Jump to content
Dogomania

KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(


Recommended Posts

21 godzin temu, danusiadanusia napisał:

o kurcze:( myślę, że mimo wszystko obie powinien zobzczyć  lekarz! pisze bez pkularów, więc przepraszam za błędy! nie mam jeszcze wszystkich wpłat, ale uzbierało się ponad 300,- zł., więc dziewczyny będą miały finanse.. Maciej , bardzo proszę postaraj się wygospodarować chwilę:("(

One i teraz mają sporo kasy:)

18 godzin temu, ania75 napisał:

może poczekać na zmianę pogody bo te upały raczej długo nie potrwają....

Wg prognozy to jeszcze jakieś 2 tygodnie. Ewentualnie z małymi przerwami.

4 godziny temu, danusiadanusia napisał:

Maciej, nie pamiętam kiedy były odrobaczane, ale na pewno 30.09.br. muszą być szczepione p/wściekliźnie a w książece nie ma? martwię się wagą Klusi, może ten guz daje o sobie znać:(:(

O szczepieniu pamiętam:)

Ostatni wpis w książeczce o odrobaczaniu jest sprzed półtora roku. Myślę, że spokojnie można, a nawet trzeba.

To też możliwe, że to wina tego guza:( Jednak odrobaczyć trzeba w pierwszej kolejności. Zwłaszcza, że Kluska (jak i Pandi) lubią sobie zjeść kupę.

To co, jechać do weta czy czekać? Dopiero w drugiej połowie tygodnia będę mógł.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Maciek777 napisał:

One i teraz mają sporo kasy:)

Wg prognozy to jeszcze jakieś 2 tygodnie. Ewentualnie z małymi przerwami.

O szczepieniu pamiętam:)

Ostatni wpis w książeczce o odrobaczaniu jest sprzed półtora roku. Myślę, że spokojnie można, a nawet trzeba.

To też możliwe, że to wina tego guza:( Jednak odrobaczyć trzeba w pierwszej kolejności. Zwłaszcza, że Kluska (jak i Pandi) lubią sobie zjeść kupę.

To co, jechać do weta czy czekać? Dopiero w drugiej połowie tygodnia będę mógł.

to jedź kiedy znajdziesz chwilę. Pani Basia z fb zna już problemy zdrowotne Klusi i Pandi i mimo, że ten jest jeszcze nie rozliczony robi trzeci bazrek, my też dorzucimy jak zwykle fanty. Jak dobrze, że mamy taką bratnią duszę, serdecznie Jej dziękuję. :) a za nasze dziewczyny będę odmawiała zdrowaśki o zdrowie. Trzymajcie się!

Link to comment
Share on other sites

28 minut temu, Olena84 napisał:

Kurcze nie za dobrze sie dzieje u dziewczyn:(

Olu, to było do przewidzenia, wiek swoje robi :( a jeśli dojdą problemy zdrowotne to już kompletna klapa:(:(  a co najważniejsze, od początku nie miały łatwego życia,, tyle lat w schronisku i do dzisiaj brak widoku na własny dom:(:( to jest bardzo przykre:(:(:( dobrze, że Maciek czuwa nad Nimi!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

O 29.08.2016 o 21:27, danusiadanusia napisał:

Olu, to było do przewidzenia, wiek swoje robi :( a jeśli dojdą problemy zdrowotne to już kompletna klapa:(:(  a co najważniejsze, od początku nie miały łatwego życia,, tyle lat w schronisku i do dzisiaj brak widoku na własny dom:(:( to jest bardzo przykre:(:(:( dobrze, że Maciek czuwa nad Nimi!

oj tak! Dobrze, że mają Maćka!!!

Maćku - sercem przy Tobie i sunieczkach!!! Pozdrawiam!!!

Link to comment
Share on other sites

O 29.08.2016 o 20:50, danusiadanusia napisał:

Pani Basia z fb zna już problemy zdrowotne Klusi i Pandi i mimo, że ten jest jeszcze nie rozliczony robi trzeci bazrek, my też dorzucimy jak zwykle fanty. Jak dobrze, że mamy taką bratnią duszę, serdecznie Jej dziękuję. :) 

Też się cieszę:)

O 29.08.2016 o 21:12, Olena84 napisał:

Kurcze nie za dobrze sie dzieje u dziewczyn:(

Na szczęście nie jest tak tragicznie...

