Jump to content
Dogomania

Ranking suchych karm


aguchna

Recommended Posts

Sorki że wtrącę, ale nie dawno dystrybutor karmy u którego się zaopatrzam, "zdradził" mi ostatni ranking psich karm. Dokładnie nie pamiętam, ale na pierwszym ponoć Hill's, na 4 miejscu Bewi-Dog i Belcando (to mnie interesowało gdyż tym karmię swoją sunię), natomiast co mnie zszokowało Eukanuba nawet nie weszła do pierwszej dziesiątki :o !!! To tyle tak jako ciekawostka :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Może wląsnie przyczyna jest karma. Moja sunia kiedys też miala łupież od karmy ale to była jakaś bylejaka karma. Ja swoje psy karmie PRO PLANEM i jestem bardzo zadowolona ale jak nie raz juz było tu pisane każdy pies może inaczej reagować na tą samą karmę. Jest kilka dobrych karm więc możesz odłożyć Purine i wtedy okaże sie czy to rzeczywiście od niej. Napisz jakie rezultaty bo jestem ciekawa. :)

Link to comment
Share on other sites

Hej, ja jak mój pies był mały testowałam wiele karm. Było i Bewi, Royal Eukanuba, Hill's i kilka innych.

zauwazyłam ze wszyscy (ze mną włącznie :) ) myślą że Eukanuba to jedna z najlepszych karm dla psa. Jednak po wyprobowaniu tej karmy stwierdzam że więcej w tej karmie jest reklamy niz jest tego warta.

Jasne nie jest zła, każdy pies ma inny organizm i inne przyswajanie, więc jeden pies może jesć nawet Chappi i wyglądać lepiej niż nie jeden pies karmiony karmą za furę pieniędzy, a inny po zjedzeniu Chappi nie powiem jak reaguje ale chyba każdy się domyśla :D . I nietwierdze tu że Chappi jest dobre, bo ja bym tej karmy raczej swojemu psu nie dała ale jak pisałam każdy pies i właściciel mają swoje odmienne potrzeby (żoładkowe i portfelowe).

Zatem z moich testów na moim psie wynika że Eukanuba nie jest wcale taka dobra. Lepiej mi pies znosił Royal'a, dobrze też jadł i trawił Hill'sa ale nie ukrywam że karmy te są dośc drogie. Jak się ma małego pieska to można odżałować ale z wiekszym to już gorzej.

Za to z trochę tańszych karm chwalę sobie wymienianą już tutaj na tym topiku Acanę i szczególnie chwalę sobie mało znaną a w dobrej cenie kanadyjską karmę Shur-gain. Karmię tą karmą z małymi przerwami na testy od 2ch lat i jestem bardzo zadowlona. Znam kilka osób które karmią tą karmą nie od dziś i też są zadowoleni a ich psy wyglądają bardzo dobrze.

Link to comment
Share on other sites

Znajomej pies jadł od maleńkości Royala, ma dwa lata i diagnozę - chora wątroba, zalecenie ograniczyć suchą karmę i zacząć gotować. Nasz je Royala, ale i wołowinę z marchewką i kaszą rozgotowaną na klej. Chrupkie traktuje jako przegryzkę woli mięcho.

Link to comment
Share on other sites

WITAM WSZYSTKICH

Jestem po raz pierwszy na "dogomanii". Od sześciu miesięcy szczęśliwa właścicielka goldenki. Ale zmierzając do tematu. Karmię moją psinkę polską karmą "As". U hodowcy karmiona była eukanubą i sama ją na początku podawałam, jednak po jakimś czasie okazało się, że pies za szybko przyrasta. Po zasięgnięciu opinii od różnych okolicznych hodowców i miłośników piesków, okazało się, że większość z nich, przynajmniej w naszej okolicy stosuje asa. Postanowiłam spróbować. Pies świetnie zareagował na zmianę karmy, nie było żadnych sensacji żołądkowych, ma piękną błyszczącą sierść, odpowiednią wagę, żadnych kłopotów skórnych, a przede wszystkim bardzo jej smakuje. As jest tani, co ma też spore znaczenie.

