Jump to content
Dogomania

KLUSIA i PANDUSIA obie biegają za TM :(:(


Recommended Posts

58 minut temu, Maciek777 napisał:

Wszystko jest OK. Kluskowe oko ma się już całkiem nieźle:) Tylko ok 30% jest zaczerwienione. Ne myślałem, że to tak będzie wyglądało, ale ta krew schodzi z gałki ocznej jak z naczynia - tylko dół jest czerwony,

Dotarła karma i przysmaki. Jutro wstawię zdjęcia.

bardzo się cieszę, że jest lepiej:) i jutro jemy smaczki:):) trzymajcie się kochani, ja mam wnusię i zostaje u mnie do niedzieli:), więc będę zaglądała w miarę możliwości:) 

Link to comment
Share on other sites

Wstawiam dzisiejszą fotkę Klusinego oka. Jest całkiem fajnie. Krople i tabletki działają. Może nawet będzie ciut lepiej wdziała.

Czas na podliczenie wydatków. Cenę za karmę i przysmaki dzielę na pół między sunie:

Kluska:

Stan z 19 maja: 197,50 zł

25 maja: -61,85  za karmę i przysmaki

Stan na chwilę obecną: +135,65 zł

 

Pandi:

Stan z 19 maja: 105,19 zł

25 maja: -61,85  za karmę i przysmaki

Stan na chwilę obecną: +43,34 zł

 

DSC_7594.JPG

DSC_7629.JPG

Link to comment
Share on other sites

Godzinę temu, danusiadanusia napisał:

wnusia po obiedzie usnęła, więc babcia na dogo!:):)

I tak trzymać:)

Zastanawiam się czy Kluska nie potrzebowałaby badań:( Ona dużo pije i dużo sika. Zdaje się, że nie zawsze to kontroluje. Np dzisiaj leżała (nie spała), a gdy do niej przyszedłem to się podniosła z małej kałuży moczu i chodząc, jeszcze jej kapało. Mam nadzieję, że to jakieś nietrzymanie moczu, a nie Coushing. Nie chcę straszyć bo na razie nie ma ku temu powodów. Oprócz tego sikania to ma jeszcze chyba tylko jeden objaw ewentualnego Coushunga, a mianowicie dołki po obu stronach głowy. Być może tuż tak ma bo wcale nie jest za gruba. Widziałem ją chudszą i mała większe dołki. Poza tym nie ma chyba więcej objawów charakterystycznych dla tej choroby. To chyba byłby najgorszy scenariusz, ale wiadomo, że to może być 10 innych schorzeń.

Link to comment
Share on other sites

O 14.05.2016 o 12:07, Maciek777 napisał:

nie wiem co się dzieje,ale ciągle cytuję wpis Maćka:( co u Was? jak oko? Maciej jak będzie jakiś bazarek to kupię Klusce obróżkę, tylko musisz wybrać:) czy jakieś pieniążki są potrzebne? zaraz idę na spacer z Lusią od wieczora nie wychodzi, bo wcześniej była burza a teraz pogrzmiewa a ona biedna siedzi i telepie się jak galareta:( 

 

Link to comment
Share on other sites

Danusiadanusia, nie żebym się przejmował, ale co Ci się nie podoba w moim ostatnim poście, że dostałem strzałkę w dół?:)

Jeśli chcesz wykasować okienko cytatowe to najedź nad jego lewy górny róg, a wtedy pojawi się tam taki krzyżyk. Najedź na niego, a kursor zmieni się w taki sam krzyżyk. Wtedy przytrzymaj lewy przycisk myszy i zjedź lekko w dół aż pojawi się tam przerywana linia na szerokość okna. Wtedy puść przycisk i naduś backspace. Gotowe. Łatwiejsze niż ten opis:) 

U nas wszystko OK. Panda pilnuje Kluski nawet jak ta śpi:) A Kluska pomimo otwartego kojca woli spać całe dnie właśnie w środku. Widocznie chłodniej na deskach. Pandi chodzi sobie z moimi psami:)

Oko w porządku. Zakrapiam, ale powoli krople się kończą. Dzwoniłem do weta i przez najbliższe dni nie ma co myśleć o ściąganiu kamienia z zębów bo ma u nas być burzowo do końca tygodnia, a takie ciśnienie jest zbyt niebezpieczne w jej wieku by ją usypiać do zabiegu. 

Co do obroży to muszę zmierzyć Kluskę  rozejrzeć się po bazarkach:)

Póki co to pieniędzy nie potrzebuję, dzięki:)

Lusia już się uspokoiła? Moje też się boją - jeden słabiej, drugi mocniej, ale na szczęście już bez większej paniki.

