Jump to content
Dogomania

Aron z gronkowcem w uszach zbiera na leczenie.Pomozcie prosze!!!


Recommended Posts

Ale jak zorganizowac zlozenia?

Ja tutaj jestem sama,pomagam nie tylko Aronowi.

W nastepnej patologii jest duzy pies Szakal,psiak nie widzi na jedno oko,ma problemy z poruszaniem sie,ma chore tylne lapy,chyba to stawy... :(

Zdjecia budy wstawione na watku,tylko juz nie pamietam na ktorym,bo oszalec mozna od tych problemow.

Matwie sie o Szakala,a za chwile wyjezadzam,pomoc nie moge,chcialam chociaz puszki zawiezc Szakalowi,zeby nie glodowal,jest tam jeszcze maly psiak Maksio.Wiele psiakow i kotkow nie przezylo w tej rodzinie.

Ale to juz inny problem ,nie na ten watek.

Ja sama budy Aronowi nie zloze,nie pojde do nich na podworko,bo tak jak jest napisane....rodzina patologiczna......moze maz tej kobiety pobil by mnie...nie wiem...nie jestem pewna......

Piszesz,ze poszlabys i zlozyla bude sama,mysle,ze tak naprawde nie mialas do czynienia z patologia.

Czekam na Straz,ktora zmusi tych ludzi do zlozenia budy i leczenia psiaka,oczywiscie za leczenie trzeba bedzie zaplacic,bo to biedna rodzina.

 

zdjęcia budy Szakala wstawiałam chyba tutaj, wstawię jeszcze na wątku szczebrzeszyniaków

 

ST0Ogd5.jpg

Link to comment
Share on other sites

To jest kolejna patologia,biedny Szakal,na razie jeszcze widzi na jedno oko,a jak straci wzrok to nie wiem.....:(

No i ma taka wlasnie bude....:(

Nic dziwnego,ze nie chce do niej wchodzic,tylko spi na betonie.

Ale niedlugo to i tak do zadnej budy nie wejdzie,bo ma chore stawy i upada na tylne lapy.

Co do Arona,to nie moge dodzwonic sie do Strazy,dzwonilam i wczoraj i dzisiaj.

Moze ktos sprobuje?????

Tel.518 224 978

Link to comment
Share on other sites

To jest kolejna patologia,biedny Szakal,na razie jeszcze widzi na jedno oko,a jak straci wzrok to nie wiem..... :(

No i ma taka wlasnie bude.... :(

Nic dziwnego,ze nie chce do niej wchodzic,tylko spi na betonie.

Ale niedlugo to i tak do zadnej budy nie wejdzie,bo ma chore stawy i upada na tylne lapy.

Co do Arona,to nie moge dodzwonic sie do Strazy,dzwonilam i wczoraj i dzisiaj.

Moze ktos sprobuje?????

Tel.518 224 978

 

 

Witam. Podglądam ten wątek od początku. Dodzwoniłem się do Straży i dowiedziałem się, że będą na miejscu w środę, najpóźniej w piątek. Długo za długo... -  stwierdzam. Niestety nie  mam pływu na fakt. Za daleko do Szczebrzeszyna.

Szczęście, że mieli dziś trochę połączeń w tej sprawie. Czyli wszyscy z Nas czują ciśnienie. ....  Buda jest od tygodnia, na miejscu, a pies marznie. Karać gnoi mandatami i tyle! Ktoś wydaje swoją ciężko zarobioną kasę, a tacy nawet nie zmęczą się żeby złożyć budę. Czas potrzebny by temat ogarnąć, to maxymalnie 15 minut pracy. Wiem, bo już takie składałem.  Szooook!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Witam. Podglądam ten wątek od początku. Dodzwoniłem się do Straży i dowiedziałem się, że będą na miejscu w środę, najpóźniej w piątek. Długo za długo... -  stwierdzam. Niestety nie  mam pływu na fakt. Za daleko do Szczebrzeszyna.

