Jump to content
Dogomania

Czy powinny być tylko rasowe?


Martens

Czy psy powinny być tylko rasowe?  

875 members have voted

  1. 1. Czy psy powinny być tylko rasowe?

    • Tak, rasowce są lepsze od kundelków.
    • Tak,dla dobra psów ogólnie - rasowe są lepiej traktowane i bardziej przewidywalne przy wyborze.
    • Nie, ale rozmnażanie wszystkich psów nie powinno odbywać się bez kontroli.
    • Nie, kundelki są najlepsze, psy z papierami są dla snobów.


Recommended Posts

  • Replies 289
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='kajira']Ja glosowalam za - [I]Nie, ale rozmnażanie wszystkich psów nie powinno odbywać się bez kontroli.[/I]

[I][FONT=Century Gothic]Moze jak by psy nie byly tak latwo dostepne-nie wazne czy rasowe czy kundelki by bylo wtedy inaczej.Faktycznie w schroniskach jest tragedia i sa przepelnione,ale np. w Berlinie w schronisku jest tez duzo zwierzat ale schronisko te nie oddaje psa czy kota prawie za darmo lub symboliczna zlotowke,tu za zwierzaka trzeba zaplacic 150-200 euro i nie kazdy kto przyjdzie z ulicy dostanie zwierzaka.[/FONT][/I]
[/quote]
OOO, wysokie ceny psów nawet w schroniskach - to dopiero raj dla pseudo-hodowców by był.

Zdecydowanie jestem tylko za sensownym i przemyślanym rozmnażaniem, a więc w konsekwencji tylko za rasowymi psami.

Popatrzyłam własnie na wyniki ankiety, i załamałam się - 77% forumowiczów - z dość uświadomionego forum - jest za rozmnażaniem kundelków!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malinaa']OOO, wysokie ceny psów nawet w schroniskach - to dopiero raj dla pseudo-hodowców by był.
[/quote]

Tu sa takie ceny w schroniskach za psy,a kasa idzie na rzecz schroniska i jest pozniej za co karme ,szczepienia itp.kupowac.Wiec nie rozumiem za bardzo twojego zdziwenia w tej wypowiedzi.A zreszta jak kupujacy kupuje za taka sume psa ze schroniska to swiadczy tez o tym ze mu zalezy na posiadaniu nawet zwyklego kundelka bo nie szkoda mu kasy i ze rozumie potrzeby zwierzat pozostajacych w schronisku.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za wytłumaczenie, z początku zrozumiałam to dość negatywnie...

Co prawda to prawda, ale warto wprowadzić podwyższenie ceny za adopcję takiego kundelka, nawet małą sumę, jak 20 zł. Coś jednak pozostanie na karmę dla innych, czy to inne zapotrzebowania.
Najbardziej ludziom brakuje chyba rozsądku, myślenia trzeźwo...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudysiaczek']
Najbardziej ludziom brakuje chyba rozsądku, myślenia trzeźwo...[/quote]

Zgadzam sie z Toba [URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=78073"]Klaudysiaczek[/URL],wiekszosc ludzi psy zmienia sobie w/g mody czy kaprysu i sie nie zastanawiaja co czuja zwierzeta:-(

Link to comment
Share on other sites

Ja zaznaczyłabym odpowiedź w stylu: ''Tylko psy rasowe powinny być rozmnażane, przez doświadczonych hodowców, oczywiście pod kontrolą''. Zawszę dodaję to ''pod kontrolą'', ponieważ zamiast nawału kundelków mielibyśmy nawał ''rasowców'' ...
Kajira, ja w ogóle nie wiem na jakie psiaki jest moda:oops:, po prostu kocham psa nie ze względu na modę, ale samo to, że jest ze mną...

Link to comment
Share on other sites

Myślę,że kwoty adopcyjne w schronach podyktowane są też wielką nadpopulacją psów w Polsce...gdyby było ich mniej to ceny te mogłyby się zwiększyć...Niestey bardzo mało się u nas robi, by tych zwierząt nie przybywało w tak zastraszającym tempie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudysiaczek']Ja zaznaczyłabym odpowiedź w stylu: ''Tylko psy rasowe powinny być rozmnażane, przez doświadczonych hodowców, oczywiście pod kontrolą''. Zawszę dodaję to ''pod kontrolą'', ponieważ zamiast nawału kundelków mielibyśmy nawał ''rasowców'' ...[/quote]
Dokładnie. Rozmnażanie psów to wielka odpowiedzialność.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malinaa']Popatrzyłam własnie na wyniki ankiety, i załamałam się - 77% forumowiczów - z dość uświadomionego forum - jest za rozmnażaniem kundelków![/quote]
Po prostu nie ma 'mądrej' odpowiedzi, która nie 'obrażała' by kundelków.

Co do tych cen w schroniskach to nie można ich zwiększyć, bo ludzie zamiast przyjść po psiaka do schronu wezmą malucha z giełdy. Nie każdy jest 'wtajemniczony' i obeznany z takim czymś jak pseudohodowle.

Link to comment
Share on other sites

Talia a ja i tak jestem zdania, że najlepszy byłby zakaz rozmnażania kundelków - one nie wyginą, bo zawsze może się zdarzyć, że sunia husky ucieknie i puści się z przecudnym wilczakiem.... wyobrażacie sobie takie szczeniaki? Wyglądałyby jak kundel z dziada-pradziada ;)... byleby taka mieszanka miała później zakaz rozmnarzania

Link to comment
Share on other sites

I dlatego, że nie wszyscy wiedzą co to pseudohodowla, powinno wprowadzić się do szkół odpowiedni przedmiot. Już dzieciaki powinny uczyć się jak postępować ze zwierzętami, co jest dla nich dobre, a czego robić nie wolno.
Państwo powinno postawić na edukację, a nie na mnożenie beznadziejnych zakazów i nakazów. Chociaż zakaz rozmnażania kundelków powinien być.

Link to comment
Share on other sites

Chodzę do mojej szkoły już kilka lat i z czystego doświadczenia wiem, że szkoły nie korzystają z możliwości odwiedzenia schroniska, a przy tym także dowiedzenia się czegoś więcej o psach.
Ja np. będę robić kiermasz na rzecz bezdomnych zwierząt itp ....
Coś w końcu musi pomóc...
Nie wszystkim, bo i tak to nie zadziała. Zawsze znajdą się ci, którzy nie będą szanowali zwierząt.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Klaudysiaczek']Jakby powstał specjalny przedmiot ''Psy'' to bym chyba całe wieki w szkole przesiedziała ... Ale chociaż niech zrobią kółko zainteresowań... Jak na razie istnieje u nas tylko ''Lop'' - kółko przyrodnicze...[/quote]

U nas jest to samo... niby są jakieś akcje na rzecz schronisk ale one nie są uświadamiające... Ja chcę w przyszłym roku szkolnym zorganizować coś w naszej podstawówce lub gimnazjum ale wątpię by mi się udało :roll: Niestety mało jest ludzi w mojej okolicy uświadomionych w kwestii pseudo...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...