Jump to content
Dogomania

KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(


Recommended Posts

16 godzin temu, danusiadanusia napisał:

a teraz już spokojnień i bez emocji piszę o finansach. Maciek jeszcze nie przelałam pieniędzy, bo wiedziałam, ze dzisiaj znowu będą jakieś koszty:) bardzo dziękuję za Twój cenny czas i solidne posiedzenie z Klusią w lecznicy:) myślę, że zęby trzeba zrobić, bo jak widać wszystko siada. Zrobiłam bazarek dla niej i później jeszcze zrobię, więc mimo, że nie ma na dziś finansów jako osoba odpowiedzialna za nie,  założę za ten zabieg, więc śmiało możesz ją umawiać! Dzisiaj wieczorem zrobię Ci przelew na kwotę 411,- zł.

z tego :

Klusia 135,- zł. hotelik + 65,- zł. zwrot kosztów I wizyty + 106,- zł. zwrot II wizyty = 306,- zł.

Pandi  105,- zł. hotelik

czyli razem 411,- zł.  będą to całkowite koszty:)

myślę, że dobrze liczę:)  

 

Właśnie rozmawiałam z Maćkiem:) ma dokupić Klusce 1 op. antybiotyku UNIDOX - wg. paragonu zamieszczonego wyżej 1 op. kosztuje 8,60 + krople, które zakropi dzisiaj 9,- zł. razem  324,- zł. / wszystkie wydatki /

Pandi  - też dostanie dzisiaj krople na pasożyty, więc do kwoty 105,- zł. doliczam 9,- zł. = 114,- zł.

Uwzględniając dzisiejszy przelew, który zrobiłam rano na kwotę 500,- zł. odejmuję z konta Kluski - 324,- zł. 

z konta Pandi - 114,- zł.

wg. moich wyliczeń zostaje nadwyżki 62,- zł. , niech to zostanie na poczet następnej wizyty, którą Maciej rozliczy później na podstawie poniesionych rzeczywistych wydatków :) 

czy jasno napisałam? Maciej sprawdź mnie proszę:) !

 

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, danusiadanusia napisał:

Właśnie rozmawiałam z Maćkiem:) ma dokupić Klusce 1 op. antybiotyku UNIDOX - wg. paragonu zamieszczonego wyżej 1 op. kosztuje 8,60 + krople, które zakropi dzisiaj 9,- zł. razem  324,- zł. / wszystkie wydatki /

Pandi  - też dostanie dzisiaj krople na pasożyty, więc do kwoty 105,- zł. doliczam 9,- zł. = 114,- zł.

Uwzględniając dzisiejszy przelew, który zrobiłam rano na kwotę 500,- zł. odejmuję z konta Kluski - 324,- zł. 

z konta Pandi - 114,- zł.

wg. moich wyliczeń zostaje nadwyżki 62,- zł. , niech to zostanie na poczet następnej wizyty, którą Maciej rozliczy później na podstawie poniesionych rzeczywistych wydatków :) 

czy jasno napisałam? Maciej sprawdź mnie proszę:) !

 

Co do Unidoxu to wczoraj farmaceuta miał problemy z odczytaniem ilości podanej na recepcie i doszedł do wniosku, że chodziło o jedno opakowanie. Później dzwoniłem do weta i powiedział, że miały być dwa opakowania. Dlatego jeszcze muszę dokupić. Paragon wstawię.

Przed chwilą sunie zostały zakropione na pchły i kleszcze. Kupiłem niedawno 3 opakowania dla dużych psów z przeznaczeniem właśnie na Kluski i Pandy. Jedno opakowanie dzielę na pół. Będę doliczał co miesiąc każdej z nich po 8,81 zł przez 3 miesiące, a później zobaczymy za ile uda mi się kupić.

