Jump to content
Dogomania

Książę Bulbo odszedł za TM :( Bardzo dziękujemy kochanej Hope za piękny ostatni okres życia dziadeczka! PROSIMY O DEKLARACJE DLA NASTĘPNEGO STARUSZKA!


Zosia123

Recommended Posts

Napisałam do weta co by polecił w spr tego NLPZ a co do reszty to

traumell ok 20-28zł

polfilin 40zł

diprophos, steryd do stosowania dorażnego - na 100% 40zł, na recepte 10zl - mamy tu jakiegoś lekarza ludzkiego? :)

co do NLPZ to kuracja mc może nawet sięgac 100zł, w zależności co wybierzemy

Trzeba średnio liczyć mc koszt leczenia 150-200zł :(

w razie czego polezę do swojej lekarki-może wypisze receptę?

 

ech...sporo potrzeba :(

Link to comment
Share on other sites

Uzupełniłam w pierwszym poście wpłaty. Bardzo wszystkim dziękuję!!! <3

(Jeszcze muszę uzupełnić wydatki).

 

Wpłaty

482,54 po Zefirku [*] http://www.dogomania...43-zefir-za-tm/

509 zł po Kirze [*] http://www.dogomania...ra-za-tm/page-5 (konto Stowarzyszenia Help Animals, na razie z tego konta został zakupiony worek karmy Intestinal)

130 Urszula Marzena J.

20 Szira

100 Zosia

50 Magda Ć.-P.

50 Hanna Olga B.

50 Magdalena Ć.-P.

50 Anna S.

50 Małgorzata J.-R.

Razem wpłaty: 1491,54

Link to comment
Share on other sites

 A ja nawet nie wiedziałam,że Kira miała wątek :(

 

 

Macie pomysł jak zmierzyć psa chcącego zjaść centymetr i przy każdej próbie pomiaru wywalającego się kołami do góry i dzikej wariacji, kończącej się na szalonej zabawie, mizianiu i całowaniu?

Link to comment
Share on other sites

Nie pozwolimy na żadne "bany"  tu jesteś potrzebna i tyle :)  Anusiu jak byłam na Mazurach i Jasia miała coś z łapinką to tamtejszy wet  zalecił p/bólowi i p/zapalnie opokan ( ten ludzki i powiedział że podobno ma mniej działań ubocznych niż właśnie scanodyl) dopytaj swojego weta?

 

Ulv dzwoniła jesteśmy umówione:)

Link to comment
Share on other sites

Nie pozwolimy na żadne "bany"  tu jesteś potrzebna i tyle :)  Anusiu jak byłam na Mazurach i Jasia miała coś z łapinką to tamtejszy wet  zalecił p/bólowi i p/zapalnie opokan ( ten ludzki i powiedział że podobno ma mniej działań ubocznych niż właśnie scanodyl) dopytaj swojego weta?

 

Ulv dzwoniła jesteśmy umówione:)

Cieszę się,że wreszcie się poznacie :D 

o leku porozmawiam, ale najpierw się musze wybrać kawalerem pochwalić (już widzę minę wetki hihihih na widok Zoś "o matko!" na widok Dziadka "chodzi??? starszego już nie było?" ale pozytywnie oczywiście, i Pani Doktor i Pan Doktor są świetni :) )

zaraz piszę do Ciebie mejla :)

Link to comment
Share on other sites

Bulbo chyba nie umie tu trafić ;) z fb póki co przekleję Jego wypociny :)

