Jump to content
Dogomania

Gwiazda śliczna dziewczynka już wesoła w swoim wymarzonym domku!!! Warto pomagać!!! dziękujemy wszystkim za pomoc!!!


Ayam1980

Recommended Posts

Super wiadomości.

Tylko kto się podejmie.

Ja nie mogę bo finanse mam pod zdechłym azorkiem.

Natomiast jeśli będzie taka możliwość żeby ją zabrać to jednorazowo 50 PLN jestem w stanie przekazać na Gwiazdeczkę.

Mnie też się wydaje,że gdyby była ogłaszana z dt lub hoteliku z pięknymi zdjęciami po kąpieli szybciej by domek znalazła.

 

Mało czasu zostało w przyszłą niedzielę jest już 18.

No jeszcze jest nadzieja,że odpowiedź na ogłoszenie było bardzo przemyślane i państwo się odezwą.

Link to comment
Share on other sites

Super wiadomości.

Tylko kto się podejmie.

Ja nie mogę bo finanse mam pod zdechłym azorkiem.

Natomiast jeśli będzie taka możliwość żeby ją zabrać to jednorazowo 50 PLN jestem w stanie przekazać na Gwiazdeczkę.

Mnie też się wydaje,że gdyby była ogłaszana z dt lub hoteliku z pięknymi zdjęciami po kąpieli szybciej by domek znalazła.

 

Mało czasu zostało w przyszłą niedzielę jest już 18.

No jeszcze jest nadzieja,że odpowiedź na ogłoszenie było bardzo przemyślane i państwo się odezwą.

 

To szukamy osoby która będzie odpowiedzialna za Gwiazdkę... Kto jest chętny???? Anula mogłaby zacząć bazarek robic...

Link to comment
Share on other sites

10 kg karmy to mało - dobra karma to 30 dg na psa o wadze 30 kg. Tyle jadają moi tymczasowicze - pies wielkości ONka, ale drobniejszy i sunia podobna do border coli(ponieważ dużo biega to trochę więcej jada). Ja daję im Ariona - bardzo go lubią i taką karmę kupują im osoby za psy odpowiedzialne.

 

Jeżeli Gwiazda jest większa to wyjdzie ok.12-15 kg karmy. Na początku mniej, ale potem jak się rozrusza to może jeść więcej.

Link to comment
Share on other sites

Pani Alina zainteresowana Gwiazdą potwierdziła, że chciałaby ją wziąć. Jednak ze względu na prace remontowe i fakt, że aktualnie przebywa za granicą, adopcja byłaby możliwa dopiero na Wielkanoc.

Osobie odpowiedzialnej za Gwiazdę przekażę bezpośredni kontakt do zainteresowanej pani, o ile wcześnie pani Alina nie zarejestruje się na dogo i wejdzie na wątek Gwiazdy.

Link to comment
Share on other sites

Pani Alina zainteresowana Gwiazdą potwierdziła, że chciałaby ją wziąć. Jednak ze względu na prace remontowe i fakt, że aktualnie przebywa za granicą, adopcja byłaby możliwa dopiero na Wielkanoc.

Osobie odpowiedzialnej za Gwiazdę przekażę bezpośredni kontakt do zainteresowanej pani, o ile wcześnie pani Alina nie zarejestruje się na dogo i wejdzie na wątek Gwiazdy.

 

No to wiemy co robic, do połowy lutego Gwiazdka będzie u nas w DT (za koszt wyżywienia bez kosztów pobytu), od połowy/końca lutego pojedzie do lunarmermaid (deklarowała miejsce dla Gwiazdki ze wspomożeniem na karmę) i będzie czekała na swój domek, myślę, że byłoby to najlepsze rozwiązanie

Link to comment
Share on other sites

10 kg karmy to mało - dobra karma to 30 dg na psa o wadze 30 kg. Tyle jadają moi tymczasowicze - pies wielkości ONka, ale drobniejszy i sunia podobna do border coli(ponieważ dużo biega to trochę więcej jada). Ja daję im Ariona - bardzo go lubią i taką karmę kupują im osoby za psy odpowiedzialne.

