Jump to content
Dogomania

Zezolek- mam zeza, nie widzę i w główce coś nie tak


DoPi

Recommended Posts

przeczytałam podesłany wątek suni z wodogłowiem. Objawy takie same jak u Zezika, niedowidzenie i kręcenie się w kółko :(. Suni przeszło kręcenie się, ale niedowidzenie niestety nie. U Zezika jest troszkę gorzej, bo on ma większą główkę, taką ciut nieproporcjonalną, ale zadałam pytanie o leczenie, tylko tam od 2 miesięcy nikt nic nie napisał. Tam wynika, że nie ma od razu opisu z rezonansu. Dopiero po kilku dniach. Są jednak informacje, że to można operować. Coś jeszcze pisali o sterydach, że to też pomaga. Będę szukać wszelkich informacji. A Sunia z tamtego wątku znalazła DS :)

Link to comment
Share on other sites

Zezik już po. Z wstępnych informacji : to jest wodogłowie wrodzone? genetyczne?, ale może z tym żyć. W konsekwencji może się pojawić również padaczka. Ma brać leki. Ma też podniesione leukocyty, więc dostał antybiotyk. Nie ma żadnego krwiaka, ani guza. Kręcenie się może być wynikiem uderzenia się w główkę,ale przez podniesione ciśnienie wewnątrz czaszkowe związane z wodogłowiem, które powinno ustępować powoli. Ponoć jest lepszy i kilka razy poszedł sobie prosto. Mam nadzieję, że leki również pomogą. Z oczkami raczej nie będzie lepiej. Na razie zostaje u nas.  Nie pytałam, czy można go operować. Będę jeszcze z Karoliną rozmawiać jak przywiozą maluszka.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

przeczytałam podesłany wątek suni z wodogłowiem. Objawy takie same jak u Zezika, niedowidzenie i kręcenie się w kółko :(. Suni przeszło kręcenie się, ale niedowidzenie niestety nie. U Zezika jest troszkę gorzej, bo on ma większą główkę, taką ciut nieproporcjonalną, ale zadałam pytanie o leczenie, tylko tam od 2 miesięcy nikt nic nie napisał. Tam wynika, że nie ma od razu opisu z rezonansu. Dopiero po kilku dniach. Są jednak informacje, że to można operować. Coś jeszcze pisali o sterydach, że to też pomaga. Będę szukać wszelkich informacji. A Sunia z tamtego wątku znalazła DS :)

Przybiegłam tu z podpisu Ewci.

Ta sunia była pod moją opieką, to malutka Mania.

Byłam z nią w Skoczowie i tam był robiony rezonans , który wykazał wodogłowie.

Panie , które robiły to badanie miały takie miny jakby Mania stała nad grobem.

Wyniki wysłano do Wrocławia , Mania nie była w żaden sposób leczona bo uznano ,że to jest bez sensu.

Ślepota ( właściwie głębokie niedowidzenie) jest spowodowane tym wodogłowiem.

Operacja bardzo ryzykowna i bez gwarancji.

Leki na razie zbędne.Jeśli pojawiłyby się objawy padaczki, wtedy należy wdrożyć leczenie farmakologiczne ( niestety bardzo szkodliwe).

Mania otoczona miłością już w dt przestała się kręcić, ładnie zaczęła reagować na wszystkie bodźce.

Jak ktoś nie wie ,że mała nie widzi nie zauważy.

 

D

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

cześć dziewczyny i chłopaki jeśli są

Już mam lepszy humor. Wczoraj maluszek biegał za Łukaszem prosto. Rano również. I tak sobie podskakiwał jak do zabawy. Jak Maksio do niego podszedł, to najpierw na niego naszczekał, potem wywalił brzuchol do góry, a potem tak jakby go zaczepiał. Ogonek lata naokoło. Jeszcze się kręci w kółko , ale coraz częściej ma momenty biegania przed siebie. Zwłaszcza na polu. Szczekania Maksa się nie boi wcale, natomiast jak Luśka szczeka i jeszcze Leonki u sąsiadów to ogonek pod siebie i zaczyna się kręcić. Maksa poznaje, bo się razem bawili.

Ewu Zezik ma dużą główkę trochę nieproporcjonalna do reszty. Powiedziano, że wodogłowie ma od urodzenia. Może to też ma znaczenie przy aplikowaniu leków? Dostał leki na obniżenie ciśnienia wewnątrz czaszkowego. Może cierpieć na migreny w związku z ciśnieniem, no ale nam nie powie, że go główka boli :(

Dziewczyny, które go odebrały nazwały go ponoć Azja...hmm jak to można zdrobnić?

Nie wiem jak Karolina to zrobiła, ale za rezonans zapłaciła tylko 200 zł. Trzeba jej oddać jeszcze za paliwo, więc pieniążki z bazarku jak najbardziej potrzebne. No i leki, które doktory powiedziały, że będzie musiał brać jednak do końca życia.

 

Dziękuję, że do nas zaglądacie, jest nam dużo raźniej.

Magda a Ty tu skąd?

Jagusko świetnie ,że opisałaś przelew i dziękuję bardzo za pieniążki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...