Jump to content
Dogomania

Ranking suchych karm


aguchna

Recommended Posts

  • Replies 144
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Mam cztery psy - trzy teriery walijskie i jednego rotweilera mieszańca. Psy są w różnym wieku, ale wszystkie są wychowane od szczenięcia u mnie. Testowałem przeróżne karmy suche: Eukanuba, Nutram, Nutra, Pedeegri Advance, Bento i inne co nie chcę wymianiać nazw aby nie wprowadzać zamieszania. Doszedłem do wniosku, że nie ma karmy idealnej. Wszystko zależy od nastawienia właściciela i jego zasobów. Wystarczy przesledzić fora i sprawdzić gdzie kto mieszka. Właściciele psów mieszkający w dużych metropoliach preferują karmy suche, komletne i raczej droższe. Prowincja zdecydowanie karmi psy gotowanym we własnym zakresie żarełkiem a suche stosuje jako uzupełnienie. Teraz już wiem, że nie wolno stosować drogich karm bo to głównie one są podrabiane. /Stara zasada - gorszy pieniądz wypiera dobry pieniądz /

Link to comment
Share on other sites

Sauron od poczatku dostaje RoyalCanin Maxi Junior. Najpierw normalny, a teraz linię Veterinary. I wszystko wskazuje, że służy mu ta karma. Jest zdrowy, pełen energii, ma zdrową, piękna sierść. Za worek 15 kg płacimy ok 180 zł., a starcza to nam na miesiąc. Mogę polecić tę karmę do przetestowania.

pozdrawiamy

Link to comment
Share on other sites

Ja jestem za Hill'sem. Mam westa a one jak wiadomo lubią mieć uczulenia na tle pokarmowym. Karma ta jest jedną z najlepszych lecz niestety baardzo drogą (worek 7,5 kg kosztuje ok 160,- ). Nie mogę podawać Eukanuby, bo Alpi urośnie za duża.

Mój poprzedni psiaczek jadł Nutrę fioletową (dla seniorów) i miał się po niej bardzo dobrze. Nawet tak bardzo nie posiwiał.

Życzę udanych połowów odpowiedniej karmy :hand:

Link to comment
Share on other sites

Blaira jednak z Eukanuba to ma co nieco wspolnego. Tak sie zdarza, ze psy karmione Eukanuba sa czesto przerosniete na wysokosc (natomiast nie przybieraja na masie).

ooo :o to tego ja nie wiedzialam dobrze wiedziec ,dziekuje Dzurga za takie ciekawe i wazne informacje :D

Link to comment
Share on other sites

Blaira, tak serio i nie nabiajac sie z Eukanuby to ja na 100% nie gwarantuje ze tak jest, natomiast dwoch znajomych weterynarzy oraz osoby z ktorymi chodzilam na PT posiadajace duze psy a takze ja sama na podstawie obserwacji wlasnego psa potwierdzam ta teorie. Prawie wszyscy karmili najpierw swoje szczeniaki Eucanuba i jakos dosc szybko przestali. Mi poczatkowo nie przeszkadzalo, ze nie nabiera masy (ze wzgledu na dobro jej stawow) ale w ktoryms momencie mi sie przestal podobac rottweiler - sarenka . Po zmianie karmy na Belcando pies ladnie nabral masy, ale tak karma tez nie byla idealna (po 3 worku lupiez). Niestety ciezko jest dobrac jedzenie zwlaszcza jak sie ma wybrednego psa. Moja jadla juz Eucanube, Belcando, Bewi Doga, Acane, Fitmina a teraz bedziemy probowac Bento Kronen z jagniecina. Nawet jesli poczatkowo karma jej smakuje no to niestety predzej czy pozniej zaczyna wybrzydzac. Troche lepiej jest jak ma polane olejem albo jogurtem. Wet polecal tez posypywanie zarcia mielonymi zwaczami wolowymi - jak wiadomo psy uwielbiaja przerozne smierduchy :wink: .

