Jump to content
Dogomania

Kopiowane - Czy to karalne?


1w0na

Recommended Posts

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]Maluszki mają już tydzień. Stary Sheriff John ostrzy skalpele.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Może się jednak myli i tym razem uszyska zostaną :multi:?[/FONT][/COLOR][/quote]
Oby.
Wymieniacie hodowle, które tą i nie tną. Może to jest pomysł? :cool3:
Może przydałby się osobny wątek???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Karmi']Oby.
Wymieniacie hodowle, które tą i nie tną. Może to jest pomysł? :cool3:
Może przydałby się osobny wątek???[/quote]
Pewnie, że tak, ale skąd dowody?

[B][SIZE=2]Art. 104. KONSTYTUCJI[/SIZE][/B]

[COLOR=black][FONT=Verdana]2. Przed rozpoczęciem sprawowania mandatu posłowie składają przed Sejmem następujące ślubowanie:[/FONT][/COLOR]
[I][B]"Uroczyście ślubuję[/B] rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, [B]przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej."[/B][/I]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Jeżeli dowiedliśmy już, że „glejt” TuathaDea to lipa, zwykły bubel, może okazać się, że obcinając uszyska dogom Pan Poseł łamie ślubowanie poselskie :shake:.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A to nie jest OKI :cool3:.[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik']Pewnie, że tak, ale skąd dowody?

[B][SIZE=2]Art. 104. KONSTYTUCJI[/SIZE][/B]

[COLOR=black][FONT=Verdana]2. Przed rozpoczęciem sprawowania mandatu posłowie składają przed Sejmem następujące ślubowanie:[/FONT][/COLOR]
[I][B]"Uroczyście ślubuję[/B] rzetelnie i sumiennie wykonywać obowiązki wobec Narodu, strzec suwerenności i interesów Państwa, czynić wszystko dla pomyślności Ojczyzny i dobra obywateli, [B]przestrzegać Konstytucji i innych praw Rzeczypospolitej Polskiej."[/B][/I]

[COLOR=black][FONT=Verdana]Jeżeli dowiedliśmy już, że „glejt” TuathaDea to lipa, zwykły bubel, może okazać się, że obcinając uszyska dogom Pan Poseł łamie ślubowanie poselskie :shake:.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]A to nie jest OKI :cool3:.[/FONT][/COLOR][/quote]

Jeśli dowiedliście, że OFICJALNA interpretacja Ministerstwa w zakresie kopiowania uszu i kurtyzowania ogonów jest nieprawdziwa (a także, że była nieprawdziwa również w momencie kopiowania suki z poprzedniego miotu, która zostala w hodowli) to NIE oznacza, ze "pan poseł łamie slubowanie poselskie", albowiem nie jest on włascicielem hodowli z podanego przez Ciebie linku.
Zasugeruwałaś krzywoprzysięstwo/złamanie ślubowania posłowi RP na publicznym forum.

Jeśli nie - a mam przed nosem (jak już wspominałam jakiś czas temu) pismo, w którym jednoznacznie jest określone, że w Polsce nigdy nie było i nie ma zakazu kopiowania uszu i kurtyzowania ogonów - zasugerowałaś krzywoprzysięstwo/złamanie ślubowania posłowi RP na publicznym forum.

I hodowczyni i poseł zostali już o tym powiadomieni.

Wieczorem wkleję stanowisko Ministerstwa.

Nadszedł już chyba czas na zrobienie porządku przez moderatora w tym wątku...