Co do ogólnych rozliczeń to Klusce wyjdzie 189 zł, a Pandzie 9 zł jako stan na dzisiaj. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem. To tak w przybliżeniu bo co do grosza rozliczę pewnie jutro jak już będę miał drugie opakowanie antybiotyku i wpłatę. Doliczasz kwotę za tzw hotelowanie, którą ja (jak uzgadnialiśmy wcześniej) i tak przeznaczam na potrzeby suń bo za to, że u mnie mieszkają nic nie biorę - prowadzę BKT - Bezpłatny Kojec Tymczasowy;) Żeby pieniądze nie rosły zbyt szybko proponuję zastanowienie się nad karmą EMOTICON%20BLINK.png Zostało im tam niecałe 7 kg Josery Economy i warto pomyśleć nad kolejną. I nie ma co ukrywać, że lepszą, dla seniorów. Można by to od razu im pomieszać. I teraz pytanie w jakim przedziale cenowym miałbym szukać? Do 100 zł? Między 100 a 130, między 130 a 160 czy jeszcze droższą? Mowa o worku 12-15 kg.

I jeszcze obroża Kluski. Miała w złym stanie więc pierwszego dnia ją wyrzuciłem i założyłem jej awaryjnie po moim psie, ale ona jest zbyt szeroka. Chyba wygodniejsza byłaby cieńsza. Nie jest to żaden pilny wydatek bo może mieć tę ode mnie, ale jeśli może ktoś z tu obecnych ma jakąś zbędną w domu, która by jej pasowała to Kluska z chęcią przyjmie:) Może być używana, jeśli o mnie chodzi. Zawsze też mogę kupić jakąś niedrogą.

Czyli tę nadwyżkę (62 zł) doliczyć do konta Kluski? Więc dla Kluski przelewasz 386 zł, a Pandi 114? 

Pytasz jak minęła noc. Mi dobrze, dziękuję:) Suniom chyba też dobrze:) W każdym razie wyglądają na szczęśliwe i zadowolone:) Kluska ma rozłożony koc, ale może raz widziałem by na nim się położyła. Zwykle śpi gdzie chce mimo, że wieczorem ją odprowadzą na koc. Pandi śpi normalnie, w budzie.

 

20160518_083615_HDR.jpg

Link to comment
Share on other sites

44 minut temu, Maciek777 napisał:

Co do Unidoxu to wczoraj farmaceuta miał problemy z odczytaniem ilości podanej na recepcie i doszedł do wniosku, że chodziło o jedno opakowanie. Później dzwoniłem do weta i powiedział, że miały być dwa opakowania. Dlatego jeszcze muszę dokupić. Paragon wstawię.

Przed chwilą sunie zostały zakropione na pchły i kleszcze. Kupiłem niedawno 3 opakowania dla dużych psów z przeznaczeniem właśnie na Kluski i Pandy. Jedno opakowanie dzielę na pół. Będę doliczał co miesiąc każdej z nich po 8,81 zł przez 3 miesiące, a później zobaczymy za ile uda mi się kupić.

Co do ogólnych rozliczeń to Klusce wyjdzie 189 zł, a Pandzie 9 zł jako stan na dzisiaj. Mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałem. To tak w przybliżeniu bo co do grosza rozliczę pewnie jutro jak już będę miał drugie opakowanie antybiotyku i wpłatę. Doliczasz kwotę za tzw hotelowanie, którą ja (jak uzgadnialiśmy wcześniej) i tak przeznaczam na potrzeby suń bo za to, że u mnie mieszkają nic nie biorę - prowadzę BKT - Bezpłatny Kojec Tymczasowy;) Żeby pieniądze nie rosły zbyt szybko proponuję zastanowienie się nad karmą EMOTICON%20BLINK.png Zostało im tam niecałe 7 kg Josery Economy i warto pomyśleć nad kolejną. I nie ma co ukrywać, że lepszą, dla seniorów. Można by to od razu im pomieszać. I teraz pytanie w jakim przedziale cenowym miałbym szukać? Do 100 zł? Między 100 a 130, między 130 a 160 czy jeszcze droższą? Mowa o worku 12-15 kg.

I jeszcze obroża Kluski. Miała w złym stanie więc pierwszego dnia ją wyrzuciłem i założyłem jej awaryjnie po moim psie, ale ona jest zbyt szeroka. Chyba wygodniejsza byłaby cieńsza. Nie jest to żaden pilny wydatek bo może mieć tę ode mnie, ale jeśli może ktoś z tu obecnych ma jakąś zbędną w domu, która by jej pasowała to Kluska z chęcią przyjmie:) Może być używana, jeśli o mnie chodzi. Zawsze też mogę kupić jakąś niedrogą.

