Jump to content
Dogomania

Ranking suchych karm


aguchna

Recommended Posts

Wiem, że już wielokrotnie wypowiadaliście się na temat suchej karmy... jedne polecaliście, drugie odradzaliscie :roll:

Chciałabym dokonać jak najlepszego wyboru i kupić swojemu psiakowi nowe jedzonko, ale nie mogę się zdecydować, krórej firmy pokarm powinnam wybrać. Z Waszych opinii wynika, że co druga sucha karma jest godna polecenia, więc tym trudniejszy mam wybór.

Wiem, że przy wyborze najlepszej karmy kierujecie się przede wszystkim dobrem Waszych psiaków, a więc jakością produktów. Byłabym wdzięczna, gdyby wszyscy chętni spośród Was wypowiedzieliby się jaka jest ich "ulubiona" marka suchego pokarmu. Dzięki temu, kiedy "zliczę" wszystkie "głosy" będę miała jasny obraz, która z dostępnych na naszym rynku karm jest najpopularniejsza, a co za tym idzie najchętniej spożywana przez Wasze psiaki oraz najchętniej kupowana przez Was.

Z góry dziękuje za pomoc :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mój piesek ma 7 m-cy i od małego dostaje Eukanubę dla szczeniąt ras dużych. Wiem, że opinie o tej karmie są różne ale ja karmie nią już "drugie pokolenie" piesków i wszystko jest w porządku. Mały je Eukanubę od malutkiego szczeniaczka, rozwija sie prawidłowo - widać, że w pełni ją toleruje więc osobiście moge ją polecić. Odstraszać może trochę cena karmy tym bardziej, że słyszałem opinie mówiące jednak o tym, iż jest ona zawyżona w stosunku do jakości zawartych w niej skladników :niewiem: . Myślę, ze gdyby przyszło mi kiedyś zmieniać karmę na inną to z pewnością na rynku jest wielu producentów oferujących rozsądniejszą cenę przy zchowaniu odpowiednio wysokiego jakościowo składu pożywienia. Każdy z nas ma jakąś sprawdzoną i godną polecenia karmę kwestia tego czy Twój piesek będzie chciał ją akurat jeść i czy zostanie ona przyswojona przez jego organizm. Wielu ludzi musi eksperymentowac ze swoimi pupilami i dopiero któraś tam karma z kolei okazuje sie tą najbardziej pożądaną. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Aguchna, prawda jest niestety brutalna - to co pasuje jednemu psu moze zupelnie nie pasowac twojemu. To ze czesc chwali Eukankube, kto inny Royala, Acane, Belcando, Bewi Doda, Nutre czy jeszcze cos innego nie znaczy ze twojemu psu ta karma tez przypasi. Moze sie okazac ze akurat po najbardziej polecanej tutaj karmie twoj pies dostanie uczulenia albo bedzie mial brzydkie kupy :( Niestety zadne rankingi tu nie pomoga - obawiam sie ze jak nie trafisz za pierwszym razem to czeka cie jak wielu z nas metoda prob i bledow, czyli kupowanie roznych karm i obserwowanie reakcji psa.

Link to comment
Share on other sites

Owszem, mam świadomość tego, że każdą z wybranych karm będę musiała "przetestować" na swoim pasku :wink: Chciałabym jednak wiedzieć, od których karm najlepiej owe testy rozpocząć, bowiem zależy mi żeby mój psiak dostawał jak najlepsze pożywienie... Dlatego właśnie wyszłam z propozycją "rankingu" :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja karmię mojego pieska (12 lat) Eukanubą dla seniorów. Pies ma po niej błyszczącą sierść, brak problemów żołądkowych i wygląda na to, że jej smakuje :). Co prawda karma do tanich nie należy, ale jak porównałam dawkowanie Eukanuby i Royala to Eukanuba starcza na dłużej.

Pozdrawiam :hand:

Link to comment
Share on other sites

Podpisuję się pod słowami Dzurgi. Super to ujęła :D

Dodam tylko, że ja karmię psiaki Nutra Nuggets. Obecnie niebieską - to jest dla psów normalnie aktywnych do 7 roku życia. Ale przetestowałam już Nutrę zieloną dla psów aktywnych oraz Nutrę fioletową dla psów powyżej 7 roku życia i dla psów na diecie. Suńki mają się super. :)

Lektura internetowa

http://www.animal.com.pl/nutranugets.html

http://www.nutranuggets.com/Formulas.html#NNMaintDog

Zauważyłam, że są na Forum osoby, które też karmią tą karmą.