Link to comment
Share on other sites

[quote]a mam przed nosem (jak już wspominałam jakiś czas temu) pismo, w którym jednoznacznie jest określone, że w Polsce nigdy nie było i nie ma zakazu kopiowania uszu i kurtyzowania ogonów
Wieczorem wkleję stanowisko Ministerstwa.[/quote]Znamy. wielokrotnie już była o tym mowa. Niepotrzebna fatyga :razz:


[quote]Nadszedł już chyba czas na zrobienie porządku przez moderatora w tym wątku...[/quote]Jak widać niektórzy marzą o czasach starej dobrej cenzury. Może to dobrze.Trudno w dzisiejszych czasach poczuć się jak prawdziwy, dawny, gnębiony opozycjonista. Jest więc niepowtarzalna szansa na etos w imię wolności słowa.:evil_lol:

[quote]I hodowczyni i poseł zostali już o tym powiadomieni.[/quote]Mały donosik? ;) Luuudzie !!! Stare wraca :cool3:
ps. jak myślicie może powinnam napisać co znaczy ,,stare" bo a nóż kogoś urażę i będzie mi, będzie???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']...
I hodowczyni i poseł zostali już o tym powiadomieni.

Nadszedł już chyba czas na zrobienie porządku...[/quote]
[FONT=Verdana]Dokładnie tego właśnie oczekiwałam! Nie wiedziałam tylko, kto to zrobi. Zrobiłaś to Ty i za to wielkie dzięki. Powaga :multi: . [/FONT]
[FONT=Verdana]Nie ma lepszego sposobu nad UPUBLICZNIENIE. [/FONT]
[FONT=Verdana]Rób swoje! Dla wyegzekwowania przepisu o zakazie kopiowania, w jednej chwili zrobisz więcej niż my wszyscy razem wzięci przez lata.[/FONT]
[FONT=Verdana]Powodzenia Ci życzę i trzymam kciuki :lol:.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jeśli nie - a mam przed nosem (jak już wspominałam jakiś czas temu) pismo, w którym jednoznacznie jest określone, że w Polsce nigdy nie było i nie ma zakazu kopiowania uszu i kurtyzowania ogonów[/QUOTE]

Ale masz coś nowego?
Czy to ta z 2007 odpowiedź podciągająca hodowlę psów pod technologie produkcji i zabiegi zootechniczne ? :razz:
Bo jeżeli to ta, to jest ona stara potem MR uściśliło że zabiegi technologi produkcji są podporzadkowane Dyrektywami ograniczającymi rutynowe zabiegi na zwierzętach.

Właśnie w kolejnym pisemku z MR z 18.04.2008 to wyszło

[U][URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=77864&page=21[/URL][/U]

A jeszcze jedno było pisemko

[QUOTE][I]„[FONT=Verdana]Jednocześnie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uprzejmie informuje, że zostały [/FONT][FONT=Verdana]podjęte prace legislacyjne nad projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt. Podczas tych prac rozważone zostanie doprecyzowanie przepisów tej ustawy polegające na wprowadzeniu w ustawie jednoznacznych przepisów zabraniających obcinania psom ogonów i kształtowania uszu w celu dopasowania do tzw. wzorca rasy oraz w każdym innym nieuzasadnionym przypadku.”[/FONT][/I]
[/QUOTE]

No i chodzi w tym wszystkim o to aby nie powoływac się na technologie produkcji bo one też są ograniczone i wszedzie zakazuje się rutynowych zabiegów obcinania czegokolwiek.

Tak ze jak masz coś nowego to chetnie poczytamy.
Byleby faktycznie coś co było napisane po 18.04.2008 bo te wcześniejsze to już znamy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']Jeśli dowiedliście, że OFICJALNA interpretacja Ministerstwa w zakresie kopiowania uszu i kurtyzowania ogonów jest nieprawdziwa (a także, że była nieprawdziwa również w momencie kopiowania suki z poprzedniego miotu, która zostala w hodowli) to NIE oznacza, ze "pan poseł łamie slubowanie poselskie", albowiem nie jest on włascicielem hodowli z podanego przez Ciebie linku.
Zasugeruwałaś krzywoprzysięstwo/złamanie ślubowania posłowi RP na publicznym forum.

Jeśli nie - a mam przed nosem (jak już wspominałam jakiś czas temu) pismo, w którym jednoznacznie jest określone, że w Polsce nigdy nie było i nie ma zakazu kopiowania uszu i kurtyzowania ogonów - zasugerowałaś krzywoprzysięstwo/złamanie ślubowania posłowi RP na publicznym forum.

I hodowczyni i poseł zostali już o tym powiadomieni.