Czyli tę nadwyżkę (62 zł) doliczyć do konta Kluski? Więc dla Kluski przelewasz 386 zł, a Pandi 114? 

Pytasz jak minęła noc. Mi dobrze, dziękuję:) Suniom chyba też dobrze:) W każdym razie wyglądają na szczęśliwe i zadowolone:) Kluska ma rozłożony koc, ale może raz widziałem by na nim się położyła. Zwykle śpi gdzie chce mimo, że wieczorem ją odprowadzą na koc. Pandi śpi normalnie, w budzie.

 

20160518_083615_HDR.jpg

super!!! czyli wszystko się zgadza! tak Maciej tą nadwyżkę weź dla Klusi, bo za 2 tyg. znowu wizyta. Z karmą jak najbardziej, jestem za kupieniem lepszej:), tylko nie wiem ile zębów zostanie Klusi ?:):) i czy da radę chrupać:) a może kup im jakieś smaczki:) nie zapomnij, że mieszka tam więcej lokatorów:) , poczęstuj swoje:) to taki gest wkupienia. skoro towarzystwo się tak zgrało:)

Link to comment
Share on other sites

23 godzin temu, Maciek777 napisał:

I jeszcze obroża Kluski. (...) jeśli może ktoś z tu obecnych ma jakąś zbędną w domu, która by jej pasowała to Kluska z chęcią przyjmie:)

I zapomniałem dodać, że oprócz skórzanej:)

23 godzin temu, danusiadanusia napisał:

Z karmą jak najbardziej, jestem za kupieniem lepszej:), tylko nie wiem ile zębów zostanie Klusi ?:):) i czy da radę chrupać:) a może kup im jakieś smaczki:) nie zapomnij, że mieszka tam więcej lokatorów:) , poczęstuj swoje:) to taki gest wkupienia. skoro towarzystwo się tak zgrało:)

Klusce niewiele zębów zostało, a po zabiegu będzie jeszcze mniej:/ Ale ja jej moczę karmę więc nie ma problemu. Tylko tę karmę za ile mniej więcej kupić? Im droższa karma (też bez przesady) tym tańsze leczenie więc trzeba by się zastanowić. Jednak to nie ja decyduję:)

OK, kupię smaczki razem z karmą i też poczęstuje swoje. Dziękuję:)

21 godzin temu, jotpeg napisał:

a antybiotyk Unidox dla Kluski to na co? 

Zdaje się, że na oko. W sumie to nie pytałem bo cały czas o oku rozmawialiśmy.

Kupiłem drugie opakowanie Unidoxu, ale zamiast paragonu zabrałem potwierdzenie przelewu smileys-angry-455317.gif , ale pokazuję, że mam już drugie pudełko.

O ogólnym rozliczeniu pamiętam:) Zrobię je jak pieniądze dojdą (przed chwilą nie było) bo nie chcę zaczynać od minusów;)

 

20160519_092733_HDR.jpg

Link to comment
Share on other sites

16 minut temu, danusiadanusia napisał:

Maciek, a jeszcze nie doszły? może coś zwaliłam w numerze konta? sprawdź proszę !

Niestety nie mam. Nie wiem kiedy wysyłałaś, ale może jeszcze dojdą po południu. Lepiej sprawdź swoje konto co się stało z tymi pieniędzmi:(

Link to comment
Share on other sites

Właśnie sprawdziłem konto i oświadczam, że wpłynęło na nie 500 zł (do podziału na obie sunie) od Danusidanusi. Dziękuję:) No to rozliczam. Wydatki będę pisał na czerwono, a wpłaty na zielono

Kluska:

Stan sprzed tego rozliczenia: 0 zł

14 maja: -40 za wizytę u weta i -25 za transport do weta

17 maja: -60 zł za wizytę u weta , -25 zł za transport do weta i -20,89 zł za leki