6 luty 2015

CZŁOWIEKI-GDZIE JA TRAFIŁEM??? U CIOCI ULV MYŚLAŁEM,ŻE JUZ GORZEJ BYC NIE MOŻE-BANDA JAKICHŚ POKURCZY SIĘ KOŁO MNIE KRĘCIŁA...A TUTAJ? TUTAJ JEST JEDEN TAKI CO TO WYGLĄDA JAK JA-TYLKO PYSZCZEK MA ŚNIEGIEM JAKBY OBSYPANY-NIE TO CO JA-JA JESTEM ELEGANCKI I KUFĘ MAM CZARNA JAK NOC Emotikon smile
I TU TEŻ SA POKURCZE-JEDNEGO ROZUMU NAUCZYŁEM, DRUGI JAKIŚ ŚWIRNIĘTY JEST-NIE BOI SIĘ NIC A NIC I CHYBA...GŁUCHY JEST? WARKOLĘ-ON NIC-JESZCZE OGONKIEM MACHA I GŁOWĘ MI DO PASZCZY WKŁADA! JEŚĆ DAJĄ-ALE MI CIĄGLE MAŁO, CHCIAŁBYM JEŚĆ I JEŚĆ...BO WIECIE...DŁUGO GŁODNY BYŁEM...ALE MÓWIĄ,ŻE GRZECZNY JESTEM-NIE KRADNĘ, TYLKO CZEKAM GRZECZNIE,AŻ DO MISECZKI NASYPIĄ (A MOŻNA INACZEJ???)
PLECKI MNIE BOLEJĄ Emotikon frown I ŁAPKI Z TYŁU TEZ TAK JAKOŚ...JAKBY NIE MOJE? NIE ZA BARDZO CHCĄ MNIE SŁUCHAĆ-JA CHCĘ BIEGAĆ-ONE STOJĄ...ICH SZCZYTEM MOŻLIWOŚCI JEST SPLĄTANIE SIĘ TAK,ŻE AŻ SAM NA NIE PATRZĘ Z PODZIWEM! DOOPKA TEŻ MNIE POBOLEWA-BO ILEZ RAZY MOŻNA NA NIĄ PACNĄĆ? NO ILE???
A-KOTY TEŻ TU SĄ-INO NA DWORZE I GONIĆ ICH NIE-WOL-NO! (A DLACZEGO? JA CHCĘ IM ZROBIĆ JESIEŃ ŚREDNIOWIECZA Z ICH DURNYCH FUTER 3) )
NO I ZE STÓP KREW LECI-ZAWSZE, NAWET JAK IDĘ OSTROŻNIE (TIA-TYLKO TO OD RANA SŁYSZĘ "BULBO IDZIEMY, NO JUŻ! DOOPKA W GÓRĘ! PIĘĘĘKNIE! I TERAŻ ŁAPKA LEWA, ŁAPKA PRAWA I JESZCZE RAZ! OSTROŻNIE! POWOLI! PIĘĘĘKNIE") A JAK NIE CHCĘ, TO I TAK KAŻĄ I JESZCZE SIĘ GŁUPIO PYTAJĄ "NAPRAWDĘ TAK DOBRZE CI SIĘ SIEDZI DOOPKA W ŚNIEGU?" ZABAWNE BARDZO, NO NIE?
I JESZCZE SIĘ POSKARŻĘ-ŚMIEJĄ SIĘ ZE MNIE! JAK SZCZĘKAM NA DWORZE Z ZIMNA TO ZERO WSPÓŁCZUCIA, TYLKO SIĘ HOPIAK CHICHOCZE JAK GOOPEK JAKIŚ, STARA SIĘ OPANOWAĆ MÓWI "NO, DOBRA, BULBO IDZIEMY"-A JAK TYLKO ZNÓW USŁYSZY TEN DZWIĘK, TO AŻ JEJ WODA Z OCZU LECI!
DOBRA-IDĘ NA SIOO (SZLAG! SCHODY! ZNOWU SCHODY! Emotikon cry )
PAMIĘTAJCIE O MNIE, DOBRZE?
BULBO...ZDEGUSTOWANY MIEJSCÓWKĄ