O 29.08.2016 o 21:27, danusiadanusia napisał:

dobrze, że Maciek czuwa nad Nimi!

Przesadzasz:)

O 31.08.2016 o 08:16, mari23 napisał:

oj tak! Dobrze, że mają Maćka!!!

Maćku - sercem przy Tobie i sunieczkach!!! Pozdrawiam!!!

Chciałbym być tak dobrym opiekunem by na takie stwierdzenie zasłużyć...

Dziękuję i ja Ciebie również pozdrawiam.

 

Wczoraj byłem u weta z suniami. Zacznę od początku. Zważyłem jedną i drugą i Panda ma 12,5 kg, a Kluska 11,8 kg, co oznacza, że ma jakieś o,5 kg mniej niż przy ostatniej wizycie. Odrobaczanie to podstawa,a jak to nie pomoże to zobaczymy co może być przyczyną chudnięcia. Jako, że nie wiadomo kiedy sunie były odrobaczane to wet polecił zrobić trzydniowe odrobaczanie - po 1,5 tab codziennie dla każdej. Tabletka kosztuje 5 zł, a jest potrzebne po 4,5 dla każdej więc Kluska ma policzone na paragonie za 5 szt, a Panda za 4, ale teraz to wyrównam w rozliczeniu. Transport też na pół - po 15 zł.

Pandy narośle nadają się jedynie do chirurgicznego usunięcia. Usuwa się to razem z odrobiną zdrowej tkanki, a resztę zszywa więc pewnie trochę to potrwa zanim Panda wróci do pełni formy. Wiadomo, że dopiero po upałach. Koszt nie powinien przekroczyć 250 zł z kołnierzem i wszystkim. Odpowiedni kołnierz może znajdę w domu to się zaoszczędzi. Póki co, wet przepisał krople do oczu by nie doszło do owrzodzenia, ale...przy kasie zapomniałem zabrać recepty więc dzisiaj mieli wysłać pocztą:/ Krople wyniosą (o ile dobrze pamiętam) ok 20 zł bo to chyba Tobradex miał być. A no i nie wiem dlaczego u Pandi jest napisane, że jest samcem:) Ale wet powiedział, że ma wizytę na koszt firmy:)

Kluska ma powtórkę z kąpieli w tym szamponie. Z tym, że miejsc zmienionych przez chorobę jest nieporównywalnie mniej więc ten szampon (mam nadzieję) wystarczy na pełne wyleczenie. Dostała zastrzyki na miejscu. Do domu tylko szampon. 

 

Kluska:

Stan z 21 sierpnia: +433,65 

31 sierpnia: -77,50 zł za wizytę u weta

31 sierpnia: -15 zł za transport do weta

Stan na chwilę obecną: +341,15 zł

 

Pandi:

Stan z 21 serpnia: +468,79 zł

31 sierpnia: -22,50 zł za weta (tabletki na odrobaczenie)

31 sierpnia: -15 zł za transport do weta

Stan na chwilę obecną: +431,29 zł

111.jpg

444.jpg

333.jpg

222.jpg

 

555.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Maciek777 napisał:

Też się cieszę:)

Na szczęście nie jest tak tragicznie...

Przesadzasz:)

Chciałbym być tak dobrym opiekunem by na takie stwierdzenie zasłużyć...

Dziękuję i ja Ciebie również pozdrawiam.

 

Wczoraj byłem u weta z suniami. Zacznę od początku. Zważyłem jedną i drugą i Panda ma 12,5 kg, a Kluska 11,8 kg, co oznacza, że ma jakieś o,5 kg mniej niż przy ostatniej wizycie. Odrobaczanie to podstawa,a jak to nie pomoże to zobaczymy co może być przyczyną chudnięcia. Jako, że nie wiadomo kiedy sunie były odrobaczane to wet polecił zrobić trzydniowe odrobaczanie - po 1,5 tab codziennie dla każdej. Tabletka kosztuje 5 zł, a jest potrzebne po 4,5 dla każdej więc Kluska ma policzone na paragonie za 5 szt, a Panda za 4, ale teraz to wyrównam w rozliczeniu. Transport też na pół - po 15 zł.

