Jump to content
Dogomania

Dramat w Wyszkowie!10 psiaków na cito potrzebuje pomocy-alternatywa uśpienie.


Tigraa

Recommended Posts

W Wyszkowie mieszka 77 letnia pani. Latami przygarniała/podrzucano jej psy, psiaki rozmnażały się bez żadnej kontroli.

 

Obecnie pani nie ma czym ich karmić, psiaki nie mają bud, śpią na gołej ziemi, a kobieta musi w ciągu tygodnia opuścić dom.

 

Nowy właściciel zagroził, że psy powyrzuca albo uśpi.

 

Wnuczka szuka pomocy dla psiaków. Nawiasem mówiąc dziewczyna jest mało rozgarnięta, ale szuka pomocy jak umie. Pytałam co z babcią, a ona na to, że babcia nie ma gdzie iść... :-( Nie wiem, co się wydarzyło, że babcia musi opuścić dom, ale jest to fakt.

 

Stan psiaków na dziś:

 

-2 szczeniaczki małe

-4 duże dorosłe sunie

-1 starsza sunia do kolana

-1 sunia czarno biała

-1 piesek rudy mały ok. 4 letni

-ok. 2 letnia mała biało-czarna sunia

 

Psiaki śpią na dworze, na gołej ziemi, część jest na łańcuchach przy ścianie. Nie mają co jeść. Rozmnażają się na potęgę.

 

Dziewczyna szukając pomocy dotarła do pani, która pomogła umieścić gdzieś szczeniaki (których było ponad 10).

Kobieta co tydzień przywozi im worek karmy, ale wnuczka mówi, że nie starcza dla wszystkich, karmią ich suchym chlebem moczonym w wodzie.

 

 Nie mam pomysłu, co robić, ale psiaki trzeba stamtąd zabrać. Wnuczka mówi, że chyba znów się urodziły małe, bo sunie rodzą bez przerwy... :-(

 

Pomóżmy jakoś wspólnie zabrać stamtąd psiaki. <yślę, że nawet w przyzwoitym schronie miały by lepiej niż w takich warunkach.

 

Tu jest link, w ogłoszeniach dziewczyny jest część psiaków:

http://olx.pl/oferta/pilnie-oddam-wszystkie-psy-CID103-ID6Yd7X.html#4919e3fe16

 

Nie ma czym zrobić fotek, foteki robiła jakaś pani, która akurat była kiedyś u nich.

 

Proszę, zróbmy coś...

 

Może każdy z nas niech weźmie pod wirtualną opiekę jednego zwierzaka i zatroszczy się o niego, spróbuje go gdzieś umieścić.

To jest prawdziwy dramat...

 

Bardzo proszę o udostępnianie na pw, na FB, gdzie kto może.

I roześlijcie znajomym, żeby jak najwięcej osób ściągnąć na wątek.

Link to comment
Share on other sites

To ze strony TOZ, oddział Wyszków, dane adresowe:

 

Wyszków
ul. Generała J. Sowińskiego 33B m.36, 07-200 Wyszków
tel. 505-217-519
konto: 31 8931 0003 0001 0823 2005 0001

godziny urzędowania biura:

pon. wt. śr. czw. pt.  20:00-21:00  20:00-21:00  20:00-21:00  20:00-21:00  20:00-21:00
wysokość wpisowego:
normalne: 10 zł
ulgowe (uczniowie, emeryci, renciści): 6 zł wysokość składki miesięcznej:
normalne: 5 zł
ulgowe (uczniowie, emeryci, renciści): 3 zł

 

 

 

oraz fb z google:

 

https://www.facebook.com/pages/Towarzystwo-Opieki-nad-Zwierz%C4%99tami-w-Wyszkowie/298093720246967?sk=info&tab=page_info

Link to comment
Share on other sites

https://www.facebook.com/events/1542839262599549/

 

 

Tu jest, znalazłam. Faktycznie, TOZ się nimi zainteresował. Dziewczyna mi mówiła jwczoraj przez telefon, że 3 lata temu zmarł dziadek, a babcia po jego śmierci zapisała gospodarstwo komuś w zamian za "dożywotkę". Ale tydzień temu wpadł ktoś z opieki spolecznej i stwierdzili, że dom grozi zawaleniem i nie nadaje się do zmiaeszkania, w związku z tym wysłali pani pismo z zawiadomieniem, że ma się wynieść. Ale gdzie-tego już nie sprecyzowali.

Podobno właścicieli nie chroni prawo tak jak lokatorów.

Link to comment
Share on other sites

Wnuczka powiedziała mi wczoraj, że babcia już musi opuścić dom. Tydzień już minął...

Psiaków było 25, razem ze szczeniakami. W tej chwili, z tego co udało mi się ustalić, została 10-tka.

Pozostałe psiaki są już zabrane. Te co zostały są na dworze, na gołej ziemi, nie mają bud, ani żadnego schronienia.

Link to comment
Share on other sites

może na dogo jest jakiś prawnik ,bo dla mnie to jakaś abstrakcja .Nie wiem czy opieka społeczna ma kompetencje kogokolwiek eksmitować a już  właściciela .  to chyba nikt nie ma prawa .Opieka społeczna to już prędzej powinna znaleźć dom opieki . Dożywocie można zawsze cofnąć -jak osobie nie sprawuje opieki  ,Co na to osoba na którą to wszystko przepisano  ?     jak by nie dało się  tej eksmisji odkręcić to może chociaż odwlec ,

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...