Szczęście, że mieli dziś trochę połączeń w tej sprawie. Czyli wszyscy z Nas czują ciśnienie. ....  Buda jest od tygodnia, na miejscu, a pies marznie. Karać gnoi mandatami i tyle! Ktoś wydaje swoją ciężko zarobioną kasę, a tacy nawet nie zmęczą się żeby złożyć budę. Czas potrzebny by temat ogarnąć, to maxymalnie 15 minut pracy. Wiem, bo już takie składałem.  Szooook!

                                                                                                                                                                                                                          Dziękujemy za ten telefon :) Super, że Straż będzie już w tym tygodniu :)

 

Do tego jeszcze dobre wiadomości od mari w sprawie wpłat....biegnę na fb poinformować ludzi o nich :)

Link to comment
Share on other sites

Po zaciągnięciu odpowiednich informacji od Dora1020 ja także dzwoniłam, ale telefon odebrał automat. Poproszono mnie o krótki opis sytuacji i padło stwierdzenie, że oddzwonią. Poinformowałam o całej sytuacji i prosiłam koniecznie o interwencję. Informacja wcale nie była krótka. Niestety nie oddzwoniono do mnie. Nic to. Jutro tez będę dzwonić może ktoś odbierze telefon. Jeśli nie, znowu zostawię informację z żądaniem interwencji.
Komu podlega SM ?

Link to comment
Share on other sites

A ja zadzwoniłam i powiedziałam po prostu że wpłacę im za benzynę do Szczebrzeszyna.. żeby tylko przyjechali do Arona.

Dziękuje Mari23 i handziu.

Biedny biedny ten Szakal, faktycznie on ma chyba jeszcze gorzej niż Aron, a tam to nie ma sensu nic nawet dać bo jak widać psu zaraz zabiorą :(.

Link to comment
Share on other sites

póki działa mi internet, podam wpłaty dla Arona:

 

60,- Karolina K., Rydułtowy (13.02.)

30,- Anna B. (18.02.)

80,- Jarosław J. z Warszawy (26.02.)

Dziekuje mari za info....:)  czyli juz sa jakies pieniazki na leczenie Arona,kobieta moze go zaprowadzic do weta,ma blisko,kilka krokow,tylko checi i wspolczucie dla cierpienia psa potrzebne.

Link to comment
Share on other sites

Po zaciągnięciu odpowiednich informacji od Dora1020 ja także dzwoniłam, ale telefon odebrał automat. Poproszono mnie o krótki opis sytuacji i padło stwierdzenie, że oddzwonią. Poinformowałam o całej sytuacji i prosiłam koniecznie o interwencję. Informacja wcale nie była krótka. Niestety nie oddzwoniono do mnie. Nic to. Jutro tez będę dzwonić może ktoś odbierze telefon. Jeśli nie, znowu zostawię informację z żądaniem interwencji.
Komu podlega SM ?

 

A ja zadzwoniłam i powiedziałam po prostu że wpłacę im za benzynę do Szczebrzeszyna.. żeby tylko przyjechali do Arona.

Dziękuje Mari23 i handziu.

Biedny biedny ten Szakal, faktycznie on ma chyba jeszcze gorzej niż Aron, a tam to nie ma sensu nic nawet dać bo jak widać psu zaraz zabiorą :(.

Dzieki dziewczyny za telefony.

Tak jak pisalam to nie zla wola Strazy,tylko duzo interwencji i brak kasy na paliwo.Sa jedyni do takich spraw na tym terenie,a i Krystyna Pomaranska czeka na ich pomoc,bo rowniez ma duzo takich patologicznych rodzin.

Dzieki dogo za wplate na benzyne,wiem,ze ala123 rowniez wplacala,jak prosila o pomoc.

W zwiazku z tym zwracam sie z serdeczna prosba o wplate 1% podatku na Chelmska Straz.

Prosze o to,jesli ktos moze w taki sposob pomoc.Bo tylko na nich mozemy liczyc.

Bo Aron to nie jedyny problem na ttym terenie,jeszcze nie raz bede prosila ich o pomoc.

Mam nadzieje,ze przyjada jutro lub w piatek.

Link to comment
Share on other sites

A Szakal bedzie nastepnym psiakiem dla,ktorego bede musiala szukac DT.

