Jump to content
Dogomania

Mała dropiata TOSIA zabrana ze stacji benzynowej została warszawianką.


Recommended Posts

Stacja benzynowa za Kołbielą, kierunek Warszawa-Lublin.

Maleńka sunia otoczona gromada gryzących się psów. Nietrudno zgadnąć dlaczego.

Pracownicy restauracji powiedzieli, że dwa dni temu wyrzucono ją z samochodu, dlatego była jeszcze w dobrej kondycji.

Nie komentuję, ale życzę tej kanalii najgorszego w życiu urlopu !

 

Sunię zauważyła i uratowała niezastąpiona agat21 :)

Poświęciła niedzielę i wolny czas TŻ-a, aby pojechać do Kołbieli, potem do weta do Warszawy, a na koniec do mnie na wieś, po przeciwnej stronie Warszawy.

Trudno jej było odmówić i sunia trafiła do mnie na BDT jako drugi tymczas i czwarty pies.

Sunie w ciąży/cieczce są dla mnie priorytetem.

Nazwałyśmy ją TOSIA. Jest ładna, spokojna,młodziutka, ma białe ząbki. Tylko smyczy nie zna.

Waży 9 kilo i sięga do 3/4 łydki.

Tosia została wysterylizowana z funduszy Akcja Sterylizacja

http://www.dogomania.com/forum/topic/140244-akcji-sterylizacja-razem-walczmy-z-bezdomno%C5%9Bci%C4%85-do%C5%82%C4%85cz-do-akcji/

 

Czipowanie 11 lipca, nr czipa: 616093900154278 (25 września przerejestrowana na nowych właścicieli)

Wścieklizna 11 lipca 2015

Sterylizacja 25 lipca

Wirusówki 5 sierpnia

 

Zamawianie adresatek: http://allegro.pl/show_item.php?item=4970030827

 

dropiatka.jpg

Link to comment
Share on other sites

Rozliczenia

 

Wpłaty:

+100 zł od agat21 za weta i na karmę :)

+50 zł od agst21 na szczepienie/wirusówki

+200 zł zwrot za sterylkę od fundacji Ostatnia Szansa (Akcja Sterylizacja)

Wpłacono w sumie: 350 zł

 

Moje wydatki:

-45 zł czipowanie

-20 zł szczepienie/ wścieklizna

http://images68.fotosik.pl/1054/771ad5fbbd5307d9gen.jpg

-33,35 pasztety z Lidla

http://images67.fotosik.pl/1054/12708be052caa6c3gen.jpg

-200 zł sterylizacja

-40 zł szczepienie/ wirusówki

http://images66.fotosik.pl/1091/2d3b6e47b6b89a28gen.jpg

-6 zł wyróznienie ogłoszeń na Gumtree na tydzień od 12 do 19 sierpnia

-11 zł na Alegratce na tydzień os 12 do 19 sierpnia

Wydano w sumie: 355,35 zł

 

Stan mojego konta: minus 5,35 zł

 

Wpływy i wydatki agat21 są na wątku ogólnym psów ze stacji benzynowej:

http://www.dogomania.com/forum/topic/147631-pomocy-garwolin-i-okolice-aż-4-psy-porzucone-na-jednej-stacji-benzynowej-jeden-z-przetrąconą

Link to comment
Share on other sites

.

TOSIA –mała, subtelna i grzeczna sunia

 

Tosia już wie, że życie jest dobre, kiedy jest się z ludźmi, których się kocha. Czy kochała tych, który się jej wakacyjnie pozbyli? Pewnie tak, bo przecież pies nie zna pojęcia zdrady.

Tosia jest małą (waży ok. 9 kg, sięga do połowy łydki) i młodziutką (oceniona na rok) sunią o bardzo ciekawym umaszczeniu. Została znaleziona na stacji benzynowej, gdzie szukała ratunku przed hordą walczących o nią psów (była w rui).

Obecnie przebywa w domu tymczasowym. Jest zdrowa, zaszczepiona i wysterylizowana. Jest bardzo łagodna, subtelna i wesoła. Bez problemu zaprzyjaźniła się z innymi psami.

Tosia potrafi chodzić na smyczy, grzecznie podróżuje w aucie, jest posłuszna i wszędzie towarzyszy swojej opiekunce.

Już pora, by Tosia pokochała tych ludzi, którzy też ją pokochają – na dobre i na złe, na zabój, do końca życia…

Warunkiem adopcji jest wyrażenie zgody na wizytę wolontariusza oraz podpisanie umowy adopcyjnej.

