Jump to content
Dogomania

Clayton - biały prosiak


gops

Recommended Posts

[quote name='A&L']Myślałam, że piszesz o ich charakterze, skoro napisałaś, że je "uwielbiasz" ;) No właśnie, znasz jakiegoś psa od nich? Jak z ich temperamentem?

Co do rotta, to powiedziałabym, że raczej większośc wygląda jak z wodogłowiem :evil_lol:[/QUOTE]
Nie , nie .
Liczę jednak na to że charakter też mają jak najbardziej wzorcowy .
Rozmawiałam z dwoma osobami które maja psa od nich i są jak najbardziej zadowolone z psów .
Uwielbiam ich wygląd :)
Jeśli będę miała zamiar już kupować psa to na pewno zanim to zrobię pojadę do tej hodowli zobaczyć psy na żywo i poznać hodowce (to dla mnie tez jest ważne by mieć dobry kontakt z hodowcą ) .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Nie , nie .
Liczę jednak na to że charakter też mają jak najbardziej wzorcowy .
Rozmawiałam z dwoma osobami które maja psa od nich i są jak najbardziej zadowolone z psów .
Uwielbiam ich wygląd :)
Jeśli będę miała zamiar już kupować psa to na pewno zanim to zrobię pojadę do tej hodowli zobaczyć psy na żywo i poznać hodowce (to dla mnie tez jest ważne by mieć dobry kontakt z hodowcą ) .[/QUOTE]
Dla mnie odwiedzenie hodowli chociaż raz przed tym jak się w ogóle zdecyduje na szczeniaka, to element obowiązkowy ;) Ja słyszałam baaardzooo różne opinie o tej hodowli. Co do eksterieru to wiadomo, że o gustach się nie dyskutuje. Dla mnie te psy są za krępe i za bardzo przypominają mi american bully :eviltong: A jeśli idzie o ich głowy, to według mnie w wielu przypadkach to taki przerost formy nad treścią (oczywiście to tylko moje zdanie, każdemu podoba się co innego). Ja i tak kieruję się głównie charakterem, ale mimo wszystko bałabym się wziąć szczeniaka po nieprzebadanych rodzicach.

Link to comment
Share on other sites

I właśnie to mi się w nich podoba bardzo , lubię taką budowe ttb dlatego chyba jakbym miała sportowego pita to bym nie mogła na niego patrzeć bo by mi się ciągle za chudy wydawał :evil_lol:
Lubię mocne, krótkie i niskie ttb .
Tak samo staffik dla mnie musi być mocny a nie chuchro .
Po nie przebadanych rodzicach również bym nie kupiła tym bardziej że chce psa do sportu nie na kolanka , jednak o to będę hodowce pytać jak plany będą bliższe .

Link to comment
Share on other sites

A sprawdzałaś jakoś te grzyby? Bo , sorry ale mi się wydają podejrzanie ciemne od spodu - a takie są właśnie goryczaki (łudząco podobne do prawdziwka, z tym że trochę bardziej różowawe i "idealniejsze"). Nie byłoby fajnie jakbyście zjedli. Osobiście jestem baardzo przewrażliwiona na punkcie grzybów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Majkowska']A sprawdzałaś jakoś te grzyby? Bo , sorry ale mi się wydają podejrzanie ciemne od spodu - a takie są właśnie goryczaki (łudząco podobne do prawdziwka, z tym że trochę bardziej różowawe i "idealniejsze"). Nie byłoby fajnie jakbyście zjedli. Osobiście jestem baardzo przewrażliwiona na punkcie grzybów.[/QUOTE]
Już zjedzone .
Były smaczne ,nic nam nie jest :lol:
Te z przed tygodnia były takie same i też wszyscy żyją po zjedzeniu także spokojnie .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L']No skoro twierdzisz, że ktoś tam mógłby zrobić z siebie idiotę na ringu, to chyba jest to jednoznaczne z tym, że go wyśmiejesz.