Wieczorem wkleję stanowisko Ministerstwa.

Nadszedł już chyba czas na zrobienie porządku przez moderatora w tym wątku...[/quote]


o matko!!:lol: czy dostaje sie dożywocie za tego typu sprawy?:D

to moze ja też coś od siebie dodam, co by dzielić celę z niceravik:D: poseł, sroseł czy ktokolwiek kopiujący swym zwierzetom cokolwiek w imię snobizmu i egoizmu -łamie prawo, okalecza zwierzę i znęca się nad nim(kopiowanie tak właśnie już zostało zreszto nazwane...)

mam nadzieję, że ja tez dostanę odpowiedź z ministerstwa:lol:będę sławna!!!!

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]mam nadzieję, że ja tez dostanę odpowiedź z ministerstwa:lol:będę sławna!!!![/QUOTE]
Tylko postarajcie się o coś z tego roku :lol:

A przy okazji na podanej stronie przez Niceravik, to na tym zdjęciu gdzie są trzy dogi na plazy, kazdemu inaczej stanęły albo nie stanęły uszy. Chyba już się z tym nic nie zrobi.

A na kolejnym gdzie są cztery ten drugi ma konstrukcje na głowie.
W jakim wieku może byc? Wygląda na całkiem dorosłego. To jak długo ma się męczyć z tą konstrukcją ? :shake:

[URL="http://www.dogmodryefekt.pl/"][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']
A na kolejnym gdzie są cztery ten drugi ma konstrukcje na głowie.
W jakim wieku może byc? Wygląda na całkiem dorosłego. To jak długo ma się męczyć z tą konstrukcją ? :shake:

[/quote]
musze cie zmartwic, calej trojce doskonale stoją uszy. I cieszą moje oko:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='arjuna']o matko!!:lol: czy dostaje sie dożywocie za tego typu sprawy?:D

to moze ja też coś od siebie dodam, co by dzielić celę z niceravik:D: poseł, sroseł czy ..........[/quote]
Arjuna:lol:pomoge:cool3:;)


[B]Poseł[/B]

[URL="http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Grafika:EMule_mascot.svg"][IMG]http://images3.wikia.nocookie.net/nonsensopedia/images/thumb/4/4a/EMule_mascot.svg/100px-EMule_mascot.svg.png[/IMG][/URL]
On także mógł zostać [URL="http://nonsensopedia.wikia.com/index.php?title=Osio%C5%82&action=edit"](p)osłem[/URL]!

[COLOR=darkgreen]XXXXXXXXXX[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='moon_light']musze cie zmartwic, calej trojce doskonale stoją uszy. I cieszą moje oko:loveu:[/quote]
JA sie bardziej pytałam o tą konstrukcję na głowie tego czwartego. W jakim był tam wieku? Chyba tak nie bardzo to wysżło doskonale skoro musiał się meczyć z taka konstrukcją

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']JA sie bardziej [B]pytałam o tą konstrukcję na głowie tego czwartego[/B]. W jakim był tam wieku? Chyba tak nie bardzo to wysżło doskonale skoro musiał się meczyć z taka konstrukcją[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Skoro rzeczony przedstawiciel narodu nie obrzyna uszysk dogom, to mnie to wygląda na pozostałość instalacji po eksperymencie z metrową tyczką, zalecanym przez TuathaDea, do zbadania wpływu ogona na sprawność ruchową psa :lol: .[/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana][SIZE=1]/wiem, że brzmi to dość zawile, dog też tego nie skumał :p /[/SIZE][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']
Jeśli nie - a mam przed nosem (jak już wspominałam jakiś czas temu) pismo, w którym jednoznacznie jest określone, że w Polsce nigdy nie było i nie ma zakazu kopiowania uszu i kurtyzowania ogonów - zasugerowałaś krzywoprzysięstwo/złamanie ślubowania posłowi RP na publicznym forum.