Pandy narośle nadają się jedynie do chirurgicznego usunięcia. Usuwa się to razem z odrobiną zdrowej tkanki, a resztę zszywa więc pewnie trochę to potrwa zanim Panda wróci do pełni formy. Wiadomo, że dopiero po upałach. Koszt nie powinien przekroczyć 250 zł z kołnierzem i wszystkim. Odpowiedni kołnierz może znajdę w domu to się zaoszczędzi. Póki co, wet przepisał krople do oczu by nie doszło do owrzodzenia, ale...przy kasie zapomniałem zabrać recepty więc dzisiaj mieli wysłać pocztą:/ Krople wyniosą (o ile dobrze pamiętam) ok 20 zł bo to chyba Tobradex miał być. A no i nie wiem dlaczego u Pandi jest napisane, że jest samcem:) Ale wet powiedział, że ma wizytę na koszt firmy:)

Kluska ma powtórkę z kąpieli w tym szamponie. Z tym, że miejsc zmienionych przez chorobę jest nieporównywalnie mniej więc ten szampon (mam nadzieję) wystarczy na pełne wyleczenie. Dostała zastrzyki na miejscu. Do domu tylko szampon. 

 

Kluska:

Stan z 21 sierpnia: +433,65 

31 sierpnia: -77,50 zł za wizytę u weta

31 sierpnia: -15 zł za transport do weta

Stan na chwilę obecną: +341,15 zł

 

Pandi:

Stan z 21 serpnia: +468,79 zł

31 sierpnia: -22,50 zł za weta (tabletki na odrobaczenie)

31 sierpnia: -15 zł za transport do weta

Stan na chwilę obecną: +431,29 zł

111.jpg

444.jpg

333.jpg

222.jpg

 

555.jpg

Maciej,bardzo dziękuję za czas, opiekę i relacje z wizyty. Waga poleciała u obu,  Pandusię trzeba umawiać na ten zabieg, Klusia mam nadzieję, że dojdzie do formy po tym szamponie, ze zmianami skórnymi a co z tym guzem? nic nie mówił lekarz. Kurcze nie mam jeszcze swojego komputera, obieuję, że jutro siądę gościnnie i naniosę wpłaty, mam wszystko podliczone:)

Z bazarku FB mamy 366,- zł. dzieląc to na obie wychodzi po 183,- zł. dla każdej dziewczyny:)

Klusia ma deklaracje od BJUTY 10,-zł. i BAKUSIOWEJ 25,- zł. Ogólnie Klusia wzbogaci się o 218,-zł.

Pandusia ma deklaracje od MAMY OLENY 100,- zł. czyli ogólnie ma 283,- zł.

Ogółem przelew do Maćka - 501,- zł.

Pieniadze wyślę Ci przez punkt wpłat jutro, więc będą dłużej szły. Jutro zadzwonię do serwisu może już mi zrobią komputer, jeśli tak to zrobię Ci z przelew i będzie tego samego dnia. Jak dotrą proszę o potwierdzenie:) 

Nasza kochana p. Basia znowu zmajstrowała bazarek, tylko dołączyła do Klusi i Pandusi znalezione kociaki bez mamy:( jeszcze nie wiem ile procentowo przypadnie dziewczynon, ale bazarek trwa:) Bardzo dziękuję naszej wspaniałej Basi :):)

Link to comment
Share on other sites

16 godzin temu, danusiadanusia napisał:

Maciej,bardzo dziękuję za czas, opiekę i relacje z wizyty. Waga poleciała u obu,  Pandusię trzeba umawiać na ten zabieg, Klusia mam nadzieję, że dojdzie do formy po tym szamponie, ze zmianami skórnymi a co z tym guzem? nic nie mówił lekarz. Kurcze nie mam jeszcze swojego komputera, obieuję, że jutro siądę gościnnie i naniosę wpłaty, mam wszystko podliczone:)

Z bazarku FB mamy 366,- zł. dzieląc to na obie wychodzi po 183,- zł. dla każdej dziewczyny:)

Klusia ma deklaracje od BJUTY 10,-zł. i BAKUSIOWEJ 25,- zł. Ogólnie Klusia wzbogaci się o 218,-zł.

Pandusia ma deklaracje od MAMY OLENY 100,- zł. czyli ogólnie ma 283,- zł.

Ogółem przelew do Maćka - 501,- zł.