 

Jeżeli Gwiazda jest większa to wyjdzie ok.12-15 kg karmy. Na początku mniej, ale potem jak się rozrusza to może jeść więcej.

To w takim razie jaki jest koszt karmy przy miesięcznym wyżywieniu Gwiazdy?

Papryka a jaki byłby koszt u Ciebie? To musi być wszystko jasne aby nie doszło do tego,że pies nie będzie miał pieniędzy na karmę.

Jeżeli chodzi o Panią,która zdeklarowała się dać DS Gwiazdeczce to nie byłabym na 100% pewna,że ten DS będzie,ponieważ jest to spory okres i plany Pani mogą się zmienić a mam prawo tak twierdzić,ponieważ moja tymczasia Sawana miała też być w taki sposób adoptowana - wynik-nici z tego.

Link to comment
Share on other sites

To w takim razie jaki jest koszt karmy przy miesięcznym wyżywieniu Gwiazdy?

Papryka a jaki byłby koszt u Ciebie? To musi być wszystko jasne aby nie doszło do tego,że pies nie będzie miał pieniędzy na karmę.

Jeżeli chodzi o Panią,która zdeklarowała się dać DS Gwiazdeczce to nie byłabym na 100% pewna,że ten DS będzie,ponieważ jest to spory okres i plany Pani mogą się zmienić a mam prawo tak twierdzić,ponieważ moja tymczasia Sawana miała też być w taki sposób adoptowana - wynik-nici z tego.

 

Anula u nas ma miejsce Gwiazdka za zwrot kosztów wyżywienia/karmę/ również ktoś zamiast zwrotu kosztów może wysłać poprostu karmę, bez kosztów pobytu. Również uważam, że musimy być przygotowani na dłuższy pobyt Gwiazdki w DT bo różnie bywa z deklaracjami adopcji. 

Link to comment
Share on other sites

myślę, że musimy założyć ok 15 kg karmy miesięcznie - moja koleżaanka ma landseera i własnie pisała, że jej psiak (samiec) zjada 15 kg karmy ale jest niejadkiem, suńki są nieco mniejsze i troche mniej powinny zjadać więc myślę, że musimy tak założyć 

 

ona daje swojemu landkowi karmę brit (średnia półka) - 15 kg koszt ok 100-120 zł

 

http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fallegro.pl%2Fbrit-premium-adult-l-large-15-kg-od-zookrak-i4961515927.html&h=OAQEzJWk9

Link to comment
Share on other sites

Ludzie zbierzcie się!!! Jest szansa, żeby za tydzień była już w hoteliku.
Ja się nie podejmę, bo mam już "na stanie" Piankę.
No i Kaktusa, ale tam Hau Hau większość roboty odwala :) Dzięki Alicja :)
No ale "na stanie" jest mój :)

Kto poda swoje dane, żeby wziąć ją na siebie i ewentualnie jest w stanie zająć się zbiórką funduszy na karmę, gdyby zaistniała taka potrzeba?

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam 15 kilo suchej dobrej karmy to minimum dla takiej wielkości psiaka.

Moja Tora zjadała 15 kilo na 2 miesiące,ale dostawała jeden posiłek suchej karmy a drugi gotowane lub surowe mięsko z warzywami i makaronem.

W przypadku kiedy hotelik karmi tylko suchą karmą trzeba przyjąć zalecenia producenta czyli w granicach 500 gram dziennie.

 

Dziewczyny,bardzo bym chciała pomóc,ale ja jestem po operacji kręgosłupa i czekam na następną.

Często jestem zmuszona być w szpitalu a wiadomo to utrudnia kontakt nawet przez internet.

Proszę niech się ktoś zlituje.

 

W tak odległą w czasie adopcję,ja też nie za bardzo wierzę,chyba ,że pani od początku włączy się w zabezpieczenie  Gwiazdeczki.

Tu nie chodzi oto żeby nie mieć do kogoś zaufania,ale los potrafi być bardzo przewrotny i nawet przy najlepszych chęciach potrafi płatać figle.