18 maja: -8,81 zł za krople na pchły

19 maja: -8,80 zł za leki

19 maja: +386 zł wpłaty od danusiadanusia

Stan na chwilę obecną: +197,50 zł

 

Pandi:

Stan sprzed tego rozliczenia: 0 zł

18 maja: -8,81 zł za krople na pchły

19 maja: +114 zł wpłaty od danusiadanusia

Stan na chwilę obecną: +105,19 zł

Link to comment
Share on other sites

Kilka informacji. Pandi pilnuje Kluski cały czas. Nie zawsze jest przy niej, ale zawsze gdy coś się dzieje sprawdza czy wszystko u niej OK:) Kluska oczywiście lubi jej towarzystwo:) 

Kluska coś dużo pije i pewnie to ona sika w środku. Często ją widzę pijącą, ale nie wiem dokładnie ile litrów wypija bo zdarza jej się tej wejść w miskę i ją wylać:( W każdym razie codziennie schodzi jakieś 5 l wody (nie licząc tej, którą wylewam zmieniając wodę), a moje psy o tej porze roku wypijały ok 1-2 l dziennie. Mam nadzieję, że to tylko sprawa gęstego futra, a nie choroby:/

A tu szybki wypad do lasu:)

 

DSC_7563.JPG

DSC_7572.JPG

DSC_7578.JPG

DSC_7586.JPG

DSC_7588.JPG

DSC_7590.JPG

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, Maciek777 napisał:

Kilka informacji. Pandi pilnuje Kluski cały czas. Nie zawsze jest przy niej, ale zawsze gdy coś się dzieje sprawdza czy wszystko u niej OK:) Kluska oczywiście lubi jej towarzystwo:) 

Kluska coś dużo pije i pewnie to ona sika w środku. Często ją widzę pijącą, ale nie wiem dokładnie ile litrów wypija bo zdarza jej się tej wejść w miskę i ją wylać:( W każdym razie codziennie schodzi jakieś 5 l wody (nie licząc tej, którą wylewam zmieniając wodę), a moje psy o tej porze roku wypijały ok 1-2 l dziennie. Mam nadzieję, że to tylko sprawa gęstego futra, a nie choroby:/

A tu szybki wypad do lasu:)

 

DSC_7563.JPG

DSC_7572.JPG

DSC_7578.JPG

DSC_7586.JPG

DSC_7588.JPG

DSC_7590.JPG

super !!! jak ja się cieszę:) Maciej, odnośnie karmy to zorientuj się, co byłoby najlepsze w ich przypadku:)

Link to comment
Share on other sites

O 20.05.2016 o 17:56, danusiadanusia napisał:

super !!! jak ja się cieszę:) Maciej, odnośnie karmy to zorientuj się, co byłoby najlepsze w ich przypadku:)

 

I jeszcze mam prośbę:) W pierwszym poście (w rozliczenie) piszesz, że prowadzę hotelik i tak to wygląda jakby jakaś kwota szła na opłacenie tego hoteliku. Mogłabyś to inaczej nazywać?:)

Co do karmy to kierując się kompromisem między jakością, a ceną to poleciłbym Joserę Balance (Senior/Light) bo ma całkiem dobry skład:

Cytuj

Skład:
sproszkowane mięso drobiowe, ryż, mąka kukurydziana, pulpa buraczana, tłuszcz drobiowy, drożdże, minerały, proszek z cykorii, mięso z małży

Cena 107,90 zł z przesyłką to najtaniej jak mi się udało znaleźć. Nie wiem czy to jakaś promocja czy ZooArt ma dobre dojście bo pamiętam, że normalnie jest droższa. Przy następnych zakupach oczywiście można wybrać inna karmę. Ja moim za każdym razem kupuję w dwupaku (bo taniej) i za każdym razem inną by nie powtarzać dwa razy w roku tej samej.

