Jump to content
Dogomania

KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(


Recommended Posts

Wrzucam fotkę Kluski. Ne do poznania:) Muszę im jakieś normalne fotki zrobić...

Wczoraj doszła karma więc od wczoraj wieczora Kluska jest już w stu procentach na nowej. Niestety szkoda mi było czasu na powolne przejście, a z resztą nie było żadnych rewolucji więc jest OK. Dzisiaj dostała jeszcze Encorton. Robię też chwilową przerwę z przysmakami żeby się przekonać jak karma podziała. W takim razie Pandi sama dokończy Joserę (zwłaszcza, że były w podobnej cenie), a później może dołączyć do Brita. Do karmy dodali gratis 5 kabanosów. Cenę karmy znowu dzielę na pół. kluska zjada minimalnie więcej niż Panda więc mogę nie dzielić na pół - jak chcecie. W tej dostawie przyszły też krople na pchły, na sierpień  wrzesień, to wrócę później jeszcze do tego paragonu bo na lipiec mają jeszcze ze starej dostawy.

Rozliczenie:

Kluska:

Stan z 6 lipca: +181,49 

15 lipca:  -53,31 zł za karmę

Stan na chwilę obecną: +128,18 zł

 

Pandi:

Stan z 6 lipca: +439,63 zł

15 lipca:  -53,31 zł za karmę

Stan na chwilę obecną: +386,32 zł

DSC_7783.JPG

DSC_77876785.JPG

Link to comment
Share on other sites

44 minut temu, Maciek777 napisał:

Wrzucam fotkę Kluski. Ne do poznania:) Muszę im jakieś normalne fotki zrobić...

Wczoraj doszła karma więc od wczoraj wieczora Kluska jest już w stu procentach na nowej. Niestety szkoda mi było czasu na powolne przejście, a z resztą nie było żadnych rewolucji więc jest OK. Dzisiaj dostała jeszcze Encorton. Robię też chwilową przerwę z przysmakami żeby się przekonać jak karma podziała. W takim razie Pandi sama dokończy Joserę (zwłaszcza, że były w podobnej cenie), a później może dołączyć do Brita. Do karmy dodali gratis 5 kabanosów. Cenę karmy znowu dzielę na pół. kluska zjada minimalnie więcej niż Panda więc mogę nie dzielić na pół - jak chcecie. W tej dostawie przyszły też krople na pchły, na sierpień  wrzesień, to wrócę później jeszcze do tego paragonu bo na lipiec mają jeszcze ze starej dostawy.

Rozliczenie:

Kluska:

Stan z 6 lipca: +181,49 

15 lipca:  -53,31 zł za karmę

Stan na chwilę obecną: +128,18 zł

 

Pandi:

Stan z 6 lipca: +439,63 zł

15 lipca:  -53,31 zł za karmę

Stan na chwilę obecną: +386,32 zł

DSC_7783.JPG

DSC_77876785.JPG

super! Maciej ja zrobię Ci przelew i jeszcze pamiętam o goleniu Klusi:) dzisiaj mam gości :), Dzień Radzynia:) dużo atrakcji, więc jak przyjedzie wnusia to walimy do parku:)

Link to comment
Share on other sites

O 17.07.2016 o 22:42, bakusiowa napisał:

Prosimy o wiecej zdjęć ogolonej Kluseczki.

Coś jest:)

O 18.07.2016 o 13:28, danusiadanusia napisał:

i już jest na koncie:) serdecznie dziękuję! zaraz robię od razu przelew do Maćka:)

Dzięki! Mam wpłatę 285 zł na koncie, dla suń, ale jak to podzielić?

O 19.07.2016 o 13:56, Martika&Aischa napisał:

a ja sobie zaglądam do Klusi i zapisuję na nowo wątek bo mi gdzieś zaginął :(

Dawno Cię nie było:)

 

I jakieś fotki Pandy:)

DSC_7793.JPG

DSC_7799.JPG

DSC_7800.JPG

DSC_7803.JPG

DSC_7805.JPG

Link to comment
Share on other sites

I wstawiam te zmiany skórne. W zależności od dnia mają mniej lub bardziej różowy kolor, ale normalny to miały chyba tylko pierwszego dnia po obcinaniu. Na pysku wychodzi jej też wysypka gdy to się nasila. Ma jeszcze taką obwódkę wokół prawego oka, która też się dodatkowo zaczerwienia razem ze skórą. Zdaje się to nie mieć powiązania z jedzeniem. Nie wiem co to. Przynajmniej wszystkie rany się zagoiły i skóra jest sucha. Macie jakieś pomysły? Czy nie ma już co dłużej czekać i jechać do weta?

DSC_7870.JPG

DSC_7871.JPG

Link to comment
Share on other sites

36 minut temu, Maciek777 napisał:

I wstawiam te zmiany skórne. W zależności od dnia mają mniej lub bardziej różowy kolor, ale normalny to miały chyba tylko pierwszego dnia po obcinaniu. Na pysku wychodzi jej też wysypka gdy to się nasila. Ma jeszcze taką obwódkę wokół prawego oka, która też się dodatkowo zaczerwienia razem ze skórą. Zdaje się to nie mieć powiązania z jedzeniem. Nie wiem co to. Przynajmniej wszystkie rany się zagoiły i skóra jest sucha. Macie jakieś pomysły? Czy nie ma już co dłużej czekać i jechać do weta?