Poza tym nie wiem czy zauważyłaś - 3/4 osób z dogo wyciąga "wnioski z dupy" z Twoich wypowiedzi. Przypadek? Nie sondze :evil_lol:[/QUOTE]

kogo konkretnie wysmiewam?:))


no nie sadze, zeby to byl przypadek:)) wprost przeciwnie:))

Link to comment
Share on other sites

No własnie nie wszyscy, bo sa ludzie którzy czują że w potrawie coś gorzko, a zjadają i tak,zwalając winę na inne składniki. Sąsiad tak goryczaków nazbierał i pomimo mojej sugestii że te grzyby podejrzane to ponawijał na sznureczki i jakieś 10 kg ususzył, po czym zaskok, bo wszystko trzeba było wyrzucić, a pomieszał prawdziwki z tymi :lol:
Ponoć goryczakiem sie człowiek nie zatruje śmiertelnie, ale można się struć, samo w sobie już niemiłe.

Ja np zbieram , i cenię, te borowiki ceglastopore, tzw gniewusy - a ludzie się ich boją, bo sinieją i uznają je za szatany ;) Za to masowo zbierają goryczaki, które już są jadalne mniej :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Vailet']Gops, weź wstaw zdjecie swojej smyczowo obrozowej kolekcji, ciagle masz cos nowego i jestem ciekawa ile tego masz:cool3:[/QUOTE]
Najczęściej jak coś kupuje to coś sprzedaje :p
Czekam na el perro granatową i pstrykne .

Marzy mi się taka obroża tylko po pierwsze łańcuszek , po drugie nie do dostania w Polsce
[IMG]http://zmniejszacz.pl/zdjecie/166/867971_Eleganz_Zugstop_mit_Kette.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Lipa z tą nowa karmą .
Niby koopy sa ok , sierść raczej bez zmian ale pies nie chce jeść śniadania ..
Ten kto poznał mojego białasa wie że to coś mega dziwnego i powiem szczerze się wystraszyłam .
4 dzień odmawia śniadania .
On dostaje 150g rano i 150g na kolacje , zdzwonił brat że pies nie chce jeść kazałam przegłodzić i skoro nie chcę śniadania to nie .
Stawiać na 5 min nie zje zabierać i dawać kolacje , nie zwiększać karmy na kolacje tylko dawac normalnie .
Nic to nie dało prócz tego że psu zaczęły sterczec żebra jeszcze mocniej (i nie ma to nic wspólnego z fajną szcupłą sylwetką) .
Dzisiaj rano sama mu wsypałam bo chciałam zobaczyć o co chodzi , czy może jest jakiś powód .
Podszedł do miski wziął kilka granulek w ryj zjadł i odszedł z powrotem spać ...
Zjadł z 30 g nie więcej .
Od jutra sypie 100 g a na kolacje 200 , jak nadal nie będzie ruszał to będe sypać rano 50 a na kolacje 250 ..
Nie mogę go zostawić na takiej głodowej dawce bo dupa będzie a nie treningi wp , pies mi padnie .
Ta karma musi być według niego po prostu nie smaczna ...
A ja mam jej jeszcze 17 kg .
Chyba będę musiała wrócić do josery którą jadł 1,5 roku i nigdy nie marudził , a te 17 kg to mi lekko na 2 miesiące starczy .


Myślałam czy nie łączyć tego z tym uderzeniem auta , ale kolacje zjada normalnie więc raczej nie ma to nic wspólnego .

Link to comment
Share on other sites

A myślałaś żeby mu przesunąć posiłki np na obiad i kolacje? Może karma jest na tyle syta dla niego, że po nocy nie jest jeszcze głodny?
Tina zawsze ma mniejszą ochotę na jedzenie rano niż wieczorem, do tego stopnia że jak wychodzę na zajęcia to czasami zapominam jej dać, bo nawet nie czeka przy misce tylko śpi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rinuś']Z amstaffów to podoba mi się hodowla [URL]http://diamondstaff.pl/ast/pl/psy.html[/URL] , psiaki mają przebadane z tego co widać, chociaż nie wiem jakie badania są u amstaffów na topie.[/QUOTE]
Oni mają niezłe psy, choć chyba żaden nie powalił mnie jakoś specjalnie, są przebadane, więc plus dla nich. Ja celowałam raczej w mniej popularne hodowle z wielu względów.
[quote name='gops']To mój ideał i o takiego psa mi chodzi

