Jump to content
Dogomania

Gwiazda śliczna dziewczynka już wesoła w swoim wymarzonym domku!!! Warto pomagać!!! dziękujemy wszystkim za pomoc!!!


Ayam1980

Recommended Posts

Jeszcze wynalazłam TOZ Wrocław ul.Żeromskiego 56  (Joanna Kleszcz - insp.TOZ)

tel. 796 192 199 po godz.15

i z tego TOZu Katarzyna Jędo

tel.609 146 978  (sprawy - adopcje;sterylizacje)

Reszta członków TOZu to woj.dolnośląskie.

 

Nutusia,Grażyna49,Gwiazdka miała wcześniej zrobione ogłoszenia jak była jeszcze w Schronisku,efektem była P.Alina.Kontakt był na Schronisko.Ja pociągnęłam je dalej jak pojechała do Hoteliku i zrobiłam jej OLX wyróżnione i kontakt na Hotelik.Wstawiam co jakiś czas ile było odwiedzających ogłoszenie i telefony pobrane np.wczoraj str.31 post 591 i nikt nie negował tego, no i efektem są Państwo z Wrocławia.W każdej chwili mogę usunąć ogłoszenie wstawiając innego psiaka potrzebującego domu.Czy coś zrobiłam nie tak?

Link to comment
Share on other sites

Nutusiu , nie musisz oddzwaniać przepraszam że tyle razy Ciebie dzisiaj niepokoiłam ale akurat była u mnie Ulv i raz że chciałam dopytać czy gdyby Ulv mogła przedstawić taką umowę adopcyjną to wystarczy przesłać na mejla?  jutro będzie u mnie to napiszę czy jest i chciała Ci powiedzieć że jej zdaniem... większe ryzyko sterylki jest dwa miesiące po cieczce niż dwa tygodnie(miała już taki przypadek z konieczności) podobno po dwóch miesiącach już może wystąpić wczesne ropomacicze i jakieś drugie zapalenie czegoś( zapomniałam?) co przedłuża rekonwalescencję , dzwoniłam bo nie zapamiętuję i nie chciałam robić później śmiechu, a że sprawa gardłowa to myślę że lepiej jak napiszę tutaj bo później nie musisz jeszcze raz wszystkiego opisywać, jutro wieczorem napiszę czy mam tą umowę(Ulv będzie ok17)  ale mogę jeszcze sprawdzić telefonicznie te numery które podała Anula, niestety ruszyć się nigdzie nie mogę od 8-18 a później to już nie mam ochoty na nic ;)... no chyba że wyższa konieczność!

 

Anulko, wszystko jest dobrzethumbsup.gif

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nutusia,Grażyna49,Gwiazdka miała wcześniej zrobione ogłoszenia jak była jeszcze w Schronisku,efektem była P.Alina.Kontakt był na Schronisko.Ja pociągnęłam je dalej jak pojechała do Hoteliku i zrobiłam jej OLX wyróżnione i kontakt na Hotelik.Wstawiam co jakiś czas ile było odwiedzających ogłoszenie i telefony pobrane np.wczoraj str.31 post 591 i nikt nie negował tego, no i efektem są Państwo z Wrocławia.W każdej chwili mogę usunąć ogłoszenie wstawiając innego psiaka potrzebującego domu.Czy coś zrobiłam nie tak?

Anulko,przepraszam jeśli to tak odebrałaś.Ja też robiłam Gwiazdeczce ogłoszenia jak jeszcze była w schronisku.Tylko niestety na moje ogłoszenie nie było ani jednej odpowiedzi.Nie zawsze na papierze można dokładnie oddać to co się myśli.Tak więc podkreślam,nic źle nie zrobiłaś a nawet same cudowne posunięcia w postaci bazarków,bez których Gwiazdeczka nie trafiła by do hoteliku.

Mam nadzieję,że wszystko dobrze się zakończy,tylko te nerwy........

Link to comment
Share on other sites

Jesteśmy na dobrej drodze :)

Rozmawiałam wczoraj z panią prezes fundacji Happy Animals, przestawiłam sytuację, spotkałam się z pełnym zrozumieniem. Zarząd fundacji jest dwuosobowy, więc decyzja musi być przedyskutowana. Za chwilę wysyłam maila do p. prezes z zapisami w umowie, które chciałabym umieścić i o 19ej mam dzwonić po odpowiedź.
Jak już sklecę maila z tymi zapisami - przekleję tutaj.
Żeby fundacja była, że się tak wyrażę "bezpieczna" i nie musiała się obwiać, że w razie draki zostanie z psem na głowie (jako strona umowy ponosi takie ryzyko), w umowie musi się znaleźć zapis, że w razie zwrotu z adopcji, adoptujący zrzeknie się psa na... moją rzecz. Przy czym we wczorajszej rozmowie z Papryką padła propozycja - za co bardzo dziękuję - że mogę dopisać w tym punkcie również Pawła.

Dobra, szkoda czasu, piszę maila ;)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

dobra robota dziewczyny :) ja wydałam Werę do adopcji bez sterylizacji i bez sprawdzenia na koty....i jest super :) jest w domku, gdzie jest kot i nie ma problemu, jak to powiedziała nasza behawiorystka - kot to będzie jej najmniejszy problem....nowe otoczenie, ludzie, stres :) a skutek jest taki, że Wąsik - kot pije wodę wyłącznie z miski Wery, która stoi przy niej :) Werze kończy się cieczką, którą dostała w hoteliku, zgodnie z zaleceniem Pani weterynarz może być wysterylizowana za dwa miesiące - takie postanowienie dodałam w umowie - zobowiązanie do wysterylizowania Wery w ciągu 2 miesiecy :) a Wera? kwitnie i zmienia się w oczach <3

Link to comment
Share on other sites

Ayam, no weź mnie nie rozśmieszaj - dom Wery znasz lepiej niż swój własny ;) I w razie czego, sama Werę zatargasz na sterylizację :)


O takie zapisy w umowie poprosiłam panią prezes:

- Adoptujący zobowiązuje się poddać psa zabiegowi sterylizacji nie później niż do końca lipca 2015 r., w lecznicy weterynaryjnej Agaty Uchacz, ul. Kazimierza Jagielończyka 7a, 50-240 Wrocław.

