Jump to content
Dogomania

Przygody komarzycy Haliny


Usiata

Recommended Posts

11 minut temu, Panna Marple napisał:

Zazdraszczam, bo nie pada...

Jak dla mnie, może padać bo wtedy może mniej będę odczuwać ten popiół w buzi...kurna, ponad półtora roku wizyt i wciąż to samo, chyba nie przywyknę do tego specyficznego mikroklimatu, jednak :D

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, gabrysia2424 napisał:

A ty tu po co, skoro wątek idiotyczny. A jednak  cię interesuje bo tu zaglądasz. Pokazujesz swoją dwulicowość.

Powiedziałabym raczej wredotę + brak ambicji.

Ja nie wchodzę tam, gdzie nie ma nic godnego uwagi, a w dodatku mnie nie chcą.

Współczuję rozi :( Trzymaj się.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, rozi napisał:

Mam smutną wiadomość, dziś w nocy umarł Kerusek.

Raz jeszcze dziękuję za wsparcie dla niego, za to że miał własne pieniążki na te skromne lekarstwa, badania, za to że nie był ciężarem.

rozi, jest mi bardzo przykro z powodu śmierci Keruska, że się nie udało pomóc...serdeczne uściski dla Moli, trzymajcie się choć żadne słowa tu nie pomogą...trzeba czasu...

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, rozi napisał:

Mam smutną wiadomość, dziś w nocy umarł Kerusek.

Raz jeszcze dziękuję za wsparcie dla niego, za to że miał własne pieniążki na te skromne lekarstwa, badania, za to że nie był ciężarem.

W takich chwilach, cokolwiek by się nie powiedziało czy nie napisało...nie odda uczuć ani pociechy nie niesie. Ale trzymaj się jakoś, jedni odchodzą, by ich miejsce mogli zająć następni, równie potrzebujący pomocy i wsparcia...

A troll przyszedł/ła napluć, w przerwie miedzy taśmowym służalczym lajkowaniem (jakby licznik lajków mógł zmienić rzeczywistość, kreator iluzji taki), przelogowywaniem się z konta na konto i słodzeniem na Fb..taka to już specyfika trolla. Tak, tak...

Spokojnego popołudnia.

Trolle są be...

Link to comment
Share on other sites

Popatrzcie tylko, tyle czasu upłynęło  a temat wciąż aktualny, jakby na niego nie spojrzeć :)

Myślę, że skorzystamy sobie z tego oto wątku i poroważamy sobie tutaj kwestię gwarantowanej przez Konstytucję RP - wolności słowa i wyrażania własnych poglądów w kontekście zniknięcia wątku o komarzycy Halinki :D

Mam swoje przypuszczenia, co do powodów dla których wątek wyleciał w powietrze, ale zdecydowanie wolę je potwierdzić, gdyż ja nie z tych, co nie wiedzą, ale jednak WIEDZĄ, bo wiedzą :D

W każdym razie, jak się troszkę ogarnę z nowym domownikiem to poszukam fotek Halinki bo przecież wytwór wyobraźni Panny Marple nie może sobie zniknąć, ot tak.

Za bardzo lubię Panne Marple, a sądzę, że nie tylko ja :D

Tymczasem - miłego dzionka, wybrani kochani :D 

A tutaj macie, jak sobie wiozłam krakowiaka do stolycy, heh :D

1-Riko_1.jpg

 

 

 

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję, ze krakowiaczek przejmie z łatwością zasady panujące tutaj i łatwo ogarnie rzeczywistość. Chociaż to głupie, co napisałam, bo to pies przecież a one zdecydowanie lepiej ogarniają zasady współżycia niż niektóre ludzkie jednostki wątpliwej reputacji.

Myślę, że skoro tak bardzo kogoś tu, na dogo gniotą z niewiadomych przyczyn wolnopisarskie twórczości zwolenników Halinki, trzeba się przenieść na facebooka. Sądzę, że tam znajdzie się o wiele więcej fanów przygód Haliny szalonej a i warto z przyczyn marketingowych rozpocząć promocję dzieła  przed ostatecznym wydaniem drukiem. Od zasięgu, poczytności, lajków, udostępnień można będzie uzależnić nakład na owe dzieło.

Dogomania nie jest tak popularnym portalem i przyznać trzeba, że jednak dość niszowym. Ciężko tu znaleźć chociażby dział entomologii a już o specjaliście psychologii entomologicznej pewnie nawet nie ma co marzyć. Myślę, że tam łatwiej będzie rozwinąć temat i dotrzeć do większej rzeszy odbiorców i zapewne zagorzałych fanów Haliny.