[B]I hodowczyni i poseł zostali już o tym powiadomieni.[/B]

[B]Wieczorem wkleję stanowisko Ministerstwa.[/B]

Nadszedł już chyba czas na zrobienie porządku przez moderatora w tym wątku...[/quote]
No i co?
Masz dowody :mad:!
Nie rezygnuj :shake:!
Liczymy na Ciebie :multi: .

Link to comment
Share on other sites

[quote][SIZE=2]Odpowiedź sekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - z upoważnienia ministra[/SIZE]
na interpelację nr 2102
w sprawie przestrzegania ustawy o ochronie zwierząt w zakresie procederu obcinania (kopiowania) uszu i ogonów psom

[B][SIZE=4].........[/SIZE][/B]


W związku z podjęciem w resorcie prac nad ustawą o zmianie ustawy o ochronie zwierząt mających na celu wdrożenie przepisów dyrektywy Rady (WE) nr 2007/43 z dnia 28 czerwca 2007 r[B].[/B] w sprawie ustanowienia minimalnych zasad dotyczących ochrony kurcząt utrzymywanych z przeznaczeniem na produkcję mięsa [U]rozważane jest, po przeprowadzeniu szerokich konsultacji społecznych,[/U] doprecyzowanie obowiązujących przepisów w zakresie dotyczącym [SIZE=2][U]wprowadzenia jednoznacznego zakazu[/U] modelowania uszu i obcinania ogonów psom[B]. [/B][/SIZE]
[SIZE=2]Pozdrawiam [/SIZE]
[SIZE=2]Sekretarz stanu [/SIZE]
[SIZE=2]Kazimierz Plocke [/SIZE]
[SIZE=2]Warszawa, dnia 18 kwietnia 2008 r. [/SIZE][/quote]



Ja mam odpowiedź z Ministerstwa Rolnictwa RP na temat [U]obowiązującego [/U]stanu prawnego.

Oto ona:

[URL="http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=bc098435c6bf6b8a"][IMG]http://images33.fotosik.pl/311/bc098435c6bf6b8am.jpg[/IMG][/URL]


Jeśli pomiędzy lutym 2008 roku a dniem dzisiejszym [B]wprowadzono[/B] jednoznaczny zakaz kopiowania i kurtyzowania - [B]proszę o dokument.[/B]

Jesli nic takiego nie nastąpiło - w związku z obowiązującym stanem prawnym w zakresie dopuszczalności tzw. kopiowania uszu oraz skracania ogonów u psów rasowych - upowszechnianie na niniejszym forum informacji o tym, że kopiowanie uszu i kurtyzowanie ogonów jest w Polsce zabronione świadczy bądź to o niewiedzy/ignorancji albo jest po prostu świadomym wprowadzaniem w błąd osób czytających ten wątek.

Sylwia Matulewska

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']......upowszechnianie na niniejszym forum informacji o tym, że kopiowanie uszu i kurtyzowanie ogonów jest w Polsce zabronione świadczy bądź to o niewiedzy/ignorancji albo jest po prostu świadomym wprowadzaniem w błąd osób czytających ten wątek.
[/quote]
Nic dodać nic ujać:klacz::klacz::klacz:Brawo Sylwia.
A niebawem dowiesz sie ze zamieściłaś gniot ministerialny i już za chwileczkę Pani Ravik zaskoczy nas jakąs nowa rewelacją ale to na razie jest sciśle tajne bo chce nam zrobić gigantyczną niespodziankę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']Jeśli dowiedliście, że OFICJALNA interpretacja Ministerstwa w zakresie kopiowania uszu i kurtyzowania ogonów jest nieprawdziwa (a także, że była nieprawdziwa również w momencie kopiowania suki z poprzedniego miotu, która zostala w hodowli) to NIE oznacza, ze [B]"pan poseł łamie slubowanie poselskie", albowiem nie jest on włascicielem hodowli z podanego przez Ciebie linku.[/B]
Zasugeruwałaś krzywoprzysięstwo/złamanie ślubowania posłowi RP na publicznym forum.