Powodzenia w wybieraniu :)

Link to comment
Share on other sites

Ja próbowałam już ładnych paru karm i jak narazie żadna nie była odpowiednia w 100%

Po Bento Kronen wszystko byłoby super gdyby nie "gazy" no i cena..

Po Bewi z "gazami" nie mamy już takiego kłopotu a i cena bardzo przystępna.. Niedawno jednak mój pies zaczął intensywnie kłaczyć i zaczęłam sie obawiać,zę to moze byc wina Bewi Doga właśnie (teraz jednak jestem już prawie pewna,ze to nie było to a jedynie linienie na wiosnę) Przez to całe zamieszanie zdecydowałam sie sprawdzić Hill'sa dla szczeniat ras dużych (udało mi sie bardzo okazyjnie kupić worek 18 kg) Niestety na dłuszą metę nie dam rady kupowac tej klasy karmy i pewnie wrócę do Bewi Doga (ewent. mam zamiar jeszcze przetestować Gilpe i Chicopee)

W każdym razie próbowałam już Eukanuby, Charlie, Puriny Dog Chow,Bewi Doga, Bento Kronen, Bosha i Fitmin (większość tylko małe ilości-poza Bento, Fitmin i Bewi) i nadal szukam.. :)

Myslę,ze dobranie odpowiedniej karmy to droga pełna prób i błędów (przynajmniej tak jest u nas) :)

Link to comment
Share on other sites

Moja sunia jest alergikiem (po niektorych karmach dostaje lupiez i/lub rany na brzuchu), wiec przetestowalysmy wiele rodzajow suchych karm...

Obecnie dostaje EuroPremium 2000 Light&Senior - uwielbia te karme, ma piekna siersc i nie jest po niej glodna... Swietna karma to Sciene Diet Hill'sa, ale bardzo droga...

Link to comment
Share on other sites

Ja podobnie jak Sylwia polecam Purine Pro Plan. Karmie od poczatku, a Raisa w tej chwili ma 4 miesiace. Naprawde jestem zadowolona, a co najwazniejsze - moja suczka ja uwielbia. :wink:

W każdym razie próbowałam już Eukanuby, Charlie, Puriny Dog Chow,Bewi Doga, Bento Kronen, Bosha i Fitmin (większość tylko małe ilości-poza Bento, Fitmin i Bewi) i nadal szukam..

Sprobuj Puriny, ale Pro Plan :wink: Dog Chow stanowczo odradzam.

Link to comment
Share on other sites

Hello :lol:

Mój psiak był karmowny juz u hodowcy Eukanubą. A ja dalej nią karmiłam do 5 m-ca, dopóki vet nie zauważył, że Dante za szybko rośnie. Bolały go stawy i kosci. Zmieniłam karme na Nutrę Nuggets, z której byłam zadowolona. Kupki O.K., żadnych sensacji żołądkowych. Ale miałam trudności z kupowaniu worka 15 kg. gdyż mieszkam w niewielkiej miejscowosci. Z polecenia koleżanki i vetów zakupiłam Gilpę. Jest O.K. Też kupki O.K. i żołądeczek spokojny. No i dostarczają ją pod same drzwi bezpłatnie.

www.gilpa.com.pl

Pozdrawiam.

:P

Link to comment
Share on other sites

Ja swojego laba karmie purina chow dla ras duzch i hodowca tez karmil kupe pokolen wiec mwil ze to swietna karma i w upelnosci wystarcza moj je ja jak szalony i ladnie przybiera na masie mam nadzieje ze nie za duzo hahah

Link to comment
Share on other sites

Ja podobnie jak Sylwia polecam Purine Pro Plan. Karmie od poczatku, a Raisa w tej chwili ma 4 miesiace. Naprawde jestem zadowolona, a co najwazniejsze - moja suczka ja uwielbia. :wink:
W każdym razie próbowałam już Eukanuby, Charlie, Puriny Dog Chow,Bewi Doga, Bento Kronen, Bosha i Fitmin (większość tylko małe ilości-poza Bento, Fitmin i Bewi) i nadal szukam..