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Słuchajcie, ta sprawa na pewno ma drugie dno :) Pewnie coś w stylu kod da Vinci lub przepowiednie Nostradamusa. I pomyśleć, że ta mała, ułomna Halinka ma taką moc! Niesamowite... Komuś zagraża albo jest niewygodna pewnie. Proponuję dać Halince status świadka koronnego, skoro taka jest cenna. Co Wy na to? BTW: wczoraj latała mi po pokoju razem z kuzynką (skąd to cholerstwo się bierze przy minusowej temperaturze w nocy?). Kuzynkę zamordowałam, ale Halinka...ona jest wieczna :), a poza tym, trzeba teraz na nią chuchać i dmuchać bo ona WIE ;)

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

15 godzin temu, Panna Marple napisał:

Słuchajcie, ta sprawa na pewno ma drugie dno :) Pewnie coś w stylu kod da Vinci lub przepowiednie Nostradamusa. I pomyśleć, że ta mała, ułomna Halinka ma taką moc! Niesamowite... Komuś zagraża albo jest niewygodna pewnie. Proponuję dać Halince status świadka koronnego, skoro taka jest cenna. Co Wy na to? BTW: wczoraj latała mi po pokoju razem z kuzynką (skąd to cholerstwo się bierze przy minusowej temperaturze w nocy?). Kuzynkę zamordowałam, ale Halinka...ona jest wieczna :), a poza tym, trzeba teraz na nią chuchać i dmuchać bo ona WIE ;)

Że Ty się nie boisz o morderstwach pisać. Nigdy nie wiadomo czy ktoś nie uzna tego za podstawę oskarżenia, bo Halina cechy ludzkie ma nadane, więc jak ktoś za mocno wczuje się w stany Haliny, to może chcieć bronić zaciekle ją i cały komarzy ród

Może w ramach ochrony, zamknąć Halinę w sejfie. I Ty byś była bezpieczna i innym by nie zagrażała wtedy, kiedy łapie stany nalowoto-kąsające i w Rio by ludzie bezpieczni byli a że ona i w przestworzach lata, to i nie byłoby zagrożenia katastrofą lotniczą.

Hmmm i tym samym przyszło mi na myśl wyjaśnienie obecnej sytuacji politycznej. Może to Halina się przyczyniła.....

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

22 godzin temu, Panna Marple napisał:

Słuchajcie, ta sprawa na pewno ma drugie dno :) Pewnie coś w stylu kod da Vinci lub przepowiednie Nostradamusa. I pomyśleć, że ta mała, ułomna Halinka ma taką moc! Niesamowite... Komuś zagraża albo jest niewygodna pewnie. Proponuję dać Halince status świadka koronnego, skoro taka jest cenna. Co Wy na to? BTW: wczoraj latała mi po pokoju razem z kuzynką (skąd to cholerstwo się bierze przy minusowej temperaturze w nocy?). Kuzynkę zamordowałam, ale Halinka...ona jest wieczna :), a poza tym, trzeba teraz na nią chuchać i dmuchać bo ona WIE ;)

Proponuję, żeby wyraźnie napisać - najlepiej DUŻYMI LITERAMI (i boldem), że piszemy o KOMARZYCY HALINCE - TWORZE WIRTUALNYM, gdyż niektórym użytkownikom na Dogo wszystko, co napiszemy - kojarzy się źle - ze wszystkim :D

Tutaj pojawia się kwestia - czy my musimy być karani (w postaci usuwania wątku) za czyjeś wyobrażenia? 

Czy my nie mamy prawa pisać na Dogomanii, np. o Halince tudzież o dłubaniu w nosie, jeśli jest to czynione zgodnie z Regulaminem Dogomanii?   

7 godzin temu, ludwa napisał:

Że Ty się nie boisz o morderstwach pisać. Nigdy nie wiadomo czy ktoś nie uzna tego za podstawę oskarżenia, bo Halina cechy ludzkie ma nadane, więc jak ktoś za mocno wczuje się w stany Haliny, to może chcieć bronić zaciekle ją i cały komarzy ród

Może w ramach ochrony, zamknąć Halinę w sejfie. I Ty byś była bezpieczna i innym by nie zagrażała wtedy, kiedy łapie stany nalowoto-kąsające i w Rio by ludzie bezpieczni byli a że ona i w przestworzach lata, to i nie byłoby zagrożenia katastrofą lotniczą.

Hmmm i tym samym przyszło mi na myśl wyjaśnienie obecnej sytuacji politycznej. Może to Halina się przyczyniła.....

ludwa, po Twoim wpisie to normalnie się przestraszyłam, że za zabicie komara (dobra, komarzycy bo to ona kąsa) mogę zostać oskarżona o zabójstwo, i to jeszcze z premedytacją, bo przecież zanim chlasnę komarzycę to planuję w jaki sposób ją najlepiej trafić! 

Czy naprawdę uważasz, że my na Dogo to już NIC nie możemy napisać na Dogo bo może przypadkiem to się komuś skojarzyć z jakimkolwiek przestępstwem od razu? 