Link to comment
Share on other sites

hmm no to jest naprawde ciekawe co piszesz :-) wracajac do suchych to ja narazie mam niemiecka karme ktprej w polsce niestety nie mozna dostac a cenowo jest atrakcyjna i kupkki sa okej probowalam dawac bwei -doga na poczatklu chetnie jadla a za 4 razem nie zjadla do konca a kupy by straszliwie ogromne i czesto ,wiec narazie zostaje przy tej niemieckiej moze uda mi sie jaos ja sprowadzic :-)

Link to comment
Share on other sites

Marcino1978: Niestety nie wiem :oops:

Moja Figa (sznaucer mini) je Eukanubę. Bardzo ją lubi choć czasami grymasi, ale ogólnie karma jest ok. Figa nie jest przerośnięta (30cm, norma 30-35) i ma ładną, błyszczącą sierść.

Uważam że nie dla każdego psa dana karma jest dobra. Każdy pies moze reagować inaczej na dany składnik w karmie.

Pozdrawiam :D

sznaucer_bieg.gif

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj bylam w sklepie z sucha karma (szczecin0 i pytalam o Pro plan. mieli w sprzedazy, ale...pani powiedzila ze ponoc Purina ma wprowadzic go do supermarketow i drastycznie obnizyc cene a co za tym idzie i jakosc!czy ktos moglby potwierdzic albo zdementowac ta plotke?co prawda moja sunia je RC(przynjamniej na razie), ale Pro Plan te probowala i zastanawialam sie czy jej na to ni eprzestawic. aha i pani polecal jeszcze Chicopee jako tanszy ale rownie dobry pokarm rowniez dla pieskow ktore moga miec problem ze stawami. czy ktos zna ta karme i mze ja polecic albo odradzic?czy lepiej RC(ale ten zwykly nie specjalnie dla owczarka bo tamten strasznie drogo wychodzi) czy moze byc rowniez ten Chicopee dla owczarka?

Link to comment
Share on other sites

Sauron od poczatku dostaje RoyalCanin Maxi Junior. Najpierw normalny, a teraz linię Veterinary.

Czemu stosujesz le inie? Sauron mial jakies problemy zdrowotne? Pytam, bo ja tez karma Royal (seria weterynaryjna) karmie kota (oczywiscie karma dla kotow :) ). Z tego, co czytalam na opakowaniu, to niektore z tych karm "weterynaryjnych" mozna stosowac tylko przez jakis czas.

Link to comment
Share on other sites

Sambe karmie od szczeniaka Eukanuba, tym byla karmiona u hodowcy. Hodowca na swojej suni przetestowal kilka karm i dopoki nie natrafili na Eukanube, ich psica miala rozne problemy, z sierscia, przewodem pokarmowym. Samba ma piekna siersc i jest zdrowa, ale niestety za szybko rosla na Eukanubie Junior i miala problemy z nogami (zerwane wiazadlo w kolanie). Teraz ma 2.5 roku i jest wszystko ok, ale przez ponad rok wiecznie cierpiala na czeste kulawizny (wieku mlodzienczego). Urosla duuuza (nie gruba, tylko duza :) ).

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Piszecie fajne rzeczy vardzo mi się to podaoba ale prosze o rozwiązanie tekże mojegoproblemu...Jaka karma jest najlepsza dla 6 miesięcznego amstafa?Czy jak podrośnie zmienić? W sprawie pierwszego...mam na myśli jakąs żeby pies był pełen wigoru :D

Link to comment
Share on other sites

W sprawie pierwszego...mam na myśli jakąs żeby pies był pełen wigoru :D

W tym wieku to byś chyba musiał go nie karmić, żeby nie był pełen wigoru :lol:

Znajomi karmili amstafkę Boschem i pięknie im wyrosła. 8)

Teraz powinieneś karmić karmą junior, a jak dorośnie przejść na karmę dla psów dorosłych. Ale marki możesz sie jednej trzymać. To zależy od tego czy będzie psu smakowało, czy będzie dobrze trawił, czy nie będzie miał alergii.... Nie jest łatwo dobrze trafić :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...