Jump to content
Dogomania

Książę Bulbo odszedł za TM :( Bardzo dziękujemy kochanej Hope za piękny ostatni okres życia dziadeczka! PROSIMY O DEKLARACJE DLA NASTĘPNEGO STARUSZKA!


Zosia123

Recommended Posts

Zamawiamy karmę na Twój adres, podaj mi proszę na pw swój nr tel i e-mail :)

 

 

Hope2, czy kurier trafił do Ciebie z tą z karmą?

Bo nawet do mnie dzwonił dzisiaj , nie mógł znaleźć adresu ;)

Bardzo proszę o odesłanie faktury, która zazwyczaj w "liście przewozowym" jest zapakowana.

Link to comment
Share on other sites

Kręgosłup to pięknie nie wygląda (zobaczymy co powie dr Niedzielski i wyniki będą też konsultowane), ale wyniki krwi są zupełnie niezłe. Niska kreatynina to efekt najpewniej osłabienia i słabego odżywienia.... 

 

Ale sam Bulbon jest tak wspaniałym psem, że aż się płakać chce, że taki ma niefart :( 

Link to comment
Share on other sites

Hope2, czy kurier trafił do Ciebie z tą z karmą?

Bo nawet do mnie dzwonił dzisiaj , nie mógł znaleźć adresu ;)

Bardzo proszę o odesłanie faktury, która zazwyczaj w "liście przewozowym" jest zapakowana.

Karma dotarła wczoraj, wieczorkiem szukałam faktury-dzisiaj dałam Patrycji :)

Link to comment
Share on other sites

I jak tam Bulbo?  ... tak wpadłam w pośpiechu jak goście wyszli;)

i ja na chwilkę :)

Poznajemy się, musimy się siebie nauczyć...obserwujemy się z daleka-ale buziaki i przytulanki są jak najbardziej na TAK ;)

mam fotki (mało), jak się wyrobię to jutro wstawię, ulv też ma, ale internet jej padł-pewnie dopiero w poniedziałek naprawią.

 

 

Bulbo jest...słodki, przytulaśny-ale lekko mnie obwarczał, jak siadłam na JEGO kołderce (hm-psy mogą-ja nie?) na razie odpuściłam-niech się oswaja, nic na siłę.

Wiem,że nie powinien-ale wskakuje na fotele, na łóżka (tak suniu-na Seby łóżko też, zostawiłam go tam na chwilę samego-dostał kolację) Do jedzenia na razie będzie separowany, trochę się denerwuje, jak koło niego chodzą, przy jedzeniu może być nie potrzebne nikomu spięcie.

Zdecydowanie posikuje-rano myślałąm,że to nie on-w końcu nie jest jedynym, po południu miałam pewność-spał na fotelu, jak zszedł na fotelu została plama (którą Bulbo bardzo się stresował swoją drogą).

Będę mu podkładala podkłady-może nie będzie się stresował? 

a-schody...są lekkim problemem, Bulbo nie jest nimi zbyt zachwycony, podkładam mu szaliczek pod brzuszek i trzymam mocno,żeby się nie przewracał. 

Więcej jutro, dzisiaj za chwilę idziemy spać (właściwie, to śpią już wszyscy oprócz mnie)

Link to comment
Share on other sites

Hope - widzaiałm na FB że rozglądasz się za szelkami dla Bulbo. Te co Ci tam proponują są szalenie drogie a nie wiem czy jemu te szelki będą długo potrzebne. Miejmy nadzieję, że nie... 

Ja swojej suni, której siadają łapki z tyłu i o ile jeszcze na prostym idzie sobie jako tako to po schodach już absolutnie nie da rady, kupiłam coś takiego http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/szelki_dla_psa/komfortowe_szelki/307617. One niby są na przednie łapki ale spokojnie pasują na tył. Zapinane na rzepy i zatrzask, można dopadować... A jak psiak poczuje się lepiej i nie będa potrzebe spokojnie wykorzystasz jako normalne szelki...

 

 

Teraz kombinuję jak Tarze zrobić wózeczek, mam nadzieję, że coś mi z tych kombinacji wyjdzie...    

Link to comment
Share on other sites

Hope - widzaiałm na FB że rozglądasz się za szelkami dla Bulbo. Te co Ci tam proponują są szalenie drogie a nie wiem czy jemu te szelki będą długo potrzebne. Miejmy nadzieję, że nie... 

Ja swojej suni, której siadają łapki z tyłu i o ile jeszcze na prostym idzie sobie jako tako to po schodach już absolutnie nie da rady, kupiłam coś takiego http://www.zooplus.pl/shop/psy/smycz_obroza_dla_psa/szelki_dla_psa/komfortowe_szelki/307617. One niby są na przednie łapki ale spokojnie pasują na tył. Zapinane na rzepy i zatrzask, można dopadować... A jak psiak poczuje się lepiej i nie będa potrzebe spokojnie wykorzystasz jako normalne szelki...

 

 

Teraz kombinuję jak Tarze zrobić wózeczek, mam nadzieję, że coś mi z tych kombinacji wyjdzie...    