 

Link to comment
Share on other sites

23 minut temu, Maciek777 napisał:

Danusiadanusia, nie żebym się przejmował, ale co Ci się nie podoba w moim ostatnim poście, że dostałem strzałkę w dół?:)

Jeśli chcesz wykasować okienko cytatowe to najedź nad jego lewy górny róg, a wtedy pojawi się tam taki krzyżyk. Najedź na niego, a kursor zmieni się w taki sam krzyżyk. Wtedy przytrzymaj lewy przycisk myszy i zjedź lekko w dół aż pojawi się tam przerywana linia na szerokość okna. Wtedy puść przycisk i naduś backspace. Gotowe. Łatwiejsze niż ten opis:) 

U nas wszystko OK. Panda pilnuje Kluski nawet jak ta śpi:) A Kluska pomimo otwartego kojca woli spać całe dnie właśnie w środku. Widocznie chłodniej na deskach. Pandi chodzi sobie z moimi psami:)

Oko w porządku. Zakrapiam, ale powoli krople się kończą. Dzwoniłem do weta i przez najbliższe dni nie ma co myśleć o ściąganiu kamienia z zębów bo ma u nas być burzowo do końca tygodnia, a takie ciśnienie jest zbyt niebezpieczne w jej wieku by ją usypiać do zabiegu. 

Co do obroży to muszę zmierzyć Kluskę  rozejrzeć się po bazarkach:)

Póki co to pieniędzy nie potrzebuję, dzięki:)

Lusia już się uspokoiła? Moje też się boją - jeden słabiej, drugi mocniej, ale na szczęście już bez większej paniki.

 

Maćku wszystko mi się podoba:) tylko nie umiem sobie poradzić:) przepraszam! nawet byłam nieświadoma co zrobiłam:) zmierz ją i szukaj bazarku:) Klusia uzbierała z bazarku kwotę 202,- zł. jeszcze nie mam wszystkich wpłat, bo dzisiaj o 22.00 się skończył:) Pandi dostała wpłatę 10,- zł od Pauli_t , jutro wszystko naniosę, bo i nas jest burza :) Lusia telepie się strasznie, nie była na dworze od 3 godz. i chyba już nie pójdziemy, bo nie wyjdzie, ona boi się nawet deszczu:(

a teraz pochwalę się naszą perełką:) pałac Potockich,  może zechce ktoś obejrzeć i poczytać o dzisiejszej wizycie Prezydenta http://iledzisiaj.pl/index.php/aktualnosci/7751-prezydent-polski-andrzej-sebastian-duda-w-radzyniu.html  ja nie byłam, bo mieszkam w sferze konserwatorskiej, czyli blisko pałacu, ale codziennie przechodzę do miasta przez ten dziedziniec i pracuję w jednym ze skrzydeł :) dzisiaj był przegląd BOR-u i Policji :):) poza tym jestem chora:( 

Link to comment
Share on other sites

O 31.05.2016 o 22:50, danusiadanusia napisał:

Maćku wszystko mi się podoba:) tylko nie umiem sobie poradzić:) przepraszam! nawet byłam nieświadoma co zrobiłam:) zmierz ją i szukaj bazarku:) Klusia uzbierała z bazarku kwotę 202,- zł. jeszcze nie mam wszystkich wpłat, bo dzisiaj o 22.00 się skończył:) Pandi dostała wpłatę 10,- zł od Pauli_t , jutro wszystko naniosę, bo i nas jest burza :) Lusia telepie się strasznie, nie była na dworze od 3 godz. i chyba już nie pójdziemy, bo nie wyjdzie, ona boi się nawet deszczu:(

a teraz pochwalę się naszą perełką:) pałac Potockich,  może zechce ktoś obejrzeć i poczytać o dzisiejszej wizycie Prezydenta http://iledzisiaj.pl/index.php/aktualnosci/7751-prezydent-polski-andrzej-sebastian-duda-w-radzyniu.html  ja nie byłam, bo mieszkam w sferze konserwatorskiej, czyli blisko pałacu, ale codziennie przechodzę do miasta przez ten dziedziniec i pracuję w jednym ze skrzydeł :) dzisiaj był przegląd BOR-u i Policji :):) poza tym jestem chora:( 

Nie wiedziałem, że już tyle dni minęło...

Nowe dogo wszystkim sprawa problemy:)

Kluska ma 40 cm obwodu szyi. Jedną obrożę tylko znalazłem  jest fajna, ale jest tylko do licytacji i jest licytowana (8 zł) więc chyba nie ma sensu akurat tej...

Lusia pewnie miała ciężkie dni, ale teraz ma już być ładnie przez jakiś czas:)

Gratuluję wizyty prezydenta:) Szkoda, że nie byłaś, ale masz do niego bliżej niż większość z nas na wątku więc może jeszcze kiedyś się zobaczycie:) A pałac tylko podziwiać:)

2 godziny temu, danusiadanusia napisał:

już pożegnałam wnusię, była u mnie od piątku:) we wtorek lecą do Grecji, więc musieliśmy się Nią nacieszyć:) Maćku co u Was? jak dziewczyny? 

Udanych wakacji życzę:) 

Co u suń? Za wiele się nie zmieniło:) Dobrze sobie radzą z upałami, właściwie bezproblemowo. Pandi bardzo pcha się do ludzi, chce zwrócić na siebie uwagę i być głaskana:) Kluska to samo, choć u niej to trudniejsze, ale jeśli już wie, że ktoś stoi blisko to potrafi łasić się jak kot:) Muszę umówić Kluskę na ten zabieg... Jutro będę rozmawiał z wetem jeśli będzie ładna pogoda na najbliższe dni. niby ma się ochłodzić więc idealnie, ale zobaczę jak jutro będzie prognoza wyglądała. I muszę się o jakieś fotki postarać bo dawno nic nie było...