Pieniadze wyślę Ci przez punkt wpłat jutro, więc będą dłużej szły. Jutro zadzwonię do serwisu może już mi zrobią komputer, jeśli tak to zrobię Ci z przelew i będzie tego samego dnia. Jak dotrą proszę o potwierdzenie:) 

Nasza kochana p. Basia znowu zmajstrowała bazarek, tylko dołączyła do Klusi i Pandusi znalezione kociaki bez mamy:( jeszcze nie wiem ile procentowo przypadnie dziewczynon, ale bazarek trwa:) Bardzo dziękuję naszej wspaniałej Basi :):)

Nie ma za co:) Będę ją umawiał jak już będzie jasne kiedy się trochę ochłodzi bo niby w połowie miesiąca znowu ma być goręcej.

Wet nic nie mówił o guzie Kluski. Zacznijmy najpierw szukać najprostszej przyczyny chudnięcia. Wina guza to chyba najczarniejszy scenariusz więc miejmy nadzieję, że nie jest tak źle...

Z pieniędzmi bez pośpiechu bo i tak one są kasiaste:) Jak wejdzie przelew to potwierdzę.

Powodzenia z komputerem!

Cieszę się, że tyle osób dba by suniom nie zabrakło pieniędzy:) Zwłaszcza teraz gdy ich najbardziej potrzebują.

Zapomniałem napisać o Encortonie. Wet zalecił podawanie 2,5 mg raz dziennie. Póki co, Kluska ma go zapas dzięki danusidanusi:)

Powoli kończy im się karma. Przyszły tydzień może przejadą, a może nie. Kupić jakąś konkretną czy samemu wybrać w podobnej cenie i jakości? Chyba, że mam zamówić jakąś lepszą lub gorszą. Hipoalergicznej nie ma sensu więcej kupować bo i tak nie działa.

Tak myślę o Klusce i jej sierści. Kupić coś na przyspieszenie odrastania włosów i polepszenia ich jakości czy nie ma takiej potrzeby? Tzn najpierw bym wynalazł już sprawdzone dwa środki w najlepszej cenie i przedstawił tutaj. Jeden tańszy i całkiem ładne działający, a drugi robi z psa owcę, ale trzeba odpowiednio więcej zapłacić.

Link to comment
Share on other sites

Maciej, z komputerem nie wyszło:( jeszcze się łudzę, że zadzwoni do mnie, może jutro, bardzo mi go zaczyna brakować! Maciej karmę weź lepszą, myślę o Klusi, może po tych tabletach waga drgnie, bardzo bym chciała. Szukaj i przedstaw propozycje:) Jak trzeba coś ,to tak jak się umawialiśmy daj znać to zrobię paczuszkę:) tylko tak mogę pomóc na odległość. Jak leki będzie trzeba to też jest aktualne:) zmykam już do domu::) ściskam mocno wszystkich zaglądających na wątek a sunie proszę wymiziać w moim imieniu:)  mam nadzieję, że już będę miała komputer! to już ponad 2 tygodnie:(

Link to comment
Share on other sites

i niestety nic się nie da zrobić:( nie mam zapisanych haseł , mogę korzystać tylko z jednego komputera znajomej:( a ja muszę sobie kupić nowy komputer! będę robiła wszystko, żeby trwało to krótko, przepraszam, ale będę zaglądała do Was w miarę możliwości! Zresztą wszystko się gmatwa, bazarek ten trzeci na dziewczyny nie wyjdzie:( szczegóły podam później! ściskam Was mocno!

Link to comment
Share on other sites

O 2.09.2016 o 21:47, danusiadanusia napisał:

Maciej karmę weź lepszą, myślę o Klusi, może po tych tabletach waga drgnie, bardzo bym chciała. Szukaj i przedstaw propozycje:)

Jak trzeba coś ,to tak jak się umawialiśmy daj znać to zrobię paczuszkę:) tylko tak mogę pomóc na odległość.

Jak leki będzie trzeba to też jest aktualne:) zmykam już do domu::)

ściskam mocno wszystkich zaglądających na wątek a sunie proszę wymiziać w moim imieniu:)

Karma skończy się pewnie za tydzień dlatego najdalej w weekend trzeba zamówić. Najdalej pojutrze podam jakieś propozycje. Jeśli ktoś jakieś ma to też mile widziane:)

Można powiedzieć, że niczego im więcej nie potrzeba póki co. Nie miałabyś co włożyć do paczki;)

Recepta doszła do mnie pocztą i już wczoraj kupiłem Gentamycynę dla Pandy. Skan paragonu wstawię później jak telefon podłączę. Kosztowała dobre 5 zł.