[IMG]http://piros.amstaf.fm.interia.pl/omnie/glowa2.jpg[/IMG][/QUOTE]
Fujka :D To weź już dozbieraj i kup sobie american bully :eviltong: Mnie się ten pies w ogóle nie podoba. Ja tez lubię mocne, krótkie psy, ale raczej wyższe. Głowa ma być duża, kształtna,ale przede wszystkim proporcjonalna do reszty. Ty widzę preferujesz typ bully, ja moderate w stronę terrierzego ;) Co do Pirosa, to obcziłam ich na fb i ode mnie zdecydowane nie. Po pierwsze, że wygląda na to, iż psy nie są przebadane. Na kilku forach się wypowiadali i kiedy padało pytanie o badania, to wycofywali się z dyskusji. No i hodowla kojcowa. Przy astach dla mnie to porażka.
Co do psów, to ja lubię o takie, jak ten (choć jakby był odrobinę wyższy, to też byłoby spoko ;) ):

[IMG]http://www.sentinel.waw.pl/img/ETERNAL_FLAME_Sentinel.jpg[/IMG]

ETERNAL FLAME Sentinel



[quote name='a_niusia']kogo konkretnie wysmiewam?:))


no nie sadze, zeby to byl przypadek:)) wprost przeciwnie:))[/QUOTE]
Nie wiem kogo, tego przecież nie napisałaś. Napisałaś tylko, że lepiej wziąć profesjonalistę, niż robić z siebie idiotę na wybiegu, a przecież niektórzy jednak próbują własnych sił mimo braku doświadczenia, co Ty nazywasz idiotyzmem. Dla mnie to dość proste, nie wiem czego nie rozumiesz ;)
[quote name='gops']Lipa z tą nowa karmą .
Niby koopy sa ok , sierść raczej bez zmian ale pies nie chce jeść śniadania ..
Ten kto poznał mojego białasa wie że to coś mega dziwnego i powiem szczerze się wystraszyłam .
4 dzień odmawia śniadania .
On dostaje 150g rano i 150g na kolacje , zdzwonił brat że pies nie chce jeść kazałam przegłodzić i skoro nie chcę śniadania to nie .
Stawiać na 5 min nie zje zabierać i dawać kolacje , nie zwiększać karmy na kolacje tylko dawac normalnie .
Nic to nie dało prócz tego że psu zaczęły sterczec żebra jeszcze mocniej (i nie ma to nic wspólnego z fajną szcupłą sylwetką) .
Dzisiaj rano sama mu wsypałam bo chciałam zobaczyć o co chodzi , czy może jest jakiś powód .
Podszedł do miski wziął kilka granulek w ryj zjadł i odszedł z powrotem spać ...
Zjadł z 30 g nie więcej .
Od jutra sypie 100 g a na kolacje 200 , jak nadal nie będzie ruszał to będe sypać rano 50 a na kolacje 250 ..
Nie mogę go zostawić na takiej głodowej dawce bo dupa będzie a nie treningi wp , pies mi padnie .
Ta karma musi być według niego po prostu nie smaczna ...
A ja mam jej jeszcze 17 kg .
Chyba będę musiała wrócić do josery którą jadł 1,5 roku i nigdy nie marudził , a te 17 kg to mi lekko na 2 miesiące starczy .