A to duzy psiak,wiekszy od Tyni.

Do tej patologii tez bede chciala zeby przyjechali.

Na watku szczebrzeszyniakow jest zdjecie szczeniaczka,ktory byl w tej rodzinie,moze uda mi sie znalezc ,na ktorej stronie,to napisze.

Uratowalam tego malucha w ostatniej chwili.Ale oni ciagle sprowadzaja nastepne zwierzeta i tam potrzebny zakaz sprowadzania zwierzat.

Link to comment
Share on other sites

Buda jest od tygodnia, na miejscu, a pies marznie. Karać gnoi mandatami i tyle! Ktoś wydaje swoją ciężko zarobioną kasę, a tacy nawet nie zmęczą się żeby złożyć budę. Czas potrzebny by temat ogarnąć, to maxymalnie 15 minut pracy. Wiem, bo już takie składałem.  Szooook!

 

nie było mnie jaki czas , ale wiedziałam, ze buda nie złozona, bo panowie, którzy złozyli się na bude, interesują się jej losami - podglądają wątek, bo dostali link na samym początku, kiedy trwały poszukiwania dobrych dusz, które na bude dadzą grosz, więc dochodziły mnie słuchy, że buda jak dotarła tak leży :(

Bałam się, ze nie będą umieli jej złozyć a póki co oni nawet nie próbują :( , brak słów.

Link to comment
Share on other sites

 Przecież było zapewnienie,że buda będzie złożona przez syna tylko aby była ta buda.

Tak bylo zapewnienie,kilka razy pytalam czy zloza bude,nie bylo problemu.

Ile razy mam mowic? Prosic,grozic?

Zobaczylam,ze sama sobie z nimi nie poradze.

Gdyby mi nie chodzilo o biednego Arona,juz dawno bym odpusicla i nie psula sobie zdrowia.

Nadal czekam na Sraz.Dzisiaj pewnie juz nie przyjada.Moze w piatek?

Chodzenie do Arona i patrzenie jak psina cierpi dla mnie tez jest wielkim stresem.

I to,ze nie doceniaja pomocy jaka maja dla psiaka.

Link to comment
Share on other sites

Ale czy na tych terenach istnieje tylko jedna Organizacja PRO ZWIERZĘCA ...... ? Pytam, bo tak naprawdę wystarczy żeby ktokolwiek z legitymacją Inspektora, czy to Organizacji typu SDZ, czy też Fundacji typu Emir, poprosił o asystę Policji lub Straży Gminnej i te jednostki mają obowiązek pomóc Inspektorowi.

   Z Policją, czy Strażą Gminną fajnie się współpracuje, ponieważ, mają  oni możliwość nakładania mandatów karnych

jeśli zalecenia Inspektora nie zostaną spełnione, czego Organizacje nie mogą czynić. 

Ustawa o Ochronie Praw Zwierząt wyraźnie reguluje Obowiązki opiekuna Zwierzęcia.

Piszę opiekuna, ponieważ nie uznaję określenia właściciel. 

Pies, kot, szczur, mysz, czy papuga nie ma właścicieli,

bo są istotami wolnymi jak gatunek ludzki i mają to samo prawo do życia i wolności jak wszyscy mieszkańcy Ziemi. 

Jesteśmy ich opiekunami, a każdy zakuty łeb, który tego nie rozumie, nie potrafiąc zająć się Zwierzęciem należycie,

powinien mieć dożywotni zakaz adopcji któregokolwiek z nich

Szczęście w nieszczęściu, że jednak wiele osób uważa podobnie ...

Osobiście podtrzymuję  moje ulubione dogomaniackie zdanie

"Opiekowanie się Zwierzęciem powinno być przywilejem dla nielicznych"

 

Podsumowując.

Proponuję znaleźć Inspektora innej Organizacji, skoro SDZ, ma tak dużo interwencji,

i  podjechać do Komendanta Straży Gminnej, by wysłał z nim patrol.