:)

14 godzin temu, danusiadanusia napisał:

i niestety nic się nie da zrobić:( nie mam zapisanych haseł , mogę korzystać tylko z jednego komputera znajomej:( a ja muszę sobie kupić nowy komputer! będę robiła wszystko, żeby trwało to krótko, przepraszam, ale będę zaglądała do Was w miarę możliwości! Zresztą wszystko się gmatwa, bazarek ten trzeci na dziewczyny nie wyjdzie:( szczegóły podam później! ściskam Was mocno!

Każdemu z nas mogło się to zdarzyć więc chyba każdy rozumie:) Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

O 2.09.2016 o 21:47, danusiadanusia napisał:

Maciej karmę weź lepszą

No OK, to zrobiłem małą listę. Nie chciałem się zbliżać do 200 zł za worek więc wyszła taka lista porządniejszych średniaków wybranych na podstawie renomy firmy, składu lub własnych doświadczeń:

http://prowiant.pl/sklep/karma-dla-psa-psy-starsze-malo-aktywne-2456/markus-muhle_110480.html

http://allegro.pl/markus-muhle-rotwild-15kg-i6430056653.html

http://allegro.pl/markus-muhle-black-angus-adult-15kg-i6460317651.html

http://allegro.pl/mera-dog-pure-turkey-rice-12-5kg-5x-gratis-i6465839509.html

http://zooart.com.pl/product-pol-4055-FITMIN-Medium-Senior-15kg-PRZESYLKA-GRATIS-.html

http://zooart.com.pl/product-pol-11832-Brit-Care-Grain-free-Senior-Salmon-Potato-12kg.html

A tak przy okazji. Za tydzień zostaną zakropione na na pchły. To ostatnia butelka z obecnych zapasów. Kupić kolejną czy wystarczy na ten rok? Pytam bo krople zamawiam tylko przy okazji większych zakupów by mieć przesyłkę gratis, a w ciągu miesiąca raczej coś tam kupię. Producent podaje, że Fiprex zapewnia ochronę przed kleszczami na miesiąc, a pchłami na 3 miesiące. Wydaje mi się, że w przypadku psów podwórkowych nie będzie to działało trzech miesięcy, ale choćby nawet tylko miesiąc to miałyby ochronę do 20 października. To co, zamawiać przy okazji czy już nie? Ja dla swoich już nie zamawiam, o ile któryś faktycznie pcheł nie złapie.

Link to comment
Share on other sites

7 godzin temu, Maciek777 napisał:

No OK, to zrobiłem małą listę. Nie chciałem się zbliżać do 200 zł za worek więc wyszła taka lista porządniejszych średniaków wybranych na podstawie renomy firmy, składu lub własnych doświadczeń:

http://prowiant.pl/sklep/karma-dla-psa-psy-starsze-malo-aktywne-2456/markus-muhle_110480.html

http://allegro.pl/markus-muhle-rotwild-15kg-i6430056653.html

http://allegro.pl/markus-muhle-black-angus-adult-15kg-i6460317651.html

http://allegro.pl/mera-dog-pure-turkey-rice-12-5kg-5x-gratis-i6465839509.html

http://zooart.com.pl/product-pol-4055-FITMIN-Medium-Senior-15kg-PRZESYLKA-GRATIS-.html

http://zooart.com.pl/product-pol-11832-Brit-Care-Grain-free-Senior-Salmon-Potato-12kg.html

A tak przy okazji. Za tydzień zostaną zakropione na na pchły. To ostatnia butelka z obecnych zapasów. Kupić kolejną czy wystarczy na ten rok? Pytam bo krople zamawiam tylko przy okazji większych zakupów by mieć przesyłkę gratis, a w ciągu miesiąca raczej coś tam kupię. Producent podaje, że Fiprex zapewnia ochronę przed kleszczami na miesiąc, a pchłami na 3 miesiące. Wydaje mi się, że w przypadku psów podwórkowych nie będzie to działało trzech miesięcy, ale choćby nawet tylko miesiąc to miałyby ochronę do 20 października. To co, zamawiać przy okazji czy już nie? Ja dla swoich już nie zamawiam, o ile któryś faktycznie pcheł nie złapie.

zamawiaj!, karmę weź lepszą - to jest moje zdanie:) mam deklaracje na koncie :

KLUSIA od - ASIUNIAB - 10,- zł. + BJUTA 10,- zł.