Kontakt:

 

drop.jpg

 

45aabad8843f5711gen.jpg

 

9e025d24cfeea672gen.jpg

 

8eb8e08d4e1b45a5gen.jpg

 

3e0900d553ba2f1fgen.jpg

Link to comment
Share on other sites

I zaczęły się WAKACJE :( :( :( - ludzie kiedy wam te Wasze serca zakamieniałe popękają.  A na stare lata takiego delikwenta dzieci również powinny wypier ... na stacji CPN, a co przecież stary, nieprzydatny i generuje same straty.

 

Nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem takiego zachowania, o mojego psiak walczyłam jak matka, dwie operacje, jedna trwająca ponad 4 godziny, jest szczęśliwy, biega, żyje, całuje jak się człowiek nachyli, zanim się spostrzeże wylizana cała twarz, kotek zabrany ze śmietnika, teraz "lew" salonowy :)

 

Jakie to wszystko jest straszne, biedna, młoda sunia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Witam Was Wszystkich na wątku :)

Tosia miała wielkie szczęście, że spotkała na swojej drodze agat21. Dzięki temu jej bezdomność trwała "tylko" kilka dni.

 

Noc minęła spokojnie. Amantów pod płotem brak :) Jedynym adoratorem jest kastrat Dyzio.

Może to już koniec ? Ale jeśli koniec to jest na bank w ciąży.

A to oznacza, że ma u mnie miejscówkę przynajmniej na miesiąc do sterylizacji. Aborcyjnej ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Aborcyjnej-nie podlega to dyskusji.

Ona rodzić nie będzie,a my jako kobiety jej pomożemy.W ramach zwykłej ludzkiej i kobiecej solidarności.Tyle dla niej zrobić możemy.

A co masz wątpliwości co jest słuszne?Czy ideologia życia poczętego tu na psie forum walki z bezdomnością trafiła?

Bo jeśli to forum służy do zwiększania populacji psów bezdomnych i to przez ludzi wydaje sie mądrych to jasno to powinno być podane na tym wątku.I wtedy mnie nia ma,bo ja sie nie zgadzam z przyjściem na świat kolejnych,niepotrzebnych,niechcianych,nieoczekiwanych szczeniąt-dlatego jestem za aborcyjną jeśli się okaże,że jest szczenna.Więc pytam składamy się na aborcyjną jeśli okaże się szczenna?Tak czy nie?

E

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja. Mazowszanko, trudno za Tobą nadążyć w tym sezonie! :D Brawo!

 

Elżbieto - sterylizacja aborcyjna nie podlega dyskusji na tym wątku - możesz zostać z nami spokojnie ;) Stanowimy ten właściwy odłam dogomaniaczek :)

 

Z tego co wiem, aborcję można przeprowadzić właściwie od razu - nie trzeba czekać miesiąca, jak w przypadku cieczki, która nie skończyła się ciążą. Zazwyczaj odczekuje się, jeśli sunia jest słaba, wyniszczona czy chora. W przypadku Tosi, można ciachać, jak tylko USG wykaże ciążę. Nie pamiętam od kiedy jest widoczna - musiałabym dopytać Doktora. U naszej Maszy tak było, że robiąc USG zaraz po przyjeździe ciąży nie stwierdzono, a 2 tygodnie później naszym oczom ukazało się 11 płodów :(

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Nerwowo reaguję na kwestię sterylizacji,bo choćby dlatego,że mamy tu na dogo wątek o 17-stu szczeniakach,które jakiś łajdak wywalił..

Może i moja reakcja jest na wyrost,ale jak pomyślę,że kolejne szczeniaki mogłyby przyjść na świat niekochane,niechciane-to mogłaby kogoś naprawdę walnąć w nos...Żeby nie wiem co-Tosia nie urodzi..W Polsce jak podano jest 100 tys.psów w schroniskach i zrobię wszystko aby ona nie rodziła...Tych parę będzie mniej.I się dołożę do sterylizacji i basta.I mogę iść zbierać złom,puszki itp-będę partycypować w tej aborcji.

---------------------

A tak wogóle to chyba jest akcja sterylizacji tu na dogo?Nie ostatniasznasa prowadzi?Można się spytać czy pomogą

w przypadku gdyby okazało sie,że mała jest szczenna?To mądre kobiety-tak mi się wydaje..

Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Elżbieto - popieram już nawet nie w stu, ale w milionie procentów! :)

Niestety, nawet tu - na dogo - w miejscu, które ma służyć ratowaniu psów, owszem, ale także zapobieganiu bezdomności, można spotkać przeciwników aborcji wszelkiej. Ciekawe dlaczego, skoro na lekcjach religii uczą dzieci, że psa nie można kochać, bo nie ma... duszy!