Link to comment
Share on other sites

okazalo się, że Acana doszla następnego dnia po zamówieniu

i musi byc bardzo pyszna bo psiaki wylizały michy. Kawalek karmy wpadł za szafke to Shamuk tak długu i uparcie wydlubywał aż go dostał i schrupał :D

a jak przesypalam karme do puszki to pilnowały pustego worka :P

szkoda tylko że nie dostałam pojemniczka do odmierzania ilości karmy :( czy wy dostaliscie coś takiego przy zamówieniu czy muszę się upomnieć:-?

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 3 months later...

witam serdecznie,
na "żywieniu" odzywam sie pierwszy raz i mam jedno pytanie. Jesteśmy od niedawna właścicielami 8-tygodniowej sznaucerki olbrzymki (wcześniej mieliśmy też sznaucerkę olbrzymkę - ale jak Laćka była szczeniakiem wiele lat minęło i w dziedzinie żywienia też się wiele pozmieniało). Od początku zdecydowaliśmy się, że będziemy starali się ją karmić raczej gotowanym. Weterynarz dał wapno i witaminy, zalecieł kiedy i jak podawać. Dał również do wypróbowania próbki suchych karm. Obecnie Beta je raz rano suchą karmę a resztę posiłków to gotowane: ryż, warzywa, wołowina, biały serek. I mam takie zapytanie w sprawie suchej karmy. Dostaje Royal - Babydog, je ją - nie powiem:) ale prawdę mówiąc chciałabym wypróbować innych karm. Zastanawiam się tylko czy to dla takiego młodego psa nie będzie problem. Chodzi mi o zmianę żywienia, bo wyczytałam na forum, że maluchy nie powinny mieć zbyt urozmaiconego menu - żeby nie nabawić się alergii. Może jedak coś mi poradzicie. Weta też się o to spytam - w przyszłym tygodniu idziemy z Betą na doszczepienie...

Dziękuję z góry za pomoc:)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Jestem trochę przerażona ilością tych wszystkich psich karm :o Od czwartku będę mieć mieszańca i nie mam zielonego pojęcia czym mam go karmić :-? Chyba najlepiej będzie jak w jakimś zologiku spytam. Tylko znowu jak on będzie gorącym wielbicielem jednej firmy, to pewnie jej produkt mi wciśnie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiwi-ona']Jestem trochę przerażona ilością tych wszystkich psich karm :o Od czwartku będę mieć mieszańca i nie mam zielonego pojęcia czym mam go karmić :-? Chyba najlepiej będzie jak w jakimś zologiku spytam. Tylko znowu jak on będzie gorącym wielbicielem jednej firmy, to pewnie jej produkt mi wciśnie...[/quote]

Nie jest to łatwa sprawa. Poza tym nie kazdy piesek bedzie wszystko chetnie jadł i dobrze przyswajał. Mysle, ze powinnas spróbowac kupic niewielka ilosc jakiejs dobrej karmy (mam tu na mysli nie marketowe jedzonko, ale takze nie koniecznie to najdrozsze, bo cena nie zawsze idzie w parze z jakoscia). Poczytaj sobie o czyms dobrym i nie az tak drogim. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LAZY'][quote name='kiwi-ona']Jestem trochę przerażona ilością tych wszystkich psich karm :o Od czwartku będę mieć mieszańca i nie mam zielonego pojęcia czym mam go karmić :-? Chyba najlepiej będzie jak w jakimś zologiku spytam. Tylko znowu jak on będzie gorącym wielbicielem jednej firmy, to pewnie jej produkt mi wciśnie...[/quote]

Nie jest to łatwa sprawa. Poza tym nie kazdy piesek bedzie wszystko chetnie jadł i dobrze przyswajał. Mysle, ze powinnas spróbowac kupic niewielka ilosc jakiejs dobrej karmy (mam tu na mysli nie marketowe jedzonko, ale takze nie koniecznie to najdrozsze, bo cena nie zawsze idzie w parze z jakoscia). Poczytaj sobie o czyms dobrym i nie az tak drogim. Pozdrawiam[/quote]

W sklepach zoologicznych dostaniesz również próbki karm większości firm. W ten sposób sprawdzisz, która karma Twojemu psu bardziej smakuje, którą lepiej przyswaja ;) ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...