Jump to content
Dogomania

Gwiazda śliczna dziewczynka już wesoła w swoim wymarzonym domku!!! Warto pomagać!!! dziękujemy wszystkim za pomoc!!!


Ayam1980

Recommended Posts

Sytuacja jest trudna, z jednej strony jestem przeciwna wydawaniu psów bez zabiegu a z drugiej strony, gdybym była na miejscu Państwa chyba bym wyszła z siebie i stanęła obok gdyby ktoś mi kazał czekać na psa ponad miesiąc pomimo obietnicy, że na pewno zostanie wysterylizowany ;) Ale wydaje mi się, że skoro Państwo są skłonni poczekać na Gwiazdę to niech poczekają. Nie ma co ryzykować. Żeby skrócić czas oczekiwania do minimum, tak jak pisze Nutusia można ją spokojnie wydać nie czekając 10 dni po zabiegu, ze szwami.

 

Jeśli chodzi o koty to wiele zależy od nas ludzi i tego jak zostanie przeprowadzone zapoznanie. Oczywiście zdarzają się "psy na kota", które na jego widok tracą całkowicie kontrolę nad sobą i jedyne o czym myślą to dopaść. Ale takich psów jest niewiele. Natomiast to, że pies goni obcego kota przebiegającego przez posesję nie musi o niczym świadczyć. Zachowuje się tak wiele psów, które żyją w domu z kotem a nawet śpią z nim w jednym posłaniu. "Swój" kot to zupełnie co innego niż obcy kot :)

Link to comment
Share on other sites

Chwila czegoś tu nie rozumiem - z tego co wiem Gwiazda jest w BDT u Papryki za karmę tak?naturalne mi się wydaje że Gwiazda pojechała na BDT gdzie miała spokojnie czekać na dom - nie było podanego TERMINU do kiedy ma opuścić hotel - a teraz wydaje mi się że jest lekka presja z tego powodu - jestem za tym aby wydać psa PO a nie PRZED sterylką -  " ona jest taka cudowna... " jak słyszymy w jednej piosence hehe że jeśli dom się rozmyśli - napewno biegusiem ustawią się inne domki równie cudowne - nikt nie będzie walczył w sądzie o sterylkę suni bo nie o to przecież chodzi - a to że się przywiązała do Papryki...no cóż stało się i w mojej ocenie miesiąc w tą miesiąc w tą niczego już nie zmieni

 

 

takie moje skromne 3 grosze :) ale chyba mam prawo co?nie na darmo przez ponad godzinę byłam materacem dla Gwiazdki w drodze do hotelu :smile:

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę że tak jak zdecydujecie tak będzie dobrze :)  to na szczęście jest taka sytuacja że ma tyle samo za i przeciw a tak naprawdę to każde wyjście skończy się pomyślnie!  ... ja raczej dumam czy jest jakiś sposób( podobno na wszystko jest sposób) rady ,żeby się z kotami polubiła? 

 

.. jak już zapadnie decyzja  to jeszcze popytam Nutusię ,prywatnie o sterylkę bo widzę że ma wiedzę( chyba na wszystko) :) ...

Link to comment
Share on other sites

Chwila czegoś tu nie rozumiem - z tego co wiem Gwiazda jest w BDT u Papryki za karmę tak?naturalne mi się wydaje że Gwiazda pojechała na BDT gdzie miała spokojnie czekać na dom - nie było podanego TERMINU do kiedy ma opuścić hotel - a teraz wydaje mi się że jest lekka presja z tego powodu - jestem za tym aby wydać psa PO a nie PRZED sterylką -  " ona jest taka cudowna... " jak słyszymy w jednej piosence hehe że jeśli dom się rozmyśli - napewno biegusiem ustawią się inne domki równie cudowne - nikt nie będzie walczył w sądzie o sterylkę suni bo nie o to przecież chodzi - a to że się przywiązała do Papryki...no cóż stało się i w mojej ocenie miesiąc w tą miesiąc w tą niczego już nie zmieni

 

 

takie moje skromne 3 grosze :) ale chyba mam prawo co?nie na darmo przez ponad godzinę byłam materacem dla Gwiazdki w drodze do hotelu :smile:

