Jump to content
Dogomania

Wspaniały psiak DEST w DT u Murki... Przegrał w nierównej walce z nowotorem :( za TM


sara_rokitnica

Recommended Posts

[quote name='sara_rokitnica']ja osobiście uważam że warto... skoro jest szansa że odzyska sprawność w łapce a do tego nie będzie musiał przechodzić zabiegu, który na pewno trochę by nadszarpnął jego zdrowie to chyba warto...[/quote]

no wiadomo, że zawsze z zabiegiem jest jakieś ryzyko, dotychczas myśleliśmy, że to jedyna opcja... Jednak Dest spędził w lecznicy cały dzień, zostal przebadany, zrobiono kolejne zdięcia, poobserwowano i pojawiła się jeszcze taka opcja.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Murka']Jeśli chodzi o zastrzyki to nie będzie problem, tylko dodatkowy koszt (dowóz do weta lub przyjazd weta).
Ale miesięcznie nie będzie tego wiele, a na pewno warto ;)[/quote]

w miesiącu dwa razy, więc nie jest źle ;)
Jutro pojadę z Destem na ten zastrzyk i dowiem się wszystkiego jak najdokładniej.

Link to comment
Share on other sites

Tez o tym chciałam napisac,ale zmylyscie mi głowę więc zamilkłam.
Tego rodzaju terapie od dawna stosuje sie u koni..
A u psów czesto dostawowo podaje się Hyalgan,Synwisc czy czeski Bonharen..Ale pewnie są i nowsze leki.O ile pamietam były piekielnie drogie ale niezwykle skuteczne.
Jedyny problem,to znalezienie w okolicach Janowa weta ktory potrafi podac lek dostawowo.
Nie wyskoczcie zaraz na mnie,ale to naprawde nie kazdy wet. potrafi i zle podany lek może wiecej w stawie zrobić złego niż dobrego...
Ja np. w Bielsku nie znalazłam nikogo takiego...
Byc może trzeba by Deścika wozić do Lublina,ale zdaje sie w Janowie jest stadnina koni,to może tam jest jakiś znający sie na rzeczy wet.
Dajcie dziewczyny Deścikowi ta szansę, a na radykalny zabieg usztywnienia łapki zawsze jest czas.
I zwracam honor Waszej Pani weterynarz . Chapeau bas!

Link to comment
Share on other sites

Zastrrzyku nie podaje się co 2 tygodnie,tylko wtedy gdy jest zaostrzenie,to widać po piesku,że cierpi.Co innego u konia ,trzeba podawać Synwic,żeby noga wogóle mogła udżwignąć masę konia,jest to znacznie bardziej skomplikowane.Jeżeli chodzi o małego niewielkiego,starego psiaka to przypuszczam ,że po prostu tak jak człowiekowi podaje się w celu zablokowania bólu w zwyrodniałym stawie Diprophos-cena 5amp7 zł.Staw pieska nie różni się niczym oprócz rozmiarów od ludzkiego.Myślę że Darek nie miałby z tym problemów.Nie wolno zbyt często podawać blokady stawu,prowadzi to do całkowitego uszkodzenia stawu,jest to tylko leczenie objawowe.Tak jak wspomniałam z końmi jest inna sytuacja,podaje się Synwic,tak jak ludziom ,ale kuracja to trzykrotne podanie iniekcji dostawowej maksymalnie w cyklu.Niezbyt udolne podanie Diprophosu do stawu nie spowoduje jego uszkodzenia,co najwyżej nie osiągnie celu,zniesienia bólu.Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Napisze Wam dzisiaj jak nazywa się to co dostał Dest, naszemu wetowi udało się to najtaniej załatwić za 125 zł - dwa cm - czyli na dwie aplikacje dla niego, wczoraj dostał pierwszą nastepna za dwa tygodnie. Po czterech aplikacjach stan Desta powinien się polepszyć, a potem o zastrzykach trzeba myśleć kiedy by się pogorszyło. Nasz wet podał mu ten zastrzyk beproblemowo, pytałam czy każdy wet to potrafi, stwierdził, że większość, którzy mają duże doświadczenie z "małymi zwierzętami", mam nadzieje :oops:

Link to comment
Share on other sites

qrczę drogie to :eviltong: ale damy radę :) skoro później podaje się to tylko jak się pogarsza to chyba jakoś damy radę :) kiedy Deścio może jechać? ja niestety jutro wyjeżdżam, wracam w piątek i w sobotę znowu wyjeżdżam, więc z transportem i tym wszystkim będziecie musieli sobie jakoś poradzić beze mnie co raczej nie będzie chyba trudne :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Murka'][B]Mysia[/B], który to dokładnie staw, bo nasz wet twierdzi, że umiejętność podania zastrzyku zależy od tego jaki to staw :roll:[/quote]

łokciowy w przedniej łapie ;)
Sara, mnie nie będzie od czwartku.

Wklejam rachunek:
[img]http://images23.fotosik.pl/247/0c1033554fe56804med.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Yhm.. Ważne, żeby ktoś mógł tu wszystkiego pilnować ;)

Myślę, że teraz kiedy wiemy na czym stoimy Deścik mógłby pojechac w każdej chwili.

Murko, a czy zastrzyki podskórne to dla Was nie problem? Deścik jeden ma dostać w środę, a drugi w sobotę.

Sara pisz też w pierwszym poscie wydatki, najlepiej jak podsumujesz ile razem ma pieniążków... Osobno to co jest na moim koncie i u Murki ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...