Jump to content
Dogomania

Filipek,mały,przestraszony kudłaczek-już w swoim na zawsze DS.


Anula

Recommended Posts

Przepraszam ,że się wpycham , ale jak mi zaufacie, to mogę jeszcze do piątku zrobić wizytę PA.

Nie wiemy niestety jak Filipek by się zachowywał sam w domu.Czy by nie wył lub niszczył. Ocena zachowań jest problemem , bo na ogół pies w DT rzadko zostaje sam.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam ,że się wpycham , ale jak mi zaufacie, to mogę jeszcze do piątku zrobić wizytę PA.

Nie wiemy niestety jak Filipek by się zachowywał sam w domu.Czy by nie wył lub niszczył. Ocena zachowań jest problemem , bo na ogół pies w DT rzadko zostaje sam.

 

Poker było by cudownie gdybyś mogła zrobić wizytę :) Anula jest teraz na maxa zajęta remontem w domu i mało jest na dogo.Co do zostawania samemu w domu i wyciu,to nic nie mogę podpowiedzieć...Może go jakoś Hania przetestuje ?

Link to comment
Share on other sites

Filipek zostaje sam w domu i wtedy nie szczeka, nie wyje i nie ma zapędów niszczycielskich. Na potrzebę obserwacji psiaków mamy kamerę, więc był już sprawdzany :) M. in. dlatego też napisałam wcześniej, że nadaje się do bloku. Poker, byłoby super, biorąc pod uwagę cały Wrocław to chyba trochę Twoje okolice, prawda? Pani może w piątek popołudniu, bo nawet mówiła mi o piątku. Jakby wypadło pozytywnie, to mogliby w sobotę przyjechać po Filipka i pobyć z nim przez weekend.

Link to comment
Share on other sites

Jestem umówiona na wizytę w piątek o 20.Pani brzmi dobrze.

Jeżeli będzie OK, to chcą pojechać  po Filipka w sobotę.

Ile on waży , ma w kłębie i czy jest wykastrowany , bo mi uciekło.

Poker serdecznie dziękuję za wizytę.Jesteś Kochana.

Tu wpis Toli:

Dopiero jestem,  psychicznie padam.

Zabieranie psów ze schroniska, wszystkie te wpatrzone psie oczy zza krat, wychodzenie z wybrańcami to dla mnie straszne przeżycie :(

Z małym kudłaczkiem wszystko dobrze, gorzej z Pszenicznym, ale to już u niego na watku.

To bardzo spokojny psiak, chociaż w schronisku na samym początku dostałam informację, ze biorę 2 dzikusy.

Mały ma w książeczce wpisane 3 lata, ale dzisiaj  wet powiedział, ze ma nie więcej niż 1,5 roku.

Psiak został wykapany u zadry, zniósł to bardzo spokojnie, a było co wyczesywać. 

Był też na spacerku, chodzi na smyczy.

 

A tu wpis szafirki:

Dobrze, poważę, pomierzę i podam co trzeba. Sesja foto też będzie :) Nie wiedziałam, że jadąc do Murki Filipek zwracał. Z Łodzi do nas tego nie robił, jechał w transporterze. Niko podczas podróży z Zamościa do Nowej Soli (jak pamiętamy jednego dnia) nie zwracał i czuł się dobrze, a podczas jazdy do Wrocławia od nas do DS zwracał 2 razy. Myślę, że nie ma reguły w tym temacie. Filip ma książeczkę, w którą wpisana jest kastracja 28 maja, szczepienie przeciwko wściekliźnie 8 czerwca i odrobaczenie 18 sierpnia. Wg książeczki Filipek urodził się w 2012 r. W schronisku nazwano go Yeti :)))))))) Nasz Yeti o imieniu Filipek jest przyjazny do innych psów, ludzi dorosłych i dzieci. Jest radosny, lubi smaczki i zabawę, ale nie jest zwariowany jak np. Selma, preferuje trochę szaleństwa, a nastepnie odpoczynek w fotelu. Myślę, że poradziłby sobie w domku z ogrodem, ale i też w bloku. Nie lubi jak mu się robi zdjęcia - cwaniak ucieka z kanapy i odwraca się tyłem. Toleruje czesanie, ale woli głaskanie. Generalnie załatwia się na dworze, czasami zdarzy mu się jednak narobić w domu.

 

Tola napisała,że Filipek waży 14,5kg jakoś wydaje mi się bardzo dużo,no ale być może,że tyle waży.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj przyszły pieniążki dla Filipka.

1.Havanka - 10,00zł zaległa wpłata z bazarku kilometrowego

2.dorcia2 - 20,00zł - stała dekl.

3.koja - 30,00zł - stała dekl.

4.dorota1 - 10,00zł - stała dekl.

Ślicznie dziękujemy.

Do szafirki poszła opłata za Hotelik - 250,00zł za IX.

Link to comment
Share on other sites

Anula , dzięki za wklejenie opisu Filipka. Tylko wagę  i wysokość przydałoby się uściślić,żeby nie było niespodzianek typu " jest za duży"

To koniecznie trzeba spacyfikować Hanię do podania wagi i wysokości.Ja sądzę,że ma 40cm w kłębie,no ale to trzeba sprawdzić.

I jeszcze coś,dostaję zapytania o Niko,proponuję Filipka,być może z tych ofert Filipek będzie miał domek.

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze nie zdążyłam deklaracji przesłać a tu takie wieści :) A czy konto do deklaracji to samo co dla Nikusia było? I co z Pszenicznym? Bo dla niego też przecież podzieliłam swoją deklaracjępo Nikusiu. Kogo mam informować? Tolę?

 

Edit: właśnie czytam, że Pszeniczny już w ds... Nie zaglądaj tu chwilę człowieku na dogo :)

Link to comment
Share on other sites

Może podsuwać jeszcze inne psiaczki.Ten domek z Wrocławia brzmi dobrze.

Ja nie znam innych psiaczków o długiej sierści.Uważam,że Niko należał do psiaków o długiej sierści dlatego podsuwam Filipka,ponieważ skoro ludzie pytają o Niko to szukają psiaka z długą sierścią.

Poker jeszcze jest kilka wypowiedzi Toli o Filipku na str.6.Zaglądnij,są tam także zdjęcia,nie daje mi spokoju waga Filipka,czy 14,5kg psa mozna tak swobodnie trzymać na rękach?

Link to comment
Share on other sites

Ale fajnie! Bo już się bałam, że nam Pokerkowa na urlop pryśnie i będzie kłopocik ;)

14,5 kg psa to nie jest dużo. Ale wiele zależy od jego budowy. "Nasza" Szyszka waży 15 kg i ciężko ją wziąć na ręce, bo choć jest bardzo niska, jest... długa i "nieporęczna". To już łatwiej wziąć na ręce 22 kg bokserkę ;)

Link to comment
Share on other sites

Filipek ma w kłębie 38 cm i waży 14 kg. On ma budowę podobną trochę do Blekusia - mały, ale zibty i przez to ciężkawy. Pani Dorota wie to wszystko i już wstępnie (jeżeli wizyta wypadnie pomyślnie) umówiła się ze mną na przyjazd w sobotę po Filipa. Odpowiadając na pytanie Poker - Filipek zostaje bez człowieka, ale z innymi psiakami. Myślę, że bez futrzaków poradzi sobie też, bo nie jest specjalnie zżyty ze swoimi towarzyszami, wygląda na lubiącego święty spokój.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...