DSC_7870.JPG

DSC_7871.JPG

ja myślę, że jeśli znajdziesz chwilę, to niech to obejrzy wet, może można temu jakoś zaradzić:) piszę bez pkularów i ciągle widzę podkreślenia, nie wiem czy walę jakieś błędy, jeśli tak to przepraszam:) nie chcę obudzić wnusi:) 

Link to comment
Share on other sites

O 20.07.2016 o 16:01, danusiadanusia napisał:

ja myślę, że jeśli znajdziesz chwilę, to niech to obejrzy wet, może można temu jakoś zaradzić:) piszę bez pkularów i ciągle widzę podkreślenia, nie wiem czy walę jakieś błędy, jeśli tak to przepraszam:) nie chcę obudzić wnusi:) 

Takie błędy to nie błędy;)

Wczoraj znalazł się ten czas i byłem z kluską u weta. Dostała antybiotyk (Synergal 500 mg), coś na polepszenie skóry / futra (Coatex) i szampon leczniczy - robiony na miejscu. Zapłaciłem 50 zł i za tydzień kontrola. Przez ten czas mam ją wykąpać 2-3 razy, na ile szamponu wystarczy. Wstawiam skan. 

O 20.07.2016 o 22:01, bakusiowa napisał:

ak przyjechała to miała zaczerwienienie skóry?

Nie wiem bo miała gęste futro, ale podejrzewam, że tak. Jej skórę widziałem tylko na grzbiecie w czasie kąpania. Nie podejrzewałem, że coś takiego może mieć pod szyją.

15 godzin temu, danusiadanusia napisał:

Maciej:) odnośnie rozliczenia, to tak jak zwykle masz na str. 1 w ogólnym rozliczeniu ile do której przypisać:) zaraz będzie następny zastrzyk dla Klusi z bazarku:) 

OK, zajrzę tam. Rozliczenie ze wszystkiego napiszę najdalej w niedzielę bo teraz tak na bardzo szybko tylko chciałem Was poinformować o zdrowiu Kluski, a jest trochę do rozliczania - wet, krople na pchły i Twoja wpłata.

20160722_143329_HDR.jpg

Link to comment
Share on other sites

O 22.07.2016 o 20:12, danusiadanusia napisał:

bardzo dziekujemy za informacje:), Maciej! a co powiedział wet odnośnie tych zmian? ? jak ona się ogólnie zachowuje?

Proszę bardzo:)

Kluska zachowuje się całkowicie normalnie. Jak zdrowy starszy pies. Zawsze się tak zachowywała. Chyba, że po wyleczeniu zacznie jakoś szaleć w co jednak śmie wątpić;) Ma apetyt, przed spacerami mocno się ekscytuje, jest ciekawska itd. 

Co powiedział wet? W sumie nic:/ To przez to, że wszystko było tak na szybko bo w domu zdarzyły mi się nieoczekiwane kłopoty przez co w ogóle ledwo zdążyliśmy przed zamknięciem gabinetu i wszystko było tak na szybko, że nawet zapomniałem pytać co to i prosić o tradycyjny opis wizyty, ale nadrobię to przy kontroli.

Mam jeszcze taką niezręczną sprawę. Obawiam się, że muszę podnieść opłatę za transport do weta z 25 na 30 zł. Nie wiem czy wymyślając tę cenę paliwo było tańsze czy ja się gdzieś pomyliłem, ale mając samochód benzynowy (bez gazu) i 45 km do weta ciężko jest mi się zmieścić w 25 zł. Nie mówiąc już o tym co by było gdyby paliwo choć trochę podrożało. Gdybym chciał zarabiać  na suniach to pobierałbym opłatę za pobyt więc chyba mnie rozumiecie...

Rozliczenie:

Kluska:

Stan z 16 lipca: +128,18 

18 lipca:  +185 zł wpłaty od danusidanusi

19 lipca:  -8,81 zł za krople na pchły i kleszcze

21 lipca: -50 zł za wizytę u weta + leki 

21 lipca: -30 zł za transport do weta

Stan na chwilę obecną: +224,37 zł

 

Pandi:

Stan z 6 lipca: +386,32 zł

18 lipca:  +100 zł wpłaty od danusidanusi

19 lipca:   -8,81 zł za krople na pchły i kleszcze

Stan na chwilę obecną: +477,51 zł

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, Maciek777 napisał:

Proszę bardzo:)

Kluska zachowuje się całkowicie normalnie. Jak zdrowy starszy pies. Zawsze się tak zachowywała. Chyba, że po wyleczeniu zacznie jakoś szaleć w co jednak śmie wątpić;) Ma apetyt, przed spacerami mocno się ekscytuje, jest ciekawska itd. 