Link to comment
Share on other sites

wczoraj

HEJ CZŁOWIEKI! ŚNIEG JEST! KUUUPA ŚNIEGU I CIĄGLE PADA Emotikon grinPOKURCZE MINY MAJĄ NIETĘGIE-NO ALE ONI MAJA ŚNIEGU PO KONIUSZKI NOSKÓW, NIE TO CO JA Emotikon grin I NAWET WOLĘ TEN ŚNIEG-ŁAP NIE KALECZĘ, JAK UPADNĘ-JEST MIĘKKO Emotikon grin ŻYĆ NIE UMIERAĆ Emotikon smile
I WIECIE CO? JAK WYCHODZIMY RAZEM CAŁĄ PIĄTKĄ-TO JAK LEEECĘĘĘ I NIE ROBIĘ KLAPEN DUPEN-CZASU NIE MAM, BO MI ZWIEJĄ ;P
A-I BĘDĘ MIAŁ KENELEK ROZŁOŻONY-TYLKO MÓJ! MÓJ WŁASNY! SIĘ CIESZĘL, BO POKURCZE NIE BĘDA PO MNIE ŁAZIĆ...NO, CHYBA,ŻE I TAM PRZYLEZĄ? HM...
NO I WYMIARY MOJE PODAM JAK PRZESTANĘ ŚWIROWAĆ PRZY KAŻDEJ PRÓBIE POMIARU I NIE BĘDĘ CHCIAŁ ZAMORDOWAĆ CENTYMETRA 
BULBO KSIĘCIEM BĘDĄCY Emotikon grin

Link to comment
Share on other sites

Walczcie i miejcie sile

 miejcie radości  jak najwięcej

 nie zwiazajcie na potwory

 których na dogo  coraz więcej  ech ... taki podly mamy swiat niestety

 ze teraz każdy każdego

napada

 słownie i nie tylko ...

 straszne  ogromnie straszne to wszystko ...

straszne , ze ludzie traca szacunek  do wszystkiego co zyje ,do samch suiebuie tez ,

maja radości ,jak komus cos zlego  sanie ... to się nie miesci nigdzie ....

pozdrawiam ogromnie serca2022.jpg

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj

DZIEŃ DOBRY Emotikon smile
ZNACZY SIĘ, NIE WIEM, CZY DOBRY-ŚNIEG ZNIKA, ZOSTAJE PACIAJA...
HOPIAK NA MNIE NABURCZAŁA-ŻEM LEŃ JEST,ŻE CHODZIĆ MI SIĘ NIE CHCE,ŻE "KSIĘCIUNIOWI NIE CHCE SIĘ DOOPKI SAMEMU NOSIĆ",ŻE NIE DA SIĘ OSZUKAĆ-BO SKORO W DOMU UMIEM CHODZIĆ SAM, TO I NA DWORZE MAM ŁAPKAMI PRZEBIERAĆ, A NIE LICZYĆ NA NOSZENIE...ECH...
NO I JESZCZE WAM SZCZEKNĘ,ŻE JAK TEN ŚNIEG ZNIKA, TO SIĘ KAŁUŻE ROBIĄ...I JA TEN..NO TEGO...ZROBIŁEM KLAPEN DUPEN W KAŁUŻE...I JESZCZE PODCIĄŁEM NOGI HOPIAKA...NO I JA KLAPEN ...A ONA NA SZCZUPAKA W KAŁUŻĘ...I JAK JUŻ LEŻAŁA, TO SIĘ NA NIĄ WDRAPAŁEM, POŁOŻYŁEM-NO, OGRZAĆ JĄ CHIAŁEM...A ONA NIEWDZIĘCZNA SIĘ WYDARŁA "ZŁAAAŹ!" I POSZLIŚMY DO DOMU-ALE JA SŁYSZAŁEM JAK MRUCZAŁA POD NOSEM "BULBO, MÓDL SIĘ,ŻEBY BYŁO NA TYLE WCZEŚNIE,ŻEBY NIKT NAS NIE WIDZIAŁ"...
BULBO...LEŃ?

Link to comment
Share on other sites

ale cudnie napisane

 czytam i smieje od ucha do ucholaaaaa

  a Zosienke mam  w sercu

 jak iwle wiele serduszek cudnych

...

Ewa, dobrze wiesz,że można skupiać się na tym co złe-tylko po co? kochać trzeba takim jaki jest, brać z życia to co najlepsze, cieszyć się drobnostkami, tego nauczyła mnie Zoś, tego się trzymam i trzymać będę. Upadam, wstaję, uśmiech na twarz i idę dalej :)

Link to comment
Share on other sites

Ale się uśmiałam ,aż tłusty brzuchol mi się trząsł.