 

Kejciu wydaje mi się że nie ma tutaj presji, raczej każdy ma swój punkt widzenia w kwestii adopcji i go wyraża

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście "w razie czego" Gwiazdka ma miejsce u nas - zgodnie z umową do kwietnia - więc ma miejsce zapewnione. Każdy ma swoje zdanie co do kwestii adopcji - przed czy po sterylizacją - trudno tu dojść do jednoznacznego porozumienia, jedna osoba niech będzie odpowiedzialna za Gwiazdę i niech ona podejmie decyzję, zarówno dla nas (bo Gwiazda u nas jest) jak i dla Pana ważna jest informacja zwrotna czy psiak może być adoptowany już czy dopiero po sterylizacji.

Link to comment
Share on other sites

Możecie wydać Gwiazdkę bez sterylki, ja się nie upieram, ona nie jest "moja". Napisałam tylko, że ja takiej umowy nie podpiszę.

Jeśli się znajdzie taki ryzykant - dla mnie może jechać choćby jutro ;)

Powtórzę się...

Stałam się osobą odpowiedzialną za Gwiazdę nijako z "łapanki", ze względów formalnych i na tym koniec. Reszta - patrz jak wyżej ;)

Wyraziłam tylko swoje zdanie, że jeśli my, dogomaniaczki, nie widzimy problemu w wydaniu psa bez sterylizacji/kastracji, to dlaczego mamy wymagać od właścicieli, żeby spełniali nasze "widzi mi się"? Do schronów mamy pretensje, że wydają psy nie sterylizowane, a same mamy robić to samo?

Albo są jakieś zasady, albo ich nie ma.

Wydałam do adpopcji prawie 50 zwierzaków, trafiłam na jedną super nieodpowiedzialną babę i na jedną, z którą nie mogę dojść do porozumienia właśnie w kwestii sterylizacji. I właśnie o te 2 osoby za dużo!

A kwestia czy to jest szklanka do połowy pusta czy do połowy pełna - to już inna sprawa ;)
Link to comment
Share on other sites

Ponieważ Nutusia podpisała umowę w chwili gdy nie było innych chętnych ,ja jestem za tym ,żeby do końca za nią odpowiadała,czyli skoro mówi,że Gwiazdkę wydajemy po sterylce to tak będzie i już.

Ja osobiście nie mam żadnego doświadczenia w wydawaniu do adpocji poza moją osobistą Torą,więc nie powinnam w ogóle głosu zabierać.

Nie tak dawno /może rok/ śledzę dogo,więc i rozeznania nie mam.

Zakochałam się w suni od pierwszego wejrzenia i chcę dla niej jak najlepiej i wcale nie wątpię,że pozostałe cioteczki też..

 

Jeśli chodzi o bdt u Papryczki to uzgodnienia były do marca,a ponieważ była opcja,że Gwiazdeczka po świętach ma iść do p.Ali,więc nie było sensu na 1 miesiąc przenosić ją do innego bdt,więc Papryczka wyraziła zgodę do kwietnia.Za co jestem jej bardzo wdzięczna.

Reasumując w/g mnie  zgodnie z prowadzoną tu dyskusją Gwiazdeczka idzie do Wrocławia po sterylce.

Nie mniej proponuję w umowie ustnej/pisemnej zaznaczyć,że w razie gdy nie zgodzi się z kotami Państwo odwiozą ją do Papryczki./Jeśli to będzie przed kwietniem/

Teraz tylko powinno się ustalić z wetem /no bo chyba tam będzie robiona sterylka,bo do p.Doktora jest chyba zbyt daleko/kiedy  będzie można zrobić zabieg i za ile.

Link to comment
Share on other sites

Trzeba też ustalić ale tak na przyszłość bo jesteśmy optymiści i nie przewidujemy takiego scenariusza - ale gdyby życie spłatało figiel - to na jakich warunkach Gwiazda wróciłaby do hotelu

 

Żeby potem nie było niedomówień więc trzeba myślę to ustalić od a do z raz a dobrze :-)

Link to comment
Share on other sites

Tu się powinna Papryczka wypowiedzieć.

