Jump to content
Dogomania

Obroża indukcyjna


JustynaJK

Recommended Posts

  • Replies 219
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zuzia obroża taka ma możliwośc bzyczenia - dźwiekowego działania lub jeśli to nei poskutkuje to wtedy można psa kopnąć prądem, działa to jak elektryczny pastuch, coś w tym rodzaju.
Może być tak, ze nosił obroże dla przyzwyczajenia sie do niej, aby nałożenie jej nie kojarzyło sie z kopnieciem. Lub może to byc atrapa aby pies mial takie złudne poczucie tej obroży. Może pies jest agresywny i rzuca sie na inne psy, lub tak jak Basia i V pisała w przypadku pogoni za zwierzyna i nie dawania sie odwołać. Czy też jak pies nagminnie zjada kupy.
Obroża taka to nie zabawka i powinna być tylko w rękach ludzi myślących i mądrych.
Justyna za zagadałaś ta osobę dlaczego ten pies ma obroże indukcyjna?

Link to comment
Share on other sites

To nie jest sprzęt do wychowania psa. Jeżeli pies nie zna podstaw to nie ma sensu tego używać. On tylko ma służyć o eliminowania niepożądanych zachowań jak agresywne rzucanie sie na innych, pogonie zwierzyny czy tez jedzenie kup. Wtedy kiedy normalne sposoby zawodzą.
Nie musisz wstydzić sie polaków bo to nie ich twórczość. A wstydzić sie to można jeżeli kogoś pies jest agresywny kąsa na lewo i prawo i on z tym nic nie robi, czy też pies goni zwierzynę czy wręcz ja atakuje.

To nie jest sprzęt dla ludzi głupich i nie myślących. Bo tego byle jak używać nie można i ani za często. I całe szczęście, ze koszt tego jest spory.

Link to comment
Share on other sites

Gdieś wcześniej na forum była nagonka na tego typu obroże, że nie wolno, bo niehumabnitarnie, że Polacy to barbarzyńcy i że na żachodzie to ludzie nie używają takich okrutnych metod. A więc spieszę donieść, że na własne oczy widziałam, że i w Niemczech i w tak proekologicznym kraju jak Szwecja obroże tego rodzaju są swobodnie dostępne w sklepach zoologicznych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mimoza']Gdieś wcześniej na forum była nagonka na tego typu obroże, że nie wolno, bo niehumabnitarnie, że Polacy to barbarzyńcy [/quote]
Bo barbarzyncy. Gdy znikna łancuchy a kolczatki stana się sprzętem szkoleniowym a nie spacerowym, gdy wychowywanie i szkolenie psów stanie sie norma a nie wyjatkiem, gdy posiadanie psa bedzie przywilejem, to niech sobie leżą OE w kazdym zoologu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']pulisoznka-zgadzam sie absolutnie.dopoki podstawowym sprzetem beda kolce ,uzywane we wzmocnieniu negatywnym ,bez sensu,do nauki np.rownania to ten towar powinien byc reglamentowany .:cool1:[/quote]A co z wygaszeniem pozytywnym? Tam można używać tego sprzętu jako podstawowego, czy tylko jako sprzęt pomocniczy?

Link to comment
Share on other sites

Zarazah-przepraszam nie jestem szkoleniowcem.Owszem pracuje z psami.Jednak moge wyrazac sie nieprecyzyjnie-za co przepraszam.
Zeby mi ulatwic rozmowe,czy moglabys sprecyzowac co oznacza motywacja psa kolcami?
O ile ja wiem i stosuje,pies nie reaguje na fakt posiadania kolcy czy ich nie posiadania.
Jesli reaguje-kolce byly uzyte nieprawidlowo.
Nie pisze o niewielkiej reakcji psa ,lecz dostosowuje swoja wypowiedz do Twojego pytania.
Jesli zakladam kolce a pies przyspiesza to znaczy,ze reaguje na kolce a nie na sama wspolprace.
Innymi slowy pies bez kolcy zachowuje sie ospale,niedokladnie,a na kolcach-dynamicznie i dokladnie?
Moim zdaniem kolce wtedy sa zbedne i trzeba pracowac bez nich.Przykladowo szeroka obroza.
Pies bowiem kolcami otrzymuje krotka korekte-nie jest ona nagminna.wiec zalozenie kolcy kojarzy sie psu raczej z pozytywna praca:teraz bedzie pileczka.Jesli pies zachowuje sie poprawnie i komendy nie wymagaja przyspieszenia-kolce tylko sa albo nie ma ich wogole.
Kolce dla psa nie moga kojarzyc sie z:teraz musze pracowac dokladnie i szybko.
Jesli tak pies reaguje-zdjelabym kolce.
Bo nie bede chodzila z psem stale w kolcach przeciez.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja osobiście nie mam nic przeciwko indukcyjnym obrożom jeśli się z nich umiejętnie korzysta. Dla mnie jest to ostateczna metoda walki z niewłaściwym zachowaniem psa ( jeśli inne metody nie poskutkują ). Nie mówię tu oczywiście o stosowaniu jej w przypadku gdy pies nie usiądzie na komendę ale o problemach poważniejszych jak chociażby agresja, która u niektórych psów jest naprawdę trudna do wyeliminowania innymi metodami.