Link to comment
Share on other sites

To już przynajmniej wiadomy jest koszt wyżywienia Gwiazdeczki.Ja mam małe psiaki i nie miałam pojęcia ile potrzeba karmy dla większego psiaka.Uważam,że ta kwota jest do ugryzienia,gorzej jak potrzeba będzie jeszcze pieniążków na weta,odrobaczenie,odpchlenie itd.

 

Zapraszam na bazarek cegiełkowy dla smutnej Gwiazdeczki.Bardzo proszę o licytację i podnoszenie bazarku.

 

http://www.dogomania.com/forum/topic/144957-csmutna-gwiacegie%C5%82kowysmutna-gwiazdeczka-z-radys-zbieramy-na-karm%C4%99pom%C3%B3%C5%BC-110115-210115/

Link to comment
Share on other sites

Ja uważam, że jeśli p. Alina jest naprawdę zainteresowana adopcją, to powinna przynajmniej cześciowo partycypować w kosztach utrzymania Gwiazdy - byłaby to niejako gwarancja, że Gwiazdę weźmie.

W zasadzie - jedynym warunkiem adopcji jest pozytywna reakcja Gwiazdy na inne psy - p. Alina ma 3 łagodne suczki, w tym dwie staruszki (11 i 18 lat), koty i 3 koniki. Jeśli Gwiazda jest łagodna, to być może adopcja byłaby wcześniej (siostra p. Aliny by ją wzięła).

Link to comment
Share on other sites

To jest prawda.Po zabraniu ze schroniska odrobaczenie i odplchlenie to konieczność.

Miejmy nadzieję,że Gwiazdeczka nie ma większych uszczerbków na zdrowiu.

Co do Pani Alinki , podobnie jak Psy z Radys myślę.,że jeśli poważnie o adopcji myśli powinna się skontaktować tu na wątku.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem dlaczego, ale p. Alina kontaktuje się ze mną.

Napisała, że chce pomóc finansowo w utrzymaniu Gwiazdy - prosi osobę odpowiedzialną za adopcję o numer konta i nazwę banku.

 

jest bazarek dla Gwiazdki to moze tutaj wrzucic te pieniazki http://www.dogomania.com/forum/topic/144957-cegie%C5%82kowysmutna-gwiazdeczka-z-radys-zbieramy-na-karm%C4%99pom%C3%B3%C5%BC-110115-210115/

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem dlaczego, ale p. Alina kontaktuje się ze mną.

Napisała, że chce pomóc finansowo w utrzymaniu Gwiazdy - prosi osobę odpowiedzialną za adopcję o numer konta i nazwę banku.

Takie dane do kontaktu podane są przy ogłoszeniach zamówionych przeze mnie:

Kontakt: [email protected] (e-mail DO WOLONTARIUSZY),
TEL. DO SCHRONISKA (w godz. 10-16): 513-83-55-80 ; 506-99-23-13

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie znajdzie się papryko znajdzie :)
Chciałam tylko zapytać, czy jeśli dla Gwiazdki znajdzie się domek wcześniej niż ta Pani będzie w stanie ją zabrać, to nie będzie problemu? Mam na myśli, czy Gwiazdka będzie już zarezerwowana dla tej Pani, czy jeśli ktoś wcześniej się zdecyduje to będzie mógł ją adoptować?

Link to comment
Share on other sites

Spokojnie znajdzie się papryko znajdzie :)
Chciałam tylko zapytać, czy jeśli dla Gwiazdki znajdzie się domek wcześniej niż ta Pani będzie w stanie ją zabrać, to nie będzie problemu? Mam na myśli, czy Gwiazdka będzie już zarezerwowana dla tej Pani, czy jeśli ktoś wcześniej się zdecyduje to będzie mógł ją adoptować?

To trudne jest pytanie. Skoro Pani Alina zarezerwuje sobie sunię i będzie pomagać finansowo to raczej jej pierwszej należy się adopcja.To chodzi głównie o finansowanie Gwiazdeczki i by było nie fer gdyby Pani przesyłała pieniążki na utrzymanie suni a adoptował Gwiazdeczkę ktoś inny nie łożąc na nią.

W każdym razie potrzebny jest skarbnik,który będzie mógł podać dane Pani Ali do przelewu.Kto się zgłasza na skarbnika Gwiazdeczki?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...