Jump to content
Dogomania

KRUCZEK - pracował całe życie, zamiast emerytury-EKSMISJA! Już w hoteliku. SZUKA DS!


Doda_

Recommended Posts

[quote name='DONnka'][B]Belu[/B], skąd ten nostalgiczno-filozoficzny nastrój ?

Znaczy Kruczek jest już w Lasku brzozowym u sylwiaso ?
Czekam na relację Sylwii :)[/QUOTE]


Nastroilo mnie tak spotkanie z pewna osobą z dogo, ktora pojawila sie na wątku.
Niektorym wystarczy kilka złotych, aby poprawic sobie humor i zapomniec co zgotowali innemu psu.
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/192538-Sunia-w-typie-rodezjana-odeszła-za-TM-(-Będziemy-Cię-zawsze-pamiętać[/url]!

Edited by bela51
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 462
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Doda_']sylwiasco, dajesz psom mleko ? nie maja sraki po tym ?
Mój nero jak wypije łyżeczkę mleka, sraczka jak stąd do Meksyku..[/QUOTE]
Tak, tak, dla starszych (i takich w sile wieku ;)) psów mleko jest raczej niewskazane - woda to najlepszy napitek :).

Link to comment
Share on other sites

mdk8, jeśli na tym wątku będą rozliczenia, żeby na biezaco wiedzieć jakie jest saldo pieska, to jak chcesz możesz robić rozliczenia w swoim poście #2.
Masz kontakt z stowarzyszeniem, na ich konto będą wpływac pieniążki..
Jak uważasz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jola_li']Tak, tak, dla starszych (i takich w sile wieku ;)) psów mleko jest raczej niewskazane[/QUOTE]

To prawda, starsze psiaki nie powinny pić mleka, jogurtu czy kefiru.
Mojej kochanej Saruni
[*] jak już była trochę starsza to pani doktor zabroniła dawać tego typu przysmaków.
Dziękuję za numer konta:)

Link to comment
Share on other sites

Sylwiaso, nawet jak Kruczek nie będzie miał biegunki po mleku, to może powoli zapadać na...alergię i na jej tle na zapalenie uszu....Leczyłam psa identycznego jak Kruczek z powodu koszmarnego zapalenia uszu, bo dostawał mleko do picia....Przez dwa lata wydałam na jego leczenie prawie 2 tysiące złotych(nie jest moim psem i mieszka 40km ode mnie) i dopiero, gdy zagroziłam właścicielom,że wystawię im rachunek za leczenie, przestali poić go mlekiem.Pies pił mleko i po jakimś czasie zaczął się drapać po uszach...Mieszkał w budzie i kojcu, a więc swedzące uszy drapał brudnymi pazurami...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mdk8']mam tylko kontakt z osobą odpowiedzialną za Kruczka. Wiadomości i wpłaty będę przeklejać z FB. Ze Stowarzyszeniem nie mam kontaktu.
Mogę robić rozliczenia. ;)[/QUOTE]

Ok, rób rozliczenia jesli mozesz/chcesz :) :evil_lol:
ze stowarzyszeniem nie masz kontaktu ale to na ich konto beda wplywaly pieniazki ??
a oni na konto sylwiasco ??

[quote name='zachary']Sylwiaso, nawet jak Kruczek nie będzie miał biegunki po mleku, to może powoli zapadać na...alergię i na jej tle na zapalenie uszu....Leczyłam psa identycznego jak Kruczek z powodu koszmarnego zapalenia uszu, bo dostawał mleko do picia....Przez dwa lata wydałam na jego leczenie prawie 2 tysiące złotych(nie jest moim psem i mieszka 40km ode mnie) i dopiero, gdy zagroziłam właścicielom,że wystawię im rachunek za leczenie, przestali poić go mlekiem.Pies pił mleko i po jakimś czasie zaczął się drapać po uszach...Mieszkał w budzie i kojcu, a więc swedzące uszy drapał brudnymi pazurami...[/QUOTE]

ten pies musial byc uczulony :( i stad drapanie sie po uszach...