Ja jednak sądzę,że obowiązują początkowe uzgodnienia,że do kwietnia za jedzonko i weta a później sprawa otwarta do przedyskutowania gdyby /tfu tfu tfu /musiała wrócić

 

Masz jednak rację Kejciu,najważniejsze są wiążące uzgodnienia bez niedomówień.k,ODQwNjkzOTQsNTExOTQwOTQ=,f,25_AJ_orig.

Link to comment
Share on other sites

wg umowy Gwiazdka ma u nas miejsce do 14.04 za koszty wyżywienia i weta i to jest jak najbardziej aktualne. Pytanie co po 14.04... W razie czego będzie to kwestia przedyskutowania... Co do sterylki tak jak już pisałam wcześniej u naszego weta koszt 350,00 netto, a gdzie będzie sterylizowana Gwiazda niech Nutusia decyduje

Link to comment
Share on other sites

wg umowy Gwiazdka ma u nas miejsce do 14.04 za koszty wyżywienia i weta i to jest jak najbardziej aktualne. Pytanie co po 14.04... W razie czego będzie to kwestia przedyskutowania... Co do sterylki tak jak już pisałam wcześniej u naszego weta koszt 350,00 netto, a gdzie będzie sterylizowana Gwiazda niech Nutusia decyduje

Dzięki Pati.

O koszcie pamiętałam ,ale czy mogła byś spytać Waszego weta kiedy by mógł zrobić sterylkę?

Ponieważ lekarze różnie podchodzą do czasu sterylki po cieczce,dobrze by było wiedzieć co sądzi Wasz wet.

Wtedy będzie można podjąć decyzję czy robimy na miejscu czy wieziemy do Nowego Dworu.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj druga tura odrobaczania: Gwiazda: 4 x 5,5 = 22,00, skan fv jutro wrzucę

To skarbnik Gwiazdki jest winien 22,00zł,tak?

Trochę zaniepokoiła mnie wypowiedź anici,że Pani pracuje do późna a Pan też wróci do pracy,czy już pracuje.Gwiazda będzie przebywać w mieszkaniu dość sporo godzin z kotkami i to dwoma.Nie będzie kontroli nad zachowaniem się zwierzaków.

Jestem za tym aby Gwiazda była wydana do adopcji po sterylizacji,tak jak wcześniej napisałam pieniądze będą na sterylizacje Gwiazdy.

 

Kopia OLX:

 

Od: wczoraj
Do: 12 mar

221811999_1_94x72_gwiazdaprzepiekna-sucz
Gwiazda,przepiękna suczka w typie landse...

Za darmo

  0
 
Wyróżnione do 5 mar
 
Statystyki:
  Wyświetleń: 647
  Tel: 6
  GG: 0
  Skype: 0
Link to comment
Share on other sites

Będzie dobrze,Anulka.

Ja w to wierzę

... jasne że tak!  Anulko te wolne zawody mają to do siebie... że dzisiaj jest robota...a jutro niestety nie! ja też z racji zawodu ,znam takich wykonawców i wiem ,że niestety nie każdego dnia pracują... zresztą myślę że po takim udarze, powrót do pracy jest taki mocno oszczędzający!  po pięćdziesiątce już się nie da, pracować cały dzień przy pracach nawet wykończeniowych... tak ja przynajmniejn zauważyłam, wśród swoich znajomych :)

Link to comment
Share on other sites

... jasne że tak!  Anulko te wolne zawody mają to do siebie... że dzisiaj jest robota...a jutro niestety nie! ja też z racji zawodu ,znam takich wykonawców i wiem ,że niestety nie każdego dnia pracują... zresztą myślę że po takim udarze, powrót do pracy jest taki mocno oszczędzający!  po pięćdziesiątce już się nie da, pracować cały dzień przy pracach nawet wykończeniowych... tak ja przynajmniejn zauważyłam, wśród swoich znajomych :)

Tiiiiaaa ,skąd ja to znam .

Mój mąż z tej samej branży już drugi miesiąc w domku siedzi.

Taka pora roku nie remontowa.