Khm...teraz pytanie zasadnicze - czy usuwanie wątków tylko dlatego, że są zajadle raportowane w wielkiej ilości jest dobrym rozwiązaniem?

Wg mnie, nie jest to dobra opcja bo przecież my także możemy zacząć raportować...powody są nieważne, mogą być mało racjonalne, byleby raporów było dużo... bardzo dużo... tylko, czy nam się będzie chciało, oto jest pytanie :D

Miłego wieczoru kochani wybrani :) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, Usiata napisał:

Proponuję, żeby wyraźnie napisać - najlepiej DUŻYMI LITERAMI (i boldem), że piszemy o KOMARZYCY HALINCE - TWORZE WIRTUALNYM, gdyż niektórym użytkownikom na Dogo wszystko, co napiszemy - kojarzy się źle - ze wszystkim :D

Tutaj pojawia się kwestia - czy my musimy być karani (w postaci usuwania wątku) za czyjeś wyobrażenia? 

Czy my nie mamy prawa pisać na Dogomanii, np. o Halince tudzież o dłubaniu w nosie, jeśli jest to czynione zgodnie z Regulaminem Dogomanii?   

ludwa, po Twoim wpisie to normalnie się przestraszyłam, że za zabicie komara (dobra, komarzycy bo to ona kąsa) mogę zostać oskarżona o zabójstwo, i to jeszcze z premedytacją, bo przecież zanim chlasnę komarzycę to planuję w jaki sposób ją najlepiej trafić! 

Czy naprawdę uważasz, że my na Dogo to już NIC nie możemy napisać na Dogo bo może przypadkiem to się komuś skojarzyć z jakimkolwiek przestępstwem od razu? 

Khm...teraz pytanie zasadnicze - czy usuwanie wątków tylko dlatego, że są zajadle raportowane w wielkiej ilości jest dobrym rozwiązaniem?

Wg mnie, nie jest to dobra opcja bo przecież my także możemy zacząć raportować...powody są nieważne, mogą być mało racjonalne, byleby raporów było dużo... bardzo dużo... tylko, czy nam się będzie chciało, oto jest pytanie :D

Miłego wieczoru kochani wybrani :) 

No wiesz....Patrząc od tej strony, to własciwie powinnam się cieszyć, że wątek usunięto, bo na tamtym jawnie się przyznałam do morderstw. Ale teraz, dla własnego bezpieczeństwa nie napiszę co/kogo ubiłam:)

A jak widać...nic nie możemy, bo niektórzy myślą, że są oni, oni, tylko oni i jeszcze raz oni i cały świat się wokół nich kręci i moje o Twoje i elik i gabrysi i TaTiny i Panny Marple i Hendry (przepraszamm jeśli kogoś pominęłam) calusieńkie życie kręci wokół nich. Nie mamy rodzin, pracy ani innego hobby. Czuję się jak w sekcie

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

O kurczę! jasny gwint! nie wiem, czy mogę o tym pisać bo pewnie zaraz będą raporty i kolejny wątek wyleci w kosmos, ale...

Ale...dziś... u mnie...w domu... popełniono...naruszenie dóbr osobistych...z premedytacją! celowo!

W dodatku, usiłowano naruszyć mir domowy :D  Oto dowód:

Riko_drzwi.jpg

Krótko mówiąc - kawałek drzwi mi dzisiaj wybuchło :D :D

I żeby było paradoksalnie - to się ucieszyłam, że piesek jest jednak normalny :D

Moje ufff... po wejściu do domu było na tyle odczuwalne, że psiaki zaczęły śpiewać z radości :D :D

Mało tego, wiernie mi asystowały przy naklejaniu tej taśmy, a gdy Larze napomknęłam, że ona też tak robiła podrostkiem będąc to prawie śmiech słyszałam, że "ludzie to lubią sobie życie układać po swojemu" :D  

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dobry wieczorek w piąteczek :D

Siostro Usiata, przyznać muszę, że masz psa uzdolnionego artystycznie. Taki mały specjalista od designu :D

Drzwi wyszły mu...hm...w stylu jakimś rustykalnym, czy może new age...? Sama nie wiem, tak, tak..

A teraz zdanie swoje, pogląd i opinię wyrazić muszę na fakt znikania wątków Halinki. Myślę, że "użytkowniczkom"

którym zawdzięczać możemy ich zniknięcie, powrót do PRL-u się marzy, do czasów istnienia usankcjonowanej

cenzury. Do czasów zamykania ust niewygodnym czy nielubianym odgórnie :D Poza tym zauważyłam również

u owych lubowanie się w donosach i skargach. Myślę, że tegoż korzenie też tkwią w nawykach z poprzedniej epoki. Tak, tak..

