Jump to content
Dogomania

LOCZKA - słodka sunia u nas w DS !!!


Poker

Recommended Posts

Dzisiaj przywiozłam ze schronu małą sunię.Ostatnio robię odwrotnie niż zamierzam.Zawsze lubiłam

kudłacze ,a ostatnio trafiają mi się głównie krótkowłose sunie.Teraz chciałam właśnie wziąć sunię z krótką sierścią, to wzięłam kudłatkę.

 

Oto bohaterka tego wątku już u nas w domu

 

ASTRA_10.jpg

 

Zobaczyłyśmy ją z NikąElą wciśnięta w skrzyneczkę tyłem do świata, dygoczącą ze strachu.Od razu wiedziałam ,że jest moja..

Po wyjęciu jej z boksu i wyprowadzeniu na łąkę  sunia zmieniła się o 180 stopni. Zaczęła machać ogonkiem , lizać po rękach. Całkiem nieźle szła na smyczy.

W biurze okazało się ,że sunia trafiła do schronu w grudniu z podwrocławskiej miejscowości, gdzie było 65 psów !!!

Tu jest wątek ,który odnalazła NikaEla  http://www.dogomania.com/forum/topic/102402-psy-z-turowa-czekamy/

W styczniu poszła do DS, który po kilku dniach ją zwrócił .Na kopercie jest adnotacja,że zostawiona sama w domu wyje i robi głupie rzeczy .Bardzo ciekawe jest to sformułowanie.Co głupiego może robić pies??

Na razie jest przekochaną, uroczą i słodką sunieczką.Cieszy się na widok człowieka, ogonek lata jak świderek, zachowuje czystość, całkiem przyzwoicie chodzi na smyczy, poddańczo wykłada się brzusiem do góry.i  zaczęła chodzić po schodach, których bardzo się bała.

Pracowałam dziś pół godziny za ścianą i była cisza.Zobaczymy co przyniosą kolejne dni jak mała się poczuje pewniej.

Sunia została  ostrzyżona w schronie, bo była zadredziona i skołtuniona. Ale widać ,że ma  miękką i kręconą sierść .Na początku chciałam dać jej na imię Astra. Ale potem przyszła mi do głowy Loczka. Mąż wrócił do domu, położył się z nią na podłodze.Spytałam go jakie imię jej dać myśląc w tym momencie o Loczce ,a on mówi do mnie Loczka. Mało nie  padłam  z wrażenia.Chyba odczytał w moich myślach.

Tak więc mamy LOCZKĘ.

 

 

Loczka jeszcze na schroniskowej łące

 

ASTRA_1.jpg

 

ASTRA_3.jpg

 

Szybko umościła się na legowisku

 

 

ASTRA_6.jpg

 

 

Mam nadzieję ,że sunia będzie nadawała się do szybkiej adopcji szczególnie ,że jest już wysterylizowana.

Link to comment
Share on other sites

Ech a ja liczyłam na zabranie tej białaski, ona strasznie cierpi ze strachu :( wiem, że ta też jest biedna, ale białaska nie ma żadnych szans na adopcję :( a teraz nawet na DT.... 

 

Może ktoś z Was się zlituje: 

 

10945028_766706996751608_715665005335368

 

Ona normalnie jest jeszcze bardziej "niewidzialna", bo zakopana w kocyku... 

Link to comment
Share on other sites

Zapiszę sobie Loczkę.Mały biały strachulec wygląda jak Maja z Turowa,ale to już trzy lata minęły od tamtej interwencji.

Bo to może być ona (ma 6 lat) i jest z ponownej interwencji w tym samym miejscu, jest tam jeszcze ok 30 psów do odebrania w jej typie iLoczki

Link to comment
Share on other sites

Białaska na pewno jest z Turowa tak samo jak i Loczka.

 

Niestety, nie da się wszystkim pomóc jednocześnie.

Jak Loczka pójdzie szybko do domu, to wezmę którąś białaskę. Do nas trafiają głównie takie strachulce,więc nie boimy się wyzwania.Byle nie gryzła, a z resztą sobie poradzimy,

 

Zrobiłam białasce kilka zdjęć, potem wkleję.

Są dwie białaski , matka i córka.

To są zdjęcia starszej.Ma przetrąconą  tylną lewą łapkę i z pewnością wymaga operacji.

 

ATKA_7.jpg

 

ATKA_5.jpg

 

ATKA_1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Witam się u Loczki i podziwiam "chichot losu". Loczka - bardzo trafne imię, a Twoja Pokerku jednomyślność z Mężem świadczy tylko o tym, jak się świetnie dobraliście :)

Trzymam kciuki za super ekspresową adopcję Loczki, bo to białe przerażone złamało mi serce :(

Link to comment
Share on other sites

Mi też łamie serce. Ale tak się stało ,że z NikąElą przeszłyśmy boks i białej nie było widać.Pewnie zakopała się w kocyku. A zobaczyłyśmy przerażoną Loczkę. Wyciągnęłyśmy ją z boksu , serce mi zabiło i koniec. Była moja.

Link to comment
Share on other sites

Mi też łamie serce. Ale tak się stało ,że z NikąElą przeszłyśmy boks i białej nie było widać.Pewnie zakopała się w kocyku. A zobaczyłyśmy przerażoną Loczkę. Wyciągnęłyśmy ją z boksu , serce mi zabiło i koniec. Była moja.

Poker i chwała Ci za to, że wzięłaś Loczkę. Schowana w skrzyneczce i wpisem w papierach - trwała by tam w nieskończoność. Miejmy nadzieję, że do małej -białej tez los się uśmiechnie.

Link to comment
Share on other sites

Loczka jest prześliczna i ma coś z Westiego - szkockiego terierka. Z TZem Pokerku osiągnęliście harmonię doskonałą - tylko pozazdrościć!

 

A białaski faktycznie szkoda, ale mam nadzieję, że do niej los też się uśmiechnie.

Tak, mała ma coś z westów.

Po prawie 50.latach wspólnego życia w niektórych sprawach osiąga prawie doskonałość. :rolleyes:

Najlepiej by było ,żeby białaskę zdiagnozować jeszcze w schronie.Tylko jak to zrobić?

 

Loczka chodzi za mną jak cień. Na spacerze chciała na rączki ,ale nie dałam się naciągnąć. Zresztą jest mała ,ale wagę ma słuszną.

Jak na razie zero reakcji na Kotę ,a ta też się nie boi suni.Dla Dolarka też zero stresu.

Nie chce niestety jeść.

Link to comment
Share on other sites

Ma z czego czerpać, spokojnie ;)
Sonieczka też nie chciała jeść przez pierwsze 2 dni (że o Imce nie wspomnę) i dziwiła się, że w ogóle miskę stawiam przed nią. Teraz już próbuje omijać kolejkę do wydawania posiłków! :)

 No popatrz ;). A u mnie nie miała problemu z jedzeniem :).

Link to comment
Share on other sites

ważyłam Loczkę i ma 9 kg na liczniku.Z kilogram powinna schudnąć, więc będzie jadła karmę light.

Nie było mnie ok.1,5 godziny w domu.Nie wiem czy śpiewała.Wszystko co było w zasięgu jej zębów i pazurków jest całe.

Pod wieczór będę pracować za ścianą, to będę mogła się przekonać czy wyśpiewuje arie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...