Przedłożyć konkretne wytyczne, max 2 dni na złożenie budy, pod groźbą mandatu ...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

 
Faktycznie niewiele można znaleźć w lubelskim,
ale może to będzie choć trochę pomocne
 
 
Komenda Miejska Policji w Zamościu 
- Posterunek Policji w Szczebrzeszynie
Kontakt
Tel: 84 6821027
Fax: 84 6821027
 
 
Organizacje prozwierzęce w Polsce
 
DOLNOŚLĄSKIE
 
Help Animals – Wrocław, www.helpanimals.wroclaw.pl
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Bogatynia, Dzierżoniów, Jelenia Góra, Legnica, Lubin, Polkowice, Dłużyca Górna/Pieńsk, Oława, Strzelin, Świdnica, Wrocław, www.toz.pl
Fundacja Ochrony zwierząt i Ochrony Polskiego Dziedzictwa Przyrodniczego „Mrunio” Jaszkowa Dolna/Kłodzko, www.fundacjamrunio.prg
Fundacja Stacyjka Maltusia, Wądroże Wielkie, stacyjkamaltu­sia.ovh.org
Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom „AMICUS” , Głogów, amicus.glogow.pl
Fundacja Kocie Życie, Wrocław, www.kociezycie.pl/
Fundacja Tara – schronisko dla koni, Piskorzyna, www.fundacjatara.info
 
KUJAWSKO-POMORSKIE
 
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals Bydgoszcz, www.otoz.pl
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Włocławek, www.toz.pl
Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt w Solcu Kujawskim, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=107322
Fundacja Pomoc Bezdomnym Zwierzętom Bydgoszcz SOS dla Zwierząt, http://bazy.ngo.pl/search/info.asp?FundacjaKOT – Koty Otoczone Troską, Toruń, www.fundacjakot.pl
Stowarzyszenie na rzecz dzikich zwierząt "Sokół” , www.peregrinus.pl
Toruńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, torunskiezwier­zaki.pl
 
LUBUSKIE
 
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Gorzów Wlkp., Zielona Góra, Żagań , www.toz.pl
Alternatywa Zielonogórska, azg.org.pl
Stowarzyszenie Inicjatywa dla Zwierząt, Zielona Góra, idz.org.pl
 
LUBELSKIE
 
Lubelskie Towarzystwo Ornitologiczne, lto.most.org.pl
Straż dla Zwierząt Lublin, www.strazdlazwierzat.lublin.pl
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Lublin, Puławy, Zamość, www.toz.pl
Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „Azyl” w Białej Podlaskiej, www.bazy.ngo.pl/search/info.asp?…
Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami „Lubelski Animals”, www.animals.lublin.pl
Zamojska Fundacja dla zwierząt i środowiska ZEA, www.fundacjazea.mmknet.pl
 
ŁÓDZKIE
 
Fundacja For Animals Łódź, www.foranimals.org.pl
Tomaszowskie Towarzystwo Miłośników i Opieki nad Zwierzętami w Polsce Tomaszów Mazowiecki, www.zwierzeta.vernet.pl
Straż dla Zwierząt Łódź, www.strazdlazwierzat.lodz.pl
Fundacja SOS dla Zwierząt Łódź, www.niechcianeizapomniane.org
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Łódź, Piotrków Trybunalski, www.toz.pl
Radomszczańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Radomsko, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=99649
Fundacja Zwierzyniec Wieluń, przytulisko.net
Fundacja Opieki nad Zwierzętami Maciejów/Zduńska Wola, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=95058
Łowickie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Łowicz, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=74194
Pabianickie Stowarzyszenie Opieki nad Zwierzętami Pabianice, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=62631
Fundacja Kocia Mama, Piotrków Trybunalski, Tomaszów Mazowiecki, www.kociamama.pl
Fundacja „Medor” – Przyjaciele bezdomnych Zwierząt, Zgierz, medor.org
 