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

34 minut temu, Maciek777 napisał:

Nie wiedziałem, że już tyle dni minęło...

Nowe dogo wszystkim sprawa problemy:)

Kluska ma 40 cm obwodu szyi. Jedną obrożę tylko znalazłem  jest fajna, ale jest tylko do licytacji i jest licytowana (8 zł) więc chyba nie ma sensu akurat tej...

Lusia pewnie miała ciężkie dni, ale teraz ma już być ładnie przez jakiś czas:)

Gratuluję wizyty prezydenta:) Szkoda, że nie byłaś, ale masz do niego bliżej niż większość z nas na wątku więc może jeszcze kiedyś się zobaczycie:) A pałac tylko podziwiać:)

Udanych wakacji życzę:) 

Co u suń? Za wiele się nie zmieniło:) Dobrze sobie radzą z upałami, właściwie bezproblemowo. Pandi bardzo pcha się do ludzi, chce zwrócić na siebie uwagę i być głaskana:) Kluska to samo, choć u niej to trudniejsze, ale jeśli już wie, że ktoś stoi blisko to potrafi łasić się jak kot:) Muszę umówić Kluskę na ten zabieg... Jutro będę rozmawiał z wetem jeśli będzie ładna pogoda na najbliższe dni. niby ma się ochłodzić więc idealnie, ale zobaczę jak jutro będzie prognoza wyglądała. I muszę się o jakieś fotki postarać bo dawno nic nie było...

super!  daj znać wcześniej to wyślę kaskę :) szkoda,ze mimo, że One kochają człowieka nikt się nie przekonał do naszych dziewczyn! o wrzuć link do bazarku to będę licytować

Link to comment
Share on other sites

23 godzin temu, danusiadanusia napisał:

super!  daj znać wcześniej to wyślę kaskę :) szkoda,ze mimo, że One kochają człowieka nikt się nie przekonał do naszych dziewczyn! o wrzuć link do bazarku to będę licytować

Rozmawiałem dzisiaj z wetem odnośnie tego zabiegu i polecił przeczekać upały aż przez kilka dni nie będzie ok 22*C. Szczegóły napiszę jutro bo dzisiaj już się spieszę. 

Mnie też ich bardzo szkoda. Takich jak one są tysiące, a ludzie sobie kupują psy, ale co zrobić:/

Tu link do obroży. Nr 75:

Ne mówię, że musi być ta. To jedyna jaka mi się trafiła, a poza tym odmłodziłaby Kluskę:D Mogą być oczywiście inne obroże, wg uznania, byle tylko nie skórzane:)

Link to comment
Share on other sites

23 godzin temu, Maciek777 napisał:

Rozmawiałem dzisiaj z wetem odnośnie tego zabiegu i polecił przeczekać upały aż przez kilka dni nie będzie ok 22*C. Szczegóły napiszę jutro bo dzisiaj już się spieszę. 

Patrząc na prognozę pogody, nie nastąpi to w najbliższych dwóch tygodniach.

Byłem wczoraj u weta z moim psem. Kluski nie zabierałem bo mój wymagał więcej czasu spędzonego w gabinecie i nie miałbym co z Kluską zrobić. Pojedzie za tydzień do kontroli, razem z moim. Na razie opisałem wetowi jak to wygląda. Na szczęście poprawa jest widoczna gołym okiem. Wet zalecił zmniejszyć dawkę Encortonu do 1/2. Docelowo ma być odstawiony i liczę, że właśnie za tydzień. Krople nadal trzeba podawać, a przedwczoraj się skończyły więc dokupiłem. Niestety tanie nie są:/ 

Rozliczenie:

Kluska:

Stan z 26 maja: +135,65 zł

6 czerwca: -40  za krople do oka

Stan na chwilę obecną: +95,65 zł

 

Pandi:

Stan z 26 maja: +43,34 zł

Stan na chwilę obecną: +43,34 zł

20160607_202755_HDR.jpg

Link to comment
Share on other sites

10 godzin temu, mari23 napisał:

miałam przerwę na dogo z powodu awarii komputera, wracam - a tu taka niespodzianka :)

Maćku..... jesteś moim ulubionym wujkiem na dogo !!!!!! A od teraz - podwójnie!!! :)

moim też:):) Maćku, jak otrzymasz pieniądze, proszę o potwierdzenie odbioru:):) po ostatniej mojej akcji z przelewami moja wnusia powiedziałby ..." baba gapa " :):) i miałaby rację:):)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

8 godzin temu, danusiadanusia napisał:

moim też:):) Maćku, jak otrzymasz pieniądze, proszę o potwierdzenie odbioru:):) po ostatniej mojej akcji z przelewami moja wnusia powiedziałby ..." baba gapa " :):) i miałaby rację:):)

ileż my mamy ze sobą wspólnego ;) i wujka Maćka lubimy, i wnusie wspaniałe mamy.... no i dogo.... :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...