A jeśli napiszemy o..ja wiem..zastosowaniu bitej śmietany do smarowania zawiasów, lub też o sposobie uprawiania siatkówki 

plażowej w sukniach balowych i szpilkach, czy może o wulkanizacji zużytych trampek made in china - to też wezmą do siebie?

I paplać będą o jakichś zrozumiałych tylko dla siebie a l u z j a c h ? Czy to nie jest, przepraszam, obsesja? Że une takie 

pępki świata i cokolwiek by nie napisać, to polecą naskarżyć że aluzyje koszmarne i kuriozalne jakoweś? Tak?

Miłego wieczorku, nie wszystkim oczywiście :D

Trolle są be.

.10103752_G.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Obwieszczam, że piesio - krakowiak jest uzdolniony wszelako, jak stwierdziła moja córcia po dzisiejszym obcowaniu z nim :D

Zupełnie nie zmianierowany, jak niektórzy z Małopolski, a i traumy żadnej też irracjonalnie nie przeżywa ponad normę :)

Co do wolności słowa na Dogomanii - powiem krótko - jest arbitralna, i wg mnie, zależy od swobodnego uznania admnistratora (czytaj - od jego wolnego czasu przeznaczoengo na czytanie (lub nie) raportów skierowanych na dany post).

Póki co, rozważam skargę w kwestii dyskryminowania wolności do pisania treści na portalu społecznościowym w kontekście usunięcia kilku wątków tylko dlatego, że były nadgorliwie raportowane przez oponentów.  Porozważam do jutra wieczór, bo potem jestem dosyć zajęta :)

Miłego wieczoru wybrani kochani :)  

  

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

A ja się na ten przykład zastanawiam, czy nie raportowac od dzisiaj KAŻDEGO posta napisanego przez jedną z osób, które pretendują do bycia Haliną, choć polotu takiego jak wspomniana NA PEWNO nie mają i mieć nie będą, więc czas odpiąć skrzydełka i zacząć twardo stąpać po ziemi. Zima jest i odloty mogą skutkować odmrożeniem różnych części ciała, np głowy czy innych równie krągłych 

W sumie kto mi zabroni raportować WSZYSTKO, bo takie mam kaprycho. A czy to będzie miało sens, bo to będzie na ten przkład bazarek albo wpis o pogodzie to bez znaczenia. Mogę jeszcze raportować wątki psów w potrzebie, bo osobiście uważam, ze psy pod opieką niektórych osób nie wymagają wsparcia finansowego chociażby a skoro tak uważam, to i zastanawiam się nad raportowaniem

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, ludwa napisał:

A ja się na ten przykład zastanawiam, czy nie raportowac od dzisiaj KAŻDEGO posta napisanego przez jedną z osób, które pretendują do bycia Haliną, choć polotu takiego jak wspomniana NA PEWNO nie mają i mieć nie będą, więc czas odpiąć skrzydełka i zacząć twardo stąpać po ziemi. Zima jest i odloty mogą skutkować odmrożeniem różnych części ciała, np głowy czy innych równie krągłych 

W sumie kto mi zabroni raportować WSZYSTKO, bo takie mam kaprycho. A czy to będzie miało sens, bo to będzie na ten przkład bazarek albo wpis o pogodzie to bez znaczenia. Mogę jeszcze raportować wątki psów w potrzebie, bo osobiście uważam, ze psy pod opieką niektórych osób nie wymagają wsparcia finansowego chociażby a skoro tak uważam, to i zastanawiam się nad raportowaniem

Piękna niedziela dziś, nieprawdaż? :D Zimy troszkę jakby..
Widzisz ludwa, osoba/by o której piszesz widocznie uważa że posiadła/ły monopol na to swoiste hobby, donoszenie, popularnie zwane dawniej „kablowaniem“. 
Nadal będę się upierała, że u niektórych musi to być głęboko zakorzeniony nawyk jeszcze z czasów tzw."komuny“, a inni mogą to mieć w genach na ten przykład. :D Dodatkowo, kiedy ktoś usiłuje sobie ten „przywilej“ od nich „wypożyczyć“, to co? To bunt straszny się rodzi, ale jaki, no, no...od razu słynny Kali (nie mylić z boginią Kali) mi na myśl przyszedł. Tak, tak...
Co do finansowania, to uważam, że masz całkowitą rację. Jeśli kogoś stać na, powiedzmy „ambicjonalne fanaberie“ wynikłe z  ego(zupełnie niczym nieuzasadnionego zresztą), to nie widzę powodu, żeby robić zrzuty na psy które ma pod „opieką“. Tak.
A tu ładny widoczek:    

Obraz 041.jpg

Milutkiego popołudnia, nie wszystkim oczywiście :D

Trolle są bee...Wholesale-PVC-latex-Guy-Fawkes-Mask-V.jp

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...