Myślałam czy nie łączyć tego z tym uderzeniem auta , ale kolacje zjada normalnie więc raczej nie ma to nic wspólnego .[/QUOTE]

Eeeee, nie panikuj ;) A co to za karma? Nie możesz dawać mu 1 porcji w takim razie, skoro wieczorem je chętnie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L']

Fujka :D To weź już dozbieraj i kup sobie american bully :eviltong: Mnie się ten pies w ogóle nie podoba. Ja tez lubię mocne, krótkie psy, ale raczej wyższe. Głowa ma być duża, kształtna,ale przede wszystkim proporcjonalna do reszty. Ty widzę preferujesz typ bully, ja moderate w stronę terrierzego ;) Co do Pirosa, to obcziłam ich na fb i ode mnie zdecydowane nie. Po pierwsze, że wygląda na to, iż psy nie są przebadane. Na kilku forach się wypowiadali i kiedy padało pytanie o badania, to wycofywali się z dyskusji. No i hodowla kojcowa. Przy astach dla mnie to porażka.


Eeeee, nie panikuj ;) A co to za karma? Nie możesz dawać mu 1 porcji w takim razie, skoro wieczorem je chętnie?[/QUOTE]
Nie chcę bully przynajmniej przez najbliższe 20-30 lat bo nie nadaje się do sportu :lol: to sa podobno mega ciapy z charakteru i nie mają nic z ttb prócz wyglądu (takie coś gdzies wyczytałam).
I tak preferuje bardzo niski i krótkie psy z dużymi głowami , zarówno w staffikach jak i w amstaffach .
Staffik to max 40 (ale taki 37-8cm nie jest dla mnie tragedią , mój ma 39) amstaff za to max 48-9cm i ani centymetra wyższy ! A jakby miał 46-7 to w ogóle cacy :loveu:
I dlatego psy z Pirosa jak najbardziej do mnie przemawiają , tak jak pisałam jeśli już będzie czas kupowania psa na pewno odwiedzę Pana Mirka jako pierwszego , bo chyba żadna inna hodowla w Polsce nie ma psów które aż tak mi się podobają .
Najwyżej zrezygnuje z amstaffa na rzecz kolejnego staffika (i to też raczej zza granicy) .
Albo jak mnie nie będzie stać na utrzymanie dwóch/trzech psów to kupię pitka (3/4 mi się nie podoba tych sportowych z wyglądu) .

A jeszcze co do głowy to ma być jak największa :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Talia o tym nie pomyślałam , jednak skoro on czuje się pełny po całej nocy to jak mu dac jeść np o 15 to o 20 też jeszcze sie będzie czuł pełny :p więc to też raczej nie wyjdzie .

Nie chcę za bardzo mu dawać jednego posiłku , ze względu na to że będzie cały dzień chodził i jęczał że jest głodny .
Zobaczymy jak to będzie, będę od jutra kombinować .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A&L']






Nie wiem kogo, tego przecież nie napisałaś. Napisałaś tylko, że lepiej wziąć profesjonalistę, niż robić z siebie idiotę na wybiegu, a przecież niektórzy jednak próbują własnych sił mimo braku doświadczenia, co Ty nazywasz idiotyzmem. Dla mnie to dość proste, nie wiem czego nie rozumiesz ;)

[/QUOTE]

z tym ze z wlasnym psem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']Talia o tym nie pomyślałam , jednak skoro on czuje się pełny po całej nocy to jak mu dac jeść np o 15 to o 20 też jeszcze sie będzie czuł pełny :p więc to też raczej nie wyjdzie .

Nie chcę za bardzo mu dawać jednego posiłku , ze względu na to że będzie cały dzień chodził i jęczał że jest głodny .
Zobaczymy jak to będzie, będę od jutra kombinować .[/QUOTE]
Nuka dostaje jeden posiłek dziennie, zawsze ok 18, a i tak zazwyczaj go nie zjada tylko obudzi się gdzieś ok 23 i wtedy go zjada :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

U mnie jest musztra i zasady -żadnego dosmaczania , żadnego zostawiania jedzenia w misce.
Nie żre to won , będzie głodny .
Jednak nie moge tak na dłuższą mete jak chce z nim trenować .. .
Może i się złamie , on prócz suchej dostaje dużo dodatków w ciągu dnia więc może będę mu je wrzucać z suchą do miski a nie osobno .
Przemyślę to :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...