MAŁOPOLSKIE
 
For Animals Kraków , foranimals.org.pl
Fundacja Zmieńmy Świat Tarnów , www.fundacjazmienmyswiat.tarnow.pl
Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Kraków, www.ktoz.krakow.pl
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Nowy Sącz, Oświęcim, Tarnów , www.toz.pl
Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Amicus Kraków, www.amicus.malopolska.pl
Fundacja na Rzecz Pomocy Bezdomnym Zwierzętom „Nasze Zwierzaki” Kraków, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=102310
Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie, oddział w Krakowie, krakow.afn.pl
Fundacja Zwierzę nie jest rzeczą, Kraków, www.konie.sos.pl
Fundacja Ludzie Zwierzętom w potrzebie, fundacjaludzi­ezwierzetomwpo­trzebie.pl
Fundacja Czarna Owca Pana Kota, Kraków, czarnaowca.org
Fundacja Zwierzęta Krakowa, zwierzetakrakowa.pl
Zakopiańskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami,
 
MAZOWIECKIE
 
Fundacja Emir Żabia Wola/koło W-wy, fundacja-emir.pl
Empatia Warszawa, empatia.pl
Viva! Warszawa, www.viva.org.pl
Stowarzyszenie na Rzecz Odpowiedzialnej Opieki nad Zwierzętami Domowymi Warszawa, www.zwierzetanasiprzyjaciele.pl/
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków Marki koło Warszawy, www.otop.org.pl
Straż dla Zwierząt Warszawa, www.strazdlazwierzat.com.pl
AST Fundacja na Rzecz Zwierząt Niechcianych, www.fundacja-ast.pl
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Milanówek, Mława, Otwock, Płock, Sochaczew, Warszawa, Wesoła, Węgrów, Wyszków, www.toz.pl
Fundacja Św. Franciszka „ Pomóż zwierzętom- naszym małym braciom”, Konstancin, www.101kotow.pl
Polska Fundacja Ochrony Zwierząt Warszawa, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=101989
Fundacja Pomocy Bezdomnym Zwierzętom „Mniejsi bracia” Warszawa, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=101725
Stowarzyszenie Dobry Pies Warszawa, ww.dobrypies.pl
Polska Liga Ochrony Zwierząt Warszawa, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=60372
Stowarzyszenie dla rzecz bezpańskich psów „Niczyje”, Ostrów Mazowiecka, niczyje.org.pl
Fundacja „Kocia mama” Warszawa, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=69986
Radomskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Radom, www.schronisko.radom.pl
Fundacja Pod Psim Aniołem, Warszawa, www.psianiol.org.pl
Fundacja dla Zwierząt Argos, Warszawa, www.argos.org.pl
Fundacja Terapeutyczna „Pies dla Stasia”, Warszawa, pies-dla-stasia.waw.pl
Stowarzyszenie w Obronie Zwierząt Dzikich i Udomowionych „Filomen” Warszawa, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=97246
Fundacja Pegasus Warszawa, www.konie-pegasus.pl
Arka- Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt, Grodzisk Mazowiecki, www.arka.strefa.pl
Fundacja Horselandia, www.fundacjahl.pl
 
OPOLSKIE
 
Straż dla Zwierząt Opole, www.strazdlazwierzat.com.pl
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Brzeg, Opole, www.toz.pl
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony ptaków Grupa Ozimska „Dudek” Ozimek, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=105498
Fundacja Fioletowy Pies, Opole, www.fioletowypies.pl
Fundację „Azyl Nadziei” dla Zwierząt Potrzebujących Pomocy, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=183535
 
PODKARPACKIE
 
Straż dla Zwierząt Rzeszów, www.free.of.pl/b/basia111
Stowarzyszenie Nisus Gać, www.nisus.free.ngo.pl
Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt „Sara” Przemyśl, www.schronisko.sara.glt.pl
Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt „ Ogród Świętego Franciszka”, www.tspz.pl
Rzeszowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt Rzeszów, rsoz.org
Mieleckie Towarzystwo Ochrony Zwierząt, www.bazy.ngo.pl/search/info.asp?…
Bieszczadzkie Społeczne Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Lesku, www.bazy.ngo.pl/search/info.asp?…
Dębickie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=51831
Stowarzyszenie Pomocy Psom Bezdomnym „Amicus”, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=109073
 