Co powiedział wet? W sumie nic:/ To przez to, że wszystko było tak na szybko bo w domu zdarzyły mi się nieoczekiwane kłopoty przez co w ogóle ledwo zdążyliśmy przed zamknięciem gabinetu i wszystko było tak na szybko, że nawet zapomniałem pytać co to i prosić o tradycyjny opis wizyty, ale nadrobię to przy kontroli.

Mam jeszcze taką niezręczną sprawę. Obawiam się, że muszę podnieść opłatę za transport do weta z 25 na 30 zł. Nie wiem czy wymyślając tę cenę paliwo było tańsze czy ja się gdzieś pomyliłem, ale mając samochód benzynowy (bez gazu) i 45 km do weta ciężko jest mi się zmieścić w 25 zł. Nie mówiąc już o tym co by było gdyby paliwo choć trochę podrożało. Gdybym chciał zarabiać  na suniach to pobierałbym opłatę za pobyt więc chyba mnie rozumiecie...

Rozliczenie:

Kluska:

Stan z 16 lipca: +128,18 

18 lipca:  +185 zł wpłaty od danusidanusi

19 lipca:  -8,81 zł za krople na pchły i kleszcze

21 lipca: -50 zł za wizytę u weta + leki 

21 lipca: -30 zł za transport do weta

Stan na chwilę obecną: +224,37 zł

 

Pandi:

Stan z 6 lipca: +386,32 zł

18 lipca:  +100 zł wpłaty od danusidanusi

19 lipca:   -8,81 zł za krople na pchły i kleszcze

Stan na chwilę obecną: +477,51 zł

my Cię bardzo dobrze rozumiemy:) jak rozliczymy bazarek zrobię wpłatę na Klusię :) Maciej:) bardzo dziękujemy za wszystko:)

Link to comment
Share on other sites

O 24.07.2016 o 19:16, danusiadanusia napisał:

my Cię bardzo dobrze rozumiemy:) (...) Maciej:) bardzo dziękujemy za wszystko:)

Cieszę się:) Nie ma za co dziękować:)

Właśnie wróciliśmy od weta. Napiszę tylko co i jak, a skany i rozliczenie pewnie jutro bo trochę mi się teraz spieszy. Jest poprawa. Może nie jest jeszcze jak powinno, ale wyraźnie widać, że jest lepiej. Wet mówi, że takie leczenie trwa ok 3 tygodni więc za 7-10 dni znowu do kontroli. Jest to przewlekłe zapalenie skóry. Grzybicze lub pasożytnicze, a najprawdopodobniej jedno i drugie. Dobrze, że nie alergia:) Teraz znowu dostaliśmy ten sam antybiotyk + ten sam szampon + pare zastrzyków na miejscu. Koszt 70 zł + 30 za transport. Kluska bardzo ładnie znosiła zastrzyki, aż wet się dziwił, że ona w ogóle nie reagowała:) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 28.07.2016 o 18:26, Maciek777 napisał:

Cieszę się:) Nie ma za co dziękować:)

Właśnie wróciliśmy od weta. Napiszę tylko co i jak, a skany i rozliczenie pewnie jutro bo trochę mi się teraz spieszy. Jest poprawa. Może nie jest jeszcze jak powinno, ale wyraźnie widać, że jest lepiej. Wet mówi, że takie leczenie trwa ok 3 tygodni więc za 7-10 dni znowu do kontroli. Jest to przewlekłe zapalenie skóry. Grzybicze lub pasożytnicze, a najprawdopodobniej jedno i drugie. Dobrze, że nie alergia:) Teraz znowu dostaliśmy ten sam antybiotyk + ten sam szampon + pare zastrzyków na miejscu. Koszt 70 zł + 30 za transport. Kluska bardzo ładnie znosiła zastrzyki, aż wet się dziwił, że ona w ogóle nie reagowała:) 

dopiero wróciłam od wnusi, więc wpadam od razu do dziewczyn, Dobrze, że reaguje na podane leki, więc czekamy:)

Link to comment
Share on other sites

O 14.05.2016 o 12:07, Maciek777 napisał:

U weta zważyłem je i w obu przypadkach waga pokazywała 15,0-15,5 kg. Niedokładnie bo się kręciły:)

Zważyłem Kluskę przedwczoraj u weta i wyszło 12,5 kg. Brak futra i te sprawy. Ma dobrą wagę lub nawet te 0,5 kg więcej jej nie zaszkodzi. Pandę zważyłem wczoraj, ale na łazienkowej wadze i wyszło 13 kg. Po niej jakoś nie widzę różnicy:) Jednak cały czas karmy dostaje jak dla 12 kg psa.

Rozliczenie:

Kluska:

Stan z 24 lipca: +224,37 

28 lipca: -70 zł za wizytę u weta + leki 

28 lipca: -30 zł za transport do weta

Stan na chwilę obecną: +124,37 zł

 

Pandi:

Stan z 24 lipca: +477,51 zł

Stan na chwilę obecną: +477,51 zł

Wklejam skan paragonu i opisu wizyty.

 

20160729_070311.jpg

 

20160729_070427.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...