Jump to content
Dogomania

Emi- mikroskopijna, skrajnie zachudzona sunia,ma dom :)


Ellig

Recommended Posts

O.K.
Emi jest jeszcze w lecznicy, Ewunia odbierze ją jak zadzwoni do niej lekarz wet.
Malutka miala jeszcze przepłukane kanały oczno-uszne i bedzie miala usuwany ząbek przetrwały o ile sam jeszcze jej nie wypadł.
Ma tez zaordynowane lekarstwo do przemywania oczu, które bedzie do odbioru w lecznicy w sobotę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Podmcent']Prawdę mówiąc - troszkę się niepokoję - czy sterylizacja i wybudzanie to faktycznie tak długo trwa?[/QUOTE]

Nie trwa aż tyle, ale tyle potrzebowałam czasu, żeby dojechać do lecznicy, a potem spokojnie zawieźć maleńką do DT i tam jeszcze troszkę posiedzieć, żeby ją poprzytulać i przywitać się z innymi zwierzakami:-) A potem musiałam wrócić i poprzytulać moje stwory;-)

[B]Podmcent - przede wszystkim ogromne podziękowania za wpłatę dla Emi:-) Na moim koncie jest już 100 zł wpłacone przez Ciebie i zapisałam już tę wpłatę w poście rozliczeniwym Emi na 1 stronie:-)
[/B]
Emi zabieg zniosła dobrze, miała dodatkowo przeplukiwane kanaliki oczno-uszne. Ma to poprawić jej problemy z oczkami. Miała już po zaśnięciu badanie specjalnym papierkiem lakmusowym tych łez. Weci powoiedzieli, że teraz po płukaniu i przy stosowaniu specjalnego płynu do przemywania oczek powinno byc dobrze:-) W przyszłości Emi powinna mieć przecierane oczka przegotowaną wodą.

W drodze powrotnej maleńka podsypiała na specjalnie dla niej wymoszczonym posłanku na przednim siedzeniu. Cały czas ją głaskałam i dlatego jazda trwała dosyć długo. Po wejściu do domu obszczekała wszystkie zwierzaki i każdemu nakrzyczała, żeby jej nie dotykał, nie wąchal i w ogóle, żeby jej dali spokój:-) Mnie się też w końcu dostało, bo kiedy starałam się nałożyć jej ubranko, (którego nie miała na sobie, żeby po drodze nie zasiusiać), złapała mnie za rękę ząbkami. Oczywiście ostrzegawczo i wcale nie bolało.
Potem Ania wzięła maleńką na ręce i na jej rękach Emisia przysnęła spokojnym snem.
Jest taka maleńka, że płakać mi się chce ze wzruszenia, kiedy na nią patrzę. Dostała w gabinecie 3-dniowy antybiotyk, a w zaleceniach w razie bólu podawanie Tramalu (1/4 tabletki 2 razy dziennie).

Link to comment
Share on other sites

Ewo,

dziękuję bardzo za odpowiedź, a jeszcze bardziej dziękuję za serce dla psiaków. Masz ode mnie na pw pocztę, w której piszę, że zrobiłam dodatkowy przelew na Emi - deklaracja stała 20 zł x 11 mcy, i pod jakimi warunkami możesz tę kwotę przeznaczyć na inne psiaki. Przelew już poszedł. Pozdrawiam serdecznie, Małgośka

Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy za odwiedziny i , za pozdrowienia :)

Emi czuję sie bardzo dobrze, wczoraj ładnie zjadla kolacje, spokojnie przespała całą noc, dzisiaj ze smakiem zjadła śniadanie, wyszła na spacer i zrobiła siusiu, teraz sobie śpi.

Pozdrawiamy Wszystkich serdecznie!:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Podmcent']Ewo,

dziękuję bardzo za odpowiedź, a jeszcze bardziej dziękuję za serce dla psiaków. Masz ode mnie na pw pocztę, w której piszę, że zrobiłam dodatkowy przelew na Emi - deklaracja stała 20 zł x 11 mcy, i pod jakimi warunkami możesz tę kwotę przeznaczyć na inne psiaki. Przelew już poszedł. Pozdrawiam serdecznie, Małgośka[/QUOTE]

Małgosiu, raz jeszcze serdecznie dziękuję za tak wielką pomoc dla Emi:-) Pieniądze na pewno dotrą dzisiaj na konto i natychmiast zapiszę je w wątku rozliczeniowym.
Po udanej i sprawdzonej adopcji Emi, kwota, która zostanie na jej koncie (rozumiem to tak, że policzymy miesiące, za które wpłaciłaś deklarację, a w których Emi będzie miała swój domek i to będzie ta kwota) zostanie przekazana dla kolejnej naszej podopiecznej, którą na pewno będziemy miały:-)
Razem z Ellig zawsze przeznaczamy pozostałe fundusze naszych podopiecznych na koleje psie nieszczęście, co możesz prześledzić po naszych wątkach. Tak będzie i tym razem:-)

Bardzo sie cieszę, że ta malizna tak dobrze się czuje. Przyznam, że w jej przypadku bałam się bardzo i narkozy i zabiegu. To takie kruchutkie maleństwo, że chcialoby sie chronić ją przed całym światem:-)
Czy wiecie, że w gabinecie przed podaniem środka usypiającego wskakiwała łapkami na wetki i rozdawała buziaki? Ona kocha wszystkich:-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Marta']Okazało się, że to nie byl mleczak, tylko skrzywiony stały, ale nie było potrzeby wyrywannia go:-)[/QUOTE]
To dobrze :)
przynajmniej nic w pyszczku ją nie boli :)
Moja sunia też ma takiego krzywusia stałego.Śmiesznie wygląda jak się uśmiecha :D

Link to comment
Share on other sites

Doszły już deklaracje do końca roku od Podmcent:-) Bardzo pięknie dziękujemy za tak niespodziewany prezent dla naszej Emi:-)
zaraz zapiszę wpłatę do rozliczeń i zgodnie z obietnicą pozostałą na koncie Emi kwotę po jej adopcji przeznaczymy na inną naszą podopieczną po wyadoptowaniu Emi i pewności, że domek nie rozmyśli się i nie odda Emitki z powrotem.

Emi dostała poza 100 zl jednorazowej wpłaty, którą już zapisałam jeszcze 11 x 20 zl czyli 220 zł od Małgosi:-) To deklaracja od lutego do grudnia 2014:-)

Zaraz muszę wykombinować jak to zapisać w rozliczeniach, bo nie zbieramy zazwyczaj deklaracji z Elą i nie zrobiłyśmy takiej pozycji w poście:-) Dopiszę ją jednak z przyjemnością za chwilkę:-)

Edited by Ewa Marta
Link to comment
Share on other sites

Pani Małgosiu, bardzo dziękujemy za pomoc dla Emi.

Lena, ania juz wycałowala sunię:)

Emi czuje sie dobrze, wiekszosc dnia przesypia, dostaje przeciwbolowo Tramal i mysle ,ze juz najgorsze chwile sa po za nią, dzisiaj zrobila tez koopę co jak zawsze bardzo nas ucieszylo, kiedy psiak jest po zabiegu, siusiu bez problemu, apetyt tez dopisuje :)

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ewa Marta']Byłam dzisiaj u Emi:-) Wieczorem zgram zdjęcia i filmiki:-) Teraz jestem w pracy i staram się nadrobić 3 godziny, które miałam przeznaczyć na pracę, a przeznaczyłam na zabranie Zuli do weta i na pobycie z pozostałą częścią stadka u Ani:-)[/QUOTE]

czekamy :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...