Jump to content
Dogomania

Kopiowane - Czy to karalne?


1w0na

Recommended Posts

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='LALUNA']Nie jesteśmy w Korei aby dotyczyła nas kastracja psów, aby otrzymać mięso pozbawione zapachu płciowego.
TuathaDea jesteśmy w Polsce. TUTAJ SIĘ NIE JE MIĘSA Z PSÓW.
Wiec nie ma powodu aby hodowle wciagac pod produkcje. A te niektóre zabiegi które niby Ministerstwo dopuszcza to kastracje z powodu otrzymania jakości produktu :cool1:

TuthaDea, a tak przy okazji, to nie czytałeś chyba ze zrozumieniem tej Dyrektywy na którą się powołuje K Płocke ?



Cytat:
W związku z podjęciem w resorcie prac nad ustawą o zmianie ustawy o ochronie zwierząt mających na celu wdrożenie przepisów dyrektywy Rady (WE) nr 2007/43 z dnia 28 czerwca 2007 r. w sprawie ustanowienia minimalnych zasad dotyczących ochrony kurcząt utrzymywanych z przeznaczeniem na produkcję mięsa rozważane jest, po przeprowadzeniu szerokich konsultacji społecznych, [B]doprecyzowanie obowiązujących przepisów[/B] [B]w[/B] zakresie dotyczącym wprowadzenia[B] jednoznacznego zakazu modelowania uszu i obcinania ogonów psom.[/B]
To ja Ci wytłumacze, dlaczego muszą doprecyzować jasny zakaz obcinania uszu i ogonów u psów.
Otóż owa Dyrektywa na którą powołują się

[CENTER][SIZE=2][B]DYREKTYWA RADY 2007/43/WE[/B][/SIZE]
[SIZE=2][B]z dnia 28 czerwca 2007 r.[/B][/SIZE][/CENTER]

[CENTER]Zreszta nie tylko ta, jasno i konkretnie nakazuje przyjac stanowisko aby zwiekszyć kontrolę nad łamaniem prawa i ograniczyć zabiegi chirurgiczne wyłacznie do koniecznych.[/CENTER]


Cytat:
[I]Zabiegi chirurgiczne[/I]
[LIST=1]
[*]Wszystkie zabiegi chirurgiczne dokonywane w celach innych niż terapeutyczne lub diagnostyczne powodujące uszkodzenie lub utratę wrażliwej części ciała lub zmiany w strukturze kostnej [COLOR=black][B]są zakazane.[/B][/COLOR][/LIST]TuthaDea nie wiedziałam ze zaczałeś byc orędownikiem nie kopiowania.
No chyba ze się mylę i oznacza to jedynie ze nie zapoznałeś się z treścią tego podanego stanowiska, oraz z Dyrektywą.[/quote]
Gdybym dysponował równie ograniczoną wiedzą co ty, na temat zakresu stosowania aktów prawnych, odpowiedziałbym zapisem z Rozporządzenia Rady (WE) nr 834/2007 z dnia 28 czerwca 2007 r.
[quote] "produkcja zwierzęca" oznacza chów zwierząt domowych lub udomowionych zwierząt lądowych (w tym owadów);[/quote]
Jednakże doskonale zdaję sobie sprawę, że ani treści tego rozporządzenia, ani też treści dyrektywy nie można w żaden sposób odnosić do sprawy kopiowania uszu lub ogonów - świadczyłoby to o kompletnej ignorancji. Wiesz dlaczego blondi? Czy zrobić ci wykład za 50 zeta?

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jednakże doskonale zdaję sobie sprawę, że ani treści tego rozporządzenia, ani też treści dyrektywy nie można w żaden sposób odnosić do sprawy kopiowania uszu lub ogonów [/QUOTE]

Moze bądź bardziej precyzyjny. [SIZE=4][B]Zakazu[/B] [B]modelowania uszu i obcinania ogonów psom[/B] [SIZE=2]bo własnie [/SIZE][/SIZE][SIZE=2] to pismo o tym mówi i do tego się odnosi, tylko zapomniałeś je przeczytac do końca.[/SIZE]
[SIZE=2]Wiec nie wysilaj sie teraz na dowcipy o blondynkach, bo już kiedys rozmawialiśmy na ten temat, że wymyslili je meżczyźni by mieć czas aby je zrozumieć. A na dowód tego masz to pismo i Dyrektywy której nie zrozumiałeś bo było za trudne.

