąganie to lepsza atrakcja. Nie wiem czy pomysł wysyłania Igora do klatki jest dobry. Czy on sobie nie skojarzy klatki z karą? Klatka moim zdaniem powinna się psu dobrze kojarzyć ma być azylem w którym pies się dobrze czuje a nie myśli - znów jestem w klatce bo przeskrobałem coś.
 6. Biedna Ajka, przybył Igor i ona będzie musiała wcinać suche :evil_lol: czemu nie karmić obojga BARfem? Jak układają się ich relacje?
 7. Piękny :loveu: A królewicz miałby być gorszy i jeść suche, jak widzi że większa ciotka dostaje surowe smaczności to gardzi suchym :lol:
 8. joanika

  Kość stanęła w przełyku.

  Zamiast tabletek spróbuj ze żwaczami - psy je z reguły uwielbiają.
 9. joanika

  OBSZCZEKIWANIE... jakie są konsekwencje?

  [URL]http://img459.imageshack.us/img459/6049/agf00058a2qq.jpg[/URL] :lol: rewelacja!! [B]ulvhedinn[/B] to Twój pies? a swoją drogą dziś wyczytałam w necie że w Łodzi psom szczekać nie wolno, i nieważne czy to w nocy czy w dzień [url]http://polskalokalna.pl/wiadomosci/lodzkie/lodz/news/tam-psom-szczekac-nie-wolno,1322350,3322[/url]
 10. joanika

  3 psy, zazdrosc, dominacja?

  Dzięki. Znalazłam kiedyś artykuł [url=http://www.polskieradio.pl/nauka/tags/artykul78828.html]Polskie Radio Online - Nauka - Zazdrosny jak… pies[/url] i kilka innych podobnych z których miało wynikać że psy rzeczywiście są zazdrosne. Ale czy zazdrość w przypadku nagradzania nie jest rodzajem oportunizmu, czyli pies zrobi to się mu opłaca.
 11. joanika

  3 psy, zazdrosc, dominacja?

  [quote name='Martens']W świetle najnowszych badań naukowych wcale niekoniecznie :cool3:[/quote] a jakie to najnowsze badania? jakieś źródło mogłabyś podać? [B]Saint[/B] - podobne pytanie, jakieś teksty źródłowe, badania czy artykuły na ten temat jesteś w stanie podać
 12. joanika

  Galeria Kai i Cortezika:)nowe str 102

  [url]http://img100.imageshack.us/img100/9941/dsc00245s.jpg[/url] :cool3::evil_lol: sexy skarpeteczki; wiem, wiem, dla zdrowotności trza nosić skarpeteczki [url]http://img151.imageshack.us/img151/6328/kajax.jpg[/url] świetne:multi: ale ... chwila... to Kaja i Kaja? czy Kaja i inny pies? cos mi nie pasuje.
 13. joanika

  Agility w Bydgoszczy

  :multi: super filmiki i zdjecia
 14. joanika

  książki Corena

  Uwielbiam książki Corena "Charakter psa dla bystrzaków" dziś kupiłam, jak przeczytam zdam relacje. chociaż z tego co przeglądnęłam książka zapowiada się jako zlepek książek corena które już mam. Zacytuje kawałek ze wstępu: "[B]naiwne założenia[/B] Oto, co zakładamy na Twój temat, nasz drogi czytelniku: Wiesz, że Twój pies ma cztery łapy i ogon i bardzo go kochasz. Masz psa albo kochasz psy, lecz nie masz własnego - albo też masz zamiar sprawić sobie psa w niedalekiej przyszłości. Nie planujesz napisać doktoratu o zachowaniu zwierząt, jednak bardzo chcesz się dowiedzieć czegos więcej na temat tego, jak psy postrzegają świat"
×