Nawet mojej kotce nie daję mleka, choc po tym nic jej nie jest. koopy ok.
Może pić mleko bez laktozy... nie chodzi tylko o moją kotke, ale o wszystkie zwierzaki.
Jak kruczek tak lubi mleko to od czasu do czasu można podawać mleko bez laktozy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='zachary']Sylwiaso, nawet jak Kruczek nie będzie miał biegunki po mleku, to może powoli zapadać na...alergię i na jej tle na zapalenie uszu....Leczyłam psa identycznego jak Kruczek z powodu koszmarnego zapalenia uszu, bo dostawał mleko do picia....Przez dwa lata wydałam na jego leczenie prawie 2 tysiące złotych(nie jest moim psem i mieszka 40km ode mnie) i dopiero, gdy zagroziłam właścicielom,że wystawię im rachunek za leczenie, przestali poić go mlekiem.Pies pił mleko i po jakimś czasie zaczął się drapać po uszach...Mieszkał w budzie i kojcu, a więc swedzące uszy drapał brudnymi pazurami...[/QUOTE]ciociu zachary dzięki za rady!z tym mlekiem to są całe historie lepiej nie dawać,a zresztą on sam nie chciał pić i może lepiej!

Link to comment
Share on other sites

margoth, wiesz, lyzeczka mleka czy kefiru napewno nie zaszkodzi, tak jak ktos podaje cos ze stolu, bo pies prosi...
chodzi o codzienne podawanie w duzej ilosci..to juz ryzyko...
ale mleko bez laktozy moze byc. nie wiem tylko jak przy chorej watrobie?
Mialam sunie z chora watroba i trzustka, ale ona nie pila mleka.

Co u Kruczka?:)

Edited by Doda_
Link to comment
Share on other sites

Kochana sylwiaso, napisałam o moim podopiecznym piesku tylko ku przestrodze, aby zawsze obserwować reakcje pieska na różne pokarmy i napoje. To, co uczula jednego psa, nie musi innego. Ja byłam "upierdliwa" i nie dałam się zbyć właścicielom,ze pies był na ....cieczce i inne psy mu ucho pogryzły i stąd to drapanie. Pies cierpiał okrutnie a w uchu miał niewyobrażalne bagno...a właściciele byli z tych, co psów nie leczą, bo to ....głupota.

Link to comment
Share on other sites

Witajcie, Kruczek mieszkal blisko mnie. Wielu znajomych z górki szukało jakiegoś rozwiązania dla niego. Na szczęście znalazło się miejsce u Sylwiaso:-) Z całą akcją było troszkę zamieszania, tym bardziej, że na Kruczka namierzała się kilka dni straż miejska, dlatego nie do końca wiemy, kto formalnie odpowiada za psiaka i za jego rozliczenia. Kilkoro z nas chciało wpłacić jakąś kwotę dla niego, ale chcielibyśmy wiedzieć kto jest za niego odpowiedzialny formalnie. Czy Stowarzyszenie Kundelos wzięło go pod opiekę, czy tylko udostępniło konto do zbiórki kasy?

Kilka dni przed jego wyjazdem byłam u niego na tym placu. Siedział spokojnie przed budą na palecie przykrytej dywanikami. Zastrzygł uszkami, kiedy mnie usłyuszał, ale nie wykazał żadnej agresji. Cudowny pies, który pilnował swojego miejsca, mimo, że parkingu już dawno nie ma:-(

Edited by Ewa Marta
Link to comment
Share on other sites

jeżeli jesteś na FB tu jest wydarzenie Kruczka [url]https://www.facebook.com/events/279793678849773/?fref=ts[/url] i najlepiej skontaktować się z organizatorkami wydarzenia. Do hoteliku psiaka zawiozła Magda , nie wiem kto podpisał umowę. Z tego co mi wiadomo to Kruczek był niczyj- porzucony. Tyle wiem.
Ja przez przypadek znalazłam prośbę o pomoc na wydarzeniu Fundacji " Przytul psa" i skontaktowałam się z osobą umieszczającą ogłoszenie. Psu groził Paluch więc czasu było mało. Dałam namiary na hotelik i poprosiłam o pomoc dogociotki resztę załatwiała Magda. Telefon do Magdy w 1-szym poście.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki! Pies był niczyj. Po zlikwidowaniu parkingu jakis czas pomieszkiwal z robotnikami budującymi na tym miejscu wieżowiec. Ktoś podobno nawet chciał go zabrać na kolejną budowę, ale on uparcie wracał na "swoje" miejsce i pilnował... Pamiętam go, kiedy jeszcze mial swój parking do pilnowania. Był szczęśliwy, bo był potrzebny. Po wyjechaniu budowlańców wieżowca dokarmiały go dwie osoby, ale żadna nie zdecydowała się go adoptować. Dobrze, że jest już bezpieczny u Sylwiao!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...