[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']....
Czy zrobić ci wykład za 50 zeta?[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]5 dyszek? Za co? [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Ale suchary :evil_lol: ![/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Dawno się tak nie uśmiałam. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Moim zdanie nawet Jasiek by się na to nie złapał, Panie profesorze :lol:.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Mozecie sie popisywac znajomoscia dyrektyw, ustaw, zarzadzen rozporzadzen i rozlicznych stanowisk.
Tylko co z tego?
Pojde na najblizsza wystawe i zrobie ile chcecie zdjec pieknych psow z kopiowanymi ogonami i uszami, ktorych wlasciciele odbiora dyplomy i medale wreczane w imieniu [B]Zwiazku Kynologicznego w Polsce[/B]. :diabloti::diabloti::diabloti: na chwale tnacych hodowcow i ich hodowli.
A Wy dalej napinajcie sie znajomoscia dyrektyw i wlasna erudycja.

Ogony i uszy sie tnie bo tego [B]wymagaja nabywcy[/B] ktorym [B]hodowcy wmawiaja [/B], ze to zwieksza urode psow i [B]szanse[/B] w lepszej prezencji [B]na wystawach[/B]. Za kpiowane szczeniaki biora nawet po 3 stowy wiecej.
Sam slyszalem - "[I]wie Pan jak to jest z tymi ogonami - tu oczko - ale ja mam weta zaprzyjaznionego i moze byc jak pan uwaza, ale drozej. Panie ale warto - sedziowie to lubia takie ciete[/I]"
Dla czesci wetow ciecie ogonow i uszu, to [B]dodatkowe pieniadze[/B].
Sedziowie lubia pokazac kto rzadzi na ringach i ze maja w nosie jakiekolwiek normy prawne. Ja sedziuje i bedzie [B]jak ja chce[/B] i nie przeszkodza mi w tym zadne ustawy, regulaminy a nawet [B]wzorzec rasy[/B]

I tak sie to kreci a Wy staracie sie niezauwazac tego wszystkiego. Pytanie tylko po co sobie mydlic oczy tymi wszystkimi dyrektywami.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Tylko co z tego?[/QUOTE]
A Ty myślisz ze te pisemka z MR to tak bo sie komuś nudziło to se napisał?
To z tego ze coraz wiecej osób niekopiuje. Coraz wiecej weterynarzy tych młodszych niekopiuje. Świadomosc ludzi tez wzrasta. Nie jest prawdą ze na wystawie królują bez ogonów. Przejdź sie po ringach, coraz wiecej psów niekopiowanych. Coraz wiecej krajów wprowadza ograniczenia. Ostatnio mówiono o hodowcach w Francji którzy sprzedajac briardy robią zastrzeżenie że ma byc niekopiowany. Zmienia sie, zmienia.
We Wrocławiu jest znana hodowla czarnych terierów. Też już ogoniaste.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arjuna']nieczęsto się z Tobą zgadzam Laluna-ale tym razem tak.