Link to comment
Share on other sites

No cóż, indukcyjne obroże to bardzo kontrowersyjny temat. Według mnie powinny być stosowane tylko w ostatecznym przypadku, jeśli wszystkie inne metody zawodzą i tylko wtedy jeśli sprawa jest naprawdę poważna. Tylko mam pewne pytanie: jeśli pies reaguje agresywnie np. na inne psy, i będzie nosił taką obroże, to czy nie skojarzy sobie bólu z innymi psami i nie stanie się jeszcze bardziej agresywny ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia & Nemo']Tylko mam pewne pytanie: jeśli pies reaguje agresywnie np. na inne psy, i będzie nosił taką obroże, to czy nie skojarzy sobie bólu z innymi psami i nie stanie się jeszcze bardziej agresywny ?[/quote]
Może się tak zdarzyć, tu ważna jest analiza przyczyny agresji do innych psów, szczególnie czy nie ma podłoża lękowego.

Obroża indukcyjna nie zastąpi nauki komend-nie wystarczy strzelić jak się rzuca na innego psa, bo nie zrozumie o co chodzi. Obroża jest najczęściej stosowana do wymuszenia wykonania dobrze znanej psu komendy, w sytuacji, w której "głuchnie". Zdecydowanie to nie jest zabawka-źle uwarunkowana zrobi więcej szkody niż pożytku.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia & Nemo']Dzięki za odpowiedź ;) No a wracając do obroży, to uważam, że mogą je stsować tylko osoby naprawdę się na tym znające, bo tak to, to można jeszcze zaszkodzić i będzie jeszcze gorzej. ;)[/quote] I w przeciwieństwie do kolczatki zazwyczaj tak jest. Obroża to duży wydatek i nie daje takiego łatwego i szybkiego efektu jak kolczatka.

Link to comment
Share on other sites

takie tortury to tylko sadysci zwierzat moga wymysliec:angryy::angryy:
takie obroze kazalabym nosic tylko tym co je posiadaja:mad::mad:
a nie zwierzetom nie mogacym sie bronic:placz::placz:
Co za horor ,jak to zwierze cierpi,jakie moze miec leki:placz:,ale o tym ci pseudo ludzie nie wiedza dazac do swoich celow.
Szkolic psy mozna bez uzycia przemocy i urzadzen do znecania:angryy:
cale szczescia ,ze sa kraje gdzie te urzadzenia przemocy i tortur sa zakazane ,no ale w Polsce epoki kamienia lupanego i prymitywnych ludzi(mysle o tych co tak czynia)nie ma zakazu.
pies jest ciagle istota do wyzywania,rzecza,osob zakompleksialych:angryy::angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']takie tortury to tylko sadysci zwierzat moga wymysliec:angryy::angryy:
takie obroze kazalabym nosic tylko tym co je posiadaja:mad::mad:
a nie zwierzetom nie mogacym sie bronic:placz::placz:
Co za horor ,jak to zwierze cierpi,jakie moze miec leki:placz:,ale o tym ci pseudo ludzie nie wiedza dazac do swoich celow.
Szkolic psy mozna bez uzycia przemocy i urzadzen do znecania:angryy:
cale szczescia ,ze sa kraje gdzie te urzadzenia przemocy i tortur sa zakazane ,no ale w Polsce epoki kamienia lupanego i prymitywnych ludzi(mysle o tych co tak czynia)nie ma zakazu.
pies jest ciagle istota do wyzywania,rzecza,osob zakompleksialych:angryy::angryy:[/quote]
Gdzie są zakazane?

Link to comment
Share on other sites

xx..x52 a zdajesz sobie sprawe ze ustawia sie sile impulsu na wlasnej rece np ??
to nie krzesło elektryczne , czy to takie trudne do zrozumienia ? nie stosowalam jeszcze :evil_lol: u swoich psów OE ale gdybym miała wypróbowywac na sobie to wolalalbym chyba OE niz kolczate czy ,,bezstresowy" :crazyeye: halti.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...