- Wykonanie zabiegu zostanie potwierdzone stosownym wpisem do książeczki zdrowia psa oraz przesłaniem zdjęcia psa po zabiegu (na którym będzie widoczny szew) na adres mailowy: [email protected]

- W przypadku ewentualnego zwrotu psa z adopcji, Adoptujący zobowiązuje się odwieźć go, na własny koszt, z powrotem do hotelu „Psia Chata” w ........... oraz zrzec się psa na rzecz Magdy Lipińskiej (nr dow. os. ...... i właściciela hotelu - Pawła ........).

- Umowa zostaje sporządzona w 3 egzemplarzach - po jednym dla każdej ze stron i jeden, celem przesłania do lecznicy, gdzie ma zostać wykonany zabieg sterylizacji.


Nie wiem jakie są zapisy w Państwa standardowej umowie, ale prosiłabym również, by nie zabrakło wśród nich takich, jak:

Powiadomić NATYCHMIAST o zaginięciu psa.

Natychmiast powiadomić o chorobie lub śmierci zwierzęcia.

Umożliwić Opiekunowi tymczasowemu lub osobie przez niego wskazanej wizytę poadopcyjną.

Niezwłocznie powiadomić o każdorazowej zmianie adresu zamieszkania bądź numeru telefonu.

Niezwłocznie zachipować psa oraz upewnić się, że chip został zarejestrowany w ogólnopolskiej bazie safe-animal.

W razie nie wywiązania się z zapisów niniejszej umowy, dotychczasowy opiekun ma prawo do natychmiastowego odbioru psa, a Adoptujący ma obowiązek niezwłocznego wydania go.

Link to comment
Share on other sites

Niezwłocznie zachipować psa oraz upewnić się, że chip został zarejestrowany w ogólnopolskiej bazie safe-animal.

 

U nas w Polsce, niestety, panuje wolna amerykanka :( w kwestii rejestracji psów. Ja mam Bliss zaczipowaną  przez schronisko(bez rejestracji) i najpierw zarejestrowałam ją w safe animal. Jak chciałam się ubezpieczyć od szkód wyrządzonych przez psa9bo to jednak duży pies), okazało się ,że przez ubezpieczyciela(Allianz) honorowane są tylko rejestracje w identyfikacja.pl.

No, to Bliss jest w obu bazach ;). Oczywiście, każda  rejestracja jest płatna :(

Link to comment
Share on other sites

Safe-animal jest bazą najszerszą i najpowszechniejszą w Polsce, a co za tym idzie póki co "najpewniejszą"... Np. u nas w lecznicy, przy szczepieniach na wściekliznę pies dostaje medalik z nr identyfikacyjnym, który też można zarejestrować w dodatkowej bazie "nr ID". I bardzo dobrze - im więcej miejsc, w których można odnaleźć właściciela, tym lepiej ;)
Chodzi głównie o to, by pies był jednak zachipowany i żeby chip był zarejestrowany, bo taki bez rejestracji jest przecież kompletnie bez sensu!!!

Link to comment
Share on other sites

Tak Safe Animal jest znaną bazą i Schroniska tam umieszczają swoje psy.Umowa jest bardzo dobra.Teraz tylko aby jakoś dotarła do Państwa umowa.Następna sprawa to gdyby Pan miał zabrać Gwiazdkę,potrzebne są szelki,obroża i adresówka z danymi Państwa.To jest bardzo istotna sprawa a często omijana.W drodze,na postoju pies może zaginąć,uciec.

Fajnie Nutusia,że dogadałaś się z Fundacją,cieszę się i dziękuję Tobie za zaangażowanie.

Link to comment
Share on other sites

O obroży, adresatce i podróży będzie oczywiście mowa, Anulko ;)
Jeśli fundacja zgodzi się nam pomóc, umowa będzie mogła być może podpisana nawet przed odbiorem psa, żeby uniknąć słania listów w tę i z powrotem. Zobaczymy...

Fajnie Nutusiu.Cieszę się ogromnie i wierzę,że uda się jakoś wszystko załatwić szybciutko a tym samym Gwiazdka będzie miała swój dom.Dziękuję Tobie za wszystko co do tej pory zrobiłaś.Zaangażowałaś się całą sobą.

Link to comment
Share on other sites

Miło powitać Panią Prezes! Jeszcze raz pięknie dziękuję za zrozumienie i pomoc :)

Wszystko na dobrej drodze - moje zrzeczenie się psa na rzecz fundacji podpisane, zeskanowane i wysłane. Kolega, który robił wizytę PA sporządzi oficjalną notatkę najdalej do poniedziałku. Dzwoniłam do p. Jolanty, wzięłam wszystkie dane do umowy, poinformowałam, że prześlemy umowę do wglądu.

Państwo - z uwagi na odległość - planują przyjechać po Gwiazdkę w weekend (możliwe nawet, że już w przyszły ;)). Wszystkie kciuki na pokład!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...