Tuathadea: Twoje posty genmeralnie coś wnoszą do tematu..nie staraj się wiec pisać jak kmiot.[/quote]
Z czym się zgadzasz? Z tym?
[quote]
[CENTER][B]DYREKTYWA RADY 2007/43/WE[/B]
[B][SIZE=2]z dnia 28 czerwca 2007 r.[/SIZE][/B]
[B]Przedmiot i zakres zastosowania[/B][/CENTER]
1. Niniejsza dyrektywa ma zastosowanie do kurcząt utrzymywanych z przeznaczeniem na produkcję mięsa.[/quote]
Powoływanie się na tą dyrektywę, w odniesieniu do kopiowania ogonów lub uszu u psów, świadczy albo o bezdennej głupocie, albo o wyrafinowanym łgarstwie adwersarza. I jedno, i drugie, godne jest napiętnowania, a Ty pomimo tego z LALUNĄ się zgadzasz i to mnie nazywasz kmiotem? Zastanów się :roll:
Poszukaj prawdy, nie łykaj papki serwowanej przez epigonów "łajna w jedwabnych pończochach".
[CENTER][SIZE=4][FONT=Century Gothic][COLOR=green][B][I]Y gwir yn erbyn y byd[/I][/B][/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea'][B]sodalis[/B], oto stanowisko właściwego merytorycznie ministerstwa w tej sprawie:
[URL]http://orka2.sejm.gov.pl/IZ6.nsf/main/77FC1D00[/URL][/quote]
i cytat "stanowiska własciwego merytorycznie ministerstwa w tej sprawie" :
[I]W związku z podjęciem w resorcie prac nad ustawą o zmianie ustawy o ochronie zwierząt mających na celu wdrożenie przepisów [B]dyrektywy Rady (WE) nr 2007/43 z dnia 28 czerwca 2007 r. w sprawie ustanowienia minimalnych zasad dotyczących ochrony kurcząt utrzymywanych z przeznaczeniem na produkcję mięsa rozważane[/B] jest, po przeprowadzeniu szerokich konsultacji społecznych, doprecyzowanie obowiązujących przepisów w zakresie dotyczącym wprowadzenia jednoznacznego zakazu modelowania uszu i obcinania ogonów psom. [/I]

[quote name='TuathaDea']Z czym się zgadzasz? Z tym?

Powoływanie się na tą dyrektywę, w odniesieniu do kopiowania ogonów lub uszu u psów, świadczy albo o bezdennej głupocie, albo o wyrafinowanym łgarstwie adwersarza. I jedno, i drugie, godne jest napiętnowania, a Ty pomimo tego z LALUNĄ się zgadzasz i to mnie nazywasz kmiotem? Zastanów się :roll:
Poszukaj prawdy, nie łykaj papki serwowanej przez epigonów "łajna w jedwabnych pończochach".

[CENTER][SIZE=4][FONT=Century Gothic][COLOR=green][B][I]Y gwir yn erbyn y byd[/I][/B][/COLOR][/FONT][/SIZE][/CENTER]
[/quote]

TuathaDea :) ty powołałeś się na to pismo? Jak krowie na rowie jest w nim przywołana ta dyrektywa. Pismo dotyczy kopiowania. To wytłumacz proszę o co Ci chodzi?

Link to comment
Share on other sites

[quote]Powoływanie się na tą dyrektywę, w odniesieniu do kopiowania ogonów lub uszu u psów, świadczy albo o bezdennej głupocie, albo o wyrafinowanym łgarstwie adwersarza. [/quote]

A fe obrażasz Ministra Rolnictwa? :crazyeye:

[quote]
[SIZE=+1]Odpowiedź sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - z upoważnienia ministra - [/SIZE]
[SIZE=+1]na interpelację nr 2102 [/SIZE]
[SIZE=+1][B]w sprawie przestrzegania ustawy o ochronie zwierząt w zakresie procederu obcinania (kopiowania) uszu i ogonów psom [/B][/SIZE]

[B][SIZE=4].........[/SIZE][/B]


[B]W związku z podjęciem w resorcie prac nad ustawą o zmianie ustawy o ochronie zwierząt mających na celu wdrożenie przepisów dyrektywy Rady (WE) nr 2007/43 z dnia 28 czerwca 2007 r.[/B] w sprawie ustanowienia minimalnych zasad dotyczących ochrony kurcząt utrzymywanych z przeznaczeniem na produkcję mięsa rozważane jest, po przeprowadzeniu szerokich konsultacji społecznych, [B]doprecyzowanie obowiązujących przepisów w zakresie dotyczącym[SIZE=4] wprowadzenia jednoznacznego zakazu modelowania uszu i obcinania ogonów psom. [/SIZE][/B]
Pozdrawiam
Sekretarz stanu
Kazimierz Plocke
Warszawa, dnia 18 kwietnia 2008 r.
[/quote]

No proszę, jakoś nie przeszkadzało Ci wczesniej powoływac się na pismo w którym zabiegi kopiowania uszu były podciagane pod zabiegi zootechniczne związane z technologią produkcji i porównywanie jej do kopiowania prosiat. Nawiasem mówiąc też zgodnie z Dyrektywą zabronione jako rutynowe działania.
A teraz już jest to fe, bo zapomniałeś zapoznać sie co te Dyrektywny w technologi produkcji niosą?