Jeśli nie - a mam przed nosem (jak już wspominałam jakiś czas temu) pismo, w którym jednoznacznie jest określone, że w Polsce nigdy nie było i nie ma zakazu kopiowania uszu i kurtyzowania ogonów - zasugerowałaś krzywoprzysięstwo/złamanie ślubowania posłowi RP na publicznym forum.
...[/quote]
[FONT=Times New Roman][URL="http://halicki.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=27"][FONT=Verdana][SIZE=1][COLOR=#800080]http://halicki.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=18&Itemid=27[/COLOR][/SIZE][/FONT][/URL][/FONT]

"...Moje pasje to nurkowanie i narciarstwo, sporty zespołowe (od ponad 30 lat kibicuję wiernie Legii Warszawa). Inne hobby to geografia i zoologia. Oprócz akwariów, których miałem kilkanaście, hodowałem m. in. żółwie, kraby i papugi. [B]Obecnie moją pasją jest kynologia, wraz z żoną prowadzę hodowlę dogów niemieckich.[/B]
[FONT=Times New Roman][COLOR=black][FONT=Verdana][B]Zobacz moje dogi...[/B][/FONT][B][FONT=Verdana]"[/FONT] [/B][/COLOR][/FONT]
Zgadanij kto tak sam pisze o sobie?

[FONT=Times New Roman][FONT=Verdana][SIZE=2]Ty wiesz oczywiście lepiej :p .[/SIZE][/FONT][/FONT]
....
To pismo MR, które wkleiłaś pochodzi z podobnej parafii, absurdu :mad:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jasiek'] Pani Ravik zaskoczy nas jakąs nowa rewelacją ale to na razie jest sciśle tajne bo chce nam zrobić gigantyczną niespodziankę.[/quote]Jasiu:cool3:rewelacyjnie gigantyczna niespodzianka:cool3: witaj Jasiu po urlopie;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beata_Dorobczyńska']Nie sposób nie wiedzieć gdy ma sie doga z hodowli (p)osła . ...
[/quote]
Do tego (p)osla:cool3: ktory lamie nawet to nagiete przez MR prawo rznac psie uszy niezgodnie z "technologia produkcji":cool3:;)
Zapraszam do Klubu Doga, do "wzorca rasy" ;) [URL]http://www.klubdoga.prv.pl/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana]Sylvia_76, [/FONT]
[FONT=Verdana]co do naszej rozmowy... Przykro mi, że właśnie tak się potoczyła. Wybacz mi, nie miałam pojęcia, że wprowadzono Ciebie w błąd. Na Twoim miejscu, przy braku pełnej wiedzy, też bym stanęła w obronie hodowcy. Doskonale to rozumiem. [/FONT]
[FONT=Verdana]Teraz już masz wiedzę. Sama wybierzesz co jest dla Ciebie najważniejsze. Czy będzie to TWÓJ PIES, czy to co podpowiadają inni, ich subiektywne opinie, konformistyczne osądy, chęć przypodobania się sędziom, moda na barbarzyństwo etc. [/FONT]
[FONT=Verdana]Ja już wybrałam. W sprawach zwierzaków kieruję się tym:[/FONT]
[CENTER][B][FONT=Verdana]„Jest broń straszniejsza niż oszczerstwa: [/FONT][/B]
[B][FONT=Verdana]to PRAWDA!” [/FONT][/B][FONT=Verdana]Talleyrand[/FONT][/CENTER]

[URL="http://www.youtube.com/watch?v=Am2u76FY5mM&feature=related"][/URL]
[FONT=Verdana]Wybierając drugiego Psa dla SIEBIE, postąpisz jak uważasz.[/FONT]
[FONT=Verdana]Trzymam kciuki... :loveu: [/FONT]
[FONT=Verdana]Przyjmij gratulacje po WDS, masz pięknego Psiaka.[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76']

Jeśli pomiędzy lutym 2008 roku a dniem dzisiejszym [B]wprowadzono[/B] jednoznaczny zakaz kopiowania i kurtyzowania - [B]proszę o dokument.[/B]

Jesli nic takiego nie nastąpiło - w związku z obowiązującym stanem prawnym w zakresie dopuszczalności tzw. kopiowania uszu oraz skracania ogonów u psów rasowych - upowszechnianie na niniejszym forum informacji o tym, że kopiowanie uszu i kurtyzowanie ogonów jest w Polsce zabronione świadczy bądź to o niewiedzy/ignorancji albo jest po prostu świadomym wprowadzaniem w błąd osób czytających ten wątek.

