Jump to content
Dogomania

Obroża indukcyjna


JustynaJK

Recommended Posts

z ta woda to dobre ,:evil_lol::evil_lol:

pewnie macie caly system nawadniania ?

ps.wybaczcie ze kpie ale tej osobie nic innego odpisac sie nie da :eviltong:

dla mnie metoda nie do przyjecia to taka po ktorej pies sie rzuca na trenera a nie taka w ktorej cieszy sie ze bedzie cwiczyl

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 219
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

xxxx52 Ty jak zwykle dużo krzyku aby zrobić aferę mało konkretów:shake: Oglądnełaś link jaki wkleiłam wcześniej? Bo nie widziałam Twojej wypowiedzi na jego temat.


Ja w tej chwili mam OE choc sama na sobie jej nie próbowałam, bo mam doświadczenia z kopania elektrycznego pastucha ze stajni, to za to mojego brata pokopałam :evil_lol:bo sie pytał co to jest i do czego służy.
Do używania OE nie nadaja sie osoby głupie ani pies, który nie zna podstaw i tak jak ktoś zauważył całe szczęście ze sprzęt ten jest u nas drogi i nie można go kupic jak bułki w piekarni.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]"Mrzewinska -te staroswieckie szkoly sa tj jak ktos napisal na "zgnilym zachodzie":shake:chwalimy sobie te metody ,a nie inne-brutalne tj jak ktos napisal"[/QUOTE]

Jak rozumiem, po użyciu tych humanitarnych metod psy rzucają się na treserkę na placu szkoleniowym... albo na siebie nawzajem...
Phi, dobre! Istotnie, widac, jak rozsądnie dobrane i skuteczne sa te metody...

Ale najśmieszniejsze bylo to z tą Rumunią.... o tak, zaiste, kraj znajdujący się w szpicy postępu jeśli chodzi o stosunek do zwierząt.
:lol: :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Jak rozumiem, po użyciu tych humanitarnych metod psy rzucają się na treserkę na placu szkoleniowym... albo na siebie nawzajem...
Phi, dobre! Istotnie, widac, jak rozsądnie dobrane i skuteczne sa te metody...

Ale najśmieszniejsze bylo to z tą Rumunią.... o tak, zaiste, kraj znajdujący się w szpicy postępu jeśli chodzi o stosunek do zwierząt.
:lol: :evil_lol:[/quote]wiesz, taka "akcja" wielkich obrońców jest bardzo opłacalna. Zabrali piękne, rasowe psy o ogromnych szansach adopcyjnych i mają się czym teraz pochwalić. Zamiast zabrać z ulicy jakieś biedne wygłodzone burki... ale co z takimi potem zrobić :roll: i "sukcesem" się pochwalić nie można...
[quote name='"xxxx52"']jezeli psy na placu szkolenia zaczynaja sie gryzc,albo nie chca wykonac polecenia i rzucaja sie celem ugryzienia na trenerke-to co zrobisz?
przeciez nie uzywa sie przemocy,przynajmiej w dobrych psich szkolach!

[B] Uzywanie tych wszystkich przyrzadow tortur jest zabronione![/B][/QUOTE]W Polsce nie jest:

ustawa o ochronie zwierząt:

7) okrutnych metodach w chowie i hodowli zwierząt - rozumie się przez
to działania lub zaniechania człowieka prowadzące w sposób oczywisty
do zmian patologicznych w organizmie zwierzęcia (somatycznych lub
psychicznych), zwłaszcza w postaci skutków znoszenia dotkliwego bólu,
przymuszania do określonego zachowania się (uległości) głodem, pragnieniem,
działaniem prądu elektrycznego [B](z wyjątkiem używania[/B] pastuchów
elektrycznych, [B]treserów[/B] oraz urządzeń elektrycznych służących do
przepędu zwierząt) bądź innymi zabiegami tego rodzaju, w szczególności
karmienie i pojenie zwierząt przemocą,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Rumunia i Polska -nie widze zadnej roznicy jezeli chodzi o stosunek wiekszosci spoleczenstwa do zwierzat:angryy:
jefta-czy wiesz co ty piszesz -jakie rasowe psy ?[B]czytaj dokladnie[/B] ,a nie diagonalnie![/quote]

Odpowiesz na moje pytanie dotyczące linku zamieszczonego przeze mnie a przedstawiającego jak to mówisz "skatowanego psa OE"?

Link to comment
Share on other sites

zaprawde powiadam wam...moj bandzior przezyl niespodziewane spotkanie z plotem elektrycznym chroniacym owce i niespodziewane''wpadniecie'' do wody...reakcja na woda byla duzo gorsza....do dzis boi sie nawet kaluzy...a owce dalej straszy pod plotkiem...:)

Link to comment
Share on other sites

Ja nie uzywam OE, ale kiedys impuls wlasnie odwalil za mnie kawal dobrej roboty.
Bylam w stajni z mlodziutka Kenia i ta mimo moich nawolywan puscila sie do koni, ktore byly puszczone na trawe. Niestety zapomniala sie pochylic i zarwala w grzbiet od pastucha elektrycznego!
Jesu ile bylo pisku!

Teraz za zadne skarby do pasacych sie koni nie podejdzie i dobrze, bo jakby zarwala od konia, zamiast od pastucha bylo by duzo gorzej.