Link to comment
Share on other sites

Jestem wreszcie i ja - w chwili przerwy w pracy nie mogłam sobie odmówić przyjemności popatrzenia znowu na Tosiowy pyszczek :)

Mazowszanko, wielkie wielke dzięki za założenie wątku i wstawienie od razu zdjęć :) I jeszcze raz i przede wszystkim za to, że ją wzięłaś :) Kochana jesteś a Twój TZ to anioł :)

dzięki też wszystkim, którzy przebyli (a raczej przybyły :)) na wątek Tosiulki i za wszystkie dobre i mądre słowa oraz wsparcie. 

O sterylce nie ma co nawet dyskutować - zgadzam się z poprzedniczkami. Jak tylko sunia przestanie krwawić i objawów cieczki nie będzie, trzeba sprawdzić jej stan i natychmiast ciachać.

Głaski dla małego łepka i dla wszystkich Twoich czworonogów Mazowaszanko  :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Właśnie dzwoniłam do lecznicy i tak:

- pewność co do tego, czy są płody i będzie je widać na USG można zyskać po jakichś 3-4 tygodniach od pokrycia

- po przedstawieniu sytuacji ze stacji, można mieć 99,9% pewności, że ciąża jest (przy tej liczbie psów, które były na miejscu "kaźni"

- można sterylizować od razu - Doktor nasz się takich zabiegów podejmuje "dla dobra sprawy" ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Wydaje mi się,że-tu nie jestem pewna-czy Fundacja Kastor nie pokrywa takich zabiegów przypadkiem?Oni mi się z czymś kojarzą-ktoś pamięta z czym?

A czy p.Doktor wspomniał ile to kosztuje?Czy da fakturę?Ktoś powinien napisać do Ostatniej Szansy i do Kastora czy sfinansują,bo jeśli tak to trzeba wiedzieć na jaki adres ma wystawiona być faktura za zabieg..Czy taka faktura może być z odroczonym terminem płatności?

-----------------------------------

Już wiem z czym ,,Kastor,,mi się skojarzył:tam była akcja bud..

Kontakt

 

Fundacja KASTOR ul. Karłowicza 11/28 25-357 Kielce   kontakt w sprawie adopcji:
tel. 534 667 290
  Emilia Hanley - Prezes Fundacji i Zarządu e-mail: [email protected] tel. 00353 87 1922843 (Irlandia)

 

Ewelina Matanina - Wiceprezes Fundacji i Zarządu e-mail: [email protected] tel. 534 667 290

A teraz  namiary na,,Ostatnią Szansę,,-wklejam

 

Adres do korespondencji:
Siedziba naszej Fundacji
Fundacja Ostatnia Szansa
ul. Jana Blatona 3 m. 141
01-494 Warszawa

Telefony:
0 509 201 457 Ewa Wiśniewska
0 513 430 207 Agnieszka Piotrowska

Może się mylę-ale obie fundacje kojarzą mi się z akcją sterylizacja.Wiem,że Ostatnia jest na dogo,ale ja nie umiem ich odnależć,a dane wklejone znalazłam w internecie.

Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

O rany ! Teraz to ja za Wami nie nadążam !

 

Elżbieto, jestem deklarowiczką Akcji Sterylizacja, robię też czasami na nich bazarki. Myślę więc, że zwrócą za sterylkę. Tylko tyle, że to zwracanie czasami długo trwa.

http://www.dogomania.com/forum/topic/140244-akcji-sterylizacja-razem-walczmy-z-bezdomno%C5%9Bci%C4%85-do%C5%82%C4%85cz-do-akcji/

 

No i teraz kłopot kiedy i gdzie: NDM, Przasnysz czy Ostrołęka ?

Jedni mówią, że już, inni, że czekać. USG chyba niepotrzebne, skoro sterylka i tak ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Elżbieta481

Ja myślę,żeby jak najszybciej sterylizować rybkę mała-a gdzie?Tam gdzie najbliżej-tak myślę...

Że długo trwa zwrot?Zdaję sobie sprawę,ale jakby faktura była z opóżnionym terminem płatności?Lekarz przecież wie-my nie uciekniemy od płatności..

Nie wiem-głośno myślę...

Nie wiedziałam-a może nie pamiętałam,że Mazowszanka13 jest deklarowiczem..

Jest jeszcze org,,szare,bure i łaciate,,..Prężnie działają jak widać...Oni podobno tylko koty-nie rozumiem,ale ja dużo rzeczy nie rozumiem..

A potem ogłoszenia zrobię i poszukamy domu-ona jest taka ładna znajdzie dom.I nie powiększy gromady bezdomnych zwierząt.I nie urodzi nieszczęśliwych zwierząt.

Elżbieta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...