Sylwia Matulewska[/quote]

No właśnie nastąpiło. Jak widzisz po lutym 2008 zaczeły wchodzic Dyrektywy Unijne i chyba MR zorientowało się że trochę nieprzemyślanie sformuowało pewne wyrażenia.
Tym bardziej że w kolejnych Dyrektywach, jednoznacznie wypowiadaja sie na temat zabiegów chirurgicznych.
Pytanie co to takiego ta Dyrektywa.
Otóż
[quote]
[B]Dyrektywa Unii Europejskiej[/B] — akt [URL="http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Prawo_pochodne&action=edit&redlink=1"][COLOR=black]prawa pochodnego[/COLOR][/URL][URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Unia_Europejska"][COLOR=black]Unii Europejskiej[/COLOR][/URL], którego mocą [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Prawodawca"][COLOR=black]prawodawcy[/COLOR][/URL] państw członkowskich Unii [B]zostają zobowiązani do wprowadzenia określonych regulacji prawnych,[/B] służących osiągnięciu wskazanego w dyrektywie, pożądanego stanu rzeczy. [/quote]

A co Dyrektywa mówi w sprawach zwierząt? Otóż nastawienie UE jest jedno, nie ma możliwosci przeprowadzania rutynowych zabiegów. Dla każdego zwierzęcia hodowlanego są właśnie te wytyczne ustalone osobnymi przepisami Dyrektywy.
A teraz powróćmy do art. na który powołuje się w tym piśmie z lutego MR

Art. 27.
[LIST=1]
[*]Zabiegi lekarsko-weterynaryjne na zwierzętach są dopuszczalne dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji i mogą być przeprowadzane wyłącznie przez osoby uprawnione.
[*]Zabiegi lekarsko-weterynaryjne i zootechniczne lub inne zabiegi wynikające z technologii produkcji, mogą być wykonywane na zwierzętach wyłącznie przez osoby posiadające kwalifikacje [B]określone odrębnymi przepisami,[/B] z zachowaniem koniecznej ostrożności, w sposób zapewniający ograniczenie cierpień i stresu zwierzęcia.[/LIST]No i właśnie w tych odrebnych przepisach określają co wolno, komu i jak oraz jakiemu zwierzęciu.

I tak mamy odrępne przepisy do cieląt, prosiąt, kur.
Wszystkie jasno wskazuja że należy unikac rutynowych zabiegów mogących powodwac ból krótkotrwały, lub długotrwały.
Do każdego ze zwierząt hodowlanych mają zastosowanie osobne przepisy o czym wspomina art 27.2
A tam gdzie nie ma tych odrębnych przepisów ( w końcu nie sposób wymienić wszystkich zwierząt które zechce hodować człowiek) stosuje się art 27.1
Pewnie MR juz się o tym zorientował ze nie ma odrębnych przepisów dla psów czyli ich akurat dotyczy się art 27.1, stąd w kolejnych pisemkach nie wspomina już nic ze wolno kopiować, a wrecz cały czas mówi ze trzeba doprecyzowac zakaz kopiowania. Jezeli by dalej trwał w przekonaniu ze nie ma zakazu, to jaki zakaz chciałby dopercyzowac skoro zakazu ponoć nie ma?

[quote][U]po przeprowadzeniu szerokich konsultacji społecznych,[/U] [/quote]

Przede wszystkim konsultacje bedą obejmowac Dyrektywy Unijne a głos decydujac będzie mieć GL. Pamietasz jakie jest stanowisko GL?
Od początku nie miał wątpliwosci ze psy podlegaja pod art 27.1, skoro art27.2 nie posiada żadnych odrębnych przepisów dla tego gatunku.

Widzisz, nie bez przyczyny zmieniono tresć art27.2 o te odrębne przepisy.