[quote] a Ty pomimo tego z LALUNĄ się zgadzasz i to mnie nazywasz kmiotem?[/quote]
No cóz, musze się zgodzić z Arjuną.:lol:
Chyba przekombinowałeś z tą technologią produkcji. Za wcześnie eksplodowałeś. Trzeba najpierw było ją przeczytać ze zrozumieniem.
Dyrektywy to dyrektywy. I czy to dzięki technologi produkcji świń, czy kurczaków nie ważne, ważne ze dzieki nim będą
[B]doprecyzowane obowiązujące przepisy w zakresie dotyczącym[SIZE=4] [SIZE=5]wprowadzenia[/SIZE] jednoznacznego [SIZE=5]zakazu [/SIZE]modelowania uszu i obcinania ogonów psom.[/SIZE][/B]

a to oznacza że technologia produkcji w hodowli psów, będzie ścisle podlegać pod Dyrektywy technologii produkcji, czyli zakaz rutynowego kopiowania bo:
[quote][I]Zabiegi chirurgiczne[/I]
[LIST=1]
[*]Wszystkie zabiegi chirurgiczne dokonywane w celach innych niż terapeutyczne lub diagnostyczne powodujące uszkodzenie lub utratę wrażliwej części ciała lub zmiany w strukturze kostnej [COLOR=black][B]są zakazane.[/B][/COLOR][/LIST][/quote]
A dlaczego? Bo
[quote]2001/93/WE motyw 4
(11) [B]Obcinanie ogonów,[/B] przycinanie i ścieranie zębów [B]może sprawiać[/B] świniom [B]bezpośredni ból, a w niektórych przypadkach ból długotrwały[/B]. [/quote]

Wiec tak czy tak i tu będzie Cię bolało i tam
[quote][I]zgodnie z art. 27 ust. 1 ww. ustawy dopuszczalne jest dokonywanie na zwierzętach zabiegów lekarsko-weterynaryjnych wyłącznie dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji. Naruszenie powyższego przepisu, stosownie do art. 37 ust. 1 ww. ustawy, podlega karze aresztu lub grzywny, a w razie ukarania jedną z tych kar można ponadto, w myśl ust. 3 tego artykułu, orzec przepadek narzędzi lub przedmiotów służących do popełnienia wykroczenia oraz przedmiotów z niego pochodzących , jak również można orzec przepadek zwierzęcia. Zgodnie z ust. 4 tego artykułu można również orzec nawiązkę w wysokości 1000 PLN na cel związany z ochroną zwierząt.[/I][/quote]

Wiec teraz nie tup nóżkami, bo sam sie powoływałeś na pisemko z technologią produkcji, tylko nie wiedziałęś ze za technologią produkcji idą Dyrektywy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']TuathaDea :) ty powołałeś się na to pismo? Jak krowie na rowie jest w nim przywołana ta dyrektywa. Pismo dotyczy kopiowania. To wytłumacz proszę o co Ci chodzi?[/quote]
O to:
[quote name='LALUNA']To ja Ci wytłumacze, dlaczego [B]muszą doprecyzować jasny zakaz[/B] obcinania uszu i ogonów u psów.
Otóż owa Dyrektywa na którą powołują się
[CENTER][SIZE=2][B]DYREKTYWA RADY 2007/43/WE[/B][/SIZE]
[SIZE=2][B]z dnia 28 czerwca 2007 r.[/B][/SIZE][/CENTER]

[CENTER]Zreszta nie tylko ta, jasno i konkretnie nakazuje przyjac stanowisko aby zwiekszyć kontrolę nad łamaniem prawa i ograniczyć zabiegi chirurgiczne wyłacznie do koniecznych.[/CENTER]
[/quote]
A może Ty sądzisz, że ta dyrektywa [B]zmusza[/B] do "doprecyzownia jasnego zakazu obcinania uszu i ogonów u psów".
A sformułowanie "doprecyzowanie [B]jasnego[/B] zakazu" rozbawiło mnie do łez:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']...
Wiesz dlaczego blondi? Czy zrobić ci wykład za 50 zeta?[/quote]

