Jump to content
Dogomania

Maleństwa ze schronu błagają o ratunek...


ewu

Recommended Posts

Rzeczywiście jest zjawiskowy, jak zobaczyłam od razu z imieniem Kazan - łudząco podobny do psiaka

koleżanki, jej Kazan był jedynie odrobinę większy 

 

Ewa, jestem pełna podziwu - ja wymiękam przy zdjęciach, Ty jesteś na miejscu ...

z całego serca życzę wytrwałości, a przede wszystkim domów, wspaniałych ludzi,

którzy podadzą Ci pomocną dłoń

Dziękuję :)

Nie wiem ile wytrzymam:(

Dzisiaj pada a ja siedzę i ryczę :(

Przedwczoraj koleżanka z pracy powiedziała mi ,że chyba nie jestem wrażliwa skoro mogę jeździć do schroniska ,ona jest za delikatna ...

Stałam sztywna z gulą w gardle, myślałam o ogromnym cierpieniu, które niosę razem z tymi psami a ona omawiała z drugą ostatni odcinek Ranczo ( nie wiem czy widziałam choć jeden ale nie ubolewam..)

Każda wizyta tam to dla mnie dramat , trauma, utrata nadziei, bezsilność.

Ale robię to , jadę bo to dla nich , dla tych niechcianych, niekochanych , zapomnianych , czekających na cud.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Poza ignorancją delikatnych, niezwykle, jak widzę, subtelnych fanek seriali nic innego nie przychodzi mi do głowy

Ewuś, proszę, puszczaj mimo uszu tego typu komentarze, bo na przejmowanie się byle czym

szkoda życia i zdrowia.

Pozdrawiam Cię serdecznie  :)

Link to comment
Share on other sites

Poza ignorancją delikatnych, niezwykle, jak widzę, subtelnych fanek seriali nic innego nie przychodzi mi do głowy

Ewuś, proszę, puszczaj mimo uszu tego typu komentarze, bo na przejmowanie się byle czym

szkoda życia i zdrowia.

Pozdrawiam Cię serdecznie  :)

Dziękuję i też pozdrawiam :)

Może poczuła się lepsza, wiesz kompensacja to dobra metoda.

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj byłam znowu w schronisku z cudowną dziewczynką  Igą i jej Mamą.

Iga jest uroczym , bardzo mądrym dzieckiem, od dwóch tygodni wstawała wcześniej i wychodziła na dwór żeby się przygotować na nowego członka rodziny.

Dzisiaj sama miała wybrać pieska, wybrała chudego biedaka w strupach.

 

Nie umiałam zatrzymać łez, rozryczałam się przed schronem jak dzieciak.

Tofik pojechał po nowe życie, dostanę fotki.

Kochana, mądra Dziewczynka!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Na dogo też jest wiele osób, które nie jeżdżą do schronu. Np. ja...

 

Nutusiu nie wszyscy muszą i to jest jasne ,że nie mogą  ale mnie zabolało to określenie ,że ja nie jestem wrażliwa.

Co innego powiedzieć nie mogę ale szanuję to ,że ktoś to robi (ja też się musiałam przełamać i do tej pory się boję) a co innego powiedzieć:"skoro jeździsz to znaczy ,że nie jesteś wrażliwa..."

To jest przykre i to mnie ubodło.

Poczułam się jak wyzuty z uczuć , gruboskórny babon otoczony delikatnymi , efemerycznymi istotami.

Ty Nutusiu otaczasz opieką te bidy, pomagasz, bez takich Nutuś nie byłoby jak ratować i nie o jeżdżenie do schronu chodzi ale o to ,że w taki czy inny sposób czynnie pomagamy. Domy tymczasowe to prawdziwe skarby, prawdziwi bohaterowie.

Razem robimy kawał dobrej roboty.

Ta Pani nie wzięłaby psa na dt nawet na jedną dobę i też by Ci powiedziała ,że skoro bierzesz to znaczy,że możesz a ona biedna nie może ( a tak naprawdę to może tylko nie chce).

Link to comment
Share on other sites

Na dogo też jest wiele osób, które nie jeżdżą do schronu. Np. ja...
[/quoteś


Ale robisz co innego wartościowego i mimo swojej wielkiej wrażliwości bierzesz tymczasy ,a potem je wydajesz. Nie pielęgnujesz swojej wrażliwości i miłości do swoich uczuć tylko pomagasz.

Link to comment
Share on other sites

No tak - DT też są niewrażliwe, bo jak tak można psa wziąć, a potem go oddać?... W ten sposób na to patrząc, to faktycznie inni są wrażliwsi .) Szczególnie ci, którzy mają co najmniej jeden powód, dla którego nie mogą "pomóc". Za to niektórzy przynajmniej... "podziwiają" ;)

 

edit: Pokerku, pisałyśmy jednocześnie :D

Link to comment
Share on other sites

Poza ignorancją delikatnych, niezwykle, jak widzę, subtelnych fanek seriali nic innego nie przychodzi mi do głowy

Ewuś, proszę, puszczaj mimo uszu tego typu komentarze, bo na przejmowanie się byle czym

szkoda życia i zdrowia.

Pozdrawiam Cię serdecznie  :)

Podpisuje sie Basiu pod tym obiema rencami i nogyma. Dobrze, że wiesz z jakiej przyczyny tego typu wypowiedzi powstają.

Link to comment
Share on other sites

Tak właśnie jest jak napisała Poker:)

Bycie dt jest najtrudniejsze, na dt spoczywa cały ciężar opieki a potem trauma rozstania.

Widzisz Nutusiu ja bym tego nie uniosła.

Każda z nas jest filarem i gdyby nie wspólne działania nie byłoby mostu po , którym psiaki biegną szczęśliwe do swoich docelowych domów.

Link to comment
Share on other sites

No tak - DT też są niewrażliwe, bo jak tak można psa wziąć, a potem go oddać?... W ten sposób na to patrząc, to faktycznie inni są wrażliwsi .) Szczególnie ci, którzy mają co najmniej jeden powód, dla którego nie mogą "pomóc". Za to niektórzy przynajmniej... "podziwiają" ;)

 

edit: Pokerku, pisałyśmy jednocześnie :D

No widzisz Ty "niewrażliwa kobieto" :):) jesteśmy jednak gruboskórnymi babami ale ja Was kocham, te wszystkie gruboskórne:):):)

Link to comment
Share on other sites

"Jeżeli kochać to nie indywidualnie"...jak śpiewano w Kabarecie Starszych Panów:)

A tu każda ma swoją rolę i razem zbieramy plony:)

A propos to mój dzisiejszy "plon" już się na dobre rozgościł , zaprzyjaźnił z wanną, legowiskiem i miskami z jedzonkiem:)

Jutro wet.

Link to comment
Share on other sites

I tak właśnie powinno być, na tym polega idea (niestety, coraz bardziej zanikająca) dogomanii.

A tak na marginesie - Ranczo oglądam ;)

Ponoć fajny serial:)

A ja w ramach odstresowania idę wymyć podłogę bo dzisiaj deszcz na zmianę ze słońcem i psiury ganiają nosząc tony błota:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...