PANDUSIA od - PAULI_T - 10,- zł. + OLENA84 - 40,- zł. 

SERDECZNIE DZIĘKUJĘ! 

, oprócz wszelkich problemów dołożył mi się półpasiec:(, bardzo mi to dokucza. Dzisiaj postaram się pouzupełniać. 

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, danusiadanusia napisał:

zamawiaj!, karmę weź lepszą - to jest moje zdanie:) mam deklaracje na koncie :

oprócz wszelkich problemów dołożył mi się półpasiec:(, bardzo mi to dokucza.

Ale chodziło bym zamówił krople czy karmę? Czy jedno i drugie? 

Karmę wziąć lepszą od zaproponowanych? Chyba, że jedną z tych, ale którą? Chyba, że jeszcze inną? Ale muszę wiedzieć konkretnie albo mi zostawić wybór.

Szybkiego powrotu do zdrowia:)

Link to comment
Share on other sites

3 godziny temu, kinga_kinga7 napisał:

Jest fajna. Moje psy już zjadły kilka worków:) Jednak miałem szukać czegoś lepszego niż dotychczas więc nie brałem jej pod uwagę:) "For Life" to taka ekonomiczna linia Fitmin'a.

41 minut temu, mari23 napisał:

co do karmy - im więcej się na nią wyda, tym mniej potem na weta - tak mi kiedyś ktoś powiedział, więc staram się do tego stosować, choć Royala przy tylu podopiecznych nie kupię ;)

I jest w tym dużo prawdy:) Co do Royala to, o ile nie potrzebna jest karma weterynaryjna, to Royal jest chyba przereklamowany bo zawiera kukurydzę i pszenicę, a kosztuje prawie tyle co bezzbożowa... Ja się w ogóle zastanawiam czy Ty nie powinnaś mieć karmy dowożonej luzem, wywrotkami;)

Link to comment
Share on other sites

13 godzin temu, Maciek777 napisał:

martwi mnie to nietycie Kluski więc jeśli nikt nie ma nic przeciwko to jutro lub po jutrze pojechałbym z nią do weta. Pewnie skończy się badaniem krwi i może też USG więc koszt wizyty zakręci się w okolicach 100 zł. Mam złe przeczucie:(

tak jedź! koniecznie!!! a karmę weź taką jaką uważasz, ale myslę, że lepszą:) wybór zostawiam Tobie, tylko kaloryczną:)

dziękuję :) jest troszkę lepiej, może w następnym tygodniu rozejrzę się za komputerem jak zdrowie pozwoli:) bardzo martwi mnie Klusia:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Byłem dzisiaj z Kluską u weta. Miała USG. Guz na nerce się nie powiększył, ale nerka jest prawie cała zmieniona. Wyniki badań krwi wykazały, że nerki pracują całkiem nieźle. Jednak może to być wynikiem tego, że zdrowa nadrabia straty za chorą , a takie przesilenie nie może trwać wiecznie. Oprócz tego wyszła lekka niedoczynność wątroby więc wet zapisał Heparegen (1/2 rano i wieczorem). Reszta morfologii i biochemii w granicach normy. Kluska ważyła dzisiaj 10,8 kg czyli o 1 kg mniej niż 1 września. Przyczyną chudnięcia jest najprawdopodobniej zwykła starość i nowotwór tej nerki. Operacja nie wchodzi w grę. Można jedynie to spowolnić podając dużo karmy bo ciało najpierw karmi guza, a dopiero później siebie. Wet zalecił spore porcje, a do tego 1 łyżkę oliwy, 2 razy dziennie. Dostała też lek na apetyt (biały płyn w strzykawce), który niby nie jest jej potrzebny bo Kluska nie wybrzydza, ale wet mówił by tak czy inaczej zacząć go podawać bo ma on również działanie powstrzymujące nowotwory. I właśnie tego się obawiałem:(

Wstawiam skany wyników badań krwi Kluski, opis wizyty oraz paragon od weta i z apteki. Tabletki kupiłem na listki (bez pudelka) bo wet napisał tylko, że 1 opakowanie, a wg przepisów jest to traktowane jako najmniejsze opakowanie. Jednak nie ma pewności, że to nie wystarczy. 

Wstawiam też zaległy skan paragonu Pandy za krople do oczu.