PODLASKIE
 
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Białystok, www.toz.pl/index.php?…
Łomżyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, www.4lomza.pl/index.php?…
Polskie Stowarzyszenie Ochrony Jeży „Nasze Jeże”, Białystok, www.naszejeze.org
Hajnowskie Stowarzyszenie Ochrony Zwierząt „Ciapek”, Hajnówka, www.ciapek.org
 
POMORSKIE
 
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków Marki koło Warszawy, oddział Gdańsk, www.otop.org.pl
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals oddział Gdynia, www.otoz.pl
Fundacja Dobre Zwierzęta, Gdynia, www.dobrezwierzeta.pl
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Gdańsk, Gdynia, Kwidzyn, Słupsk, Sopot, Stargard Gdański, www.toz.pl
Trójmiejskie Towarzystwo Ekologów i Przyjaciół Zwierząt „Gaja” Gdańsk, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=49632
 
ŚWIĘTOKRZYSKIE
 
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Stara Góra, Starachowice, www.toz.pl
Sandomierskie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Sandomierz, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=85786
Fundacja Opieki nad Zwierzętami Bezdomnymi Przytulisko, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=144966
Stowarzyszenie Obrona Zwierząt, Jędrzejów, www.obrona-zwierzat.pl
Ostrowieckie Stowarzyszenie Przyjaciół Zwierząt Animals, Ostrowiec Świętokrzyski, animals.ostro­wiecnr1.pl
 
ŚLĄSKIE
 
Fundacja For Animals Dąbrowa Górnicza, Katowice, Bytom, Sosnowiec, Częstochowa, www.foranimals.org.pl
Fundacja Ekologiczna ARKA, Bielsko-Biała, www.fundacjaarka.pl
Fundacja Nasza Szkapa Jastrzębie Zdrój, www.l.pl/…szkapa-.html
Stowarzyszenie Przyjaciół Dużych i Małych „Cztery łapy”, Jastrzębie Zdrój, www.czterylapy.skalak.net
Fundacja Przyjaciele dla Zwierząt, Katowice, www. przyjacieledlaz­wierzat.com
Fundacja Zmieńmy Los, Bielsko-Biała, www.zmienmylos.pl
Fauna Ruda Śląska, www.fauna.rsl.pl
Komitet Pomocy dla Zwierząt, Tychy, www.przystanocalenie.pl
Symbiosiss na Rzecz Zwierząt Gliwice, www.symbiossis.pl
Stowarzyszenie Humanitarno-Ekologiczne dla Braci Mniejszych, Żywiec, www.braciamniejsi.com.pl
Straż dla Zwierząt Katowice, www.strazdlazwierzat.com.pl
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Bielsko- Biała, Bytom, Chorzów, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Racibórz, Rybnik, Sosnowiec, Zabrze, www.toz.pl
Fundacja Pomocy Dużym i Małym Zwierzętom „Gacuś i Koki” Zabrze, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=98045
Stowarzyszenie Obrońców Zwierząt „Koala” Zawiercie, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=102679
Śląskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Katowice, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=51479
Fundacja Pomocy Zwierzętom MiauKot, www.miaukot.org
Fundacja Pomocy Zwierzętom Bezdomnym Szara Przystań, www.szara-przystan.pl
Klub Gaja, Bielsko-Biała, klubgaja.pl
Pracownia na Rzecz Wszystkich Istot, Bystra, www.pracownia.org.pl
Nieformalna Grupa Przyjaciół Zwierząt OMO, Bielsko-Biała, www.domdlapsa.pl
Fundacja dla zwierząt i środowiska „Lepszy świat”, Cieszyn, www.lepszyswiat.pl
 
WARMIŃSKO-MAZURSKIE
 
Fundacja „Zwierzęta Eulalii” Mrągowo, www.eulalia.pl
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Elbląg, Ełk, Frombork, Giżycko, Kętrzyn, Lidzbark Warmiński, Olsztyn, Szczytno, Suwałki, www.toz.pl
Fundacja Albatros, www.falbatros.pl
Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie, Ostróda, afn.pl
 