Hi hi hi może ktoś potrzebuje mieszkanie odnowić???

Link to comment
Share on other sites

Będzie dobrze,Anulka.

Ja w to wierzę

Mam nadzieję.

 

... jasne że tak!  Anulko te wolne zawody mają to do siebie... że dzisiaj jest robota...a jutro niestety nie! ja też z racji zawodu ,znam takich wykonawców i wiem ,że niestety nie każdego dnia pracują... zresztą myślę że po takim udarze, powrót do pracy jest taki mocno oszczędzający!  po pięćdziesiątce już się nie da, pracować cały dzień przy pracach nawet wykończeniowych... tak ja przynajmniejn zauważyłam, wśród swoich znajomych :)

A jak dzisiaj będzie robota do późna to co?

 

Tiiiiaaa ,skąd ja to znam .

Mój mąż z tej samej branży już drugi miesiąc w domku siedzi.

Taka pora roku nie remontowa.

Hi hi hi może ktoś potrzebuje mieszkanie odnowić???

A jak pora remontowa to zapewne TZ niet całymi dniami.

Przepraszam za mój pesymizm,to chyba ta huśtawka pogodowa na mnie tak działa.I działa jeszcze to,że dla Gwiazdeczki marzy mi się najlepszy dom na świecie bez przeszkód.

Link to comment
Share on other sites

Jak najbardziej najlepszy,z najlepszych  domek dla Gwiazdeczki :) Ale czy ten jest zły?Państwo zakochali sie w suni "od pierwszego wejrzenia" Pan,chce przyjechać i ją odebrać osobiście i nie czeka,aż ktoś łaskawie pod drzwi przywiezie.Mimo,że chcieli by ją mieć zapewne już /jak każdy z nas w takiej sytuacji/ to będą czekać ile będzie trzeba.Ludzie pracują,maja zwierzęta u siebie w domu i tak organizują czas,aby przez to nikt nie ucierpiał.Sprawa kotów,jest dla mnie też wielką zagadką....Ale bez sprawdzenia i to na miejscu,można teraz dużo gdybać.Koty są rezydentami i to stanowi przewagę nad nowym "przybyszem" + do tego odpowiednia reakcja i zachowanie Państwa,powinny przynieść pozytywne rezultaty.Jest tyle cioć we Wrocławiu,że na pewno nie odmówią Państwu pomocy,gdyby jej potrzebowali :) Więcej optymizmu,bo on daje siłę do działania i pomagania,jak również powinien towarzyszyć Gwiazdeczce,na nowej drodze życia :)

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny co da test na kota? OK, ktoś przyjedzie z kotem do hotelu i Gwiazda go pogoni (pomijając fakt, że kot będzie mega zestrachany taką ilością zapachów psów). Czy to jest miarodajne? Na spacerze na zewnątrz również może pogonić kota.
Wydaje mi się, że nie jesteśmy w stanie sprawdzić tu na miejscu na tyle, żeby powiedzieć Panu, że Gwiazda się nie nadaje do domu z kotami i jej nie wydać.

Trzeba Pana poinformować, że Gwiazda zostanie im oddana po sterylce tj. po 20 marca.
I wtedy Nutusia podpisze umowę adopcyjną (nie to, że się tak rządzę - rozmawiałam z Nutusią :) )
Gdyby się okazało, że Gwiazda jednak musi wrócić, bo nie toleruje kotów i ma mordercze zapędy, to wraca do hotelu do końca okresu, na jaki została zawarta umowa, a potem Paweł z Patrycją powiedzą nam, na jakich warunkach mogłaby zostać dłużej, jeśli będzie taka potrzeba. Myślę, że warto w umowie dodać zapis (po ustaleniu z Państwem), że odwiozą ją w razie takiej potrzeby.

Czy tak będzie OK?

Ważne, żeby Państwo dostali konkretną informację, bo taki brak informacji nie jest ok w stosunku do nich.

Nie przewidzimy wszystkich scenariuszy, a tu mamy nauczkę, żeby zawsze jedna osoba była odpowiedzialna za psa, bo ile ludzi tyle opinii i pomysłów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...