[quote name='arjuna']...
Tuathadea: Twoje posty genmeralnie coś wnoszą do tematu..nie staraj się wiec pisać jak kmiot.[/quote]

[quote name='TuathaDea']Nie obrażam, zrobić ci wykład? Ale stawka wzrosła trzykrotnie, bo uczeń widać nieprzeciętnie niepojętny. Może onek wyłoży ci za free.[/quote]
Zgadzam się z arjuną :)
TuathaDea :) to reklama jakaś ? Stawki podasz w widełkach?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']A Ty myślisz ze te pisemka z MR to tak bo sie komuś nudziło to se napisał?
To z tego ze coraz wiecej osób niekopiuje. Coraz wiecej weterynarzy tych młodszych niekopiuje. Świadomosc ludzi tez wzrasta. Nie jest prawdą ze na wystawie królują bez ogonów. Przejdź sie po ringach, coraz wiecej psów niekopiowanych. Coraz wiecej krajów wprowadza ograniczenia. Ostatnio mówiono o hodowcach w Francji którzy sprzedajac briardy robią zastrzeżenie że ma byc niekopiowany. Zmienia sie, zmienia.
We Wrocławiu jest znana hodowla czarnych terierów. Też już ogoniaste.[/quote]
Gratuluje samozadowolenia.
Gdy przeczytałem o Francji to przeszły mnie dreszcze. Naprawde???? To cudownie!!!! Briardy sa taaaaakie slodkie.
Zapraszam Panią do kraju rodzinnego.
Chlop pod Suwalkami psa utopil , ale zmienia sie zmienia dawniej by go widlami zatlukl
Podziwiam te [I]derektywy -[/I] on chyba je poznal i postanowil tak humanitarnie.

Pozdrawiam hodowle Z Ozgiliathu :lol::lol:, wiem ze nie tna ale wymienilbym 20, ktore tnie (ale to nie umniejsza chwaly Fifce).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moskit']Gratuluje samozadowolenia.
Gdy przeczytałem o Francji to przeszły mnie dreszcze. Naprawde???? To cudownie!!!! Briardy sa taaaaakie slodkie.
Zapraszam Panią do kraju rodzinnego.[/quote]
Nie rozumiem-czy to jest coś złego,że hodowca umieszcza taką klauzulę w umowie z nabywcą hmm pogubiłam się już w tym wszystkim ...
Czy to oznacza,że jeżeli chłopi spod Suwałk utopili psa-to my mamy ciąć uszy i ogony-bo to przecież robi się w narkozie i pies jest pod opieka lekarską ?
Od czegoś trzeba zacząć-a najlepiej od samych siebie i swojego podwórka-to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie tego problemu ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moskit']...[B]Chlop[/B] pod Suwalkami psa utopil , ale zmienia sie zmienia dawniej by go widlami zatlukl
Podziwiam te [I]derektywy -[/I] on chyba je poznal i postanowil tak humanitarnie.

Pozdrawiam hodowle Z Ozgiliathu :lol::lol:, wiem ze nie tna ale wymienilbym 20, ktore tnie (ale to nie umniejsza chwaly Fifce).[/quote]
Ciekawe z jakiej klasy społecznej pochodzi przestępczy margines weterynaryjny, który bezprawnie, nadal, tu i ówdzie obcina psom ogony i uszy.
Może ma to związek. Wie ktoś?

Link to comment
Share on other sites

[quote]A może Ty sądzisz, że ta dyrektywa [B]zmusza[/B] do "doprecyzownia jasnego zakazu obcinania uszu i ogonów u psów".
A sformułowanie "doprecyzowanie [B]jasnego[/B] zakazu" rozbawiło mnie do łez:lol::lol::lol: [/quote]
POśrednio tak. Bowiem do tej pory wymówką do łamania artykułu [I]27 ust. 1 ww. ustawy (dopuszczalne jest dokonywanie na zwierzętach zabiegów lekarsko-weterynaryjnych wyłącznie dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji.)[/I]