Dziękuję za link :) ulv chce coś mu uszyć, ale musi chwilkę czasu wyskrobać ;)

My chcieliśmy przerobić wózek dla Zoś...nie zdażyliśmy :( 

Link to comment
Share on other sites

hm...kładłam się spać z 3 futrami-obudziłam się z kompletem (czyli 5 sztuk). Bulbo spał na mnie, Bilbo na mojej głowie, Blacky obok niego, Tolo os ściany, Hades poskładany niemożebnie z drugiej strony...się nie dziwię,że mnie wszystkie kości bolą ;)

Negocjowałam możliwość wstania z łóżka...Bulbo nie był zbyt zachwycony tym,że wyłażę, siedział na łóżku z niemądrą miną...ale radośnie przyczłapał na zawołanie.

Jedna koopa w domu (chyba w nocy zrobił?), druga na dworze, sio...ekhm-latam z mopem za nim i za Blackym...za chwilę zapakuję oba tyłeczki w gatki!

Nieopatrznie rzuciłam Hadesowi patyka na dworze-żebyście widziały Bulba! o mało się nie zabił-"lecę, biegnę, mój patyk! MÓJ!!! o k..a! łapy, moje łapy poplątane! nie szkodzi-i tak LECĘ!!!"-i nie ważne, czy na łapach 4, czy na 2, czy łapy splątane, czy na kolankach...ech...

Z resztą bandy coraz lepiej-nadal się sobą przyglądają :)

Bulbo nie lubi dotykania w okolicach ogona, jak chłopaki (z miłości?) chcą mu pozaglądać pod ogon-warkoli. Blacky miał okazje pooglądać z bliska migdałki Księcia-beztrosko wsadził głowę koledze w paszczę...się dziad nie boi, ja prawie zawału dostałam...

Link to comment
Share on other sites

Bulbo dziadu trzymaj swój pęcherz na 4 spusty zamknięty w domu! :)

Blacky to jednak odważny dziad:)

Hope jaki rozmiar pieluch dla bulbo będzie dobry?czy jednak lepsze by były podkłady?trzeba będzie coś zamówić i wyśle się razem z lekami.

Nie ma większych zgrzytów między chłopakami?A Seba jak zareagował na Bulba którego sam sobie wybrał? :)

Link to comment
Share on other sites

Bulbo dziadu trzymaj swój pęcherz na 4 spusty zamknięty w domu! :)

Blacky to jednak odważny dziad:)

Hope jaki rozmiar pieluch dla bulbo będzie dobry?czy jednak lepsze by były podkłady?trzeba będzie coś zamówić i wyśle się razem z lekami.

Nie ma większych zgrzytów między chłopakami?A Seba jak zareagował na Bulba którego sam sobie wybrał? :)

Seba zakochany po uszy! "mamo och ach!" zabrał Księcia wieczorem do siebie i leci za chwilę "mamo! on na łóżko może?"- a co?-pytam "bo...on już na łóżku siedzi!"...

no i co z nim zrobić? ja wchodzi...to chyba może? związać go żeby nie wchodził? 

Dziadek...nie wiem czy to akt odwagi, czy głupoty-nie dość,że w paszczę zagląda, to chodzi i chyba zastanawia się, czy mu spuścić lanie (jak reszcie) czy zawiązać z nowym pakt o nie agresji...

 

Pieluchy...nie zastanawiałam się nad rozmiarem-mam od ulv pielucho-majtki, muszę mu przymierzyć...

Link to comment
Share on other sites

A muszą być podkłady? Koszty są spore. Może da się podłożyć ceratę albo grubą folię  i na nią stare szmatki do wyrzucenia.

 

 

Z tym posikiwaniem... często się zdarza na początku, czy Bulbo wcześniej też posikiwał?...

z tą folią czy też kawałek ceraty(nie szeleści tak) co myślisz Aniu?  jesteś kochana! ale to już wiesz;)

nigdy nie wpadło mi do głowy takie rozwiązanie-pomyślę nad tym.

Link to comment
Share on other sites

Z tym posikiwaniem... często się zdarza na początku, czy Bulbo wcześniej też posikiwał?...

z tą folią czy też kawałek ceraty(nie szeleści tak) co myślisz Aniu?  jesteś kochana! ale to już wiesz;)

Oj bardzo kochana!!!

 

Chyba jednak pieluchy będą lepsze, bo przecież Bulbo wchodzi na łóżka :) Tylko pytanie czy takie dla dzieci, czy już raczej dla dorosłych.

Link to comment
Share on other sites

Rozmawiałam z drem Niedzielskim. Jego zdaniem najlepszym rozwiązaniem dla Bulbo jest terapia IRAP. O ile dobrze zrozumiałam, w pobranej krwi hoduje się własne przeciwciała psa, a potem wstrzykuje się je w chore miejsca. Jest to strasznie drogie niestety - samo wyhodowanie przeciwciał 1,5 tys, a potem trzykrotnie ponad 200 zł za aplikację.

Do tego zalecana byłaby rehabilitacja, tzn. pole magnetyczne.

Doraźnie już można podawać Vit B complex oraz leki takie, jak Traumeel S i Polfilin, ew. steryd Diprophos w injekcji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...