Zamówię tę karmę: http://allegro.pl/markus-muhle-black-angus-adult-15kg-i6460317651.html , a jak zjedzą to pomyśli się jaką później. Myślę, że to chyba najkonkretniejsza z zaproponowanych. Myślę też, że skoro Kluska ma dostawać podwójne porcje to sprawiedliwie będzie jeśli cena karmy nie będzie podzielona na pół, a w ten sposób, że 1/3 pokrywa Panda, a 2/3 Kluska. Do tej pory Kluska dostawała powiększone porcje więc zobaczymy czy na podwójnych będzie tak traciła na wadze.

Rozliczenie:

Kluska:

Stan z 1 września: +341,15 zł

13 września: -100 zł za wizytę u weta

13 września: -30 zł za transport do weta

13 września: -27,29 zł za Heparegen (30 tabl.)

Stan na chwilę obecną: +183,86 zł

 

Pandi:

Stan z 1 września: +431,29 zł

5 września: -5,18 zł za krople do oczu

Stan na chwilę obecną: +426,11 zł

20160913_172628.jpg

20160913_175248.jpg

20160913_213032.jpg

20160913_202024.jpg

z20160905_230335.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, Maciek777 napisał:

Byłem dzisiaj z Kluską u weta. Miała USG. Guz na nerce się nie powiększył, ale nerka jest prawie cała zmieniona. Wyniki badań krwi wykazały, że nerki pracują całkiem nieźle. Jednak może to być wynikiem tego, że zdrowa nadrabia straty za chorą , a takie przesilenie nie może trwać wiecznie. Oprócz tego wyszła lekka niedoczynność wątroby więc wet zapisał Heparegen (1/2 rano i wieczorem). Reszta morfologii i biochemii w granicach normy. Kluska ważyła dzisiaj 10,8 kg czyli o 1 kg mniej niż 1 września. Przyczyną chudnięcia jest najprawdopodobniej zwykła starość i nowotwór tej nerki. Operacja nie wchodzi w grę. Można jedynie to spowolnić podając dużo karmy bo ciało najpierw karmi guza, a dopiero później siebie. Wet zalecił spore porcje, a do tego 1 łyżkę oliwy, 2 razy dziennie. Dostała też lek na apetyt (biały płyn w strzykawce), który niby nie jest jej potrzebny bo Kluska nie wybrzydza, ale wet mówił by tak czy inaczej zacząć go podawać bo ma on również działanie powstrzymujące nowotwory. I właśnie tego się obawiałem:(

Wstawiam skany wyników badań krwi Kluski, opis wizyty oraz paragon od weta i z apteki. Tabletki kupiłem na listki (bez pudelka) bo wet napisał tylko, że 1 opakowanie, a wg przepisów jest to traktowane jako najmniejsze opakowanie. Jednak nie ma pewności, że to nie wystarczy. 

Wstawiam też zaległy skan paragonu Pandy za krople do oczu.

Zamówię tę karmę: http://allegro.pl/markus-muhle-black-angus-adult-15kg-i6460317651.html , a jak zjedzą to pomyśli się jaką później. Myślę, że to chyba najkonkretniejsza z zaproponowanych. Myślę też, że skoro Kluska ma dostawać podwójne porcje to sprawiedliwie będzie jeśli cena karmy nie będzie podzielona na pół, a w ten sposób, że 1/3 pokrywa Panda, a 2/3 Kluska. Do tej pory Kluska dostawała powiększone porcje więc zobaczymy czy na podwójnych będzie tak traciła na wadze.

Rozliczenie:

Kluska:

Stan z 1 września: +341,15 zł

13 września: -100 zł za wizytę u weta

13 września: -30 zł za transport do weta

13 września: -27,29 zł za Heparegen (30 tabl.)

Stan na chwilę obecną: +183,86 zł

 

Pandi:

Stan z 1 września: +431,29 zł

5 września: -5,18 zł za krople do oczu

Stan na chwilę obecną: +426,11 zł

20160913_172628.jpg

20160913_175248.jpg

20160913_213032.jpg

20160913_202024.jpg

z20160905_230335.jpg

 

Zaglądam, bo nie mogę wytrzymać:( Maćku, bardzo dziękuję, że podjechałeś z Nią, zamawiaj karmę i napisz mi SMS jakie leki potrzebujesz? zrobię paczuszkę! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...