A i pewnie dlatego w ostatnim pisemku
[QUOTE][I]„[FONT=Verdana]Jednocześnie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi uprzejmie informuje, że zostały [/FONT][FONT=Verdana]podjęte prace legislacyjne nad projektem ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt. Podczas tych prac rozważone zostanie doprecyzowanie przepisów tej ustawy polegające na wprowadzeniu w ustawie [B]jednoznacznych przepisów zabraniających obcinania psom ogonów i kształtowania uszu w celu dopasowania do tzw. wzorca rasy oraz w każdym innym nieuzasadnionym przypadku.”[/B][/FONT][/I] [/QUOTE]

Juz nie ma mowy o szerokich konsultacjach. To ostatnie zdanie wskazuje że konusltacje zapewne z GL były bardzo treściwe i wystarczajace.

Link to comment
Share on other sites

[quote]
Napisał [B]Sylvia_76[/B] [URL="http://dogomania.pl/forum/showthread.php?p=10447998#post10447998"][IMG]http://dogomania.pl/forum/images_pb/buttons/viewpost.gif[/IMG][/URL]

[I]Jeśli pomiędzy lutym 2008 roku a dniem dzisiejszym [B]wprowadzono[/B] [B]jednoznaczny zakaz kopiowania i kurtyzowania - proszę o dokument.[/B][/I]

[I][B][COLOR=red]Jesli nic takiego nie nastąpiło[/COLOR][/B] - w związku z obowiązującym stanem prawnym w zakresie dopuszczalności tzw. kopiowania uszu oraz skracania ogonów u psów rasowych - upowszechnianie na niniejszym forum informacji o tym, że kopiowanie uszu i kurtyzowanie ogonów jest w Polsce zabronione świadczy bądź to o niewiedzy/ignorancji albo jest po prostu świadomym wprowadzaniem w błąd osób czytających ten wątek.[/I]

[I]Sylwia Matulewska[/I]
[/quote]

[quote name='LALUNA'][B][U][COLOR=black]No właśnie nastąpiło.[/COLOR][/U][/B] [/quote]

[B][COLOR=red]Proszę o nie wprowadzanie w błąd Użytkowników Forum Dogomania[/COLOR][/B]

Dyrektywa nie jest bezpośrednim źródłem prawa w kraju członkowskim UE i wymaga transpozycji do prawodawstwa krajowego.

W wypadku gdy jest rozbieżność między prawem krajowym a dyrektywą - obowiązuje prawo krajowe państwa członkowskiego UE.

[B]PODSUMOWUJĄC: obywatel polski MA OBOWIĄZEK postępować zgodnie z prawem polskim. [/B]

[B][quote name='LALUNA']No właśnie nastąpiło. [/quote] - zatem, biorąc pod uwagę powyzsze [B][COLOR=red]proszę o dokument w którym zakazuje się jednoznacznie kopiowania uszu i kurtyzowanie ogonów w RP.[/COLOR][/B][/B]

[COLOR=black]PS.[/COLOR][quote name='Niceravik']Sylvia[COLOR=#000000]_76, [FONT=Verdana]co do naszej rozmowy... Przykro mi, że właśnie tak się potoczyła. Wybacz mi, nie miałam pojęcia, że wprowadzono Ciebie w błąd.[/FONT][/COLOR][/quote]

Nie prowadziłam żadnej rozmowy z Użytkownikiem Niceravik na i poza Forum Dogomania prowadzacym do powyższych wniosków.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sylvia_76'][B] [B][COLOR=red]proszę o dokument w którym zakazuje się jednoznacznie kopiowania uszu i kurtyzowanie ogonów w RP.[/COLOR][/B][/B]
[/quote]
Sluze:cool3:przeczytaj pismo MR o "technologii produkcji":cool3::razz:
Tu prosze "technologia produkcji" [URL]http://www.klubdoga.prv.pl/[/URL] :cool3:;)
Masz "ten" dokument przed nosem, wystarczy przeczytac wlasna strone www;)
Sylwio Sin Corazon:angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...