Bulbo, nie martw się, nie tylko ciebie chcą odchudzić.( na razie z marnym efektem).

Wiesz Poker, Bulbo ma tę cudowną możliwość jedzenia bez ograniczeń-powinien przytyć, nie to co my, nieszczęsne kobiety chlip chlip (gdzie emotki? buuu)

i w związku z tym pochwalę się,że Dobra Duszka z fb obiecała zamówic Księciuniowi aż 24 puszki pysznego jedzonka o wadze 800 gram jedna! ależ się będzie opychał!

Oczywista oczywistość,że nie dam mu od razu całej puchy nowego jedzonka-będziem mieszać z suchym (a Kasięciowi wsio rybka, byle duuużo było)

Link to comment
Share on other sites

Wiem ,że on nie jest za gruby.Ale też nie jestem pewna czy on powinien dużo przytyć ze względu na łapy.

mam ten sam dylemat. Myslę,że po miesiącu pobytu u mnie wypadałoby zrobić badanie krwi, zważyć chłopaka.

Wydaje mi się,że troszkę powinien przytyć, aczkolwiek nie 10 kg w miesiąc ;) powolutku, stopniowo...zobaczymy co czas przyniesie, prawda?

Link to comment
Share on other sites

Nic nie wiem!  nie mam pojęcia na temat tej choroby , na jaką choruje Bulbo? 

trzeba poszukać w necie....

ja czytałam, czytając bałam się...więc lekturę odłozyłam na później.

Niemniej uważam,że los jest niesprawiedliwy-mało się Bulbo wycierpiał? jeszcze takie paskudztwo mu zesłał :( 

Ale...nie zauważałam,żeby go bolało...chodzi jak pijany...ale...chodzi! mało tego-zaczepia do zabawy, wpycha główkę pod dłoń,żeby głaskać, buziaki rozdaje na prawo i lewo, co i rusz przychodzi z zabawką "bawimy się? bawimy? róbmy coś! cokolwiek! ale róbmy!"

To jest naprawdę cudowny pies, który zasługuje na swój domek!

Link to comment
Share on other sites

mam B comleks 3x1

Traumeels 1 kuleczka 3x dziennie

niesterydowy lek p.zapalny psi

Polfin 0,4 2x dziennie

steryd-doraźnie

jak z błędami-sorki, bo przez tel mi podawała, a ja analfabeta nazewnictwa medycznego jestem

 

Z wymienionych wyżej podaję wit B 

Koniecznie podawaj 3 x dziennie po 1 tabletce Traumeel S. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe.

Polfilin jest na poprawę krążenia.

Link to comment
Share on other sites

Koniecznie podawaj 3 x dziennie po 1 tabletce Traumeel S. Ma działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe.

Polfilin jest na poprawę krążenia.

Dziękuję za radę :) ja naprawdę nie znam się na lekach, no, może troszkę ale tylko na tych, które "przerabiałam" z podopiecznymi. Nazw leków nie jestem w stanie zapamiętać-jak nie zapiszę, to po 3 sekundach muszę pytać o nazy ponownie (ech...wstyd mi z tego powodu :( )

Link to comment
Share on other sites

No i powolutku się ze soba oswajamy :) Książę już prawie zaakceptował stadko-Tolusiowi mordeńkę szorował rano aż miło (Tolo się nie broni, miał czas przywyknac do zabiegów pielęgnacyjnych przez 3 lata u nas-naczelnym higienistą-Hades :) )

Na Blackiego właściwie nie patrzy...a Dziadek dostał ode mnie w ucho, jak go przyłapałam na podgryzaniu Księcia (wygląda to tak-Dziadek szczypie, Bulbo odwraca głowę, a Dziadek w krzyk-"zabił mnie!!")

 

No i Księciuniu się rozkręcił :) gadatliwy z niego jegomość ;)

 

Ps. co ja znów namieszałam,że mam takie małe literki? :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...