Było podpięcie kopiowania pod zabiegi zootechniczne wynikające z technologi produkcji. Co było tym sławetnym glejtem którym się tak szczyciłeś.
[quote name='TuathaDea']Źle szukasz, ja znalazłem ich bez problemu, a przy okazji wyposażyłem ich w "glejty" :evil_lol:[/quote]
I tutaj okazało się że masz pecha, bowiem nie doczytałeś Twojego bubla glejta że obecnie zabiegi zootechniczne zaczynają mieć liczne obostrzenia, podobnie jak w art.27 ust 1.
I nie można ich rutynowo stosować, jakbyś tego pragnął.
Dyrektywy są tak jasne że tylko głupiec by nie dostrzegł, do czego zmierza sie w hodowli zwierząt i technologi produkcji w całej Uni Europejskiej.
I to co było dla Ciebie nadzieją na furtkę w dostępnym legalnym kopiowaniu, nagle okazało się że furtka zatrzasneła Ci sie przed samym nosem i jeszcze trzasneła w paluszki, skoro nerwy Ci pusciły i zacząłeś się zachowywac tak jak to Arjuna ładnie i trafnie określiła:
[quote]Tuathadea: Twoje posty genmeralnie coś wnoszą do tematu..nie staraj się wiec pisać jak kmiot.[/quote]

I padła ostatnia nadzieja bo skoro jasno doprecyzują zakaz kopiowania uszu i ogonów i psów, nie będzie już możliwosci łamać art 27 powołując się na technologię produkcji. Bo ona też będzie jasno zakazywać, zgodnie z Dyrektywami wyznaczanymi przez Unię.
Chyba wiesz co to oznacza i ile warty jest ten glet który oferowałeś.


[quote name='TuathaDea']Nie obrażam, zrobić ci wykład? Ale stawka wzrosła trzykrotnie, bo uczeń widać nieprzeciętnie niepojętny. Może onek wyłoży ci za free.[/quote]

Jeżeli chcesz, aby kobiety Ci płaciły to musisz trochę popracowac. Z logiką cienizna i już nie dasz rady, więc może spróbuj na siłowni rzeźby. I zgłoś sie za jakie 2-3 lata, moze dasz radę w jakimś zespole tanecznym.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Gdy przeczytałem o Francji to przeszły mnie dreszcze. Naprawde???? To cudownie!!!! Briardy sa taaaaakie slodkie.
Zapraszam Panią do kraju rodzinnego.[/quote]

Słodkie? Raczej nie. Stara rasa pasterska, obecnie sprawdza się do stróżowania i obrony. Wieć nie sądzę aby była taka słodka, jak to określiłeś. Chyba ze lubisz na ostro. Natoamist faktem jest że briardy pochodzą z Francji, czyli po najlepsze okazy, hodowcy będą jeżdzić do Francji, jak i pokazać się na wystawie we Francji i wygrać to też marzenie nie jednego hodowcy. Ale każdy kij ma dwa końce. Bowiem we Francji już zkazano wystawiania kopiowanych a i ograniczenia hodowców sprawia ze sciagajac do Polski, sciąga sie z warunkiem nie kopiowania.
[quote]Chlop pod Suwalkami psa utopil , ale zmienia sie zmienia dawniej by go widlami zatlukl [/quote]
A dzieci w Afryce głodują. I co uważasz że dlatego trzeba przymykać oko na mniejsze zło? NA dzieci w Afryce nie mam wpływu, na chłopa pod Suwałkami też nie. Ale może na kopiowanie mam jakiś minimalny wpływ, uswiadamiając jednym że jest to nielegalne, a innym że jest to barbarzyński zabieg.
Wiec nie prezentuj mi postawy, że należy przymykać oko na mniejsze zło, bo w koło jest większe. To już przerabialismy.

[quote]Pozdrawiam hodowle Z Ozgiliathu :lol::lol:, wiem ze nie tna ale wymienilbym 20, ktore tnie [/quote]
Akurat pisałam o innej. Z Carskiego Dworu. No popatrz czyli juz mamy dwie hodowle we Wroclawiu które znamy i nie tną. No i dodaj jeszcze kolejne z samego Wroclawia które nie tną. Bedzie moze z sześć. A jak dalej poszukamy w całej Polsce, to te twoje 20 to się moze schować.
Więcej optymizmu. ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny plisssssss! Nie dobijajmy TuathaDea, okażmy serce zbłąkanemu, bo kto nam zostanie :lol: ? Patrząc na emocje, jakie wylazły z gościa, do swojej koncepcji „glejtu” jest wyjątkowo przekonany, facet uwierzył w siebie :multi: . Ale myli się, tak jak pomylił się z badaniami porównawczymi i bieganiem z metrową tyczką nad głową, jako substytutem ogona :eviltong: .

