Jump to content
Dogomania

Goldki & Labki offowo :) ich właściciele też mile widzi


Thaned

Recommended Posts

:razz: Głupie pytanie?? Sama chciałabym wiedzieć, jak to jest. Nasz pies bączy bardzo rzadko, ale jak już to.........:shake:

Zmieniłabym trochę Twoje, KarolinkaAndRoni, pytanie - zamiast "czy", chciałabym wiedzieć "po czym"? Rodzina_rr po swojej rodzinie przejęła przekonanie, że pies smrodzi jesli je chleb. Co Wy na to?? ;)

Tego posta pisałam trzy razy, bo ciągle zamiast "zatwierdz" robiłam "wstecz":mad: . YYYYYY, chce mi się warczeć!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Sorry, ale coś skrewiłam z komputerem. :oops: Pracował w innym trybie i dlatego nie wiedziałam na forum mojego pierwszego posta :angryy:

Prawie nie dajemy Medorowi suchej karmy, wiec nie wiem. Ale logika i intuicja podpowieda, że byłoby coś na rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie Gazus ani Cucci ale powiem wam, że Tofa miała to samo. Poruszyłam tą delikatną kwestię kiedyś u weta - bo normalnie wytrzymać nie szło i pies musiał spać w drugim kącie pokoju. I wet powiedział, że to się zdarza po niektórych rodzajach karmy (Tofa żarła Purine Pro Plan), że to sprawa indywidualna i żeby zmienić karmę - przeszłyśmy najpierw na RC potem na Proformance i problem się skończył. Teraz oczywiście też jej się to zdarza ale dzięki Bogu okazjonalnie ...ufff...:diabloti:
Ach i jeszcze dodam, że mam ubaw po pachy jak ona puszcza bąka - jest taka zdziwiona i zagląda sobie z niedowierzaniem pod ogon - a my wyjemy ze śmiechu:)

Link to comment
Share on other sites

:knuje: no nie wiem czy to akurat wina Puriny. Polo tez teraz wcina ta karme. Czasami cos mu sie wymsknie :cool3:
Kiedys dostal zoltego sera, jako nagrody. O matko, wtedy to sie dzialo :eek:

Akurat polozyl sie pod moimi nogami, jak siedzialam przy komputerze....szybko stamtad uciekalam :scared:
Wiecej serka nie jadl ;)

Niedlugo konczymy Purine i przechodzimy na inna karme. Ciekawe co bedzie sie dzialo w tej smierdzacej sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Też tak myślę, że to indywidualna sprawa bo po serku żółtym Tofie nic nie jest a po Purinie odlatywała. A na jaką karmę przechodzicie aaliw? Bo my też musimy zmienić bowiem Księżna Tofka strajkuje przy Proformance:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='KarolinkaAndRoni']Mnie sie wydaje ze po suchej karmie;/[/quote]

Karolinka, a czym karmisz?
Mój pies dostaje do jedzenia royala + od czasu do czasu jakieś dodatki (ozor, serce, ryż, kurczak, wołowina, ser, jajko, twaróg itp). Bąków nigdy nie było :lol:

[quote name='URIA']Ja nie Gazus ani Cucci [/quote]
A co ja i Ciucci? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tak Nil dostaje dużo surowego.Uwielbia serca wieprzowe i korpusy z kurczaka.
Do tego jeszcze szyje z indyka,płucka wieprzowe,żołądki indycze i kurze,łapki kurze,skrzydełka,mięso wołowe czyste bez kości,szponder,łatę,i jego przysmak to ogon wołowy lub wieprzowy.Zjada chętnie wszystkie warzywa i owoce-jabłka i gruszki obowiązkowo z ogryzkiem a marchew nie obierana.
Niestety przysmakiem psów jest tzw.bomba ekologiczna za czym on też przepada.Nie gardzi też serem białym ,twarożkiem ze szczypiorkiem,kefirem, jogurtem naturalnym , rzeżuchą czy natką pietruszki.
Jego rarytasem jest taka kombinacja:
Pęczek natki lub porcja rzeżuchy
jedno jajko ze skorupką (obowiązkowo)
biały ser
marchew
seler
brokuł
kalafior
jabłko
to wszystko wgniatam razem i dodaję ok.15-20 dag żołądków drobiowych drobniutko krojonych na smaczek.
to jest porcja dla giganta więc lepiej podzielić to i zamrozić
Uwierzcie mi to żarcie znika w 30 sek. dosłownie wciąga nosem.
I po tym nie smrodzi:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='URIA']Też tak myślę, że to indywidualna sprawa bo po serku żółtym Tofie nic nie jest a po Purinie odlatywała. A na jaką karmę przechodzicie aaliw? Bo my też musimy zmienić bowiem Księżna Tofka strajkuje przy Proformance:roll:[/quote]
Polo strajkuje, ale tylko wtedy, jak sie z miska spoznimy. :evil_lol:
Zastanawiam sie, czy jest karma ktora mu nie smakuje :crazyeye: Wszystko wcina w tempie ekspresowym.
Jak narazie wybralismy Eagle Pack dla szczeniakow ras duzych. Od przyszlego tygodnia zaczynamy mieszanie z Pro Planem :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Jajko ze skorupką wgniecione razem.
Bardzo dobrze się kruszy widelcem.
A co do krojenia to ja nie kroję nic prócz tych żołądków.
BARF polega na tym ,że podaje się psu w dużych kawałkach(jak największych)
i to pies sam sobie to rozrywa.Dla niego to super zabawa i powrót do naturalnych zachowań jego przodków.:lol:
Cały korpus z kurczaka to ok.5 minut super zabawy z jedzeniem.:evil_lol: Szarpanie po całej kuchni.
A takiego śmierdziucha czyli( Bomba ekologiczna ) to trochę dłużej bo stare mięcho inaczej się rozrywa i jest już obeschnięte z każdej strony.
Aneta & Nil

Link to comment
Share on other sites

A ja mam pytanie do tematu wyzej.Czy po surowym miesie psu nie cuchnie z pyska??Moj pies dostaje zazwyczaj gotowane mieso a jak surowe to zdako swinskie ogony.A jak [B]Neta[/B] dajesz psiakowi korpus z kurczaka to kosci tez zjada?Moj pies kosci niedostaje bo wszytsko je bardzo lapczywie i boje sie zeby mu kosc gdzies w gardle niestanela i zeby sie niezaczol dlawic.

Link to comment
Share on other sites

Kości to podstawa tej diety.Tak.Zjada całe korpusy razem z k0śćmi.Ja najpierw dawałam swojemu z ręki ,żeby sobie szarpał i rozrywał.Czym większe kawałki tym lepiej bo dłużej je je.A to właśnie o to chodzi.
Możesz dać mu np:skrzydło z indyka( o ile to dorosły pies i pogryzie tak duże kości)lub z kurczaka i trzymać w ręku ,żeby kombinował trochę nad tym.Jak sobie to skajarzy z gryzieniem to jesteś w domu.W drugiej kolejności mogą być korpusy i inne mięso z kośćmi.
Co do zapachu z pyska to uwierz ,że po BARFie najmniej mu "pachnie"z pycholka.Jak cię interesuje ta dieta to wejdź na [url]www.goldenretriever.pl[/url] i tam w dziale Zywienie w rozdziale Linki żywieniowe jest info o BARF.Właśnie od tego zaczynałam. KOŚCI surowe są bezpieczniejsze od gotowanych ( chodzi o drób).
Pozdrawiam Aneta od Nilka

Link to comment
Share on other sites

Tak.ja mam mięsny napraeciwko swojego domu więc codziennie kupuję świeżutkie a jak chcę zrobić ulubioną bombę ekologiczną dla Nilka to wystawiam mięcho na dwór na ok.3-4 dni aż ma taki lekko "nieświeży":lol: a nawet śmierdzący zapach i mu dopiero daję ten rarytas.Radość nie do opisania to trzeba zobaczyć.:multi:
Ale przynajmniej potem jest koniec ze zjadaniem napotkanych śmieci.:lol:
Aneta & Nil

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...