U suń wszystko OK:) Dzisiaj tu prawdziwy upał i nic się nikomu nie chce:) 

Link to comment
Share on other sites

5 godzin temu, Maciek777 napisał:

 

I jeszcze mam prośbę:) W pierwszym poście (w rozliczenie) piszesz, że prowadzę hotelik i tak to wygląda jakby jakaś kwota szła na opłacenie tego hoteliku. Mogłabyś to inaczej nazywać?:)

Co do karmy to kierując się kompromisem między jakością, a ceną to poleciłbym Joserę Balance (Senior/Light) bo ma całkiem dobry skład:

Cena 107,90 zł z przesyłką to najtaniej jak mi się udało znaleźć. Nie wiem czy to jakaś promocja czy ZooArt ma dobre dojście bo pamiętam, że normalnie jest droższa. Przy następnych zakupach oczywiście można wybrać inna karmę. Ja moim za każdym razem kupuję w dwupaku (bo taniej) i za każdym razem inną by nie powtarzać dwa razy w roku tej samej.

U suń wszystko OK:) Dzisiaj tu prawdziwy upał i nic się nikomu nie chce:) 

jestem dopiero, bo miałam problem i z internetem i wejściem na dogo:) Maciej w rozliczeniu nazwę wpłata za m-c .... , szkoda, że posty nie są numerowane, bo mogłabym wstawić nr Twojego postu z rozliczeniem, może tak być? , oczywiście co do karmy to decyduj i zobacz, czy im smakuje:) fajnie, że dzisiaj mieliście dzień leniucha:):) 

Link to comment
Share on other sites

3 minuty temu, danusiadanusia napisał:

jestem dopiero, bo miałam problem i z internetem i wejściem na dogo:) Maciej w rozliczeniu nazwę wpłata za m-c .... , szkoda, że posty nie są numerowane, bo mogłabym wstawić nr Twojego postu z rozliczeniem, może tak być? , oczywiście co do karmy to decyduj i zobacz, czy im smakuje:) fajnie, że dzisiaj mieliście dzień leniucha:):) 

Tylko, że  "wpłata za miesiąc" też brzmi jakbym pobierał opłatę za mieszkanie, ale, że ciężko to jakoś inaczej nazwać to chyba tak musi być:) A może ma tu ktoś inny pomysł? Chyba możesz jedynie podawać nr strony z aktualnym rozliczeniem, ale czy to nie skomplikuje całości? Ktoś w końcu zapyta "na które rozliczenie patrzeć?":/ 

Smakować im będzie na pewno skoro nawet Ekonomika tak lubią:) 

nie był to zupełnie dzień leniucha bo póki jeszcze nie było tak gorąco (przed południem) to sunie zaliczyły spacer:)

Link to comment
Share on other sites

5 minut temu, Maciek777 napisał:

Tylko, że  "wpłata za miesiąc" też brzmi jakbym pobierał opłatę za mieszkanie, ale, że ciężko to jakoś inaczej nazwać to chyba tak musi być:) A może ma tu ktoś inny pomysł? Chyba możesz jedynie podawać nr strony z aktualnym rozliczeniem, ale czy to nie skomplikuje całości? Ktoś w końcu zapyta "na które rozliczenie patrzeć?":/ 

Smakować im będzie na pewno skoro nawet Ekonomika tak lubią:) 

nie był to zupełnie dzień leniucha bo póki jeszcze nie było tak gorąco (przed południem) to sunie zaliczyły spacer:)

to czekajmy, może ktoś podsunie inny pomysł lub nazewnictwo:)

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, bakusiowa napisał:

Zamiast hotelik mozna pisać "na wydatki Klusi i Pandusi" . Natomiast Maciek może pisać -rozliczenie wydatków Klusi i Pandusi za m-c maj itd.

myślę, że masz rację:) ta w rozliczeniu będę pisać ogólnie jako WYDATKI w rozbiciu na obie dziewczyny a Maciej je rozpisze 

Link to comment
Share on other sites

Wszystko jest OK. Kluskowe oko ma się już całkiem nieźle:) Tylko ok 30% jest zaczerwienione. Ne myślałem, że to tak będzie wyglądało, ale ta krew schodzi z gałki ocznej jak z naczynia - tylko dół jest czerwony,

Dotarła karma i przysmaki. Jutro wstawię zdjęcia.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...