Jump to content
Dogomania

Zajrzyj, a przekonasz się, że warto pomagać..Karolek, Bambo, Łatka, Plamka,Papilonek i Jeżynka już bezpieczne..na pomoc czekają kolejne bezdomniaki!!!


Recommended Posts

Dzieję się,dzieje. Jest kolejny pies potrzebujący pomocy, suczka właściwie, na pierwszy rzut oka młoda. Jest przyjazna, łazi za ludźmi,ale nikt jej nie chce. Trochę dlatego pewnie,że jest duża gabarytowo. Przedwczoraj dowiedziałam się o niej, została wyrzucona w jednej z wsi powiatu zamojskiego.

20160503_170045_resized.jpg

20160503_170136_resized.jpg

20160503_170232_resized.jpg

20160503_171722.jpg

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sunia cały czas jest na tej wsi. Przedwczoraj znowu złapała kurę u kogoś na podwórku i uciekła z nią. Próbowałam coś załatwiać z gminą,aby chociaż trochę wsparli finansowo suczynę,łatwiej byłoby podjąć jakąś decyzję o zabraniu jej stamtąd,ale to jest beton, nie wiem,czy coś z tego wyjdzie.

Link to comment
Share on other sites

Szorstkowłosa sunia od wczoraj jest w hoteliku u Murki. Właściwie to pewnie jeszcze u weta, bo trzeba ją odrobaczyć i przede wszystkim usunąć kleszcze i zabezpieczyć przed nimi na przyszłość. Podjęłam taką decyzję,bo nie mogłam inaczej, ale oczywiście nie mam żadnego pomysłu na zdobycie środków finansowych na utrzymanie suczki w hoteliku. Będę starała się sukcesywnie wpłacać Murce jakieś kwoty, robić bazarki, ale bardzo proszę o wsparcie. Nie tylko finansowe, każda forma jest nieoceniona.

Sharko dziękuję raz jeszcze za błyskawiczną pomoc w ogłoszeniach i nie tylko :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Sąsiadka prosi mnie o pomoc dla rocznej ONkowatej suczki z łańcucha,która w wieku 10 miesięcy została mamą 10 szczeniaków. Nie przez przypadek została, właściciel celowo ją dopuścił,aby móc sprzedawać szczeniaki... Tak też uczynił, sprzedał 9,jedną suczkę zostawił sobie, aby za kilka miesięcy mogła urodzić małe,które również sprzeda...

Suczka-mama rodziła na łańcuchu, na łańcuchu karmiła małe, na łańcuchu spędziła większość swojego życia. I tak pewnie wyglądałoby jej  c a ł e  życie,gdyby nie łapała kur i kaczek,ale ona łapie i zjada,więc zapadł na nią wyrok. Poszłyśmy dzisiaj do tej meliny, mam zdjęcia,ale brakuje mi pomysłu,jak suczce pomóc.

 

Ta kupa pustaków w głębi,to jest buda, w której urodziła i karmiła szczeniaki. Tam mieszka.

P1012119.JPG

P1012117.JPG

P1012123.JPG

P1012126.JPG

P1012127.JPG

Link to comment
Share on other sites

A jakaś interewencja? Np. z pani Krysią? Czt nie ma podstaw do tego, by psy odebrać?
Ale przecież to łamanie prawa... pies bez papierów... może akurat... uda się chociaż postarszyć mandatem i jak człowiek zobaczy, że interes się nie opłaca, to uda się te psy odebrać? :(

Link to comment
Share on other sites

O 19.05.2016 o 13:45, ala123 napisał:

Szorstkowłosa sunia od wczoraj jest w hoteliku u Murki. Właściwie to pewnie jeszcze u weta, bo trzeba ją odrobaczyć i przede wszystkim usunąć kleszcze i zabezpieczyć przed nimi na przyszłość. Podjęłam taką decyzję,bo nie mogłam inaczej, ale oczywiście nie mam żadnego pomysłu na zdobycie środków finansowych na utrzymanie suczki w hoteliku. Będę starała się sukcesywnie wpłacać Murce jakieś kwoty, robić bazarki, ale bardzo proszę o wsparcie. Nie tylko finansowe, każda forma jest nieoceniona.

Sharko dziękuję raz jeszcze za błyskawiczną pomoc w ogłoszeniach i nie tylko :)

 

Sunka pobila rekord w adopcji, bo po dobie w hoteliku pojechala do domu:)

Miala niesamowite szczescie, bo w piatek przyjechaly do nas z Lublina panie ze swoim psem, aby zapoznac sie z inna suczka. Byla tam juz wizyta pa, kwestia tylko byla czy dogada sie z charakternym i rozpuszczonym beaglem. Wystapily niestety problemy i panie obawialy sie, ze moze byc ciezko pogodzic zwierzaki w domu. Zaczelismy rozmawiac o innych suczkach i jeszcze dwie probowalismy skumac z ich psiakiem. Najlepiej poszlo szostkiej, najepiej na nia reagowal, nawet zapraszal do zabawy. No i pojechala sunka. Na miejscu co prawda sa jeszcze problemy, zwierzaki probuja ustalic ktore wazniejsze, ale wierze, ze bedzie dobrze.

Ponizej jeszcze u nas na zapoznawaniu sie z beaglem:

03b6d76f52670e90gen.jpg

029c36ebab590712gen.jpg

a01c8ef100260af9gen.jpg

4fef60c51711eac6gen.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Tyś napisał:

A jakaś interewencja? Np. z pani Krysią? Czt nie ma podstaw do tego, by psy odebrać?
Ale przecież to łamanie prawa... pies bez papierów... może akurat... uda się chociaż postarszyć mandatem i jak człowiek zobaczy, że interes się nie opłaca, to uda się te psy odebrać? :(

W ubiegłym roku była tam na moją prośbę Straż dla Zwierząt, nie ma się czego przyczepić, psy nie są zagłodzone, inne zwierzęta też nie. Konie nie mają papierów, ale inspektorat weterynarii nic nie zrobił ; twierdzą,że to nie ich sprawa. Kazali dzwonić do jakichś instytucji, które wydają papiery ( teraz już nie pamiętam do jakich), wydzwaniałam i oczywiście nic z tego nie wyszło. W Polsce nikt nic nie może, spychologia po prostu . Problem z tym "gospodarstwem" jest od lat. Facet niczego się nie boi, całe życie się ślizga, u nas jest to możliwe, więc czuje się pewnie, wszyscy mogą mu naskoczyć jak widać.

Link to comment
Share on other sites

11 godzin temu, Murka napisał:

 

Sunka pobila rekord w adopcji, bo po dobie w hoteliku pojechala do domu:)

Miala niesamowite szczescie, bo w piatek przyjechaly do nas z Lublina panie ze swoim psem, aby zapoznac sie z inna suczka. Byla tam juz wizyta pa, kwestia tylko byla czy dogada sie z charakternym i rozpuszczonym beaglem. Wystapily niestety problemy i panie obawialy sie, ze moze byc ciezko pogodzic zwierzaki w domu. Zaczelismy rozmawiac o innych suczkach i jeszcze dwie probowalismy skumac z ich psiakiem. Najlepiej poszlo szostkiej, najepiej na nia reagowal, nawet zapraszal do zabawy. No i pojechala sunka. Na miejscu co prawda sa jeszcze problemy, zwierzaki probuja ustalic ktore wazniejsze, ale wierze, ze bedzie dobrze.

Ponizej jeszcze u nas na zapoznawaniu sie z beaglem:

 

Ale super, to się sunieczce udało :) :) :) Powodzenia życzę w nowym domku, oby się szybko dogadała z beaglem! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...