Jump to content
Dogomania

Omar za TM (*), Niko - MA DOM :)


andzia69

Recommended Posts

A ten nowy hotel jest na Dogo? Ktoś coś będzie pisał - z pierwszej ręki?

 

nie wiem, czy jest na dogo, ale na FB jest ... mam nadzieję, że będzie juz tylko lepiej i za 2 miesiace Niko będzie mial dom :) :) (taka jestem hurraoptymistka ) :)

Pani magda jest na wydarzeniu Niko i tam będzie pisała - tak robiła w przypadku innych psiakw, które u niej były/są

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

nie wiem, czy jest na dogo, ale na FB jest ... mam nadzieję, że będzie juz tylko lepiej i za 2 miesiace Niko będzie mial dom :) :) (taka jestem hurraoptymistka ) :)

Pani magda jest na wydarzeniu Niko i tam będzie pisała - tak robiła w przypadku innych psiakw, które u niej były/są

 

To dajcie linka na to FB, tylko chciałabym żeby to była takie wydarzenie, żebym mogła czytać, nawet jak mnie nie ma.

Bo w niektórych to każą się najpierw zalogować.

Link to comment
Share on other sites

Daleko jedzie, będą jakieś wieści na temat jego zaaklimatyzowania się w nowym miejscu, w nowym środowisku? Trzymam również kciuki za niego, jakoś tak mi zapadł w pamięć ten owczarek.

 

To jest jedyny minus tej sytuacji :(

Ale co robić ?

Mamy w Gdańsku dość silną ekipę owczarkarzy, więc scedujemy na nich odwiedzanie Niko ;)

 

A ten nowy hotel jest na Dogo? Ktoś coś będzie pisał - z pierwszej ręki?

 

Na dogo nie, ale na FB jest i zwykle jest aktywny na wydarzeniach psów, które ma pod opieką

Oprócz tego, jak zwykle będziemy utrzymywać kontakt telefoniczny i przekazywać wieści

Niko pozostaje przecież pod naszą kuratelą, zmienia tylko miejsce pobytu

 

A ktoś wie, ile tam jest psów?

 

W Dzikiej Kępie jest 37 psów

Pani Magda ma 2 stałych pracowników i 1 wolo

Psami problematycznymi zajmuje się sama, a tych ma obecnie 3 sztuki - Niko będzie czwarty

Niko noce będzie spędzał w kojcu wewnętrznym

Na dzień będzie przenoszony do kojca zewnętrznego, w którym będzie odpoczywał pomiędzy ćwiczeniami, spacerami i wypadami w las ;)

Będzie szkolony wyłącznie metodami pozytywnymi

Jak zrobi się ciepło będzie mógł pływać, bo na terenie hotelu jest jeziorko

Pani Magda zabierze go do weta, żeby ocenił jaki wysiłek fizyczny może mu fundować

Zbada mu także tarczycę, której stan nie pozostaje bez wpływu na zachowanie

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Daleko jedzie, będą jakieś wieści na temat jego zaaklimatyzowania się w nowym miejscu, w nowym środowisku? Trzymam również kciuki za niego, jakoś tak mi zapadł w pamięć ten owczarek.

 

Teraz też nie ma wieści z pierwszej ręki.Nie wiem z czego to wynika? Może z tego ,że w niektórych nadzieja umarła....nie wiem ,gdybam.

 

Niko już chyba dość "wypoczął" ,żeby teraz mógł pójść w świat po kolejną zmianę,której cholernie się boję.

Myślę ,że jeżeli okaże się ,że z Niko, faktycznie kolejna osoba doświadczona nie da rady to będziemy się zastanawiać. Wiem od Andzi ,że w Psim Ranczo są wolne miejsca od maja,ale tam pobyt miesięczny to 1500 zł. 

 Uważam też ,że należy próbować wszelkich możliwości by uratować psa (nie jego kosztem) i zmiany się przydają ;)

 

 

Jutro niedziela ,więc Ci którzy chodzą do kościoła niech się o niego szczerze pomodlą ,bo biedak będzie przeżywał kolejny dramat.Znowu będzie czuł tęsknotę za tym co miał ... 

A teraz tylko zmiany na lepszy się szykują :) Ja wierzę w cud i koniec kropka ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Jutro niedziela ,więc Ci którzy chodzą do kościoła niech się o niego szczerze pomodlą ,bo biedak będzie przeżywał kolejny dramat.Znowu będzie czuł tęsknotę za tym co miał ... 

A teraz tylko zmiany na lepszy się szykują :) Ja wierzę w cud i koniec kropka ;)

 

Nie chadzam, ale się pomodlę tak bez kościoła :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Psie ranczo wygląda bardzo sensownie.

Mam mieszane uczucia, przeraża mnie liczba psów

 

Kasiu, w przeliczeniu to wychodzi 9,25 psa na osobę ;)

Jeśli wziąć pod uwagę, że te osoby nie mają innych obowiązków oprócz pracy z psami, to nie jest najgorzej ;)

Psie Ranczo przyjmuje zapisy dopiero na maj, a za ten, jak piszesz, "sensowny wygląd" każe sobie słono płacić niestety

Poza tym dziś trochę się do nich zraziłam na wydarzeniu Armiego :/

 

A ile jest u Wiosny? Ktoś wie?

 

Nie wiem, zawsze trudno wydobyć info o liczbie psów

 

Ale sama wiem, ile zajmuje mi czasu zajmowanie się i spacery z moimi psami

 

Pani Magda otwarcie powiedziała mi, ile ma psów :)

 

Perełka1,ja też jestem niedowiarkiem. Ja wstaje o 5 żeby ogarnąć 3 psy, a tylko jeden z nich jest agresywny...

 

Madziu, ale Ty musisz godzić opieką nad swoimi psami z absorbującą pracą zawodową, obowiązkami domowymi i działalnością na rzecz bezdomniaków

Pani Magda i Jej pracownicy nie mają innych zajęć

Opieka nad psami to właśnie ich praca

Pewnie, że wolałabym, gdyby psów było tam mniej, ale cóż .....

Poza tym tak jak napisałam, p. Magda zajmuje się głównie psami problematycznymi, a ich jest raptem kilka

Link to comment
Share on other sites

Dobra, przyznam się. Boje się tej odległości :-( Chciałabym jakoś pomóc, a przy tych kilometrach...
Nie da się nie zauważyć sukcesów Kępy. I tego się trzymajmy :smile:

 

 

Dziewczyny - zbastujcie trochę. Jak na razie do tej pory przez wiele miesięcy marazmu nie było żadnych konkretnych pomysłów odnośnie Niko - ani dot. adopcj, ani co dalej z nim. Jak były 2 domy chętne - jakoś się rozmyły, bo podejrzewam, ze nikt nei chcia wziasć pełnej odpowiedzialności za adopcję tego psa - bo zbyt mało informacji o nim samym każda z nas ma/miała w danej chwili.Jeśli miałyscie lepsze pomysły co do psa - przecież trzeba było pisać! Może byłoby juz dawno cokolwiek zrobione w jego sprawie.

To, że daleko? a co to za różnica? Jak był w Lupusie - kto psa odwiedzil podczas jego pobytu i ile razy? To samo się tyczy pobytu u Wiosny. No ile razy? A "daleko" nie bylo.

To jest pojecie względne - dla mnie daleko bedzie nad morze, dla innych nie, bo tam mieszkają.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...