Link to comment
Share on other sites

Ksieciunio w ten sam sposob nauczyl sie niepodchodzic do krow (bo konie pasie :roll: ). Jakos nie widze u niego zaburzen z powodu bodzca pradem (pradem, bohaterow, pradem ? Sorry, ie moglam sie powstrzymac :lol: ). Ani nie ma lekow z powodu obecnosci krow, ani nie ma lekow w miejscu, gdzie to sie stalo.

Link to comment
Share on other sites

my jestesmy na etapie stawiania "kropki nad i" OE wlasnie. i chwale los, ze zeslal nam na drodze takie osoby, jakie zeslal:cool3:
jesli ktos chce miec OE jako panaceum na wszystko.. albo jesli czuje smrod spalonego futra na mysl o OE.. albo jesli mysli, ze to fajniej cale zycie np. na smyczy chodzic, zamiast szybko i zrozumiale dowiedziec sie, co nie jest dobre.. tkwi w bledzie :evil_lol:

pozdrawiam inne katowane pradem i kilogramami parowek&watrobki pieski:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

xxxx52 piszesz że:

Rumunia i Polska -nie widzę żadnej różnicy jeżeli chodzi o stosunek większości społeczeństwa do zwierząt:angryy:

i tu się z Tobą nie zgodzę, chociaż w Polsce wiele brakuje do ideału to Rumunii niewiele brakuje do dna.

Miałem nieprzyjemność być, czy raczej przejeżdżać przez Rumunię we wrześniu 2007 roku. Bezdomne wałęsające się psy w grupach od kilku do kilkunastu sztuk są tam wszędzie, na każdej stacji benzynowej, każdym parkingu. Na ulicach miast, nie wyłączając Bukaresztu. Wszystkie są zaniedbane bardzo głodne, widziałem wiele suk szczennych. To co widziałem było przerażające, a ty piszesz takie bzdury.

I jeszcze parę słów w kwestii obroży indukcyjnej - xxxx52 uważam że jesteś szalonym ekologiem, i niezłym psycholem :-) Dobrze że mieszkasz poza granicami Polski bo przy swych skrajnych, ekstremistycznych poglądach mógłbyś stanowić niebezpieczeństwo :-)

Dodam jeszcze że nie używam i nie używałem OI do szkolenia psów, co więcej, przestałem używać łańcuszka zaciskowego przy szkoleniu mojej suki ON ( 12 m-cy) bo po prostu wykonuje wszystko czego od niej chcę na posłuszeństwie (mimo że dobrze się zapowiada w obronach i zaczynamy już robić rewiry)

PS
do admina: jeżeli przesadziłem z epitetami informuje że idę się ukarać i polać się zimną wodą po głowie ;-)

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze jedna informacja: w Klubie Kynologicznym w Czechach, do którego należę, używa się OI w wyjątkowych przypadkach.
Np pies nie puszczał rękawa na komendę i na nic się zdały komendy słowne, szarpania obrożą. W tej chwili pies puszcza na komendę, a obroża ind. została użyta dwa razy.
Pies ma wybitnie dominujący charakter i niesamowitą pasję do obron.

Link to comment
Share on other sites

A_Cichy natomiast Ty siedzisz po uszach w srednowieczu ,i mysle ze bedziesz jeszcze dlugo siedzial:diabloti:
Co do Rumuni tak to prawda ,ze pieski tj.w Hiszpani biegaja po ulicach ,ale lepiej zeby biegaly po ulicach niz umieraly w cierpiniach w schroniskach,zostawaly zagryzane,z glodu,z chorob,braku pomocy wet,psy sa rozmnazane w schroniskach,szczeniaki umieraja" stojac"zamkniete w smierdzacych bokasach bez wody,chore,nie majace kontaktu ze swiatem!!!!.Nie wiem co lepsze Bedac psem wybralabym wolnosc!!!a nie oboz zaglady ,selekcji!!!
Co do obrozek o pieknej nazwie indukcyjna pojawily sie rowniez bardzo krytyczne opinie o obrozkach dzalajacych na zsadzie spryskiwania wada czy innym plynem pod wplywem przycisku.mam materialy w j.niemieckim moge przeslac.
Czechoslawacja czy POlska co za roznica pod wzgledem ochrony zwierzat!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']Co do obrozek o pieknej nazwie indukcyjna pojawily sie rowniez bardzo krytyczne opinie o obrozkach dzalajacych na zsadzie spryskiwania wada czy innym plynem pod wplywem przycisku.mam materialy w j.niemieckim moge przeslac.[/quote]
O :-o To obróżka spryskująca wodą jest fe, ale już polewanie psa wodą cacy? :hmmmm: Taka obróżka jednak praktyczniejsza, niż wiaderko z wodą, zwłaszcza na spacerach poręczniej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asher']O :-o To obróżka spryskująca wodą jest fe, ale już polewanie psa wodą cacy? :hmmmm: Taka obróżka jednak praktyczniejsza, niż wiaderko z wodą, zwłaszcza na spacerach poręczniej...[/quote]

Ta i pewnie pies jeszcze nosi baniak z woda na plecach aby mozna było "strzelac z obroży wodą":roflt:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...