[COLOR=black][FONT=Verdana]Pozwolę sobie nieśmiało przypomnieć, że najwyższej rangi urzędnik wiadomego ministerstwa, w odpowiedzi na naszą PETYCJE, też napisał mi.:[/FONT][/COLOR]
[I][COLOR=black][FONT=Verdana]„[/FONT][/COLOR][/I][I][FONT=Verdana]Jednocześnie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uprzejmie informuje, że zostały [/FONT][/I][I][FONT=Verdana]podjęte prace legislacyjne nad projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt. Podczas tych prac rozważone zostanie doprecyzowanie przepisów tej ustawy polegające na wprowadzeniu w ustawie jednoznacznych przepisów zabraniających obcinania psom ogonów i kształtowania uszu w celu dopasowania do tzw. wzorca rasy oraz w każdym innym nieuzasadnionym przypadku.”[/FONT][/I]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Apeluję do tych wetów, którzy planują zastawiać się „glejtem” dostarczonym przez TuathaDea, nie róbcie mu nic. Chłopak ma dobre serce, a że się pomylił? [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Cóż, nie tylko jemu, w tej sprawie, wydawało się że wie najlepiej :evil_lol: .[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][SIZE=1]/BTW, mam bardzo dobre wieści w tej sprawie, ale na dziś nie mogę jeszcze ich ujawnić/[/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote]Apeluję do tych wetów, którzy planują zastawiać się „glejtem” dostarczonym przez TuathaDea, nie róbcie mu nic. Chłopak ma dobre serce, a że się pomylił? [/quote]
Jak Seneka mówił: Errare humanum est. Ale aby nie doczytać i nie zrozumieć glejta, którego się oferuje? :crazyeye:
To chyba współczesnie mówi się "strzelać do własnej bramki" :lol:

A Cycero powiedziałby : Cuiusvis hominis est errare, nullius nisi insipientis in errore perseverare

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]W miniony weekend urodziły się dogi.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][B][COLOR=SeaGreen]xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx[/COLOR][/B][/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Ciekawe czy posłowie platformy nadal obrzynają psom uszyska?[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Immunitet taki poseł ma ale nastała już pora zaprzestać tego barbarzyńskiego procederu :cool1: .[/FONT][/COLOR][/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Maluszki mają już pięć dni :multi:.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jak myślicie, oberżną im uszyska czy nie :shake: ?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='"moskit"']Pozdrawiam hodowle Z Ozgiliathu :lol::lol:, wiem ze nie tna ale wymienilbym 20, ktore tnie (ale to nie umniejsza chwaly Fifce).[/quote]

[quote name='LALUNA']Akurat pisałam o innej. Z Carskiego Dworu. No popatrz czyli juz mamy dwie hodowle we Wroclawiu które znamy i nie tną. [/quote]

No to wymienie trzecia hodowle Czarnych Terierow tylko z samego Wroclawia-
Hodowla Z RUSKICH BYLIN w ktorej urodzilo sie 9 szczeniaczkow 28.06.08,
wszystkie beda cieszyly sie dlugimi ogonkami przez cale swoje zycie :lol:
GRATULACJE :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maxxel'][quote]


Taaa i "zwykly"potencjalny wlasciciel szczeniat przychodzi do hodowcy i psom w 2/3 dobie gumki na ogony zaklada..[/quote]
No burak....
Pisze jak pisze zamiast sie znajomoscia "derektyw" popisywac....:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote][COLOR=black][FONT=Verdana]W miniony weekend urodziły się dogi.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][COLOR=SeaGreen][B]xxxxxxxxxxxxxxx[/B][/COLOR][/FONT][/COLOR]
[/quote][COLOR=black][FONT=Verdana]Maluszki mają już tydzień. Stary Sheriff John ostrzy skalpele.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Może się jednak myli i tym razem uszyska zostaną :multi:?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...