WIELKOPOLSKIE
 
Help Animals Kalisz, www.helpanimals.pl
Towarzystwo Pogotowie dla Zwierząt Trzcianka, www.pogotowiedlazwierzat.pl
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Chodzież, Gniezno, Jarocin, Jastrowie, Kalisz, Konin, Krotoszyn, Oborniki, Ostrów Wlkp., Poznań, Piła, Trzcianka, Turek, Śrem Wlkp., Środa Wlkp., www.toz.pl
Fundacja „Zwierzęta i my” Poznań, /www.zwierzeta­imy.pl
Fundacja dla Zwierząt „Koci pazur” Poznań, www.kocipazur.org
Ostrowskie Stowarzyszenie Ochrony Bezdomnych Zwierząt Ostrów Wlkp., bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=50301
Fundacja Animalia, fdz-animalia.pl
Fundacja Głosem Zwierząt, schronisko.com/?pgs=4
Fundacja na rzecz wspomagania rehabilitacji i szerzenia wiedzy kynologicznej „Mały piesek Zuzi”, Poznań, www. psiaterapia.pl
Fundacja Psia Wachta, Poznań, www. psiawachta.pl
 
ZACHODNIOPOMOR­SKIE
 
Zwierzęcy Telefon Zaufania Szczecin, www.zwierzecytelefonzaufania.strefa.pl
Straż dla Zwierząt Szczecin, www.strazdlazwierzat.com.pl
Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami Choszczno, Darłowo, Darzowice/ Ładzin, Goleniów, Kołobrzeg, Koszalin, Mieszkowice, Police, Stargard Szczeciński, Szczecin, Świnoujście, www.toz.pl
Inspektorat Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Animals” Białogard, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=110243
Fundacja „Ratujmy ptaki” , www.ratujmyptaki.org
Zachodniopomorskie Towarzystwo Praw Zwierząt Stargard Szczeciński, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=105813
Fundacja Zielony Azyl Bobrowo, bazy.ngo.pl/se­arch/info.asp?id=101782
Fundacja Czarny Kot, Goleniowo, www.fundacjaczarnykot.pl
Fundacja Przyjaciele Czterech Łap, www.przyjacieleczterechlap.pl
Link to comment
Share on other sites

Namrebod, nie wiem gdzie mieszkasz, może u Was jest tak super.

U nas niestety nie jest tak kolorowo, wiem, że policja czy straż miejska mają obowiązek wspierać organizacje prozwierzęce w trudnych interwencjach. Wiele razy jeździłam na interwencje jako wolontariuszka fundacji Elpis. Nieraz wzywałyśmy policję, tylko w jednym przypadku byli skuteczni! I to akurat na wsi zabitej dechami pod ukraińską granicą. Ten policjant okazał się wspaniałym człowiekiem, chyba po prostu lubił zwierzęta i miał litość dla nich...Większość z nich stoi, pisze swoje notatki i gapi się na nas jak na ufoludki, które szukają dziury w całym...

Beznadziejne to jest, że policja nie zna ustawy o ochronie zwierząt, ale tak jest. Nawet u nas w Zamościu ostatnio policja się nie spisała...

Ja już straciłam nadzieję, że oni mogą pomóc...

Straż Chełmska ma wspaniałych ludzi w swoich szeregach, dlatego są skuteczni nawet bez policji...

 

Ps. Ale co ja tam wymagam od organów wykonawczych, skoro radni, przewodniczący osieli, czyli osoby rządzące w naszym regionie ostatnio wyśmieli nas na komisji w Ratuszu...(nie wszyscy, ale większość)

Link to comment
Share on other sites

Nie chciałem zabrzmieć mądralińsko. Szacunek dla DORA 1020. 

Podziwiam za cierpliwość. Nie wszystkich stać na to.

Ciężko czasem wyśrodkować podczas pisania.

Wiem że jak się zna swój teren, to rozumie się sytuacje inaczej niż ktoś z zewnątrz.

Widzimy mnóstwo Organizacji, a z tego pewnie jedna jest chętna do pomocy. 

Wkurza mnie ta niemoc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...