Sprobuj Puriny, ale Pro Plan :wink: Dog Chow stanowczo odradzam.

Mami, nie ProPlan Dog Chow, a Purina Dog Chow. ProPlan jest dobrej jakości w każdej wersji.

A kiedyś Purina miała taką dobrą markę. I komu to przeszkadzało?

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z wszystkimi, że nie każda karma każdemu psu zasmakuje i będzie dla niego odpowiednia ale słyszałam, iż np. Pedigree i Frolic są jakieś nie szczególna pod względem jakości. Podobno dobra gatunkowo jest Purina, a skoro Friskies jest z tej właśnie firmy to chyba nie narażam na szwank zdrowia mojej psicy jeśli jej smakuje i wszystko jest ok. A jest przystępna cenowo i dostępna nawet w takim " zadupiu zoologicznym" jak Żywiec, b o można ją kupić w markecie bądź sklepie spożywczym nawet.

Link to comment
Share on other sites

Nio właśnie, ktoś wcześniej wspomniał o karmie Nutra Nuggets.... a ja się zastanawialm czy na nią nieprzestawić mojego psa?! :roll: może ktoś mi bliżej określi czy wszystkie te karmy róznią sie tylko np zawartościa białka (w jednych 23%, w drugich 26%?!) bo ja juz sie w tym wszystkim gubię... Pozatym Nutra jest wyjątkowo tania, bo 15 kg niebiestekij kosztuje 133zł!!!! JEstem w szoku, bo za eukanubę płacę prawie 2 razy więcej!!!!

JusT@ & GALA

Link to comment
Share on other sites

Patrzę, patrzę i chyba wiem, co miałaś na myśli, Mami. Wygląda to jak ProPlan Dog Chow, ale chyba chodziło Ci o Purinę

Nie postawilam tam kropki. :wink:

Zdanie mialo wygladac, tak:

Sprobuj Puriny, ale Pro Plan.

Dog Chow stanowczo odradzam.

Link to comment
Share on other sites

jakieś nie szczególna pod względem jakości. Podobno dobra gatunkowo jest Purina, a skoro Friskies jest z tej właśnie firmy to chyba nie narażam na szwank zdrowia mojej psicy jeśli jej smakuje i wszystko jest ok.

Friskies prezentuje taki sam poziom jak Pedigree, Chappi etc.

I jeszcze raz przypominam - Purina jako Dog Chow nie jest ok, dlatego nie stawiajcie ja na jednej polce z Eukanuba, czy Royalem. Dopiero o Pro Plan mozna powiedziec cos konkretnego...

Link to comment
Share on other sites

Patrzę, patrzę i chyba wiem, co miałaś na myśli, Mami. Wygląda to jak ProPlan Dog Chow, ale chyba chodziło Ci o Purinę

Nie postawilam tam kropki. :wink:

Zdanie mialo wygladac, tak:

Sprobuj Puriny, ale Pro Plan.

Dog Chow stanowczo odradzam.

Zajarzyłam, zajarzyłam, co prawda od drugiego kopa, ale w końcu. :P Buźka miała zastąpić kropkę lub przecinek.

Link to comment
Share on other sites

A co powiecie o BEwi-Dog kosztuje za worek 15 kg 111 zł a za 4 kg 33 zł więc nie tak dużo, a wydakje mi się że jest lepsza od tych wszystkch Pedigree. Miał zną ktoś do czyniena? chce przestawic na nią Denisa bo do tej pory to on pedigree jadł (fuuuuuj)....powiedzcie czy to dobra karma i czy wasze psiaki sa z niej zadowolone (jeśli miały z nią do czyneinia).

Link to comment
Share on other sites

witam!!

moje psiury jadły bevidoga - karma ogólnie całkiem spoko ( sierść w normie, kupki też niezłe - hmmm - tylko wg mnie troche za wielkie :wink: ), tylko cos nie jadły zbyt chętnie - musiałam im zazwyczaj polewać odrobiną wywaru z mieska, masłem albo czyms takim...

teraz kupiliśmu belcando - skład w sumie podobny, a jedzą chętniej...no i zbliżona cena - bo za 15kg 119zł.

pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...